ADVtrONy 2023

paramedic

Μέλος
Περιοχή
Αττική
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
Aprilia ETV 1000 Caponord RRR
Την έχω σχεδιάσει με το komoot με την επιλογή road bike απίθανο να έχει χώμα μέσα και για αυτό το.βγαζει 8.30 ώρες
Τελικά έχει ένα κομμάτι αρκετό χώμα και θα διορθωθεί άμεσα.

Νατάσα μην εμπιστεύεσαι το google maps δεν κανει διαχωρισμους .
Αν ο χωματόδρομος είναι βατός του στυλ περνανε και τα SS δεν υπάρχει θέμα θαρρώ.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Αν ο χωματόδρομος είναι βατός του στυλ περνανε και τα SS δεν υπάρχει θέμα θαρρώ.
Καλά θαρρείς αλλά το να βάλεις φρέσκια ζεστή γόμα σε χωματόδρομο προκαλείς σημαντική φθορά στο ελαστικό, δηλαδή καλό θα είναι να την παρακάμψετε, γνώμη μου παντα :)
Μιλάω για ασφάλτινο λάστιχο.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Juve_750 δε βολεύει να βάλετε μέσα και το κομμάτι Καρύταινα Ανδρίτσαινα;
 

jojo72

Gira, il mondo gira.....
Περιοχή
Τρίπολη
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Aprilia Caponord ETV 1000
Juve_750 δε βολεύει να βάλετε μέσα και το κομμάτι Καρύταινα Ανδρίτσαινα;
Έχω την εντύπωση ότι ο Γιώργος προσπάθησε να βγάλει καθαρά "κυκλική" διαδρομή χωρίς παρακάμψεις και μπρος πίσω (γι' αυτό μάλλον είναι εκτός και το κομμάτι Μυγδαλιά (Κλείτωρ) - γεφύρι της Κυράς) διαφορετικά θα πρέπει να γίνει πολύ μεγάλος κύκλος και επιστροφή από Μεγαλόπολη που σημαίνει επιπλέον ώρες.
Φαντάζομαι πως αν συμφωνήσουν όλοι και δεν τους πειράζει το μπρος - πίσω τότε γίνεται και αυτό....
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Θα έρθει και ένας φίλος για την ασφαλτινη...στην χωμάτινη ήθελε αλλά δεν έχει ακόμα εξοπλισμό..next Time
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Juve_750 δε βολεύει να βάλετε μέσα και το κομμάτι Καρύταινα Ανδρίτσαινα;
Μπορούμε να το βάλουμε αλλά θα παραλείψουμε το κομμάτι που περνάει από λαγκάδια και μέχρι Στεμνίτσα και κάποιοι ανέφεραν το μουσείο υδροκίνησης....
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Εγώ θα έβαζα για μεταμεσημβρινο καφεδάκι, στάση στην λαστα με τον ιδιαίτερο καφενέ της.
:cool:
Να ρωτήσω το πλάνο είναι να παίξει ένας πρωινός καφές κάπου στη Δημητσάνα η τα λαγκάδια πχ και φαγητό κάπου αλλού πχ Βαλτεσινίκο;
Δεν έχω τσεκαρει ώρες ανά κομμάτι διαδρομής ,τα ονόματα είναι κατά προσέγγιση.
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Παίδες επειδή βλέπω υπάρχουν πολλές και διάφορες προτάσεις δεν μπορώ να βγάλω μια διαδρομή που να καλύπτει τους πάντες και δεν θέλω να στεναχωρήσω κανέναν.
Οπότε βγάλτε ένα πλάνο να καλυφθούν οι οποίες ανάγκες της βόλτας και καλά να είμαστε θα τα πουμε το Σάββατο στην εκκίνηση.

Best regards που λεν και στο χωριό μ.
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Παίδες επειδή βλέπω υπάρχουν πολλές και διάφορες προτάσεις δεν μπορώ να βγάλω μια διαδρομή που να καλύπτει τους πάντες και δεν θέλω να στεναχωρήσω κανέναν.
Οπότε βγάλτε ένα πλάνο να καλυφθούν οι οποίες ανάγκες της βόλτας και καλά να είμαστε θα τα πουμε το Σάββατο στην εκκίνηση.

Best regards που λεν και στο χωριό μ.
Αν αυτό πάει και για μένα που ανέφερα την λαστα,το είπα μεταξύ σοβαρού και αστείου.
Δεν έχω απαιτήσεις.
Θα ακολουθήσω τη διαδρομή που θα έχει βγεί.
Σόρρυ αν έδωσα εντύπωση ότι θέλω να γίνει το δικό μου,δεν ισχύει.
Εκτός αυτού,ρώτησα για το γενικό πλάνο με καφέ και φαγητό γιατί πιθανόν να μην σας προλάβω στην εκκίνηση, οπότε να σας βρω σε μια στάση για καφέ .
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Αν αυτό πάει και για μένα που ανέφερα την λαστα,το είπα μεταξύ σοβαρού και αστείου.
Δεν έχω απαιτήσεις.
Θα ακολουθήσω τη διαδρομή που θα έχει βγεί.
Σόρρυ αν έδωσα εντύπωση ότι θέλω να γίνει το δικό μου,δεν ισχύει.
Εκτός αυτού,ρώτησα για το γενικό πλάνο με καφέ και φαγητό γιατί πιθανόν να μην σας προλάβω στην εκκίνηση, οπότε να σας βρω σε μια στάση για καφέ .
Όχι φίλε μου , δεν πάει προς κανέναν συγκεκριμένα, απλά αν δεις τις τελευταίες αναρτήσεις μετά το ανέβασμα του προσχεδίου όλοι έχουν τις προτάσεις τους και δεν μπορώ να προσθέσω ή να αποκλείσω καμία γιατί δεν θέλω να παρεξηγηθεί η στάση μου.
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Λοιπόν επειδή είπα θα ασχοληθω με την διαδρομή από την αρχή της εκδήλωσης είναι εκτός χαρακτήρα μου μην το φέρω εις πέρας.
Θα ετοιμάσω μια όσο το δυνατόν να μπορεί να συμπεριλάβει αρκετές προτάσεις της παρέας και θα συζητηθούν οι στάσεις για καφέ/ταβέρνα.
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Η διαδρομή σου είναι τέλεια Γιώργο Juve_750.

Υπάρχουν άπειρα ωραία μερη για στάσεις, φωτογραφίες, καφέδες και φαγητά.

Ο καπετάνιος @αμπεμπαμπλομ που λέει για καρύταινες και ανδρίτσαινες, είναι χωμάτινος και απλά παίζει με τη δίκη μας μπάλα. Να πάει να παίξει άλλου.

Θα κρατήσουμε αυτή τη βόλτα για Σάββατο.

(παρεξηγήστε με ελεύθερα :cool:)
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Η διαδρομή σου είναι τέλεια Γιώργο.

Υπάρχουν άπειρα ωραία μερη για στάσεις, φωτογραφίες, καφέδες και φαγητά.

Ο καπετάνιος που λέει για καρίταινες και ανδρίτσαινες, είναι χωμάτινος και απλά παίζει με τη δίκη μας μπάλα. Να πάει να παίξει άλλου.

Θα κρατήσουμε αυτή τη βόλτα για Σάββατο.
Δώσε μου 5 λεπτακια Νατάσσα και επανέρχομαι
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Επανέρχομαι και συνοψίζω
Day 1 διαδρομή θα παραμείνει αυτή που έχει ανεβάσει η Natassa και θα ανεβάσω κι εγώ σε gpx να υπάρχει.

Αύριο θα ανέβουν και επιλογές για καφέ ,φαγητό .

Έκανα μια προσπάθεια να βάλω αρκετές από τις προτάσεις μέσα αλλά βγαίνει μίνι οδοιπορικό και θα χαλάσει την όλη φάση με την παράλληλη δράση με τους χωμάτινους .

Ότι άλλο θέτε με "ενοχλείται" αβίαστα.
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Τσεκαρετε αν δουλεύει και αν υπάρχει κομμάτι με υποψία χώματος (εκτός του λιγου.στην εκκίνηση και στην επιστροφή)

Θενκς .
 

Attachments

Top Bottom