πηγαινωντας .....Αυστρια και Δολομιτες

hayasakis

Μέλος
Όνομα
σακης
Μοτό
HAYABUSA k9-TRIUMPH 900 SPRINT -CB 1300-TM 250 -BMW GSA 1150
κοιταω μπροσταμου ...οι επιβλιτικοι Δολομιτες....κατι σαν την μορντορ !!..απο μακρια φενωτανε
 

hayasakis

Μέλος
Όνομα
σακης
Μοτό
HAYABUSA k9-TRIUMPH 900 SPRINT -CB 1300-TM 250 -BMW GSA 1150
μπενοντας μεσα στην διαδρομη που παει εκει το τοπιο ειναι απο αλλο πλανητη....και φυσικα παραπολες μηχανες..τις γνωστης μαρκας και εδω...αλλα αρχισανε να κανουνε και την εμφανιση τους τα καινουργια μουλτιστρατα 1200 εδω..αρκετα θα ελεγα...φυσικα ημουν το μονο μπουσα ~~
 

hayasakis

Μέλος
Όνομα
σακης
Μοτό
HAYABUSA k9-TRIUMPH 900 SPRINT -CB 1300-TM 250 -BMW GSA 1150
μετα απολιγα χλμ...μπροστα μου η λιμνη μισουρινα !!..αντε γεια !!
 

hayasakis

Μέλος
Όνομα
σακης
Μοτό
HAYABUSA k9-TRIUMPH 900 SPRINT -CB 1300-TM 250 -BMW GSA 1150
αφου καθησα λιγο να χαζεψω....ξεκινησα για τα πασα!!..μετα απο μερικα χλμ....το πρωτο !!! falzarego.. και οι πολλες μπεμπε που λεγαμε..
 

hayasakis

Μέλος
Όνομα
σακης
Μοτό
HAYABUSA k9-TRIUMPH 900 SPRINT -CB 1300-TM 250 -BMW GSA 1150
παιδια να φανταστητε οτι γινωτανε χαμος στο δρομο απο μηχανες..για να βγαλω καθαρες φωτο χωρις τον καθε βορειο μεσα...περιμενα καπως..συνεχισα το δρομο μου για το επομενο ....PORDOI..στο δρομο περνουσα κατι πανασχημα χωρια ...
 

hayasakis

Μέλος
Όνομα
σακης
Μοτό
HAYABUSA k9-TRIUMPH 900 SPRINT -CB 1300-TM 250 -BMW GSA 1150
αργα το απογευμα πλεον δεν ξερω που ειμαι.....και ξαχνω να επιστρεψω στην κορτινα νταμπεζο μια πανεμορφη πολη ..αλλα την μονη ταμπελα που ειδα, ηταν προς βενετια 70χλμ....κατι δεν παει καλα παλι....
 

hayasakis

Μέλος
Όνομα
σακης
Μοτό
HAYABUSA k9-TRIUMPH 900 SPRINT -CB 1300-TM 250 -BMW GSA 1150
ρωταω εναν συντροχο εκει καιμου διχνει ενα δρομο που πηγενε εκει που θελω..ακολουθησα ενστικτοδως το πληθος των μοτο και δεν εκανα λαθος..( αυτο ειναι καθαρη κολοφαρδια..δεν το συνιστω..) και μετα απο μια υπεροχη και καπως σωελτη διαδρομη...η κορτινα μπροστα μου !!..δυστηχως το στρες για να φτασω καπως νωρις να μπορεσω βρω δωματιο δεν με επετρεψε να βγαλω αλλες φωτο απο την διαδρομη αυτη....
 

hayasakis

Μέλος
Όνομα
σακης
Μοτό
HAYABUSA k9-TRIUMPH 900 SPRINT -CB 1300-TM 250 -BMW GSA 1150
βρικα ευκολα τελικα χοτελ....με κλειστο παρκινγκ !!...το ονομα αυτου..regina hotel..εκει ειχε καταλυση και ενα κλουμπ !! με μοτο απο το ACE KAFFE αν το γραφω σωστα...πιασαμε κουβεντα λες και γνωριζωμασταν χρονια !!...με τα ελαχιστα αγγλικα μου μια χαρα με καταλαβεναν !!..ενωειτε τους εκανε τεραστια εντυπωση που ταξιδευω με το χαγια..ναι οι πιο πολλοι ηταν με την ακατανομαστη φιρμα..
βλεπωντας τα βαλκανια αυτοκολητα μου, με ρωτησανε αν ειναι σειφ εκει....νο προμπλεμ μαν τους λεω, και βερυ γκουτ γουεις χεβ δεαρ...απλα οδηγαμε αναποδα !!....αυτο το ειπα ελληνικα...αγγλοι ρε φιλε δεν καταλαβανε το αστειο..αλλα ουτε τα απτεστα γρικλις μου.....την επομενη μερα φευγανε για στελβιο που οι περισοτεροι το ειχαν ξαναπαει πανω απο 5 φορες οπως μου ειπαν, στα αγγλικα !!
 

hayasakis

Μέλος
Όνομα
σακης
Μοτό
HAYABUSA k9-TRIUMPH 900 SPRINT -CB 1300-TM 250 -BMW GSA 1150
σιγα σιγα το ταξιδακι μου εφτανε στο τελος του και θα επρεπε να παρω τον δρομο της επιστροφης....
 

hayasakis

Μέλος
Όνομα
σακης
Μοτό
HAYABUSA k9-TRIUMPH 900 SPRINT -CB 1300-TM 250 -BMW GSA 1150
η ημερομινιες στις φωτο ειναι λιγο αντιο..καθοτι δεν ρυθμισα σωστα την φωτογραφικη μου...τεσπα !!
εχω να κανω μιαμισυ μερα δρομο μεχρι την αλεξανδρουπολη....παρολα αυτα βγηκα το βραδυ εξω να δω πως περνανε οι ντοπιοι εκει..καθε βραδυ εβγενα σε παρακμιακα μαγαζια που συχναζουν μονο ντοπιοι και δεν τα προτιμουν οι τουριστες του αλ ινκλουσιβ...καμπιγκ πια δεν κανω , θελω να αραξω καπως πιο ησυχα, και δεν παω σε μπαρακια για γκερλς...τεσπα
ανακαλυψα ενα μικροεργαστηριακι που εκανε πιτσα , ητανε κατι παιδια εκει και περνανε για το σπιτι οπως καταλαβα και οι τιμες χαμηλες..αλλα πεντανοστιμη...
ενα σουεπς μετα σε ενα καφε ησυχο....και για σλαφεν !!
την αλλη μερα αρχιζε η επιστροφη...
 

hayasakis

Μέλος
Όνομα
σακης
Μοτό
HAYABUSA k9-TRIUMPH 900 SPRINT -CB 1300-TM 250 -BMW GSA 1150
την επομενη μερα οδηγηση ξανα απο τα ιδια μερη....με βαρδια καρδια αφηνα πισω μου τα τοπια...πριν βγω στην αουτομπαν στην αυστρια ειχε παρει το ματι μου οταν πηγενα ενα ιμπις επανω στον επαρχιακο....τωρα λεω θα σταματισω !!.....στριβω και αφηνω την μηχανη στο παρκινγκ για ποδηλατα ....ολοι με κοιταξαν με μισο οφθαλμο!!....σημασια δεν εδωσα~~..πηρα λουκανικο καρτοφεν και κολα..οχι αλκοολ ειπαμε!!...και χαλαρωσα χαζευωντας το τοπιο και μερικους ντοπιους που ακμη κοιτουσαν την μηχανη (που ειπαμε που ηταν αφημενη..)...φευγωντας τους χερετισα !!...με χαμογελασανε και....μετα απο μερικα χλμ με σταματησε η πολιτσαι....βλοσυροι βλοσυροι με κοιτανε ( ξεχασα να πω πως μπενωντας απο ιταλια στην αυστρια πηρα βινιετα !!) δεν μου ζητησανε χαρτια ....απλα με σταματησανε ...και με κανανε νοημα φυγε....
στην αουτομπαν πια !!...πηγενω προς σλοβενια χωρις δραματα και χασηματα !!...αλλα με απιστευτη βροχη !!....κρατησε η βροχη μεχρι την λουμπλιανα μετα ηλιος !!....αργα το απογευμα ειμαι στο σλαβονσκι μπροντ (κροατια ) εκει εχει χοτελ μολις βγεις απο την αουτοεγνατια !..πολυ κοντα στο πρωτο βενζιναδικο που συναντας στον δρομο για σλαβονσκι μπροντ...ZOVKO HOTEL..μια χαρα ειναι και παρκαρεις μπροστα στην ρεσεψιον !!
 

hayasakis

Μέλος
Όνομα
σακης
Μοτό
HAYABUSA k9-TRIUMPH 900 SPRINT -CB 1300-TM 250 -BMW GSA 1150
απο το σλαβονσκι η βοσνια ειναι 2 χλμ διαμεσου μαις γεφυρας περνας βοσνια ( με ελεγχο !!)....
το επομενο πρωι ξερω οτι εχω μπροστα μου 1000 χλμ πανω κατω....ο δρομος ειναι πιο βαρυς τωρα.....περναω στην σερβια και μετα μπολγκαρια !!....βραδακι ειμαι στην Ορεστιαδα σε ενα γυραδικο οπου παντα σταματαω για πιτογυρα !!..η φωτο ειναι απο την μπουλγκαρια !!...
ητανε ενα πολυ καλο ταξιδι και το συνηστω ανεπιφυλακτα ειδικα για νεοεισερχωμενους στο χωρο..ολα ειναι πολυ ευκολα με πολυ καλη σημανση ( εγω εχω ενα θεμα και χανωμε ....τωρα ομως πηρα τζιπιες !!) και θα δειτε πολυ ωραια μερη
ελπιζω να σας ταξιδεψα αδερφια , καλους δρομους σε ολους..( την αλλη φορα θα ανεβασω την ευκολοτατη ρουμανια..)
 
Top Bottom