3-4/12 βολτα μεχρι τον Ομαλο στα Χανιά με διανυκτερευση

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Μιας και ξεκινησανε τα κρυα λεω να παιξουμε μια γκαζια μεχρι τον ομαλο να πιουμε καμια ρακι και να φαμε και κανα κοψιδι.... τι λετε???

Προτεινω μια ιδεα που μου χει καρφωθει εδω και καιρο...

Εχουμε και λεμε ΣΚ 3-4 Δεκεμβριου και προορισμος το ορειβατικο καταφυγιο Καλλεργη στον ομαλο.

Μετα απο τηλεφωνικη επικοινωνια που ειχα με το καταφυγιο(δεν πηρα καποια προσφορα, απλα ρωτησα ποσο ειναι για να εχουμε μια ιδεα για το οικονομικο και μεταφερω οτι εμαθα)

-13 ευρω το ατομο απλη διανυκτερευση.
-Γυρω στα 25ευρω(στο περιπου) αν φαμε εκει βραδινο και πρωινο(το γυρω στο 25 ειναι αναλογα το τι θα φαει και θα πιει ο καθενας,μπορει να ειναι παραπανω ή παρακατω)
Δεν ρωτησα τι ακριβως εχει απο φαγητο,μιας και ο καλος ο μυλος ολα τα αλεθει.

Ο ανθρωπος μου ειπε οτι αν ειμαστε μεχρι 10-12 ατομα δεν υπαρχει προβλημα ακομα κι αν το μαθει 4-5 μερες πριν παμε, εχει πολυ χωρο λεει....αν ειμαστε πανω απο 15 απλα να τον παρω μια βδομαδα πριν να σιγουρεψουμε τις ημερομηνιες μην τυχον και συμπεσουμε με καμια αλλη ορειβατικη παρεα και δεν μας βαζει ο χωρος.

Οποιος θελει οποιαδηποτε εξτρα πληροφορια: Χρήστος Πατεράκης 6973400077
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Αν υπαρχει συμμετοχη απο Αγιο Νικολαο,Ιεραπετρα λογικα το αργοτερο γυρω στις 10,θα φευγουμε απο Ηρακλειο, οποτε μπορουμε να παμε μεχρι γεωργιουπολη απο εθνικο και μετα περνουμε τα βουνα(αυτο το λεω για εξ'οικονομιση χρονου μην φτασουμε βραδυ στο καταφυγιο)

Και προτεινω μετα τη Γεωργιουπολη,Παιδοχώρι,Δρακόνα,Θέρισο,Ζούρβα,Φουρνες,Καταφυγιο.

Σε περιπτωση που ξεκινησουμε νωριτερα απο Ηρακλειο,8μιση ας πουμε μπορουμε να αλλαξουμε την διαδρομη και να γινει λιγοτερο εθνικος και περισσοτερο επαρχιακος.

Η βολτα του γυρισμου θα ειναι απο νοτια και υπαρχει προταση απο τον @yns -> Ασκύφου, Καλλικράτη, Φραγκοκάστελο, Πλακιά, Βορύζια, Ζαρό.

Απο διαδρομες δεν υπαρχει κατι στανταρ,μιας και οποιος εχει να προσθεσει κατι καλυτερο το λεει,ειναι ολα ανοιχτα ;)
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Ξεκινάω εγώ τη λίστα συμμετοχών:

1 Nick_990 Ηρακλειο
2
3
4
5
6
7


Οταν μαζευτουμε οσοι θα παμε,θα καθορισουμε σημεια συναντησης.
 

efthymis

Μ.Π.Α.Π.
Περιοχή
Naxos|Cyclades
Όνομα
Ευθύμης
Μοτό
KTM 1290 saT
KTM 620 lc4
KTM 350 exc
Μιας και ξεκινησανε τα κρυα λεω να παιξουμε μια γκαζια μεχρι τον ομαλο να πιουμε καμια ρακι και να φαμε και κανα κοψιδι.... τι λετε???

Προτεινω μια ιδεα που μου χει καρφωθει εδω και καιρο...

Εχουμε και λεμε ΣΚ 3-4 Δεκεμβριου και προορισμος το ορειβατικο καταφυγιο Καλλεργη στον ομαλο.

Μετα απο τηλεφωνικη επικοινωνια που ειχα με το καταφυγιο(δεν πηρα καποια προσφορα, απλα ρωτησα ποσο ειναι για να εχουμε μια ιδεα για το οικονομικο και μεταφερω οτι εμαθα)

-13 ευρω το ατομο απλη διανυκτερευση.
-Γυρω στα 25ευρω(στο περιπου) αν φαμε εκει βραδινο και πρωινο(το γυρω στο 25 ειναι αναλογα το τι θα φαει και θα πιει ο καθενας,μπορει να ειναι παραπανω ή παρακατω)
Δεν ρωτησα τι ακριβως εχει απο φαγητο,μιας και ο καλος ο μυλος ολα τα αλεθει.

Ο ανθρωπος μου ειπε οτι αν ειμαστε μεχρι 10-12 ατομα δεν υπαρχει προβλημα ακομα κι αν το μαθει 4-5 μερες πριν παμε, εχει πολυ χωρο λεει....αν ειμαστε πανω απο 15 απλα να τον παρω μια βδομαδα πριν να σιγουρεψουμε τις ημερομηνιες μην τυχον και συμπεσουμε με καμια αλλη ορειβατικη παρεα και δεν μας βαζει ο χωρος.

Οποιος θελει οποιαδηποτε εξτρα πληροφορια: Χρήστος Πατεράκης 6973400077
Ωραια βόλιτα θα ειναι! Μακάρι να με βγάλει φέτος καποια στιγμή για κάτω!
Με το καλό καλα να πάτε και πιο καλά να στραφείτε!
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Ωραια βόλιτα θα ειναι! Μακάρι να με βγάλει φέτος καποια στιγμή για κάτω!
Με το καλό καλα να πάτε και πιο καλά να στραφείτε!
Ευκολακι να ρθεις, κατηφορα ειναι :p
Μονο πες το πιο πριν να κανουμε τα κουμαντα μας!! ;)
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
1 Nick_990 Ηρακλειο
2 yns Ηράκλειο
3 jmar Χανιά
4
5
6
7


Ωραίος ο καταφυγιάς, πρόπερσι 10 ευρώ, πέρυσι 12, φέτος 13... και με παροχές μηδέν...συγγνώμη για την γκρίνια αλλά είναι κι απ τον τόπο μου, να τον στείλουμε να δει το καταφύγιο στην Βοβουσα και τις τιμές εκεί
 
Τελευταία επεξεργασία:

Adventure950

Παντού πορτοκαλί!
Περιοχή
Άγιος City
Όνομα
Vaggelis
Μοτό
KTM Adventure 950 S
1 Nick_990 Ηρακλειο
2 yns Ηράκλειο
3 jmar Χανιά
4 Adventure950
5
6
7

Εαν και δεν το λεω με 100% σιγουριά λόγω φόρτου εργασίας , μην τύχει κανα μυστήριο ΣΚ και εχουμε βιντεοκάλυψη.
Εαν οχι , μέσα με τα μπούνια!!:woot::woot:

Διαδρομές και τα σχετικά , μη με ρωτάτε τίποτα...... θέλω να οδηγήσω οσο τίποτα αλλο , ακολουθώ και μιλιά δεν εχω!:muted::muted:
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
1 Nick_990 Ηρακλειο
2 yns Ηράκλειο
3 jmar Χανιά
4 Adventure950
5
6
7

Εαν και δεν το λεω με 100% σιγουριά λόγω φόρτου εργασίας , μην τύχει κανα μυστήριο ΣΚ και εχουμε βιντεοκάλυψη.
Εαν οχι , μέσα με τα μπούνια!!:woot::woot:

Διαδρομές και τα σχετικά , μη με ρωτάτε τίποτα...... θέλω να οδηγήσω οσο τίποτα αλλο , ακολουθώ και μιλιά δεν εχω!:muted::muted:
Έχω αρχίσει διατροφή, για να ξερς :p
 

alfa7

for Life
Περιοχή
Χανιά,Κρήτης / Μαρούσι
Όνομα
Στέλιος
Μοτό
R1250GS F800GS X-ADV 690enduro XTX660 CRF450 CB50
Tip : O υπεύθυνος του καταφυγίου... γράφει στο περιοδικό moto... θάχεται πολλά να πείτε... πάρα πολύ καλός και γνώστης....!

Καλά να περάσετε και αν είμαστε εύκαιροι εκείνες τις ημέρες θα ανέβουμε για μια...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Θα είναι σούπερ. ....
Αφού θα μαζευτειτε εκεί πάνω. ...κανονίστε και ένα διήμερο στυλ Ρουβα . .....γιατί πολύς κόσμος θέλει Κρήτη !
Αλλά η ρακή θα είναι με....δελτίο! :p
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Θα είναι σούπερ. ....
Αφού θα μαζευτειτε εκεί πάνω. ...κανονίστε και ένα διήμερο στυλ Ρουβα . .....γιατί πολύς κόσμος θέλει Κρήτη !
Αλλά η ρακή θα είναι με....δελτίο! :p
Ο Ρούβας θα παίξει ΣΚ το προηγούμενο απο τα Χριστούγεννα, καιρού θέλοντος πάντα.
Θα συζητήσουμε το ενδεχόμενο να κανονίσουμε κάτι μεγαλύτερο για αργότερα να κατεβείτε όλοι να σας φιλοξενήσουμε και να γνωριστούμε όσοι δεν γνωριζόμαστε ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Ο Ρούβας θα παίξει ΣΚ το προηγούμενο απο τα Χριστούγεννα, καιρού θέλοντος πάντα.
Θα συζητήσουμε το ενδεχόμενο να κανονίσουμε κάτι μεγαλύτερο για αργότερα να κατεβείτε όλοι να σας φιλοξενήσουμε και να γνωριστούμε όσοι δεν γνωριζόμαστε ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Δεν χάνεις και τπτ, λελοπάππουδα είναι :p

Τριήμερο βλέπω την 1η Μαΐου που πέφτει Δευτέρα, επίσης το Πάσχα είναι 2 βδομάδες πριν, οπότε θα χουμε χωνεψει τα αρνια :D
 
Top Bottom