4 χώρες, μια απέλαση και ένα πραξικόπημα

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
:spam: και νομίζω πολύ καλά θα κάνω αφού "κλείδωσε το θέμα"

Τώρα το διάβασα και αμέσως είπα :welcome: .gr.......Νομίζω ότι με αυτό το thread που διάβασα, μόλις ήρθα στο "ζουμί" αυτού του φόρουμ ευτυχώς όμως δεν σταματάει εκεί.. Μιας και κυριαρχείται από παππ :muted: :notworthy: :notworthy: εε είμαι νεαρός ήθελα να πω :laugh:... Το ήξερα αφού σας διάβαζα αρκετά πριν κάνω εγγραφή (δεν υπάρχω σε άλλα φόρουμ ούτε και θα) επειδή δεν τα πάω και *τόσο καλά με τους νέους αφού η πλειοψηφία τους ειναι-είμαστε ανευθυνοι.. Η αλήθεια είναι πως μόλις κάποιοι ξεθαψαν το θέμα και είπα να μην απαντήσω ώστε να το κάνω σε κάνα δυο μήνες να ξεθαφτεί πάλι ΓΙΑΤΊ ακόμα και ένας μηχανόβιος σαν εμενα που δεν έχω κάνει ούτε ένα ταξίδι θα πρέπει να το διαβάσει για να αφήσει μέσα του να ξυπνήσει κάτι που ίσως κοιμάται όπως έπαθα εγώ.. Με ανατριχιασε, ζήλεψα,μελαγχολησα, γούσταρα..... Μετά από όλα αυτά ένα μπράβο σας φτάνει ειδάλλως θα πρέπει να γράφω μέχρι αύριο τ'απόγευμα :happy:... Μπράβο++ευχαριστώ!





*προς θεού ε (όλα καλα)


Υ.Γ Ο φίλος με τους17αριδες τροχούς έκανε 1.000km χώμα :eek: και μάλιστα δύσκολο? Ήρωας η νομίζω?
τι ηρωας? ktm 690 ειχε=πουπουλο-οπλο......ενταξει....μερικα χλμ τα εκανε κουτρουβαλοντας:laugh:
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Υ.Γ Ο φίλος με τους17αριδες τροχούς έκανε 1.000km χώμα :eek: και μάλιστα δύσκολο? Ήρωας η νομίζω?
Μπροστα ειχε κανει μοντα πριν το ταξιδι με 19αρι στεφανι που περισευε του Γατου @el-Gatto ;)


Κατα συμπτωση, εδειχνα τις φωτο απο το νημα αυτο στη γυναικα την Κυριακη καθως το αρχικο πλανο για φετος ητανε να παμε Γεωργια/Καυκασο και επαθε πλακα! :cool: Αλλα προκυψανε αλλα θεματα/πλανα και αναβληθηκε για το 2018, καλα να ειμαστε και ελπιζω να δουμε απο κοντα τα φοβερα τοπια του Καυκασου :ok:
 

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
Μπροστα ειχε κανει μοντα πριν το ταξιδι με 19αρι στεφανι που περισευε του Γατου @el-Gatto ;)


Κατα συμπτωση, εδειχνα τις φωτο απο το νημα αυτο στη γυναικα την Κυριακη καθως το αρχικο πλανο για φετος ητανε να παμε Γεωργια/Καυκασο και επαθε πλακα! :cool: Αλλα προκυψανε αλλα θεματα/πλανα και αναβληθηκε για το 2018, καλα να ειμαστε και ελπιζω να δουμε απο κοντα τα φοβερα τοπια του Καυκασου :ok:
οχι,μετα το ταξιδι του βαλαμε το 19αρη τροχο.
 

Big twin

Orange blood
Όνομα
Σαββας
Μοτό
Ktm 990 smt 2011
@XLGeorge καλά τα λέει ο Χριστόφορος αφού στης φώτο είδα ότι πήγε με 17αριδες!
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Σας ευχαριστώ όλους που μπήκατε στον κόπο να διαβάσετε το ταξιδιωτικό και κάποιοι να ταξιδέψετε μαζι μας


@Big twin Η οδήγηση με 17αριδες και πιστάδικα λάστιχα σε χώμα με υγρασία ,23:00 το βράδυ και τρελή βροχή ειναι δύσκολη πραγματικά , εκει άλλωστε ήρθαν και οι δυο τούμπες με 1η στο κιβώτιο και ελάχιστα χιλιόμετρα .

Έκει οι συνταξιδιώτες μου υπερτερούσαν με τα τρακτερωτα λάστιχα , παρόλα αυτα , στα δύσκολα στεγνά χωμάτινα χιλιόμετρα στην Καππαδοκία πήγαινα πιο άνετα και χωρίς καμία δυσκολία σε σχέση με τα δικά τους που ξεπερνούσαν τα 220 κιλά .

Η δυσκολία ήταν στις αναρτήσεις που είχαν setup smc για πίστα και μου έκοβαν τα χέρια , μετά απο ένα σημείο που έφυγαν και οι τσιμούχες ολα μαλάκωναν χαχαχαχαχαχα

Άμα έχεις όρεξη με οτιδήποτε θα ταξιδεύεις


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

Big twin

Orange blood
Όνομα
Σαββας
Μοτό
Ktm 990 smt 2011
@onroad φίλε σίγουρα αν γουστάρεις θα πας με ότι έχεις.. Πρέπει όμως και το μηχανάκι να έχει την ίδια.άποψη μαζί σου!:friend: Ακούς εκεί έφυγαν οι τσιμουχες χαχα... Φαντάσου να είχε στόμα εκεί να δεις τι άλλο θα είχε φύγει!

Υ.Γ Πρόβλημα και πάλι παιδιά.. Για ακόμα μια φορά δεν μου ήρθε ειδοποίηση για αυτή την απάντηση (απλά το είδα σχεδόν τυχαία στης τελευταίες δημοσίευσης) ενώ σε κάποιες άλλες έρχονται..Δεν ξέρω πόσες απαντήσεις δεν έχω διαβάσει πραγματικά...Συγνώμη για το off topic παιδιά :sorry: αλλά κάτι πρέπει να γίνει.. Με κούρασε πάρα πολύ! @gsmaniac @ilai @mAthosalas @Phoenix.. :cry::thumbsdown:
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
@onroad φίλε σίγουρα αν γουστάρεις θα πας με ότι έχεις.. Πρέπει όμως και το μηχανάκι να έχει την ίδια.άποψη μαζί σου!:friend: Ακούς εκεί έφυγαν οι τσιμουχες χαχα... Φαντάσου να είχε στόμα εκεί να δεις τι άλλο θα είχε φύγει!

Υ.Γ Πρόβλημα και πάλι παιδιά.. Για ακόμα μια φορά δεν μου ήρθε ειδοποίηση για αυτή την απάντηση (απλά το είδα σχεδόν τυχαία στης τελευταίες δημοσίευσης) ενώ σε κάποιες άλλες έρχονται..Δεν ξέρω πόσες απαντήσεις δεν έχω διαβάσει πραγματικά...Συγνώμη για το off topic παιδιά :sorry: αλλά κάτι πρέπει να γίνει.. Με κούρασε πάρα πολύ! @gsmaniac @ilai @mAthosalas @Phoenix.. :cry::thumbsdown:
Εμενα μην με βάζεις
Μου εχουν απαγορέψει ........ για ευνόητους λόγους ........
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Πόλεμο στην Αρμενία κήρυξε το Αζερμπαϊτζάν
Η Αναθεωρητική, Ιμπεριαλιστική Τουρκία, υποκινεί τη φασιστική ηγεσία του Αζερμπαϊτζάν σε νέα πολεμική σύγκρουση με την Αρμενία, προκειμένου να γίνει ανακατάληψη του Αρτσάχ (Ναγκόρνο Καραμπάχ) από τις δυνάμεις του Αλίεφ.
Εδώ και μερικές εβδομάδες προετοιμάζονταν το Αζερμπαϊτζάν γι’ αυτή την επίθεση.
Η Τουρκία φρόντισε να ενισχύσει την πρώτη γραμμή του μετώπου των Αζέρων με Τζιχαντιστές, οι οποίοι πολεμούσαν στη Συρία στο πλευρό της και μεταφέρθηκαν στα σύνορα με την Αρμενία, αλλά ενίσχυσε το Αζερμπαϊτζάν και με πολεμικό υλικό. Οι πρώτοι 150 Τζιχαντιστές, έφτασαν στο Αζερμαϊτζάν από τη Συρία, με ειδική πτήση τσάρτερ. Σύμφωνα με το αρμενικό δίκτυο Zartonk media που εδρεύει σε Los Angeles, California των ΗΠΑ, ο πόλεμος ξεκίνησε μετά από επίθεση των Αζέρων με πυραύλους, προς το Στεπανακέρτ, την πρωτεύουσα του Αρτσάχ (Ναγκόρνο Καραμπάχ).
Παράλληλα το Αζερμπαϊτζάν έχει αρχίσει και τον πόλεμο προπαγάνδας. Γέμισε τα σύνορα της Αρμενίας με τρικάκια που πέταξαν Αζέροι, γραμμένα στα αρμενικά, τα οποία θέλουν να εμφανίσουν ότι ρίχτηκαν από την κυβέρνηση της Αρμενίας και καλούν τους πολίτες του Νακγόρνο Καραμπάχ, να εγκαταλείψουν την περιοχή.
Ο πρωθυπουργός της Αρμενίας Νικόλ Πασινιάν σε ανάρτησή του στο Facebook έστειλε το ακόλουθο μήνυμα:
Αγαπητοί συμπολίτες. Περήφανοι πολίτες της Αρμενίας. Υπερήφανοι πολίτες του Αρτσάχ (Ναγκόρνο Καραμπάχ). Υπερήφανοι Αρμένιοι της Διασποράς. Ο εχθρός ξεκίνησε επίθεση κατά του Αρτσάχ (Ναγκόρνο Καραμπάχ). Η επίθεση βρίσκεται σε πλήρη εξέλιξη.
Οι πληροφορίες θα συνοψίζονται και θα μεταδίδονται ανάλογα με τις ανάγκες. Γι’ αυτό σας παρακαλώ να εμπιστευθείτε μόνο τις επίσημες πηγές και να είστε προσεκτικοί σε πληροφορίες που διαρρέουν οι εχθροί μας.
Ας σταθούμε όλοι στο πλευρό του κράτους και του στρατού που υπερασπίζονται τις ιερές θέσεις πατρίδας μας και θα κερδίσουμε.
Ζήτω ο ένδοξος Αρμενικός στρατός!
Ζήτω η Αρμενική πολιτεία!
Ζήτω ο Αρμενικός λαός!
Σύμφωνα με πληροφορίες, οι απώλειες από την πλευρά των Αζέρων είναι μεγάλες. Ο στρατός του Αρτσάχ (Ναγκόρνο Καραμπάχ) έχει καταρρίψει δυο στρατιωτικά ελικόπτερα των Αζέρων και έχει καταστρέψει επίσης, τρία άρματα μάχης ATS. Αρκετοί Τζιχαντιστές που πολεμούν στο πλευρό των Αζέρων στην πρώτη γραμμή, έχουν τραυματιστεί σοβαρά. Από Αρμενικής πλευράς αναφέρεται ένας στρατιώτης νεκρός.

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

dorso

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
990 adventure s
Καλησπέρα..Για ποιο λόγο μπήκατε πρώτα Γεωργία μετά Αρμενία κ μετά πάλι Γεωργία? Τουρκία -Αρμενια δεν επιτρέπεται η διέλευση από τα σύνορα?
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Ακριβώς, υπάρχει απαγόρευση .
Μόνο κ μόνο που οι Τούρκοι δεν έχουν αναγνωρίσει την γενοκτονία λέει πολλά .

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom