ADVtrOFFy 2021....The ADVstory

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Να ευχηθούμε όλοι στον Ανδρέα περαστικά, για την άτυχη στιγμή που είχε το Σάββατο.

Και φυσικά πολλά μπράβο για την μετάβαση από το χώμα στην άσφαλτο, στον Λεωνίδα.




Advphone....
 

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
Να ευχηθούμε όλοι στον Ανδρέα περαστικά, για την άτυχη στιγμή που είχε το Σάββατο.

Και φυσικά πολλά μπράβο για την μετάβαση από το χώμα στην άσφαλτο, στον Λεωνίδα.




Advphone....
Περαστικα του και γρηγορη αναρρωση ευχομαι!
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Επιστροφή κι εγώ. Πολλές εικόνες και εντυπώσεις.. Με τα συν και τα πλην νομίζω ήταν μια μεγάλη ανάσα το troffy από πολλές απόψεις..

Περαστικά στο παλικάρι από την Πάτρα. Ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό.
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Και εγώ έχασα πολλές διασταυρωσεις..... Ευτυχώς που ειχαν αρκετοί την διαδρομή και διορθωνομαστε συνεχώς.

Να συμφωνήσω με τον Βαγγέλη, ότι στην χαρτογράφηση είχαμε εντελώς διαφορετικό τερρεν, ιδίως την διαδρομή του Σαββάτου, αλλά και πάλι νομίζω περάσαμε καλά.

Να ευχαριστήσω πάλι με την ευκαιρία τον Βαγγελη και τον Δημήτρη, τον Δημήτρη και τον Βαγγελη για την βοήθεια για όλα.

Φυσικά και όλους όσους συμμετείχαν και ιδιαίτερα τους μακρινούς.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Να πω κι εγώ ευχαριστώ στον Κώστα και τον Δημήτρη για την εμπιστοσύνη και την αλληλοβοηθεια. Εγώ έφυγα πολυ ευτυχισμένος από αυτό το σαβκο.

Φιλιά σε όλους, τώρα μπαίνει καλοκαιράκι αλλά από Σεπτέμβρη πιστεύω θα μπούμε πάλι πολυ δυνατά και παθιασμένα και αυτά τα κομμάτια θα τα ξανακάνουμε κάποια με πολύ πολύ λάσπη αυτή τη φορά!
 
Τελευταία επεξεργασία:

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Επειδή έκανα ολο το σκ με χαρτί και πολλές φορές καθόμουν μόνος μου για να μάθω να πλοηγουμε μόνος με ένα gpx btw ευχαριστώ τον ilias.ali για το wikiloc, το πρόγραμμα είναι ότι καλύτερο εχω χρησιμοποιήσει.... Η διαδρομή ένα λάθος είχε που αν κάνεις λίγο μπρος, λίγο πίσω το έβρισκες άνετα..... Γενικά έβγαινα παντού και από παντού χωρίς κανένα λάθος και αργοπορία.....



Το κομμάτια στο τέλος του καντήλιου τα έσπασε πραγματικά......!!!!!


Καλή επιστροφή σε όσους επιστρέφουν και ειδικά στα κρητικακια που ήταν όλοι ένας και ένας, χάρηκα που σας γνώρισα και οδηγήσαμε μαζι!!!!


Οτι τράβηξα από σήμερα 16/5/2021


Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
Επειδή έκανα ολο το σκ με χαρτί και πολλές φορές καθόμουν μόνος μου για να μάθω να πλοηγουμε μόνος με ένα gpx btw ευχαριστώ τον ilias.ali για το wikiloc, το πρόγραμμα είναι ότι καλύτερο εχω χρησιμοποιήσει.... Η διαδρομή ένα λάθος είχε που αν κάνεις λίγο μπρος, λίγο πίσω το έβρισκες άνετα..... Γενικά έβγαινα παντού και από παντού χωρίς κανένα λάθος και αργοπορία.....



Το κομμάτια στο τέλος του καντήλιου τα έσπασε πραγματικά......!!!!!


Καλή επιστροφή σε όσους επιστρέφουν και ειδικά στα κρητικακια που ήταν όλοι ένας και ένας, χάρηκα που σας γνώρισα και οδηγήσαμε μαζι!!!!


Οτι τράβηξα από σήμερα 16/5/2021


Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
:(:p

σταματαω να παρακολουθω το θεμα, δεν αντεχω να βλεπω ΤΙ εχασα...
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Σάββατο και Παρασκευή μαζί με όπλο πολυβόλο jimmatas.... Μήτσο περαστικά και του χρόνου πάρεα θα ανέβουμε πάλι!!!! Όλο το καλοκαίρι θα κάνουμε μόνο ημέρα 790 χλμ (τυχαίο το νούμερο χάχα) για εξασκηση


Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Χάρηκα πολύ που είδα γνωστούς και άγνωστους, κινητά συνεργεία κάμερας και φωτογραφίας ( bmw 800)

Αιμοληψία, αιμοδοσία και τα λοιπά!
Είχα μια μικρή αμφιβολία για το που θα πάω soft H Hard.

Αποφάσισα και πλήρωσα το τίμημα
Και του χρόνου με υγεία
Ο κρητικός τρελό αγόρι
 
Τελευταία επεξεργασία:

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
:(:p

σταματαω να παρακολουθω το θεμα, δεν αντεχω να βλεπω ΤΙ εχασα...
Έχουμε τις διαδρομές και ξαναπάμε με την πρώτη ευκαιρία, δηλαδή μόλις νιώσεις οκ δηλώνω παρών από τώρα.

Περαστικά στα παιδιά που είχαν πτώση με τραυματισμό. Εύχομαι να μην είναι κάτι σοβαρό.
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Έχουμε τις διαδρομές και ξαναπάμε με την πρώτη ευκαιρία, δηλαδή μόλις νιώσεις οκ δηλώνω παρών από τώρα.

Περαστικά στα παιδιά που είχαν πτώση με τραυματισμό. Εύχομαι να μην είναι κάτι σοβαρό.
Σουτ εσύ αμέσως..... Προσπαθώ να τον ψήσω για Βαρδούσια τώρα χαχαχαχα

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Βαγγέλη Δημήτρη και Κώστα σας ευχαριστούμε για όλα. Το ευχαριστήθηκα παρά πολύ.

Ευχαριστήθηκα οδήγηση ρε παιδιά (μεταξύ άλλων) σε πολύ ωραίες διαδρομές και σε μέρη μοναδικής ομορφιάς. Και ειδικά σήμερα Κυριακή το ξελιγωσα το CCMάκικαι γουσταρα τόσο πολύ που δεν ήθελα να τελειώσει το χώμα...

Τι κι αν ήταν ξερό, τι κι αν είχε σκόνη, μετά από τόσους μήνες περιορισμού στα ίδια μέρη ένιωσα τόσο όμορφα που βολταρα επιτέλους κάπου διαφορετικά και με κόσμο, που δεν με ενοχλησε τίποτα παρά μόνο τα άσχημα νέα για τα παιδιά που έπεσαν.

Να είμαστε όλοι καλά, να ανταμώνουμε και να ξεφαντωνουμε βρε...

Και να ξεγκαυ.....νουμε επίσης.
 

nosPa21

Μέλος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
640 990
Ένα μεγάλο ευχαριστώ από εμένα και τον Αντρέα για την βοήθεια. ΛΕΩΝΙΔΑΣ. African stefos και φυσικά το Advride Team και όποιος άλλος έβαλε το χεράκι του.
Επίσης όσους έτρεξαν για τη διοργάνωση, ευχαριστούμε και τα λέμε στην επόμενη!
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY


Σκύβω στο άσχετο ένα φανάρι πριν από το σπίτι μου να δω το μοτέρ από δεξιά (δε ξέρω γιατί κάθε τόσο ρίχνω καμία ματιά, ktm είναι!) και βλέπω τον σωλήνα τιυ παραφλου που φεύγει από την αντλία νερού να έχει ξεκινήσει να δακρύζει και να ναι ένα βήμα πριν ανοίξει και ξερασει τα νερά!

Πάω αύριο να παίξω ένα Τζόκερ!
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Πολύ ωραία βόλτα. Η πρώτη μου επίσημη με το φόρουμ. Αν και ήρθα μόνο το Σάββατο, είδα πολλά ωραία ( δεν λέω μόνο για την διαδρομή). Αρχικά έφτασα 8:00 Στενή από Αθήνα. Αφού τσίμπησα κάτι, κοίταξα να βρω τον ztakisg16 που μου είχε πει να πάμε παρέα αλλά τελικά μπήκα με τον orla13 στην ομάδα του N-gin76 με τους Δημήτρηδες και τον Αποστόλη (χάρηκα που σας γνώρισα όλους και σας ευχαριστώ που περιμένατε). Στην αρχή της διαδρομής δυστυχώς χτύπησε ο Δημήτρης (ευτυχώς όχι σοβαρά) και αποχώρησε. Φτάσαμε με αυτήν την παρέα ως τους λουκουμάδες. Μετά, επειδή θα περίμεναν οι υπόλοιποι ένα άλλο γκρουπ και εγώ ήθελα να τελειώσω όσο πιο νωρίς την διαδρομή για να επιστρέψω Αθήνα, ο Αλέξης, ο Αποστόλης και εγώ κολλήσαμε στο γκρουπ του gsmaniac. Με το που ξεκινήσαμε χτύπησε ο Ανδρέας και αναλαβανε κάποιοι να τον γυρίσουν στους λουκουμάδες, με πρώτο τον ΛΕΩΝΙΔΑΣ. (Περαστικά Ανδρέα αν και δεν γνωριστήκαμε ελπίζω να μην ήταν τίποτα σοβαρό). Μετά συνεχίσαμε οι υπόλοιποι και στο τέλος, αφού έσπασε και πάλι το γκρουπ μείναμε εγώ ο Αλέξης και τα παιδιά από την Κρήτη όπου και καταλήξαμε στο βενζινάδικο. Εκεί εγώ χαιρέτισα για Αθήνα. Ήταν μια πολύ ωραία βόλτα, στην οποία είδα κόσμο να φροντίζει και να ανησυχεί. Ευχαριστώ πολύ όλους όσους έτρεξαν για να ετοιμάσουν αυτήν την γιορτή.
Υγ. Χαθήκαμε πολλές φορές. Προσωπικά το διασκέδασα πολύ που πηγενοερχομασταν πέρα δώθε. Κάποια στιγμή στο δεύτερο μισό μας προσπέρασε όλη η ομάδα που είχε φύγει μπροστά. Και οι τελευταίοι έγιναν πρώτοι. Ευχαριστώ πολύ τους οδηγούς και στις δύο ομάδες που βρέθηκα γιατί δεν είχα βάση για το τηλέφωνο και βασιζομουν σε αυτούς. Άντε να ξαναβρεθούμε.
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Ένα μεγάλο ευχαριστώ από εμένα και τον Αντρέα για την βοήθεια. ΛΕΩΝΙΔΑΣ. African stefos και φυσικά το Advride Team και όποιος άλλος έβαλε το χεράκι του.
Επίσης όσους έτρεξαν για τη διοργάνωση, ευχαριστούμε και τα λέμε στην επόμενη!
Συμφωνω απόλυτα με τον Πανό, για την πολύτιμη βοήθεια του ΛΕΩΝΙΔΑΣ. που χωρίς δεύτερη σκέψη εκανε ταξι το 1150, αλλά φυσικά και όλους τους υπόλοιπους που βοήθησαν να βρεθεί λύση στην αναποδιά. Να ευχηθώ και από εδώ περαστικά και αγύριστα στον Αντρέα.

Σε ότι αφορά την ίδια τη βόλτα οι διαδρομές ήταν πολύ ωραίες και υπήρχε εναλλαγή τεραιν και αρκετή σκόνη. Λογικό αφου 2-3 εβδομάδες ηλίου στεγνώσαν τα πάντα. Η παρέα πολυ καλή, αν και μας πήρε λίγο να συντονιστουμε στο δρόμο, ειδικά στην αρχή. Χάρηκα που γνώρισα περισσότερο κόσμο, που ηξερα μόνο από τα κείμενα τους και άλλους που δεν καταφερα να βρεθώ (thenos ).

Εύχομαι περαστικά στους τραυματίες και καλή αντάμωση στην επόμενη συνάντηση!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πολύ ωραία βόλτα. Η πρώτη μου επίσημη με το φόρουμ. Αν και ήρθα μόνο το Σάββατο, είδα πολλά ωραία ( δεν λέω μόνο για την διαδρομή). Αρχικά έφτασα 8:00 Στενή από Αθήνα. Αφού τσίμπησα κάτι, κοίταξα να βρω τον ztakisg16 που μου είχε πει να πάμε παρέα αλλά τελικά μπήκα με τον orla13 στην ομάδα του N-gin76 με τους Δημήτρηδες και τον Αποστόλη (χάρηκα που σας γνώρισα όλους και σας ευχαριστώ που περιμένατε). Στην αρχή της διαδρομής δυστυχώς χτύπησε ο Δημήτρης (ευτυχώς όχι σοβαρά) και αποχώρησε. Φτάσαμε με αυτήν την παρέα ως τους λουκουμάδες. Μετά, επειδή θα περίμεναν οι υπόλοιποι ένα άλλο γκρουπ και εγώ ήθελα να τελειώσω όσο πιο νωρίς την διαδρομή για να επιστρέψω Αθήνα, ο Αλέξης, ο Αποστόλης και εγώ κολλήσαμε στο γκρουπ του gsmaniac. Με το που ξεκινήσαμε χτύπησε ο Ανδρέας και αναλαβανε κάποιοι να τον γυρίσουν στους λουκουμάδες, με πρώτο τον ΛΕΩΝΙΔΑΣ. (Περαστικά Ανδρέα αν και δεν γνωριστήκαμε ελπίζω να μην ήταν τίποτα σοβαρό). Μετά συνεχίσαμε οι υπόλοιποι και στο τέλος, αφού έσπασε και πάλι το γκρουπ μείναμε εγώ ο Αλέξης και τα παιδιά από την Κρήτη όπου και καταλήξαμε στο βενζινάδικο. Εκεί εγώ χαιρέτισα για Αθήνα. Ήταν μια πολύ ωραία βόλτα, στην οποία είδα κόσμο να φροντίζει και να ανησυχεί. Ευχαριστώ πολύ όλους όσους έτρεξαν για να ετοιμάσουν αυτήν την γιορτή.
Υγ. Χαθήκαμε πολλές φορές. Προσωπικά το διασκέδασα πολύ που πηγενοερχομασταν πέρα δώθε. Κάποια στιγμή στο δεύτερο μισό μας προσπέρασε όλη η ομάδα που είχε φύγει μπροστά. Και οι τελευταίοι έγιναν πρώτοι. Ευχαριστώ πολύ τους οδηγούς και στις δύο ομάδες που βρέθηκα γιατί δεν είχα βάση για το τηλέφωνο και βασιζομουν σε αυτούς. Άντε να ξαναβρεθούμε.
Και εμείς χαρήκαμε βρε δάσκαλε και με την ευκαιρία να πω ότι σε καψουρευτηκε αυτό το πουλι.
Το νου σου
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Και εμείς χαρήκαμε βρε δάσκαλε και με την ευκαιρία να πω ότι σε καψουρευτηκε αυτό το πουλι.
Το νου σου
Ο άνθρωπος λέει πρώτη φορά ήρθε του λες σε καψουρευτηκε αυτό το πουλί..!

Που πάμε τελοσπαντων???!
 
Top Bottom