BMW F800GS 2011 επετειακο

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Καλησπέρα σας και καλή βραδιά.

Μου ήρθε να κάνω καμιά αλλαγή έτσι κι αλλιώς το εργαλείο λόγω οικογένειας και υποχρεώσεων δεν το πολύ χρησιμοποιώ. Μπορεί να παρω σκούτερ μπορεί να πάρω Κινέζικο, μπορεί να πάρω tuareg, μπορεί να πάρω τα βουνά!!

Τα γράφω αναλυτικά στην αγγελια στο CAR, οποίος θέλει να ρωτήσει κάτι με ξέρετε, αν ψάχνει κάποιος 800 αυτός η κάποιος φίλος του ειναι ευκαιρία μίζα έφυγες και full extra δε θέλει βίδα σε έξτρα, δε θέλει ευρό ούτε για λάδια. Πριν 500km έκανε και το μικρό service λάδια φίλτρο.

Αν το θέλει κάποιος από το φόρουμ στις τιμές που γράφω στο CAR υπολογίζει 200 ευρό κάτω.

 
Τελευταία επεξεργασία:

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Καλησπέρα σας και καλή βραδιά.

Μου ήρθε να κάνω καμιά αλλαγή έτσι κι αλλιώς το εργαλείο λόγω οικογένειας και υποχρεώσεων δεν το πολύ χρησιμοποιώ. Μπορεί να παρω σκούτερ μπορεί να πάρω Κινέζικο, μπορεί να πάρω tuareg, μπορεί να πάρω τα βουνά!!

Τα γράφω αναλυτικά στην αγγελια στο CAR, οποίος θέλει να ρωτήσει κάτι με ξέρετε, αν ψάχνει κάποιος 800 αυτός η κάποιος φίλος του ειναι ευκαιρία μίζα έφυγες και full extra δε θέλει βίδα σε έξτρα, δε θέλει ευρό ούτε για λάδια. Πριν 500km έκανε και το μικρό service λάδια φίλτρο.

Αν το θέλει κάποιος από το φόρουμ στις τιμές που γράφω στο CAR υπολογίζει 200 ευρό κάτω.

Mην το δίνεις είναι καινούριο!!!
Άστο στην άκρη.
21/18 και 800cc δεν χάνει αξία ;)
Ταπεινή γνώμη
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
καλοπουλητο ρε Βαγγο.... :friendship:
αν και κλαιω τωρα....
θα στα πω καποια στιγμη απο κοντα,,,
το γιατι κλαιω....
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Mην το δίνεις είναι καινούριο!!!
Άστο στην άκρη.
21/18 και 800cc δεν χάνει αξία ;)
Ταπεινή γνώμη
Να σαι καλά Θανάση.. Advride ειναι εδώ..! Ίσως σε 3 μέρες εξαφανιστεί η αγγελία χαχαχα. Δεν σκάω Θανάση, έτσι κι αλλιώς μηχανή βόλτας είναι δεν την χρησιμοποιώ καθημερινά να με προβληματίζει. Αν φύγει θα πάρω κάτι άλλο αν όχι θα γράφει όσα χλμ έχω δυνατότητα!
 

barbadinos

Μέλος
Περιοχή
Αγ.Ανάργυροι
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Vstrom χίλια
Καλοπούλητο συνάδελφε...
Κρίμα όμως είναι καινούργιο...
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Καλοπούλητο συνάδελφε...
Κρίμα όμως είναι καινούργιο...
Τι να κάνω συνάδελφε 2 παιδιά 6 και 10 ετών, η δουλειά είναι κοντά και παίρνω κατά βάση το παπι συνεπως μετρημένα κουκια είναι. Βάλε στις χωμάτινες έχω το 640 που πάμε συνήθως και καταλαβαίνεις. Πιο πολυ έχω μηχανή για να μην νιώθω άσχημα που δεν έχω για 5 βόλτες το χρόνο!! Χαχαχα.

Νταξει κάτι θα πάρω πάλι.. Ίσως δώσω και το 640 άμα φύγει το 800 και πάρω ένα για όλα θα δείξει. Άμα βγάλει η ktm στο ενδιάμεσο ένα 490 adventure ίσως (γελάω!)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Λεωνίδιο θα έρθεις με το πορτοκαλί ντενεκε ;;;;
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Καλησπέρα σας και καλή βραδιά.

Μου ήρθε να κάνω καμιά αλλαγή έτσι κι αλλιώς το εργαλείο λόγω οικογένειας και υποχρεώσεων δεν το πολύ χρησιμοποιώ. Μπορεί να παρω σκούτερ μπορεί να πάρω Κινέζικο, μπορεί να πάρω tuareg, μπορεί να πάρω τα βουνά!!

Τα γράφω αναλυτικά στην αγγελια στο CAR, οποίος θέλει να ρωτήσει κάτι με ξέρετε, αν ψάχνει κάποιος 800 αυτός η κάποιος φίλος του ειναι ευκαιρία μίζα έφυγες και full extra δε θέλει βίδα σε έξτρα, δε θέλει ευρό ούτε για λάδια. Πριν 500km έκανε και το μικρό service λάδια φίλτρο.

Αν το θέλει κάποιος από το φόρουμ στις τιμές που γράφω στο CAR υπολογίζει 200 ευρό κάτω.

Κράτησε το Βαγγέλη είναι καινούργιο..
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος
Όνομα
Al
Μοτό
CRF300L
Να το πουλήσεις να το πάρει κάποιος άλλος να το χαρεί και να το στύψει στα χλμ...δε θα γίνουμε όλοι συλλέκτες σαν τον κύριο amyroukai. είμαι υπέρ της ανανέωσης του στόλου, η οποία συνήθως φέρνει και περισσότερες βόλτες...
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Συμφωνώ, οτιδήποτε προκαλεί φαγούρα στο χέρι του γκαζιού και επιθυμία μετακίνησης άνευ αιτίας είναι επιθυμητό. Αγαπούλα πούλα.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Καλοπουλητη ρε φιλε.
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Ότι είπε ο κυριος Αμυρου, αγαπουλα πουλα , γιατί το καινούργιο ομορφαίνει δεν παχαινει
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Καλοπουλητο ρε Βαγγο, μπιμπελο είναι το άτιμο.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Λοιπόν αν και σήμερα είναι της Αγίας έκθεσης μοτοσυκλέτας η έναρξη (βοήθεια μας) και οι πειρασμοί πολλοί (!!) μια εξέλιξη στην συμβίωση μου με το 800 άλλαξε κάπως τα δεδομένα και μου άλλαξε την γνώμη για τον αποχωρισμό με το εργαλείο.. Αφορούσε την εμπειρία της οδήγησης και θα το εξηγήσω στο σχετικό τόπικ του 800 να μην πλατιάζω εδώ.

Ξερω δεν το περιμένατε αλλά η αγγελία παύει να ισχύει και να κλείσει παρακαλώ κύριε διαχειριστά!!


upload photo url


Και για να μην φανώ αχάριστος για την συμμετοχή σας σας απαντώ με μια στιχομυθία μόνο για γνώστες! με την μελωδία των TXC


Έτσι χωρίς εισαγωγή αρχίζω με τη μία,
ξέρω σ'έχει φάει η πέριεργεια και η αγωνία (ούτε καν)
κόβεται η ανάσα σαν κάνω πάσα,
σε όσους πετυχαίνω στη στροφή και τρων στραπάτσα (ώπα ρε)
Σε φερνω σε επαφη με μια πραγματικότητα,
εδώ που είσαι έχουμε άλλα πρότυπα και στερεότυπα
και όσα σου παν για τις μηχανές οι ΄΄σχετικοί΄΄ φτύνω κατάμουτρα.. (χχχ φτού)
σε παίζω σ'ολα τα επίπεδα (κυβικών)
Δεν βγάζω την ενέργεια μου σ'αλλα γήπεδα, κινούμαι πάντα
σχέτικα με γκάζια κι ιπποδύναμη,
έχω εκτίμηση, σε ότι έχει ένα συμπλέκτη, ένα μοτέρ και πίσω κίνηση..
Εδώ και χρόνια, αρνούμαι να φορτώνω το εργαλείο με λαμπιόνια
και αλλάζω μηχανές οταν γουστάρω κι ας πληρώσω με κουπόνια (ντάξει..)
Ψάχνω και νέες μεθόδους και νέους τρόπους
κι ας λές οτι δεν μοιάζω μ'ολους τους άλλους τους ανθρώπους..
δυστυχώς.. με τα μοτόρια δεν είμαι λογικός.. απλά πιστεύω οτι απλώς
πρεπεί να δεις τη λογική μου.. τη ψύχοσυνθεση μου..
τρελαίνεσαι οταν περνάω με το παπί λες και ειδες εξωγήινο
το στυλ μου για τα μούτρα σου είν'ακρως ανθυγιείνο..

Δεν είμαι ο αναβάτης που χεις συνηθίσει
οχι δεν είμαι ο αναβάτης που χεις συνηθίσει
Δεν είμαι ο αναβάτης που χεις συνηθίσει
Έχω άλλη μηχανή για κάθε μου χρήση...


:p:p:p:p:p
 
Τελευταία επεξεργασία:

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Top Bottom