ADVtrOFFy 2017..The ADV story

kranomitros

Μέλος
Περιοχή
Αχαρναι
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
KTM 890 Adventure R
Δυστυχώς εγώ δεν έχω φώτο να ανεβάσω... έχασα το κινητό μου. Είναι όμως χαραγμένες στο μυαλό μου...
Σας ευχαριστώ όλους για την παρέα σας αυτο το υπέροχο τριήμερο και ειδικά τους διοργανωτές τα παιδιά από την Αχαια!!
Όλα ήταν τέλεια ακόμα και ο καιρός έβαλε την πινελιά του για να γίνει το τροφυ πιο μάχιμο.
Παρόλα την απώλεια του κινητού μου,που το ξέχασα ήδη, γιατί η εμπειρία που περάσαμε ήταν σούπερ!!!
Άντε και του χρόνου!!

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ανεβαινοντας για Αρισταρχο.....περιπου στα 2100 υψομετρο, ο δρομος ειχε εναν παγετωνα που δεν μας αφησε να περασουμε στην κορυφη!!
Ετσι λοιπον επιστροφη στα Καλαβρυτα και την μεγαλη σταση για καφε και φαγητο

Μετα αρχισε η επιστροφη μεσα απο ενα δασος Δρυ.....που μου θυμισε Φολοη!!
Εχω καποια βιδεα που θα μπουν αργοτερα

ΦΩτο απο ενα στενο περασμα μετα την μονη.....δεν θυμαμαι το ονομα της:oops::oops::oops:









 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Στο τελευταιο κομματι προς το καταφυγιο.....τιποτα δεν εδειχνε οτι ο καιρος θα χαλουσε τοσο πολυ
Αρχισε να ψιλοβρεχει και το εδαφος εγινε λασπωδες
Ανεβαινοντας πυκνωσε και η ομιχλη, σε σημειο να μην μπορεις να δεις σε 2 μετρα
Μεσα σε ολα αυτα αρχισε και μια καταιγιδα με χαλαζι και εδεσε το γλυκο
Οι ομαδες εσπασαν και αρχισε ενας αγωνας απο ολους για να φτασουμε στο καταφυγιο με πολλα ευτραπελα, τα οποια λεγονταοι απο κοντα, γιατι δεν περιγραφονται!!

Οταν φτασαμε στο καταφυγιο....μουσκεμα απο ολο αυτο που περασαμε, οι σκηνες ειχαν νερα και η δικη μου ηταν πεσμενη απο το χαλαζι!!
Μαζεψαμε τα κομματια μας και καποιοι μετακομισαν στο καταφυγιο......ενω οσοι ειχαμε λιγοτερες απωλειες μειναμε στις σκηνες μας
Σομπα rules....:D

To επομενο πρωινο.....επισκευες ελαστικων ο Σπυρος:p
Με τον πετσακια να μας ζαλιζει και τους μακρινους να φευγουν σιγα-σιγα.....αφηνοντας καποιους λιγους να συνεχιζουμε ενα κομματι χωματινης διαδρομης προς Πατρα....






 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Επισκεψη και ξεναγηση στο Αχαια Κλαους, με το μυαλο ομως εκει επανω στο βουνο!!
Μεθυσμενοι απο αρωματα και χρωματα, που μονο μια τετοια περιπετεια, μπορει να σου χαρισει!!
Θα επιστρεψω με φωτο και βιδεο.....προσεχως







 
Τελευταία επεξεργασία:

Goukos

Once a Marine always a marine....
Περιοχή
SaloniKa .....again.....
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
R1200GSA
Λοιπον εγω θα το παω αναποδα .... Πρωτα θα ανεβασω φωτο και μετα θα γραψω αυτα που νιωθω και θελω....

Πρασουδι Rulez.....


H εικονα του καταφυγιου μετα την χαλαζο-καταιγιδα το απογευμα του Σαββατου που μας επιασε στην επιστρφη προς το καταφυγιο.
Προσωπικα ηταν η πρωτη φορα που φοβηθηκα τοσο πολυ .... κυριως λογω τον κεραυνων που εσκασαν κυριολεκτικα διπλα μας...

ΥΓ Αυτη την φωτο που ειναι καμμια 20αρια μηχανες μεσα στην ομιχλη και το μονο που φαινεται να ειναι τα φωτα τους .... την εχει κανεις ???







Τα παιδια απο την Πατρα μας "κερασαν" σαντουιτσαρα εις διπλουν το βραδυ του Σαββατου...
 

Goukos

Once a Marine always a marine....
Περιοχή
SaloniKa .....again.....
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
R1200GSA
Τα σκηνακια μετα την καταιγιδα....


@Pikinos


H χοντρουλα μου .....



Η παλια και η καινουργια αγαπη του @yns


@efthymis


Σιδηροδρομικος σταθμος Καλαβρυτων


Παμε μερικα πορτραιτα.....






Καραφλά rulez !!!!


 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ανεβαινοντας για Αρισταρχο.....περιπου στα 2100 υψομετρο, ο δρομος ειχε εναν παγετωνα που δεν μας αφησε να περασουμε στην κορυφη!!
Ετσι λοιπον επιστροφη στα Καλαβρυτα και την μεγαλη σταση για καφε και φαγητο

Μετα αρχισε η επιστροφη μεσα απο ενα δασος Δρυ.....που μου θυμισε Φολοη!!
Εχω καποια βιδεα που θα μπουν αργοτερα

ΦΩτο απο ενα στενο περασμα μετα την μονη.....δεν θυμαμαι το ονομα της:oops::oops::oops:

Μονή Μακελαριάς :)
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
ξερει κάποιος γιατι δεν μπορω να ανεβάσω εικόνα. ειμαι και λιγο άσχετος με αυτα.
Δεν ανεβαζεις απευθειας απο τον Υπολογιστη σου...πηγαινε σε ενα σερβερ πχ www.imgur.com φτιαξε ενα λογαριασμο και ανεβασε απο εκει...
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Λεωνίδα μου και εγώ το ιδιο φιλε! Χαρηκα πολυ!!!! Κακος χαμος μετα την βολτα και το τσιγαρο εγινε μουσκεμα χαχαχαχ... Αλλα θα ξαναβρεθουμε σιγουρα!!!! :friendship::friendship::friendship:
Το περασμα από το ποταμακι,
φιλε μου αρεσει που το περνας κ τραγουδάς.

 
Top Bottom