πηγαινωντας .....Αυστρια και Δολομιτες

hayasakis

Μέλος
Όνομα
σακης
Μοτό
HAYABUSA k9-TRIUMPH 900 SPRINT -CB 1300-TM 250 -BMW GSA 1150
αμεσως ερχετε στο μυαλο μου η κουβεντα με φιλους , ναμην ξεχασω να παρω βινιετα!!...ναι καλα ειναι πλεον αργα !!...εκει που ρωτησα δεν ειχε γιατι ειμαι πολυ μεσα στην χωρα.....τεσπα λεω θα δουμε τι θα κανουμε !!και χαζευω ττην φυση....
 

hayasakis

Μέλος
Όνομα
σακης
Μοτό
HAYABUSA k9-TRIUMPH 900 SPRINT -CB 1300-TM 250 -BMW GSA 1150
ενωειτε τηρω ευλαβικα πλεον τα ορια ταχυτητας..μια που με την χαγια ειναι πανευκολο να ξεχαστης λιγο με το γκαζι και να βρεθεις με 140-160 σε ελαχιστα χιλιοστα ανοιγματος τουγκαζιου !!!....τεσπα
βρισκω την εξοδο προς γκροσγκλοχνερ και ολα πια ειναι στην θεση τους.....εκτος απο το που θα μεινω αλλα δεν νοιαζωμε και ιδιετερα!!..(απορω και εγω γιατι !!) εχω παρασυρθει στο μαγικο αυτο μερος με την πανδεσια εικονων και μοτοσυκλετων που πηγενοερχωντε !!
 

hayasakis

Μέλος
Όνομα
σακης
Μοτό
HAYABUSA k9-TRIUMPH 900 SPRINT -CB 1300-TM 250 -BMW GSA 1150
οι μοτοσυκλετες ειναι απιστευτα πολλες ....ολοι πανε με τα νονιμα ορια.....ολοι?....κατι με περναει πολυ γρηγορα !!!...ενα παλιοντουκατι μονστερ μαλον 1200....ο τυπος ειναι με δερματινη στολη και το παει καλα..αλλα σε καθε ταμπελα που δειχνει κατι γελοια ορια των 20 !!...φυσικα σταματαει...και τον φτανω !!.....τοτε αναδικνειετε ο ελλην που κρυβω μεσα μου !!!...ανοιγουμε μαζι το γκαζι!!.....και σε μαλον εκλπηξη του ο γραφικος τουριστας τον ακολουθει καταποδας......σεβωμε και εγω τα γελοια ορια και δεν προσπερνω εκει...αλλα μολις βγηκαμε σε ανοιχτο δρομο ..εγεινε ενα μιρο μιτινγκ ....και φτανουμε σε μια κλειστη δεξια ..οπου λεω θα πατησω πιο αργα το φρενο !!.....στριβω και μετα που ειδα στους καθρεφτες δεν με ακολουθησε ο δειλος....!!
ευτυχως δεν ηταν παρουσα καμια πολιτσαι...ηταν ενα στιγμιαιο λαθος μου..δεν το συνηστω σε κανενα ...( αλλα ηταν τοσο ομορφο....)
 

hayasakis

Μέλος
Όνομα
σακης
Μοτό
HAYABUSA k9-TRIUMPH 900 SPRINT -CB 1300-TM 250 -BMW GSA 1150
αυριο παλι η επομενες μερες στους δολομιτες.....(συνχωρεστε με για τα ορθογραφικα λαθη..)
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
αυριο παλι η επομενες μερες στους δολομιτες.....(συνχωρεστε με για τα ορθογραφικα λαθη..)
αναμενουμε φιλε Σακη,δωσε υλικο κ ας ειναι στα Κορεατικα...θα το διαβασουμε εμεις...:D
 

hayasakis

Μέλος
Όνομα
σακης
Μοτό
HAYABUSA k9-TRIUMPH 900 SPRINT -CB 1300-TM 250 -BMW GSA 1150
εδω ειμεθα παλι !!:pc:
αφου ειδα το περιφημο γκλοσγκλοχνερ και τον παγετωνα πιο κατω αυτο.....και πληρωσα 24,5 ευρω τα διοδια που εχουν...αλλα παιδια αξειζει !!...αρχισε να πεφτει η νυχτα ...καπου επρεπε να μεινω...ειχα χασει εντελως την αισθηση του χρονου ολη μερα σε τετοια τοπια...
κατεβενωντας συναντω το χωριο χαιζελμπλουτ ....απλα μαγικο !!
 

hayasakis

Μέλος
Όνομα
σακης
Μοτό
HAYABUSA k9-TRIUMPH 900 SPRINT -CB 1300-TM 250 -BMW GSA 1150
μετα το περασμα της κοιλαδας με τα παραμυθενια σπιτακια και το ποταμι και ενα καταρακτη.....φτανω σε ενα χοτελ επανω στο δρομο , σταματαω με το που βγαζω τοκρανος και με βλεπει ο ρεσεπσιονμαν ...ναιν !! μου λεει....τον ατιμο !!
τοτε θυμηθηκα τον καλο μου φιλο θοδωρο (tdm 900) που ειχε ερθει εδω και βρηκε μαι ωραια πανσιον....ALPENROSE..και μου εδω σε την βιζιτκαρτ της πανσιον ...παω εκει χτυπαω (ητανε μετα τις 9 το βραδυ...) με το ζορι ανοιξε η κυρια που τοειχε, και μου λεει ειναι φουλ....τοτε κανω την τελευταια μου απελπισμενη κινηση ..της δειχνω την καρτα της δικης της πανσιον και της λεω το ιστορικο με το θοδωρο....μαιν γκοτ με λεει !!...ανοιγει την πορτα και μου λεει μομεντ!!...με φερνει ενα κλειδι απο ενα δωματιο( που μαλον ητανε δικο τους !!) και μου λεει αλες γκουτ !! ( ρε φιλε το αυστριακο το παω συνεφο !!)...την λεω σειφ παρκιγκ?...με κοιταει παραξενα ...και μου λεει καινε μπρομπλεμ !!( δηλαδη αστο ρε γιουφτο εδω το μηχανακι σου σε σπιτι εισαι ....και το αφησα φορτωμενο σχεδον !!) με δεινει απεναντι ενα εστιατοριο .....πρεπει να την ειπα 6000 ευχαριστω καθοτι δεν εβρισκα δωματιο ...και φυσικα απειρα ευχαριστω στο φιλαρακι θοδωρο !!
 
Τελευταία επεξεργασία:

hayasakis

Μέλος
Όνομα
σακης
Μοτό
HAYABUSA k9-TRIUMPH 900 SPRINT -CB 1300-TM 250 -BMW GSA 1150
το πρωι καθησα απεναντι απην πανσιον σε ενα πολυ ωραιο καφεστιατοριοχοτελ....μονο για μοτοσυκλετιστες !!....και απολαυσα κοφυ..και χαζεμα τους συνταξιδιωτες απο αλλες χωρες..εδω θα κανω και μια επισημανση.....το 90% των μηχανως που ταξιδευουν ειναι BMW....
πηρα το δρομο για την Ιταλια ....αλλο μαγικο τοπιο..οι παρακατω γωτο ειναι απο συτο τοδρομο...
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Ειναι μια πραγματικότητα το 90% ειναι Bmw
 

hayasakis

Μέλος
Όνομα
σακης
Μοτό
HAYABUSA k9-TRIUMPH 900 SPRINT -CB 1300-TM 250 -BMW GSA 1150
ενωειτε δεν υπηρχαν συνορα και ελενχος....τιποτα !!και φτανω στην περιφημη διασταυρωση που παει για στελβιο απο την μια μερια και στα πασα των δολομιτων απο την αλλη...εκει βρικα και αλλους να βγαζουν φωτο !!
 
Top Bottom