ADVtrOFFy 2017..The ADV story

Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Το αποτομο κατηφορικο κ πολύ ομορφο περασμα μετα το μοναστηρι.
Στα 2 λεπτα ακριβως σιωπουν τα παντα σχεδόν κ ακούγεται μονο ένα πανεμορφο κελάηδημα.

 

lep990

Μέλος
Περιοχή
ΚΙΑΤΟ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ
Όνομα
Νίκος
Μοτό
ΚΤΜ adventure 990
GAS GAS EC250
Honda bros 400
έχω να δηλώσω ότι στη μπλε σκηνή την Παρασκευή το βράδυ, οι γείτονες έβγαζαν κάτι περίεργους θορύβους..... ανεξήγητα πράγματα! :roflmao::roflmao::wtf,::thnkg: αυτά τα λίγα και ερασιτεχνικά από μένα.
 

John-Aigio

Nα γιατί GS
Περιοχή
ΑΙΓΙΟ
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW R1150GS
δεν πατάω χώμα
Με AC/DC το ξανακάνω απο την αρχή όλο!!!!:hlb: respect που οχι μονο έκανες όλοι την χωμάτινη αλλά και που ήρθες καπάκι και απο Πειραιά
 

John-Aigio

Nα γιατί GS
Περιοχή
ΑΙΓΙΟ
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW R1150GS
δεν πατάω χώμα
Το περασμα από το ποταμακι,
φιλε μου αρεσει που το περνας κ τραγουδάς.

Τον καλύτερο ήχο έχει απο τον boxer!!!μπράβο για τα βιντεάκια όλα, μας ξαναβαζεις στο κλίμα;)
 

Goukos

Once a Marine always a marine....
Περιοχή
SaloniKa .....again.....
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
R1200GSA
Παρασκευη μεσημερι ξεκιναω απο Λαρισα μονος τον κατηφορο προς την Πατρα για να βρεθω μαζι με φιλους και να οδηγησουμε μαζι...
Εξω απο την Λαρισα με πιανει μια καταιγιδα απο εκεινες που νιωθεις λες και σου κανουν βελονισμο σε καθε μετρο. Ενιωθα την καθε σταγονα ... ηταν τοσο δυνατη που στην εθνικη πηγαινα με 50-60 χλμ διοτι δεν μπορουσα να δω μπροστα μου ... Βρηκα μια γεφυρα πριν τα διοδια την Νικαιας και λεω " ή που γυριζω επι τοπου πισω ή συνεχιζω και οπου βγουμε" ....
Το αναφερω γιατι αρκετοι εδω μεσα νομιζω οτι εχουμε βρεθει σε αντιστοιχες σκεψεις και συνηθως το ενστικτο μας λεει να υποχωρησουμε.
Εαν το ειχα κανει δεν θα ειχα στο μυαλο χαραγμενες αναμνησεις οπως αυτη που εζησα με μοναδικους ανθρωπους σε πανεμορφα μερη της Ελλαδας και της Πατρας συγκεκριμενα γι αυτη την φορα...
Να πω και εγω με την σειρα μου ενα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ και ενα ακομα μεγαλυτερο ΜΠΡΑΒΟ στη Πατρινη παρεα για τη φιλοξενια τους και την Αριστη οργανωση και διεξαγωγη της βολτας. Ολα ηταν οργανωμενα μεχρι την τελευταια λεπτομερεια...
Το "κολπο" με τα γκρουπακια νομιζω οτι ηταν κινηση ματ και ολοι μα ολοι ευχαριστηθηκαν την βολτα χωρις καθυστερησεις "χασουρες" κλπ κλπ.
Η εμπειρια της καταιγιδας του Σαββατου δεν περιγραφεται με γραπτο κειμενο. Μοναδικη εμπειρια και εκει η παρεα εδειξε τη συνοχη της.
Πλεον μετα απο τη συμμετοχη σε αρκετες βολτες η εμπειρια λεει να μην την κανω μεχρι να δωθει ληξη εκδρομης - διαδρομης .... εκει ειναι που κρυβονται οι καλυτερες καταστασεις ... Το ιδιο εγινε και σε αυτη την εκδρομη την Κυριακη... με σβελτη οδηγηση και πολυ γελιο στην επισκεψη της Achaia Klaus και το μεσημεριανο φαγητο.
Να ειμαστε καλα και τα ταξιδευουμε ολοι παιδια...
Χαρηκα παρα πολυ που γνωρισα απο κοντα παιδια που τα ηξερα μονο μεσα απο το φορουμ και ξανειδα καποιους μετα απο συντομο χρονικο διαστημα, καθως η παρεα δειχνει να μετακινειται συσσωμη απο το ενα μερος της Ελλαδας στο αλλο....

Και εις αλλα με υγεια.....
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Οπως και οι 2 μηχανικοι-πετσακηδες.....της παρεας
κοιταξτε εμφανιση ο τριπετσακας:eek::eek::eek:

Μου αρέσει η προνοητικότητα! Ο ένας ειδικός στα ΚΤΜ και ο άλλος στα BMW :)
 
Top Bottom