AdvtrOFFy 2020...The ADVstory

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Γεια σου Χρήστο.

Είμαι ο Kordix (και όχι Cordix) και την Παρασκευή ταξιδέψαμε με τον Aλεξη Alex1250 με το μπλε μαμά wr 250 r και τον Γιωργαρο τον Sevax με το κουκλί f 800.

Πέρα από αυτά μια χαρά τσ έγραψες, στην κόκκινη ομάδα κάναμε λιγάκι alternative της διαδρομές καθότι είμαστε και λιγακι μπζεκασμένοι.

Να είμαστε καλά και ας τις πάμε και ανάποδα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Δεν ντρεπεστε ρε?Να με πειραζετε,γερο ανθρωπο?:cry:
Την επόμενη φορά θα έρθω με λάστιχα φρέσκα και όχι 10ετίας και ξεφόρτωτος για να σε περασω και να δω αν αληθεύουν αυτά που λένε τα παιδιά.
 

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
Χρήστο κατά το ΣΚ χαιρετηθήκαμε στα βουνά 2-3 φορές αλλά ουσιωδώς δεν γνωριστήκαμε και δεν συστηθήκαμε πουθενά.... και στο Μπράλο (αν και πέρασα) είμαι σίγουρος ότι δεν ήμουν εγώ στο βενζινάδικό.
Βέβαια μου έλυσες μια απορία που είχα για δυο αναβάτες, για εσένα και για το παλικάρι με το AX-1 που ήσασταν οι δυο πιο μοναχικοί στα βουνά και δε μπορούσα να καταλάβω το γιατί... Περιμένω τις ανάλογες εξηγήσεις και από τον jimmatas
Στεφανε ημουνα συχνα μοναχικος η ακολουθουσα τη διαδρομη πετυχαινοντας αλλες ομαδες στο δρομο, γιατι πολυ απλα δεν εφτανα το ρυθμο των υπολοιπων σε καποια κομματια!
Βεβαια παντα ηξερα οτι πισω μου ερχεται ειτε ο Γιωργος (Sevax) ειτε ο Αποστολης με το διχρονο! οποτε ημουνα safe ! Kαι ακομα πιο πισω το φωτογραφικο team Aldebaran kai Voitek.
Σε γενικες γραμμες παντως ημουνα κανα 5 λεπτο στη χειροτερη , ενω στην καλυτερη τους εβλεπα 2-3 στροφες μπροστα μου.
Φυσικα βεβαια οταν εμενα μονος, οδηγουσα και λιγο πιο συντηρητικα για να αποφυγω τυχον ατυχιες. ;)
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Στεφανε ημουνα συχνα μοναχικος η ακολουθουσα τη διαδρομη πετυχαινοντας αλλες ομαδες στο δρομο, γιατι πολυ απλα δεν εφτανα το ρυθμο των υπολοιπων σε καποια κομματια!
Βεβαια παντα ηξερα οτι πισω μου ερχεται ειτε ο Γιωργος (Sevax) ειτε ο Αποστολης με το διχρονο! οποτε ημουνα safe ! Kαι ακομα πιο πισω το φωτογραφικο team Aldebaran kai Voitek.
Σε γενικες γραμμες παντως ημουνα κανα 5 λεπτο στη χειροτερη , ενω στην καλυτερη τους εβλεπα 2-3 στροφες μπροστα μου.
Φυσικα βεβαια οταν εμενα μονος, οδηγουσα και λιγο πιο συντηρητικα για να αποφυγω τυχον ατυχιες. ;)
Και εγώ που ζορίστηκα το Σάββατο να ακολουθήσω τι κατάλαβα, κομμένα χέρια την Κυριακή που με έκαναν πιο αργό κ από το replay
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Στεφανε ημουνα συχνα μοναχικος η ακολουθουσα τη διαδρομη πετυχαινοντας αλλες ομαδες στο δρομο, γιατι πολυ απλα δεν εφτανα το ρυθμο των υπολοιπων σε καποια κομματια!
Βεβαια παντα ηξερα οτι πισω μου ερχεται ειτε ο Γιωργος (Sevax) ειτε ο Αποστολης με το διχρονο! οποτε ημουνα safe ! Kαι ακομα πιο πισω το φωτογραφικο team Aldebaran kai Voitek.
Σε γενικες γραμμες παντως ημουνα κανα 5 λεπτο στη χειροτερη , ενω στην καλυτερη τους εβλεπα 2-3 στροφες μπροστα μου.
Φυσικα βεβαια οταν εμενα μονος, οδηγουσα και λιγο πιο συντηρητικα για να αποφυγω τυχον ατυχιες. ;)
Εγώ σου βγάζω το καπέλο, σε παρακολουθούσα το πήγαινες μια χαρά! (σε ρώτησα νομίζω και κανά 2 φορές αν είσαι οκ). Έπρεπε να μου πεις να έρθεις μαζί μας, ήμασταν στο πολύ χαλαρό και με αρκετές στάσεις λόγω μικροπροβλημάτων. :friendship:
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Εγώ σου βγάζω το καπέλο, σε παρακολουθούσα το πήγαινες μια χαρά! Έπρεπε να μου πεις να έρθεις μαζί μας, ήμασταν στο πολύ χαλαρό και με αρκετές στάσεις λόγω μικροπροβλημάτων. :friendship:
Και το σημαντικοτερο κανεναν δεν αφησαμε μονο του... ;)
 

uzbekos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
XT600, XR400, GAS GAS EC250
Να πω και εγώ με την σειρά μου ένα μεγάλο μπράβο και ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όσους συντέλεσαν στο να βγει όλο αυτό που ζήσαμε. Επίσης θα ήθελα να αναφέρω ότι ήταν πολύ σημαντικό το να υπάρχει από πριν η διαδρομή σε στίγμα gpx. Εγώ με τους συνοδοιπόρους μου Δημήτρη με το ΚΤΜ 525 και τον Παναγιώτη με το DRZ400 που την πρώτη μέρα διστάσαμε να ξεκινήσουμε νωρίς με την ομάδα μας λόγω της βροχής, μια χαρά κάναμε την βόλτα και συναντηθήκαμε αργότερα με τις υπόλοιπες ομάδες λόγω του ότι είχαμε αποθηκευμένη την διαδρομή σε συσκευή gps. Εδώ σε άλλες βόλτες ξεκινάμε όλοι μαζί και στην πορεία χανόμαστε για πλάκα. Συγχαρητήρια και πάλι στους φανερούς και αφανείς συντελεστές που οργάνωσαν όλο αυτό.
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Και το σημαντικοτερο κανεναν δεν αφησαμε μονο του... ;)
Κανεις δεν αφεθηκε μονος του πιστευω, ο Χρηστος απλα δεν ξεκινησε με τους αλλους.
Εγω τουλαχιστον οσα χρονια βολταρω εδω μεσα εχω δει οτι μετριομαστε στην εκκινηση και στον δρομο ξαναμετριομαστε πολλες φορες παρολο που υπαρχει κ σκουπα,δεν θυμαμαι να αφησαμε Ποτε καποιον πισω!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Η επόμενη μέρα ξημέρωσε με τον καιρό νεφελώδη ο οποίος προμήνυε ότι θα ακολουθήσει μια υπέροχη μέρα για οδήγηση στο βουνό. Μας τη χρώσταγε άλλωστε μετά από την χθεσινή υγρή εμπειρία.
Πρώτη στάση στο Πικροβούνι, πάνω από το Καρπενήσι το οποίο θα το χαρακτήριζε κανείς σαν μίνι Κοκκάλια.
Το σύννεφο ακριβώς πάνω από το κεφάλι μας, οπότε ήμασταν στο ιδανικό σημείο για κλικ.
Ο Voitek με το drone έχει τραβήξει εντυπωσιακά πλάνα από εκπληκτικά σημεία κατά μήκος της διαδρομής, τα οποία θα μονταριστούν και θα ανέβουν.........κάποτε :p







Ο Βάγγος κάνει σεφτέ με το LC4, ο οποίος, άκουσον άκουσον, τόλμησε να περάσει τον Κόρακα ο οποίος έχει τη δευτέρα στον κόφτη και ακολουθεί........α ρε Βαγγελάκη....δεν ήξερες...



Τον έχει βάλει στο στόχαστρο.......ήσουνα καλό παιδί Βαγγελάκη μου..







Η Κόκκινη οργή ακολουθεί, εξαπολύοντας καλαματιανό ταμπεραμέντο.





 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Το σημείο προσφέρει πανοραμικό πλάνο στο Ευρυτανικό ανάγλυφο.



Το συνεφο συνεχίζει και είναι συντροφιά μας.



Έρχονται και άλλοι τρελαμένοι



Doc.DD μαζί με kordix



Ο εντουράς kordix



??



Ακολουθούν οι περτικαλί με τον achalatsis και Rangos να πρωτοστατούν, ακολουθούμενοι από τον Sάκη Blue line και το 690 enduro του.



 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Την επόμενη φορά θα έρθω με λάστιχα φρέσκα και όχι 10ετίας και ξεφόρτωτος για να σε περασω και να δω αν αληθεύουν αυτά που λένε τα παιδιά.
Μια από τις μεγαλύτερες επιτυχίες στην ζωή είναι να μαθαίνεις από τα λάθη των άλλων.
Δεν σου κοστίζει σχεδόν τιποτα.
Δυστυχώς για άλλη μια φορά όμως ο Kordix επιβαιβαιωνει ότι αν δεν φας τα μούτρα σου μόνος σου δεν μαθαίνεις τίποτα.
Καλή τύχη. :he:yew:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Λαός περιμένει να ανέβει το υπέροχο αυτό ορολείβαδο.



Εδώ ο TOUFast_950 με κοιτάει όλο νάζι :p





konkost ο οποίος ανεβαίνει με σχετική άνεση



Ο ΛΕΩΝΙΔΑΣ. κουμαντάρει τη χοντρή αποδεικνύοντας πως ο αναβάτης παίζει ρόλο και όχι το σίδερο.
Ακολουθεί ο Gakis με τσίτα τα γκάζια!



Βλέμμα ντακαραρίσο :p

 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ράβει ο Γκάντις..



Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Μπορώ να πω ότι το ADVtrOFFy 2020 ήταν μακράν η καλύτερη ομαδική βόλτα που έχω κάνει εώς τώρα.
Το μυαλό δεν ξεκολλάει από κει πάνω έχοντας μαζέψει πολλές όμορφες εικόνες από το τριήμερο.
Παρόλο που η βροχή του Σαββάτου προσπάθησε να μας χαλάσει την διάθεση το κλίμα ήταν τόσο θετικό που ούτε καν την προσέξαμε...:happy:
Οι διαδρομές ήταν για άλλη μια φορά εξαιρετικές και να ευχαριστήσω γι' αυτό τους ανθρώπους που κάναν την χαρτογράφηση Δημήτρη nomad ,Γιάννη Aldebaran και τον γερόλυκο :p που ταλαιπωρείται με τον Γκάντι αλλά δεν το βάζει κατω gsmaniac
Φέτος έπεσε στο τραπέζι η ιδέα οι ομάδες να αυτο-οργανωθούνε κάτι το οποίο έδειξε εκ' του αποτελέσματος ότι δούλεψε καλά!:ok:
Επίσης η ιδέα μόνιμης βάσης νομίζω θα πρέπει να καθιερωθεί εαν είναι εφικτό.
Στον σταθμό του ΟΣΕ στην Καρδίτσα είχαμε δώσει ραντεβού με τον ερχόμενο απο Τρίκαλα Παναγιώτη και απο Θεσ/κη Γιαννη tiflaeisai όπου ακολουθήσαμε μια φοβερή ασφάλτινη μέσα στο πράσινο διαδρομή εως το δασικό χωριό μέσω Φουρνών.
Φτάνοντας το απόγευμα της Παρασκευής συναντήσαμε την υπόλοιπη παρέα Σπύρο enkefalos ,Μιλτιάδη Miltiadis ,Νίκο και κάπου εκεί γύρω ήταν και ο άλλος Σπύρος Spyrious μαζί με τον Κυριάκο meiva.



Ξεκινώντας το πρωϊ του Σαββάτου λόγω καιρού έγινε αλλαγή της διαδρομής με αυτή της Κυριακής.
Στην είσοδο του camp περιμέναν ο Μάνος manosxlv με τον Δημήτρη ELF οι οποίοι ήρθανε αυθημερόν για να πλαισιώσουν την μπλέ ομάδα, να κάνουνε την διαδρομή και να επιστρέψουν στο τέλος της σπίτια τους.:ok:
Εν' τω μεταξύ είπαμε να βάλουμε τα αδιάβροχα αλλά δεν μπορεί...κάποιο λάθος θα έγινε...
Ρε συ Παναγιώτη είπαμε οτι σήμερα θα πάμε για ψάρεμα...???:fun



Φωτογραφίες της διαδρομής του Σαββάτου υπάρχουν ελάχιστες.
Εδώ στο σημείο της πτώσης του Σήφη sifisDRZ στον οποίο εύχομαι γρήγορη ανάρρωση...





Αγναντεύοντας...


Σ' αυτό το σημείο ο Μάνος και ο Δημήτρης θα ανεβαίναν εως την Νιάλα και απο κει θα φεύγαν για τα σπίτια τους.
Ευχαριστούμε για την παρέα!:ok:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max




Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Να πω και εγώ με την σειρά μου ένα μεγάλο μπράβο και ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όσους συντέλεσαν στο να βγει όλο αυτό που ζήσαμε. Επίσης θα ήθελα να αναφέρω ότι ήταν πολύ σημαντικό το να υπάρχει από πριν η διαδρομή σε στίγμα gpx. Εγώ με τους συνοδοιπόρους μου Δημήτρη με το ΚΤΜ 525 και τον Παναγιώτη με το DRZ400 που την πρώτη μέρα διστάσαμε να ξεκινήσουμε νωρίς με την ομάδα μας λόγω της βροχής, μια χαρά κάναμε την βόλτα και συναντηθήκαμε αργότερα με τις υπόλοιπες ομάδες λόγω του ότι είχαμε αποθηκευμένη την διαδρομή σε συσκευή gps. Εδώ σε άλλες βόλτες ξεκινάμε όλοι μαζί και στην πορεία χανόμαστε για πλάκα. Συγχαρητήρια και πάλι στους φανερούς και αφανείς συντελεστές που οργάνωσαν όλο αυτό.
Εσένα θα στο φυλάω... χαχαχα και μην αγχώνεσαι πιο κάτω στο ποτάμι φρόντισα να καθαρίσω από το λασπολουτρο... χάρηκα φίλε!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Μπλε Dream Team...:p


Πέρασμα Ταυρωπού...


Φεύγοντας εν τω μεταξύ απο 'Αγραφα μαθαίνουμε οτι ο απο πολλά χρόνια κλεισμένος δρόμος προς Μάραθο είχε ανοίξει...
Δεν θέλαμε και πολύ δηλαδή να πάμε...






Στην επιστροφή μας στο δασικό χωριό βρήκαμε ενα μεγάλο μπουκάλι τσικουδιά που είχαν φέρει τα κοπέλια απο την Κρήτη και το οποίο τιμήσαμε δεόντως...;)
Στην υγειά σας...!!!:crs:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Κυριακή πρωϊ και στην ομάδα μας ενσωματώνεται και ο Δημήτρης dtz με το πριόνι του...
Βγαίνοντας απο το πρώτο εύκολο κομμάτι και ανεβαίνοντας προς τον λόφο άρχισε να μας κυκλώνει η ομίχλη δημιουργώντας ενα φοβερό σκηνικό...!



Κυριάκος meiva


Παναγιώτης με το άσπαστο KLE...



Σπύρος Spyrious








Απο κει που είσαι στα σπανά χωρίς ίχνος δέντρου ξαφνικά βρίσκεσαι μέσα στις οξυές που δεν περνάει αχτίδα ήλιου...!!!




Στο μνημείο της Γραμμένης Οξυάς.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450


Στάση στην Αρτοτίνα για καφέ στα πολύ γρήγορα...




Σε κάποια σημεία οι λασπολακούβες κάναν τη ζωη δύσκολη σε μερικούς...:p
Μόνο που δεν μας είπαν πόσο πάει το μέτρο...:fun




Ανεφοδιασμός στην Ανατολή.
Ευτυχώς Phoenix και alekni φροντίσαν γι'αυτό... :ok:


Γιάννης tiflaeisai


Ποιος είν' τούτος...?


Το 950S του Μίλτου.


Ολοκληρώνοντας την βόλτα γυρίσαμε στο δασικό χωριό,μαζέψαμε την πραμάτεια μας,χαιρετίσαμε όσους προλάβαμε και τραβήξαμε για τα σπίτια μας.
Χάρηκα που σας είδα όλους καλά,καθώς επίσης και για τις νέες γνωριμίες...
Να ευχηθώ καλή και γρήγορη ανάρρωση στους τραυματίες...


Τελικά όταν υπάρχει αλληλεγγύη και σεβασμός μεταξύ μας δεν υπάρχει περίπτωση να μην περάσεις καλά όπου και να πας...
Φέτος όλα κύλισαν άψογα...
Καλά να είμαστε να ανταμώνουμε...!:crs:

 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom