AdvtrOFFy 2020...The ADVstory

manosxlv

Μέλος
Περιοχή
ΡΟΔΟΣ / ΟΙΚΙΑ ΤΥΡΝΑΒΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
Όνομα
ΜΑΝΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Εστω και για μια μερα φετος συμμετοχη δεν υπαρχουν λογια να εκφρασει κανεις ολο αυτο το μαζεμα διαφορων χαρακτηρων με κοινη αγαπη για το adventure και να ειναι επιτυχημενο.
Πολλα συγχαρητηρια σε ολους σε αυτους που ετρεξαν για τις διαδρομες.
Αποδεικνυεται καθε χρονια ειναι και καλυτερη .
Χαρηκα πολυ που ειδα φιλους μετα απο πολυ καιρο.
Το παρεακι blue team αψογο σε ολα.
Και παλι πολλα μπραβο......
Τωρα στα επομενα.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Την θετική μας σκέψη στο κοπέλι sifisDRZ .... που ειχε μια ατυχια και εναν αρκετα σοβαρο τραυματισμο!
Θα μεινει μερικες ημερες ακομη στο νοσοκομειο και ευχομαστε, να πανε ολα καλα.

Την θετικη μας σκεψη και στον Μεγα βροντακα Phoenix .....που βροντηξε 500 μετρα πριν τελειωσει η διαδρομη!
Υπαρχει σε βιδεο η πιρουετα και αναλυουμε τη φαση στο VAR, να δουμε αν ηταν πεναλτυ:eek:

Προσπαθω να βαλω σε μια ταξη τις σκεψεις μου, απο αυτο το απιθανο απο ολες τις πλευρες 3μερο και επανερχομαι!!
 

Τσακάλι

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
R1200GS
Honda Sh 150
Να πω κι εγώ ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους όσους μεριμνησαν για να έχουμε όλοι οι υπόλοιποι ένα τόσο όμορφο και δημιουργικό σαββατοκύριακο.
Είναι η πρώτη φορά που κάνω χώμα για δύο συνεχόμενες μέρες και μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι κουραστικά πολύ, απογοητεύτηκα κάποιες στιγμές όμως η ομορφιά της φύσης και η πίστη που έχει ο άνθρωπος στον θεσμό της ομάδας και της συντροφικότητας σε συνδυασμό με την αγάπη για το εντουρο με έκαναν να σηκωθώ ξανά. Και ήταν πολλές οι φορές.
Φίλε Λεωνίδα σε ευχαριστώ πολύ. Αν δεν ήσουν εσύ θα έπινα καφέ στο λειβαδάκι.
Δεν ξέρω αν με ένα μικρότερο μηχανάκι θα ήμουν πιο άνετος, πιο σίγουρος κλπ. Μέσα όμως από αυτή την διαδικασία αγάπησα και εκτίμησα το Gs περισσότερο από οποιαδήποτε ασφάλτινη βόλτα έχω πάει.
Επίσης χωρίς να θέλω να κουράσω, να πω ότι πέραν των διαδρομών και της φύσης, η αληθινή ομορφιά του διημέρου ήταν ότι πήγαινες στο καφέ-εστιατόριο έβαζες το ποτήρι σου σε όποιο τραπέζι ήθελες και αυτομάτως γινόσουν ένα με την παρέα που καθόταν εκεί.
Κι ας μην ήξερες κανέναν.
Να είστε όλοι καλά.
 

Giorgopro

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
KTM 640 Adv. 1999
Αυτό το trOFFy δεν είχε την οργάνωση των Γερμανών όπως τα προηγούμενα αλλά
τον χαβαλέ των ψεκασμένων Ιταλών.
Περαστικά και γρήγορα να είναι πάλι μαζί μας στο πράσινο κοπέλι.
Και το μεγάλο ευχαριστώ στον Κώστα , το τέλειο φωτομοντέλο ,
που για πρώτη φορά επέλεξα το σωστό μέγεθος μπλουζάκι.
Αντε και του χρόνου με υγεία, βορειότερα...
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Παρασκευή πρωί και συνάντηση με τον Λιάκο ilias.ali για καφεδάκι στην Καβάλας και μετά ανέβασμα στο Καρπενήσι από παλιά Εθνική κάνοντας υπέροχα στριφερα κομμάτια,περνώντας υπέροχα χωριουδάκια και κατεβήκαμε Λαμία από τον παλιό Μπραλο ένα κομμάτι το οποίο δεν είχα ξανακάνει ποτέ...


Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Την επόμενη μέρα είχαμε αναχώρηση για Αγραφα...Μια βόλτα κατά την οποία η κόκκινη ομάδα αποδεκατιστηκε και κατέληξε να γίνει με 3 μέλη...Αποτελεσμα βέβαια ήταν να γίνει η βόλτα αρκετά γρήγορα και με λίγες στάσεις...


Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Η 3η μέρα ήταν αυτή της επιστροφής...Η κόκκινη ομάδα ανασυγκροτηθηκε κάπως και φτάσαμε να κάνουμε την βόλτα 6 μέλη της...Αποφασίσαμε να κάνουμε την επιστροφή ανάποδα καθώς τα κόκκαλια τα είχαμε ξανακάνει ενώ την Οίτη δεν την είχαμε δει...Η απόφαση μας αποζημίωσε και με το παραπάνω καθώς αντικρίσαμε τοπία αφάνταστης ομορφιάς και περασαμε από απίστευτα μέρη...Μαζί μας κλασσικά ο Giorgopro ,ο zilver και το φιλαράκι του ο κουρέας της Καρδίτσας...Πολύ ωραία παρέα με πολύ χαβαλέ...Κινηθήκαμε γρήγορα και φτάσαμε νωρίς στον Αθανάσιο Διάκο και μετά στην Παυλιανη όπου ήπιαμε τον αποχαιρετιστήριο καφέ μας...Εκεί οι δρόμοι μας χώρισαν και εγώ με τον ilias.ali πήραμε τον δρόμο της επιστροφής ακολουθώντας πάλι επαρχιακούς δρόμους μέχρι την βάση μας...
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Ονειρεμένο τριήμερο όπου συναντήσαμε και πάλι φίλους που είχαμε καιρό να τους δούμε...Προσωπικά πέρασα τέλεια...Η οργάνωση για άλλη μια φορά τέλεια έδειξε το επίπεδο του φόρουμ και επιβεβαιβεωσε ότι το advtroffy είναι η βόλτα της χρονιάς...Πολυ θα ήθελα να εμένα εκεί πάνω και σήμερα αλλά οι υποχρεώσεις πίσω στο σπίτι έτρεχαν...Και του χρόνου λοιπόν να είμαστε καλά να το επαναλάβουμε...Και πάλι ένα ευχαριστώ στους διοργανωτές καθώς και σε όλους όσους έτρεξαν για να βγει αυτό το αποτέλεσμα...
 

TOUFast_950

Μέλος
Όνομα
dimitris
Μοτό
KTM 950 adv
Έχει κανείς ιδέα τι θέλει για να σ αφήσει ν ανεβάσεις περισσότερες από μια φωτο τη φορά?

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Έχει κανείς ιδέα τι θέλει για να σ αφήσει ν ανεβάσεις περισσότερες από μια φωτο τη φορά?

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αγαπη - φροντίδα και ευρω

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Ήταν πάρα ΠΟΛΥ ΩΡΑΊΑ.

Περισσότερα αργότερα γιατί είμαι στο βουνό για εντούρο.

(Ειχα μπέρδεψει τις ημερομηνίες, οπότε είχα κανονίσει την Δευτέρα με κάτι φίλους να κάνουμε εντούρο)
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Έχει κανείς ιδέα τι θέλει για να σ αφήσει ν ανεβάσεις περισσότερες από μια φωτο τη φορά?

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αν μιλάς για το Tapatalk θέλει να το αγοράσεις και όχι την free έκδοση
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Αν μιλάς για το Tapatalk θέλει να το αγοράσεις και όχι την free έκδοση
Και συνδρομητικό που είναι όταν ξεπερνάει κάποια υψηλή ανάλυση της φωτογραφίας σε μένα δεν δουλεύει.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Κοκκαλια ...Γαλάτες και παπαριές !!!
Τονε ήπιανε από τους βλάχους Ευρυτάνες κλπους !!!!!


Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Spyrious

Μέλος
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
00' TL1000R
22' 701 Enduro
Να πω και εγώ λίγα λόγια.Δεν ξέρω από πού να ξεκινήσω,οπότε θα τα γράψω όπως μου βγαίνουν.
Οι διαδρομές φανταστικές,ακόμα και του Σαββάτου παρόλη την βροχή την γούσταρα πολύ.Ιδιαίτερα τα μέρη της Κυριακής ήταν απίστευτα.Ελλάδα ταξιδεύεις και δεν χρειάζεται να βγείς εξωτερικό!!!
Φανταστική δουλεία απο τον nomad χίλια μπράβο!!!
Η οργάνωση καταπληκτική,τέλεια φέτος, με κυκλικές διαδρομές ώστε να κινόυμαστε ελαφρά χωρίς μπαγάζια.Τέλεια επιλογή επίσης το Δασικό χωριό.Συγχαρητήρια σε όσους ασχολήθηκαν με αυτό το κομμάτι gsmaniac Aldebaran και όσους δεν γνωρίζω!!!
Επίσης ευχαριστώ για την υποστήριξη πάλι τον nomad που μου έδωσε κάυσιμα,αλλιώς θα έμενα.Δεν υπολόγιζα ότι θα κάψει τόσο το μικρό.Αλλά έκανε παρέα με ktm.
Τέλεια ιδέα οι ομάδες φέτος,κινηθήκαμε πολύ καλύτερα έτσι!!!
Τώρα να πώ ευχαριστώ στην ομάδα μου τους Μπλέ!!!Πέρασα τέλεια,τέλεια,τέλεια!!!
thenos manosxlv ELF meiva Παναγιώτης με το KLE dtz Αποστόλης,με το δίχρονο τρελό μοτεράκι,τα παιδιά απο την κρήτη enkefalos Miltiadis Νίκος tiflaeisai .
Τρελός Σεβασμός για τα μεγάλα μηχανάκια που τα πήγαιναν σαν εντουράκια,950,xlv,capo,africa,transalp600!!!
Ακόμα ευχαριστώ τον Παναγιώτη KLE για την υπέροχη διαδρομή προς Μάραθο απο Άγραφα.Και επίσης ευχαριστώ τον thenos και Παναγιώτη KLE για την απίστευτη διαδρομή της επιστροφής απο φουρνά προς Τρίκαλα!!!
Επίσης Ευχαριστώ τον Πέτρος που μέναμε μαζί και ο οποίος το πάει τάπα το f800gs,τον nosPa21 για την παρέα,τον γείτονα με το f800gs με την σκηνή,που ξεχνώ το όνομά του,το παιδί με το 640 και τον "godzila" που ξέχασα το όνομα του,τον North_explorer που τα ξανείπαμε λίγο στην Αρτοτίνα για την παρέα και πολλούς άλλους που ξέχνώ!!!Μερικές φωτό απο εμένα

































 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom