Aνάκληση για την αντλία καυσίμου σε BMW R-K-S-HP2 MODEL

black_hawk

Μέλος
Περιοχή
Κερκυρα
Όνομα
Θανασης
Μοτό
R 1200 GS
Σημερα με την αλλαγη των δυο αντλιων να εχει ολοκληρωθει
ειπα να δω τι ακριβως εγινε και ποιες ειναι οι αλλαγες.
Στη νεα κεντρικη αντλια φαινεται καθαρα το δακτυλιδι στη βαση εισοδου του ταχυσυνδεσμου.



τα χωματα ειναι απο τη βολτα στην Κρητη..
αν καταλαβα καλα εχει αλλαχτει και ο ταχυσυνδεσμος!



Παμε στην δεξια βοηθητικη αντλια τοu GS 1200 '04
Εκει στην νεα αντλια λειπει πλεον ο γωνιακος ταχυσυνδεσμος
που την ενωνε με το σωληνακι υψηλης πιεσης καυσιμου.
Ενωνεται πλεον με αυτο με εναν απλο σφιγκτηρα


Τα σωληνακια εχουν αλλαχθει κι αυτα για να υποδεχθουν
τον νεο ισιο ταχυσυνδεσμο που βρισκεται πλεον προφυλαγμενος
ακριβως επανω απο τη χοανη που οδηγει τον αερα στο φιλτροκουτι.


Νοικοκυρεμενα και προφυλαγμενα πλεον ολα τους


Καλο θα ειναι ολοι να επισκεφθειτε τα εξουσιοδοτημενα και να κανετε τις παραπανω αναβαθμισεις!
:ok::ok::ok:
 

Tasos GS

Μέλος
Περιοχή
40.254367, 23.266577 Ν.Μουδανια
Όνομα
ΤΑΣΟΣ
Μοτό
R 1200 GS
Πασχάλη ο δικός μου ταχυσυνδεσμος μαζι με το πλαϊνό καπάκι ειναι ετσι απο οταν το πηρα το 06.

στάλθηκε απο το R 1200 GS μου
με foul τα γκάζια σΕ λέω. . .
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Πασχάλη ο δικός μου ταχυσυνδεσμος μαζι με το πλαϊνό καπάκι ειναι ετσι απο οταν το πηρα το 06.

στάλθηκε απο το R 1200 GS μου
με foul τα γκάζια σΕ λέω. . .
Aρα η συγκεκριμενη αλλαγη αφορα τα μοντελα 04-05.
 

black_hawk

Μέλος
Περιοχή
Κερκυρα
Όνομα
Θανασης
Μοτό
R 1200 GS
Τουτεστιν ταχυσυνδεσμο στην λευκη -δεξια- αντλια, ειχαν μονο τα '04 και '05, ε?

Παντως, εγω περυσι, τον καταργησα απο μονος μου και τον εκανα οπως φαινεται στις παραπανω εικονες του Πασχαλη..;)
(Αυτο βεβαια, δεν σημαινει οτι δεν θα απαιτησω αλλαγη.. :punch: )
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Πήγα τελικά από Άγιο Στέφανο. Ο Θανάσης μου είπε ότι θα γίνει αλλαγή στην δεξιά πλευρά, αλλά δεν μπορούσε να κάνει κάτι λόγω" μετακόμισης" στην Μεσογείων, οπότε από εβδομάδα! Παρεπιπτοντως, μιλάμε για μάστορα-άνθρωπο μάλαμα!

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
H αναμονη ανταλακτικων απο στον Γερακα καλα κρατει....και χωρις χρονοδιαγραμμα.....Μολις κλισει μηνα το θεμα, θα γινουν οι απαραιτητες ενεργειες απο μερους μου, γνωριζω ακριβως τον τροπο.
 

black_hawk

Μέλος
Περιοχή
Κερκυρα
Όνομα
Θανασης
Μοτό
R 1200 GS
αλλάζουν το μαύρο πλαστικό καπάκι μόνο της αντλίας, η και το μοτέρ της αντλίας μαζί?
Kαποτε τα πουλουσαν ξεχωριστα (ειχαν διαφορετικους κωδικους) αλλα τωρα, τα τελευταια χρονια τα εδιναν μαζι σαν ενα ανταλλακτικο (κωδικο) αρα, υποθετω οτι, αλλαζεται ολοκληρη η αντλια (καπακι, μοτερ, φιλτρο, φλοτερ)
 

tazman

Μέλος
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
GS 1200 04'
Και εγώ πέρασα μια βόλτα από Tρικαλιωτη και έκλεισα ραντεβού για αλλαγή αντλίας,στα τέλη του μηνα λογο έλλειψης ανταλλακτικών .

Δεν ρώτησα όμως αν είναι και οι δυο προβληματικές ???

Στην πάνω εχω και σφικτήρα maid in Πέτρος :ok:
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
αλλάζουν το μαύρο πλαστικό καπάκι μόνο της αντλίας, η και το μοτέρ της αντλίας μαζί?
ολο μαζι...
και η καινουργια εχει κι αλλο ηχο, πιο ψαρωτικο.
 

MOYTPO

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Παυλος
Μοτό
BMW
μετα το πασχα θα παρω τηλ να κλεισω ραντεβου με Τρικαλιωτη. Απλα θα χρειαστω εναν εθελοντη να αναλαβει την μηχανη να παει και να την φερει γιατι εγω δεν....... :(
 

aztek

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
bmw r1200gs adv
Είμαι και εγώ εδώ;)
μετα το πασχα θα παρω τηλ να κλεισω ραντεβου με Τρικαλιωτη. Απλα θα χρειαστω εναν εθελοντη να αναλαβει την μηχανη να παει και να την φερει γιατι εγω δεν....... :(
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Κι εγω παω για αλλαγη απλα εχω ενα ερωτημα σε μοντελα του 2008-2009 υπαρχουν δυο διαφορετικες αντλιες? Ο μηχανικος μου ειπε οτι θα πρεπει να βγαλει την παλια να δει ποια απο τις δυο ειναι και να μου παραγγειλει την καινουργια :confused: κι επειδη χρειαζομαι την μηχανη θα εχω 2 φορες λυσε δεσε τεποζιτο :hungover:, μηπως ξερει καποιος κατι?? :UH:
 

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
Μεγαλη η ταλαιπωρια στον γερακα τελικα, σημερα ειχα ραντεβου για δευτερη φορα υποτειθεται για την αλλαγη, διοτι ηρθαν αντλιες.....και μετα απο μια ωρα αναμονη και λυσιμο δεσιμο αδικα, διαπιστωθει οτι δεν ειχαν αντλια που να ταιριαζει στο δικο μου πλαισιο.....
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Κι εγώ την άλλαξα 23/4. Το ραντεβού είχε κλειστεί πριν τη Μ. εβδομάδα και ο έλεγχος είχε γίνει αρχες Απριλίου. Μου τα άλλαξαν όλα, αντλία, ρελέ, φλάντζα.... Μια χαρά ;):ok::ok:
 

anegis

Μέλος
Όνομα
Αιμίλιος Νεγκίζ
Μοτό
BMW 1200 GSA
Έκλεισα ραντεβου για την ερχόμενη Πέμπτη. Για να δούμε θα ενημερώσω...
 

alx_k

Skipper
Περιοχή
Βόλος-Θεσσαλονίκη
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1200GS '05
Κι εγω μια απ τα ιδια. Ραντεβου, καφες και κουλουρακια στο σαλονι και σε δυο ωρες πανετοιμος! Φουλ κομπλε ολα! :)
 
Top Bottom