AdvTrOFFy 2024

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
ΔΕΝ; Τι ΔΕΝ; Όπου κολλήσουν όλα θα κολλήσει και το KLE (ίσως και όχι).
Στα troffy, απ'όσο ξέρω από τα δύο που έχω συμμετάσχει, μαζεύονται μηχανές όλων των ικανοτήτων - διαστάσεων και βαρών (όπως και οι οδηγοί τους :secret:) με κοινό παρονομαστή τα χωμάτινα λάστιχα.
Όλοι τερματίζουν τη διαδρομή και δεν υπάρχει ένας που να μην το έχει διασκεδάσει με την ψυχή του είτε συμμετάσχει με καθαρό είτε έχει gs ή AX1. Αν ο δρόμος είναι ανοιχτός, θα περάσουν όλοι, τέλος.
Αυτό που με προβληματίζει πραγματικά είναι το πόσο θα επηρεάσει το υψόμετρο τα καρμπυρατεράτα μηχανάκια όπως το δικό μας.:thinking:
Αλλά πάλι θα το μάθω επί του πεδίου :hh:
Καλημέρα
Από KLE από που έχω δει σε βόλτα περνάνε πάντα από όπου κολλάνε οι άλλοι. Το πρόβλημα έχω εντοπίσει σε αναστροφές στην άσφαλτο ή σε κομμάτια τελείως φλατ που περνάς και με gsxr
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Αυτό που με προβληματίζει πραγματικά είναι το πόσο θα επηρεάσει το υψόμετρο τα καρμπυρατεράτα μηχανάκια όπως το δικό μας.:thinking:
Αλλά πάλι θα το μάθω επί του πεδίου :hh:
Καλημέρα
Ρεεεε εσένα (και το kle σου) σκεφτόμουν και έκλεισα θέση , αν αρχίζεις τα μα,μη,μου , να κάτσω σπίτι μου ή να ψάξω κάνα domi πάλι
 

N-gin76

KLEgend
Περιοχή
Κόκκινος Μύλος, Αχαρνές
Όνομα
Νίκος
Μοτό
KLE 500 '01
Ρεεεε εσένα (και το kle σου) σκεφτόμουν και έκλεισα θέση , αν αρχίζεις τα μα,μη,μου , να κάτσω σπίτι μου ή να ψάξω κάνα domi πάλι
Όχι ρε μήτσο είσαι καλά; μη σκας; ποιά μα μου; Ούτε κάν.
Αφού το ξέρεις. Δεν υπάρχει περίπτωση να λείψω, δεν υπάρχει περίπτωση να ακυρώσεις και προπάντων δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναπάρεις domi γιατί πλέον ξέρεις...όλοι KLE θα πά-ρουνε :secret:
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Παντελή δεν υφίσταται περί βάρους κ διαστάσεων αναβάτη ανάλογος την μοτό .
Κανονικά θα επρέπε να το πάρω ανάποδα εγώ οχι εσύ.
 

N-gin76

KLEgend
Περιοχή
Κόκκινος Μύλος, Αχαρνές
Όνομα
Νίκος
Μοτό
KLE 500 '01
Τελευταία επεξεργασία:

N-gin76

KLEgend
Περιοχή
Κόκκινος Μύλος, Αχαρνές
Όνομα
Νίκος
Μοτό
KLE 500 '01
Παντελή δεν υφίσταται περί βάρους κ διαστάσεων αναβάτη ανάλογος την μοτό .
Κανονικά θα επρέπε να το πάρω ανάποδα εγώ οχι εσύ.
Κύριοι εκτίθεστε. Καλά ρε, κανείς δεν έδωσε βάση στο "ικανοτήτων";:roflmao::roflmao:
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Κύριοι εκτίθεστε. Καλά ρε, κανείς δεν έδωσε βάση στο "ικανοτήτων";:roflmao::roflmao:
Τα μόνα Skills που γνωρίζουμε είναι η αναγνώριση των newton που γραπώνουν οι μασέλες την προβατίνα...
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Τα μόνα Skills που γνωρίζουμε είναι η αναγνώριση των newton που γραπώνουν οι μασέλες την προβατίνα...
το νου σας στην εργαλειοθηκη του Padis ...
να τσεκαρετε με τι πηρουνι θα ΄ρθει...
:muted::muted::muted:

 

mikechios

Μέλος
Όνομα
mikechios
Μοτό
Bmw f650gs Dakar
Καλησπέρα και παλι,όσο αφορά τον εξοπλισμό θα προτείνατε θώρακα ή μπουφάν με υποδοχή για προστασίες θώρακα
Επίσης έχω μπότες forma drytex με καλύπτουν;
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Καλησπέρα και παλι,όσο αφορά τον εξοπλισμό θα προτείνατε θώρακα ή μπουφάν με υποδοχή για προστασίες θώρακα
Επίσης έχω μπότες forma drytex με καλύπτουν;
Θωρακα, θα πρότεινα και ενα τζακετ εντούρο, εμενα προσωπικά αυτό με βολεύει και απο θεμα άνεσης κινησεων και απο θέμα ζέστης, γιατί μετα απο κάποια ωρα αρχίζω και βραζω, μποτες θα πήγαινα σε κάτι καλύτερο adventure ή enduro μπότες.
 

mikechios

Μέλος
Όνομα
mikechios
Μοτό
Bmw f650gs Dakar
Θωρακα, θα πρότεινα και ενα τζακετ εντούρο, εμενα προσωπικά αυτό με βολεύει και απο θεμα άνεσης κινησεων και απο θέμα ζέστης, γιατί μετα απο κάποια ωρα αρχίζω και βραζω, μποτες θα πήγαινα σε κάτι καλύτερο adventure ή enduro μπότες.
Eχετε να προτείνετε κάτι οικονομικό;
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Eχετε να προτείνετε κάτι οικονομικό;
Μπορεις να κοιτάξεις σε αγγελίες με μεταχειρισμενο εξοπλισμό πολλοί αλλάζουν - ανανεωνουν τον εξοπλισμο τους, μποτες καλύτερα να αγοράσεις καινούργιες και να τις δοκιμάσεις. Κατι συγκεκριμένο δεν έχω να προτείνω, θα πρέπει να δεις τιμές και αναλόγως πόσα διαθέτεις να αποφασίσεις.
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Eχετε να προτείνετε κάτι οικονομικό;
Για χειμώνα αυτο σε θώρακα , κ απο πανω μπουφάν με προστασια σε αγκώνες , ώμους και αφαιρείς τη πλάτη του μπουφάν , εφόσον παρεις θώρακα ….



Για καλοκαιρι ολόσωμη ζακέτα που σου είπαν παραπανω , με όλες τις προστασίες δηλαδη θώρακα, πλάτη ώμους ,αγκώνες


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

mikechios

Μέλος
Όνομα
mikechios
Μοτό
Bmw f650gs Dakar
Kαλησπερα ,καθώς αγοράστηκαν μπότες και ολοσωμος θώρακας
Θα ήθελα να μου προτείνετε ένα παντελόνι με προστασίες και τι να έβαζα πάνω από το θωρακα δεδομένου ότι θα έχει και ζεστη
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Kαλησπερα ,καθώς αγοράστηκαν μπότες και ολοσωμος θώρακας
Θα ήθελα να μου προτείνετε ένα παντελόνι με προστασίες και τι να έβαζα πάνω από το θωρακα δεδομένου ότι θα έχει και ζεστη
Μια μπλουζα mx/enduro που είναι λεπτές, για παντελονι καλύτερα κάτι παλι σε enduro /mx και επιγονατιδες... Δεν ξέρω αν θα σε βολεψει παντελονι με προστασίες
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Kαλησπερα ,καθώς αγοράστηκαν μπότες και ολοσωμος θώρακας
Θα ήθελα να μου προτείνετε ένα παντελόνι με προστασίες και τι να έβαζα πάνω από το θωρακα δεδομένου ότι θα έχει και ζεστη
Μάικ άσε το παντελόνι και δώσε σημασία στο εσώρουχο... τσιγκινο και θα κοιμηθείς ξένοιαστος...
εκεί πάνω στα βουνά με τόσους παλιοχαρακτήρες ....
αλλά ότι γίνεται στο βουνό . μένει στο βουνό...

:ha:ha:ha:friendship::friendship::friendship::friendship::friendship:
 
Τελευταία επεξεργασία:

mikechios

Μέλος
Όνομα
mikechios
Μοτό
Bmw f650gs Dakar
Μια μπλουζα mx/enduro που είναι λεπτές, για παντελονι καλύτερα κάτι παλι σε enduro /mx και επιγονατιδες... Δεν ξέρω αν θα σε βολεψει παντελονι με προστασίες
Σκεφτόμουν παντελόνι με προστασία για να έχω και στους γοφούς
+ Ότι είναι πιο εύχρηστο σε μετακινήσεις με καράβι,λόγο ότι διπλώνει
 
Top Bottom