ADVtrOFFy 2020

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Να πω κάτι για τους "πρωτάρηδες"... Γιατί δέχομαι αρκετά π.μ. για την δυσκολία της διαδρομής.
Οι διαδρομές είναι σχετικά "βατες " με βάρος τα πολλα ευχάριστα φυσιολατρικα χλμ με κάποια "αλατοπίπερα", που δεν είναι ικανά να προβληματισουνν αναβάτες που έχουν μπει στο χώμα αρκετές φορές.
Καποιος που δεν έχει κάνει αρκετό χώμα και δεν έχει αντιμετωπίσει δυσκολίες καλό είναι να μην έρθει.
Από την άλλη, έχουμε δει πολλές φορές σε βόλτες μας παιδιά που είναι αρχάρια, αλλά με περίσσια ψυχή τα έχουν πάει περίφημα.
Το μόνο σίγουρο είναι ότι και να συμβεί, δεν αφήνουμε κανέναν στο βουνό αβοήθητο και θα υπάρχουν δρομοι διαφυγής για όποιον θέλει να επιστρέψει πιο νωρίς

Το γκρουπ των "αρχάριων" (ροζ ομάδα) θα το αναλάβει το πουλι με εμένα και αν θέλει και αυτός ο Carooly... Οπότε θα ξεκινήσουμε τελευταίοι και θα τελειωσουμε πρωτοι... Όπως κάθε χρονο.

Πρέπει με λίγα λόγια να ζυγίσει ο καθένας τις οδηγικες και ψυχικές του ικανότητες και να πράξει ανάλογα.

Αφού υπάρχει ροζ ομάδα βάλτε και έμενα στην λίστα ;)
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το θέμα "νερό και μπότα" έχει ψωμί.

Από αρκετούς που έκαναν το BAM Road που έχει 150 ποτάμια/ρυάκια την ημέρα είπαν ότι οι goretex/αδιάβροχες μπότες είναι καλές μέχρι να πάρουν νερά μέσα και μετά δεν στεγνώνουν ποτέ (ισχύει και για τα μπουφάν αυτό από δική μου εμπειρία) οπότε προτιμάται το μή αδιάβροχη μπότα με κάλτσα που αλλάζεται οπότε την επόμενη ημέρα να ξεκινάς στεγνός.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Κρυφό διαμαντάκι.

Στο βιδεο δεν φαίνονται τα αυλάκια που περνάμε και θέλουν προσοχή και τεχνική.
Εκεί κάπου έσπασα το μαρσπιέ.. Αφού είχαν αρκετό βάθος τα Λουκια.
Η ομορφιά βέβαια σε αυτά τα κομμάτια δεν περιγράφεται ούτε αποτυπώνεται σε ένα βιδεο
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Καλά τώρα !!!!
Πιο αργος πεθαινεις .....
Στις κουλες οι κορδελιαστρες φενονται βασίλισσες !!!!
Συγνώμη, με είπες κουλό??
Τώρα το είδα.

Ξέχασα να σε ρωτήσω, μαζί με το κάμπριο σου έδωσαν δώρο και αυτό?



Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Συγνώμη, με είπες κουλό??
Τώρα το είδα.

Ξέχασα να σε ρωτήσω, μαζί με το κάμπριο σου έδωσαν δώρο και αυτό?



Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μην δίνεις σημασία......μεγαλος άνθρωπος είναι.
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Από ιντερνετοειδικούς διαβάζω ότι προτιμούν MX μπότες για προστασία και άνεση στο όρθιο αντί για εντουρομπότες, ακόμα και για ADV χρήση.
ΚΑΛΑ τα λενε !

Προτιμω την ασφαλεια απ την ανεση
Δυσκολια στο περπατημα ---Δεν πας για πεζοπορεια.
Δυκολια χειρισμου λεβιε ταχυτητων ---Συνηθεια ειναι
Μη αδιαβροχες---με ενα πραφ σε νερολακουβα δεν υπαρχει προβλημα .Αν μπεις σε ποταμι μπαζουν, γι αυτο εχω 2ο ζευγαρι καλτσες μαζι.(οι αδιαβροχες δεν αναπνεουν τοσο καλα, οπως και οι αδιαβροχες μποτες επισης.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ω θεοι! Επειδη θα παιξει φορτωτικη με apos.zeitou θα ανεβω με το ταπεινο ΑΧ-1. Οσο αντεξω.
Count me in!
Μην ξαναπείς ταπεινό το AX-1 (το έχεις ξαναπεί). Ήταν ο βασιλιάς στα 250 για αρκετά χρόνια! :friendship:
Τα μικρά γίνονται μεγάλα στο βουνό.
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Συγνώμη, με είπες κουλό??
Τώρα το είδα.

Ξέχασα να σε ρωτήσω, μαζί με το κάμπριο σου έδωσαν δώρο και αυτό?



Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τα έβαλες με το πλι? Ωχ, θα φάει η μύγα σίδερο και το ΚΤΜ κορτάρι :fun
 

TOUFast_950

Μέλος
Όνομα
dimitris
Μοτό
KTM 950 adv
Θέμα μπότα σχεδον ίδιο με το τι λάδια και το λάστιχα φοράς....
Προσωπική άποψη ολα παίζουν το ρόλο τους. Ποσο βαρύ είναι τι μηχανάκι σου, τι στυλ οδήγησης έχεις, που θα πας μα χωθεις κτλ... Ολα όμως στο μετρο που πρέπει εφόσον επικρατεί η λογική στον αναβάτη. Πχ Gaerne SG 12 μαλλον η μπότα με τη μεγαλύτερη ασφάλεια. Στα ποδια ενός απειρου όμως μέχρι η μποτα να "σπασει" μαλλον "ανασφάλεια" θα προκαλέσει....
Τα δεδομένα που δεν μπορεί να αλλάξει κανένας είναι πρώτον δεν μπορείς να τα χεις ολα σε ένα και δεύτερον η φτήνια τρώει τον παρά
ΥΓ δεν βλεπω την ωρα!!!! Χίλια μπράβο στα παιδιά που πήγαν κι έλεγξαν τη διαδρομή!

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Road to Heaven.

 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom