ADVtrOFFy 2017..The ADV story

trelos

Μέλος
Περιοχή
Ηλιούπολη
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KTM 990 ADVENTURE
Με τη σειρα μου και εγω εχω να πω ενα τεράστιο μπράβο και ευχαριστώ σε ολα τα παιδια που ασχολήθηκαν για να περασουμε ολοι τοσο ωραια αλλα και σε ολους οσους παρευρέθηκαν και εδωσαν το δικο τους εαυτό για να το κανουν πιο ζεστο πιο φιλικό πιο ευχάριστο, διασκεδαστικο...πραγματικα περασα τελεια. Η αλήθεια είναι ότι ηθελα αλλες 3 μερουλες να κατσω ακομα τουλαχιστον.
Δεν ειχα καμια αμφιβολία για το αποτέλεσμα μετα απο αλλο ενα troffy στην Εύβοια που μου εχει μεινει αξεχαστο.
Respect σε αυτο το φορουμ που καταφερνει να μας δημιουργεί τετοια συναισθήματα.
Οπως ειπαν και πιο πανω τα λογια ειναι περιττά, αυτα που ζησαμε μένουν μεσα μας και δεν ειναι μονο εικόνες αλλα και έντονα συναισθήματα.
Σας ευχαριστώ πολύ ολους!!!

Υ.Γ Εχουν βρεθει ενα αδιαβροχο ολόσωμο, ενα γιλέκο ανακλαστικο troffy και ενα καλυμμα κίτρινο. Σε οποιον ανήκουν τ με ενημερώνει και του τα στελνω!
Λιγες φωτο και απο εμενα...

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ξημερωσε λοιπον το Σαββατο με πολλες αφιξεις και ετοιμασιες για την βολτα των 170 χιλιομετρων!!!

Η σκηνη των χαρλεαδων δεν προοριζοταν να ζησει τετοιες βραδιες τα 7 χρονια που την εχω....:D



Μεσα οι καφεδες και τα πρωινα





Τα θερια ετοιμα



Οπως και οι 2 μηχανικοι-πετσακηδες.....της παρεας
κοιταξτε εμφανιση ο τριπετσακας:eek::eek::eek:

 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δευτερο περασμα το χιλιοφωτογραφημενο ποταμακι......
Ηδη η ομαδα ειχε αρχισει να πεταει....:stm:











 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Απο εκει και μετα αρχισαν κατι λασπουριες σκετη μουρλια.....:eek:
Μεχρι τα καραφλα ειχε τεχνικα κομματια με λασπες, αλλα παλι η ομαδα εδειξε τα δοντια της και εφτασε σβελτα και χωρις απροοπτα στην παιδικη χαρα του εντουρα........:friendship:

Σε καθε κορυφη και μια ομαδα...



 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Στηθηκα απεναντι λοιπον και αρχισαα τις φωτο....
Η χαρα των φιλων μεγαλη και φαινοταν ακομα και μεσα στα κρανη το χαμογελο και οι γκαζιες εδιναν και επαιρναν..









 
Τελευταία επεξεργασία:

desert fox

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Σε αναμονη......
Μιας και βρηκα λιγο χρονο θα καταθεσω κι εγω το story μου συνοπτικα, ξεκινωντας απο την επεισοδιακη αναχωρηση της Παρασκευης.
08 :00 - 09:30 ριχνει καρεκλοποδαρα και ενω μιλαω με τον Μανο ( @manosxlv ) μου λεει για λιακαδα στη Λαρισα.:ang3: Αφου κοβει η καταιγιδα φοραω αδιαβροχα και
ξεκιναω με την ελπιδα οτι θα βγω γρηγορα απο το μανιακο συννεφο που μπαστακωθηκε πανω απο την θεσσαλονικη.
Πραγματι καπου πριν τα Μαλγαρα ( 30 χιλ.) σταματαει εντελως και με βρισκει μια νεα καταιγιδα στην Κατερινη. Περναω κι αυτην και με τα πολλα φτανω Τυρναβο οπου ο Μανος
περιμενει με αγωνια να ξεκινησουμε γι αυτο το ξεχωριστο τριημερο. Αποφευγουμε τις καταιγιδες σαν αιλουροηδες αλλα ο Μπραλος μας το κρατουσε για εκπληξη!
Στα διοδια φοραμε αδιαβροχα και ριχνομαστε στο βουνο με υφος.. " δεν μας σταματαει τιποτα... :nnj:παμε Advtroffy λεμε.. παμε Πρασουδι.."
Μετα την Ναυπακτο ο ηλιος βοηθαει να στεγνωσουμε εντελως μεχρι το σημειο συναντησης στο coffee island.



Χαιρετιομαστε με τους περισσοτερους και πινουμε καφεδακι αφου περιμενουμε τον Βασιλη ( αδερφος Μανου) με τον @Nik Bari .

Μετα απο λιγη ωρα ξεκιναει το 1ο γκρουπ για το βουνο και στο μισαωρο περιπου κι εμεις. Λιγα ασφαλτινα χιλιομετρα και αρχιζει το χωμα .. το τοπιο αρχιζει να αλλαζει και οσο ανεβαινουμε..η αγωνια κορυφωνεται! Πρωτα οι ανεμογεννητριες... κορυφογραμμη ...και το καταφυγειο!!:woho:

Αλλο να το βλεπεις στην φωτο κι αλλο απο κοντα. Και ποσο μαλλον να διασχιζεις αυτα τα πανεμορφα βουνα με ατομα τα οποια μεχρι πριν λιγο δεν ηξερες καν.. και ομως ειμαστε πλεον φιλοι..
Κατασκηνωνουμε και γνωριζουμε οσο πιο πολλους προλαβαινουμε.. τα γκαζακια αναψανε και καθομαστε γυρω απο το τραπεζακι του @Nik Bari πινοντας ρακυ.
Η επομενη μερα ηλιολουστη ... Ξεκιναει το 1ο γκρουπ των πορτοκαλι και ακολουθουν και τα υπολοιπα..
Στον βραχοκηπο κολλαω και με την βοηθεια του @ilai ( μετακινησε βραχο το παλληκαρι για να περασω!ευχαριστω παικταρα μου!!) καταφερνω να συνεχισω
ευτυχως χωρις απροοπτα μεχρι τις Κορφες οπου ο μπροστινος τροχος του Μανου @manosxlv κολλησε απο την λασπη.

upload gambar
adult image hosting
uploading pictures

https://postimage.io/
Μειναμε να το ξεκολλησουμε . Οι υπολοιποι συνεχισαν και δωσαμε ραντεβου στα καλαβρυτα. Μια ωρα παιδευτηκαμε να βγαλουμε την λασπωπετρα κατω απο το φτερο. Μετα απο ενα μικρο meeting στα Καλαβρυτα αποφασιζουμε να επιστρεψουμε στο καταφυγειο γιατι στην περιπτωση λασπης θα ειχαμε τα ιδια ..και θα ηταν χειροτερα ψηλα στο βουνο.
Ανεβηκαμε με ψιλοβροχο και πυκνη ομιχλη . Μετα απο ωρα ξεσπασε η γνωστη χαλαζοκαταιγιδα με τα γκρουπ να καταφτανουν στο καταφυγειο ταλαιπωριμενοι αλλα και ικανοποιημενοι που νικησαν την κακοκαιρια και επεστρεψαν σωοι και αβλαβεις.
Η αποκορυφωση ηταν στην " στρωματσαδα" μεσα στο κτιριο το βραδυ του Σαββατου !Εντεκα νοματαιοι επιπλεων πανω στα τραπεζια ,πανω στους παγκους ,καταχαμα στρωματα και sleeping bag . Το φιλοξενο καταφυγειο βολεψε τους παντες. Ενα μεγαλο μπραβο στον Γρηγορη ( υπευθυνος του καταφυγειου ) που μας ανεχτηκε με τοση καλοσυνη και υπομονη.
Η Κυριακη ημερα αναχωρησης για εμας τους βορειους. Αποχερετησα ολα τα παιδια εναν εναν με την υποσχεση να ξαναβρεθουμε στην επομενη εξορμηση.
Η επιστροφη κι αυτη επεισοδιακη αφου στην Ναυπακτο περασαμε και παλι απο καταιγιδα αλλα και στη Λαμια και επισης και στην Λαρισα.
Χαρηκα μεσα απ την καρδια μου που σας γνωρισα απο κοντα . Θα ξαναπω ενα ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!! σε ολους οσους αφιερωσαν τον πολυτιμο χρονο τους για να πετυχει αυτο το Advtroffy!
 
Top Bottom