13 Σεπτέμβρη - Ορεινή Πελοπόννησος (Ασφάλτινη).

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δεν ξέρω ποιός θα φοράει το γιλεκάκι που θα γράφει "ΑΡΧΗΓΟΣ ΕΚΔΡΟΜΗΣ" που το έβλεπα συχνά πυκνά κάποτε.... Τι άλλο θα σκεφτεί ο κόΖμος ο κατακερματιΖμένος για να γίνει επιτέλους πρόεδρος; Βέβαια στην Χαλκίδα έχει σέΚΣι αγόρια με παντελόνια πενφέ, ακαταμάχητα, δεν το είπες τυχαία, την θες την ΑνναΜαρία σου να σε ρωτάει με το μάτι γουρλωμένο "πως το έπαθες αυτό πες μου εγώ δεν κρίνω αλλά πες μου πως το έπαθες".

Αντουάν ο καφές ο πρώτος πίνεται πάντα σπίτι, είναι λίγο ανωμαλία να φύγεις "στεγνός" και να τον πίνεις έξω. Υπάρχουν πολλά άρθρα στο ίντερνετΣ τα οποία λένε ότι καφές και τσιγάρο (για όσους κάνουν) είναι το πρωινό σύνθημα του οργανισμού για κένωση, θα τρέχει ο ένας να πιάσει το καλό φως στην Ζαχλωρού και ο άλλος να βρει θάμνο να ανακουφιστεί, εγώ θα γελάω να ξέρετε.

Επίσης να πω, το μουσείο ολοκαυτώματος το ξεχνάς σε τέτοια βόλτα, αν θες να το δεις όντως χρειάζεσαι ώρα για να χαζέψεις τα βίντεο, να διαβάσεις πινακίδες κλπ και φεύγοντας έχεις ένα ψυχοπλάκωμα που δεν φτιάχνει διάθεση για οδήγηση. Συνειδητοποίησα ότι ενώ το ηρώο του Β ΠΠ το έχω δει πολλές φορές περνώντας, αυτό του '21 ποτέ και έχω μείνει να απορώ γιατί.

Για βενζίνη λέω Καλάβρυτα και Μεγαλόπολη, θα χρειαστεί λογικά και μία Άργος φεύγοντας. Τα χιλιόμετρα ΔΕΝ είναι πολλά, είναι πολλές οι στάσεις. Λόγω του ενδιαφέροντος που παρουσιάζουν δεν είναι αρνητικό αυτό, απλά να μην τα παραλέμε για τα χιλιόμετρα της ημέρας.
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Το απόγευμα έχω δέσμευση.
φίλοι, μπύρες, moto gp!
Θα το μεταφέρω να το δούμε 8.00!
Οπότε πρέπει να γυρίσω 7.00 στην Κόρινθο (το πολύ να χωρίσουν οι δρόμοι μας και να πάω εθνική στον γυρισμό)
Γκάζι εχω:)
Γιάνναρε μιλάω για την άδεια εξόδου και γράφω εντός 3ωρου :rolleyes:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
UPDATE

Πήρα τηλέφωνο στην Καστάνιτσα, σε έναν ξενώνα και σε 2 ταβέρνες αλλά τα τηλέφωνα δεν σηκώθηκαν ποτέ. Είναι κλειστά, όπως πολύ σωστά επισήμανε ο Μανώλης πυξιδας990 ότι ίσως συμβαίνει, και το επιβεβαίωσε και η τρίτη ταβέρνα του χωριού ή οποία σήκωσε το τηλέφωνο στο τέλος.

Οπότε η Καστάνιτσα απορρίπτεται και τη θέση της παίρνει ο 'Αγιος Πέτρος Κυνουρίας όπου θα γίνει η στάση για φαγητό Agios Petros, Arcadia

Οπότε μετά το Γεωργίτσι, βάζουμε πλώρη για 'Αγιο Πέτρο για φαγητό και μετά σε 2 ωρίτσες είμαστε σπίτια μας.
Επίσης το Μουσείο στα Καλάβρυτα απορρίπτεται, έχει δίκιο ο Γιάννης, θέλει τον χρόνο του.

'Αντεεε ψηθείτε..
Το να βλέπεις ανατολή στον δρόμο είναι ωραίο συναίσθημα..
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Άδεια πήραμε (οι γυναίκες δεν με θέλουν) :like:
Βενζίνη βάλαμε.
Λάδια δεν κοιτάξαμε έχει.
Υπολογίζω 8.00 να βγω στο BP ισθμου Ιωάννη?
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
amyroukai και όποιος άλλος φίλος σκέφτεται να ακολουθήσει, θα βγαίνω από το φερυ της Νέα Περάμου στις 0705, δηλαδή εδω:


Και θα ροβολήσω μέσω ΕΟ για τον πρώτο προορισμό.

Όποιος ψήνεται ας γράψει εδώ να συννενοηθουμε.

Θανασεν πως το γλιεπς??
Γιάννη αν κατάλαβα καλά το σημείο συνάντησης είναι η έξοδος από Πάχη επάνω στην εθνική;
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ναι Αντώνη, εκεί βγαίνω εγώ για την Εθνική. Θα είμαι εκεί σχεδόν στις 0705-0710 εκτός απροόπτου.

Αν θέλετε ή βολεύει να τα πούμε σε άλλο σημείο ποιο δυτικά δεν έχω πρόβλημα.

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Στον Σπάρτακο είχαμε φάει πολύ καλά κάποτε, μιά χαρά είναι ο Σεντ Πήτερ.

Για το πρωί δεν ξέρω αν θα είμαι στην Πάχη κανονικά, για να μην περιμένει κανείς στον δρόμο αν βρεθείτε ξεκινάτε και θα τα πούμε στην Ζαχλωρού ή στα Καλάβρυτα.

Βενζίνη ΟΚ, το ίχνος δεν το αλλάζω, ζακέτα απαραίτητη, διάφανη ζελατίνα στην τσάντα και προμήθειες, τώρα που το είπα ξέχασα να πάρω κανένα gaytorade :p

Oh captain, my captain, αν πας Χαλκίδα με γιλεκάκι και σημαία θα δεις ανατολή στο δρόμο. Προς Πάτρα ο ήλιος είναι πίσω σου, το οποίο κάνει ωραίο κλικ στον καθρέφτη με την ευθεία της ΕΟ μπροστά bokeh. Όλα εγώ πια...
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Στον Σπάρτακο είχαμε φάει πολύ καλά κάποτε, μιά χαρά είναι ο Σεντ Πήτερ.

Για το πρωί δεν ξέρω αν θα είμαι στην Πάχη κανονικά, για να μην περιμένει κανείς στον δρόμο αν βρεθείτε ξεκινάτε και θα τα πούμε στην Ζαχλωρού ή στα Καλάβρυτα.

Βενζίνη ΟΚ, το ίχνος δεν το αλλάζω, ζακέτα απαραίτητη, διάφανη ζελατίνα στην τσάντα και προμήθειες, τώρα που το είπα ξέχασα να πάρω κανένα gaytorade :p

Oh captain, my captain, αν πας Χαλκίδα με γιλεκάκι και σημαία θα δεις ανατολή στο δρόμο. Προς Πάτρα ο ήλιος είναι πίσω σου, το οποίο κάνει ωραίο κλικ στον καθρέφτη με την ευθεία της ΕΟ μπροστά bokeh. Όλα εγώ πια...
Εντάξει μωρό μου, τηλέφωνο έχω στο προφιλ.
Να το προσέχεις το γκειτέτοιο να μην καταλήξεις και οδηγείς με μετάκαυση για να βρεις τουαλέτα...
Όταν λέω μετάκαυση εννοώ 131 χάω, μη σκοτωθούμε κιόλα..
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εντάξει μωρό μου, τηλέφωνο έχω στο προφιλ.
Να το προσέχεις το γκειτέτοιο να μην καταλήξεις και οδηγείς με μετάκαυση για να βρεις τουαλέτα...
Όταν λέω μετάκαυση εννοώ 131 χάω, μη σκοτωθούμε κιόλα..
Αυτός χάθηκε πριν ξεκινήσει.... Ημαρτον
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αυτός χάθηκε πριν ξεκινήσει.... Ημαρτον
Επειδή ξέρω ότι δυσκολεύομαι με την ώρα post covid, όχι ότι ήμουν Άγγλος πριν αλλά πλέον έχει απογίνει, δεν θέλω ούτε να αγχωθώ πρωινιάτικα ούτε να λιώνουν τα κορμιά με τις κορδούρες στο δρόμο. Πολύ πιο χαλαρό/άνετο/ασφαλές το ραντεβού στα χωριά που θα κάνΟΥΝ στάση σίγουρα για κλικ και θα έχει χασομέρι.

Not all who wander are lost, we are simply making life a ride.

Αλλά νιώθετε εσείς από τέτοια υψηλά νοήματα, καγκουριλίκια μόνο.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
η πλάκα είναι ότι φόρτωσα την διαδρομή σε κάποιο από τα εργαλεία που είχε προτείνει ο κάπτεν στο προηγούμενο νήμα και έβγαλε εκδρομή 900+ χιλιόμετρα, την έφερε εκεί που "έπρεπε" να ταιριάζει με το maps και την garmin μόνο όταν του έβαλα την βαρετή διαδρομή χωρίς στροφές... το σύμπαν συνωμοτεί για να χαθώ!
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
εδώ κάπου κάποιος πρέπει να ποστάρει το βίντεο από το άσμα...άλλος για Χίο τράβηξε άλλος για Μυτιλήνη...βαλε και καμιά φωτό με το σκαφος gsmaniac με το σκαφος από Χιο ή Μυτιληνη και ειμαστε κομπλε. Καλούς δρόμους και καλές θάλασσες...
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
η πλάκα είναι ότι φόρτωσα την διαδρομή σε κάποιο από τα εργαλεία που είχε προτείνει ο κάπτεν στο προηγούμενο νήμα και έβγαλε εκδρομή 900+ χιλιόμετρα, την έφερε εκεί που "έπρεπε" να ταιριάζει με το maps και την garmin μόνο όταν του έβαλα την βαρετή διαδρομή χωρίς στροφές... το σύμπαν συνωμοτεί για να χαθώ!
Σε περιμένω για καφέ αμα είναι αύριο :p
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Τι ώρα λέτε να είστε γεώργιτσι???? Γιατί λέμε τελικά να φάμε εκεί εμείς στην μικρή μας βόλτα αύριο!!!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Τι ώρα λέτε να είστε γεώργιτσι???? Γιατί λέμε τελικά να φάμε εκεί εμείς στην μικρή μας βόλτα αύριο!!!
'Αγνωστο.
Υπολογίζω κατά 1830.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Είχα την εντύπωση ότι θα είμαστε κατά το μεσημέρι εκεί... Μάλλον δε θα σας δούμε!
Εντάξει Γιούβε, στην επόμενη!

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom