BMW S1000XR(F?) ... τι να λεμε τωρα!... Funbike!

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πήραν R γιατί τα ss είναι άλλη πρίζα.οποιος είχε καταλαβαίνει.
Ζμπουτζαμζ.

Τα παιδιά πρέπει να συντηρούν και το ενδιαφέρον στο κανάλι, άρα κυνηγούν και την αλλαγή για την θέαση. Κανένας από τους δύο δεν κάνει τουρισμό, οπότε πήραν λάθος μηχανή στην αρχή.

Σε λίγο καιρό θα βρεθεί το ακόμα πιο niche μηχανάκι, εδώ θα είμαστε να γελάσουμε με την κωλοτούμπα.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Θεωρώ το BMW xr ανωτέρω σε όλα αλλά δυστυχώς με τα προβλήματα που έχω δε μου κάνει
Επειδή εγώ δεν έχω ξεπεράσει την σκέψη για XR στο μέλλον, προβλήματα δεν έχω δει "σοβαρά".

Έχω δει (και έχω απορήσει) με το θέμα του ψυκτικού από την αντλία που συνεχίζεται και το θέμα με τα φανάρια που συνεχίζεται.

Τι άλλο στραβό έχει;
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Κοιτάω τώρα σωλήνα, έχει πάρει R o cuban και ο jitsu που και οι δύο μέχρι χτες ήταν XR fanatics, βίντεο "γιατί πήρα R" να φτιάξω τρολ λογαριασμό να σχολιάσω "ζμπουτζαμζ" πρέπει. Ποιος νοιάζεται.


Το μοντέλο 24 μόνο και μόνο για την θέση οδήγησης είναι τεράστιο ναι.
Κράτησε το xr ....βεβαίως βεβαίως και κάπου λέει ότι είναι πολύ καλύτερο μηχανάκι από τοR
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Επειδή εγώ δεν έχω ξεπεράσει την σκέψη για XR στο μέλλον, προβλήματα δεν έχω δει "σοβαρά".

Έχω δει (και έχω απορήσει) με το θέμα του ψυκτικού από την αντλία που συνεχίζεται και το θέμα με τα φανάρια που συνεχίζεται.

Τι άλλο στραβό έχει;
Προσωπικά προβλήματα....εννοεί μάλλον ο Αρης
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πήραν R γιατί τα ss είναι άλλη πρίζα.οποιος είχε καταλαβαίνει.
Εδώ λέει πως βλέπει τις διαφορές των xr,r,rr....στο περίπου
Γενικά τα καινουργια ss έχουν φτιαχτεί να είναι μόνο για πίστα.

 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Εδώ λέει πως βλέπει τις διαφορές των xr,r,rr....στο περίπου
Γενικά τα καινουργια ss έχουν φτιαχτεί να είναι μόνο για πίστα.

Πάντα τα ss ήταν μόνο για πίστα.επαναλαμβανω,η αίσθηση που σου δίνουν δεν συγκρίνεται με οτιδήποτε άλλο
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Ζμπουτζαμζ.

Τα παιδιά πρέπει να συντηρούν και το ενδιαφέρον στο κανάλι, άρα κυνηγούν και την αλλαγή για την θέαση. Κανένας από τους δύο δεν κάνει τουρισμό, οπότε πήραν λάθος μηχανή στην αρχή.

Σε λίγο καιρό θα βρεθεί το ακόμα πιο niche μηχανάκι, εδώ θα είμαστε να γελάσουμε με την κωλοτούμπα.
Ακόμα κ για τα κυνηγητά που κάνουν ένα μηχανάκι με καρατιμονα είναι πιο βολικό πιο εύκολο κ πιο γρήγορο για το μέσο χρήστη. Όμως το ss έχει άλλη κ@υλα
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ακόμα κ για τα κυνηγητά που κάνουν ένα μηχανάκι με καρατιμονα είναι πιο βολικό πιο εύκολο κ πιο γρήγορο για το μέσο χρήστη. Όμως το ss έχει άλλη κ@υλα
Αυτά, επειδή μικρά και άμαθα δεν είναι, τα ήξεραν από πριν. 2023 έτος αποκάλυψης και φώτισης για τους vloggers. Ή πετάνε στρακαστρούκες για τα views, τι βλέπεις πιο πιθανό.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πάντα τα ss ήταν μόνο για πίστα.επαναλαμβανω,η αίσθηση που σου δίνουν δεν συγκρίνεται με οτιδήποτε άλλο
Προφανώς....αυτό λέμε -λενε όλοι.
Κριμα που δεν έχουμε πίστα στο ελλαδισταν και χαζεύουμε στον σωλήνα με άλλους που χαίρονται τέτοιες φάσεις
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Μετά από πολλές αναζητήσεις κατέληξα ότι το xr δεν είναι τόσο κοντραδικο αλλά ένα πολύ ιδανικό μεκανακι για 190 cm , καβάλησα του 2018 και ξαναπήγα πριν λίγο καβάλησα του 2023 έτσι να μου φύγει η απορία , ο παλιός είναι άνετος φουλ ο νέος είναι πιο χωμένος κάτι που φαινετε και στην φωτό ..... Ενώ το κάναν πιο ταξιδιαρικο θεωρητικά εμένα το καινούργιο δεν με βόλεψε καθόλου

Παραθέτω και το υλικό που φαινετε ακριβώς αυτό που γράφω....

Για το στορυ η επιλογή έγινε μεταξύ άκυρων μεταξύ τους μεκανακιων οι οποίες είναι (δικαβαλο πάντα)

Nt1100
Africa adv 1100 (αισχρός για φίλους)
1050 xt
Vstrom 800 (ωραία για των οδηγό σε θέμα γωνίας ποδιού ο συνεπιβάτης στριμωγμένος ανάμεσα στις βαλίτσες)
Motoguzzi 1200 ( έτσι για την εμπειρία κάτι έλεγε)
Gs απλό 1200 (πολύ στενό)
Gs adv 1200 ( πολύ άνετο έβρισκα παρά κάτι χιλιοστά τα καλάμια μου στα βιζια της και τα πατάκια τα ήθελα λίγο πιο έξω γιατί μου φάνηκαν πολύ μέσα για κάποιο λόγο )
Xrrrrrrrrrr 2018 ( μόλις μπήκα μέσα χαμογέλασα πολύ πονηρά όπως και η Αφροδίτη , ήταν τόσο καλό που δεν πίστευα ότι όντως είναι τόσο άνετο)

Μια που έγραψα κάπως άκυρο νήμα αλλά ήθελα κάπου να πω τον πόνο μου , η τελευταία φωτό τι είναι αυτό στρογγυλό στο γκριπ;;;;



Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Η "ροδέλα" είναι για να μπαίνεις στο μενού της ταμπλέτας ή του navi
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το μοντέλο 24 είναι ακόμα καλύτερο.

Αλλά αυτό που λες δεν έχει αντίπαλο στο vfm. Γενικά είναι εξαιρετική μοτοσυκλέτα.

Έχω και τις μαμά βαλίτσες που δεν μπήκαν στο δικό μου, αν καταλήξεις εκεί και αν τις σκέφτεσαι.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μετά από πολλές αναζητήσεις κατέληξα ότι το xr δεν είναι τόσο κοντραδικο αλλά ένα πολύ ιδανικό μεκανακι για 190 cm , καβάλησα του 2018 και ξαναπήγα πριν λίγο καβάλησα του 2023 έτσι να μου φύγει η απορία , ο παλιός είναι άνετος φουλ ο νέος είναι πιο χωμένος κάτι που φαινετε και στην φωτό ..... Ενώ το κάναν πιο ταξιδιαρικο θεωρητικά εμένα το καινούργιο δεν με βόλεψε καθόλου

Παραθέτω και το υλικό που φαινετε ακριβώς αυτό που γράφω....

Για το στορυ η επιλογή έγινε μεταξύ άκυρων μεταξύ τους μεκανακιων οι οποίες είναι (δικαβαλο πάντα)

Nt1100
Africa adv 1100 (αισχρός για φίλους)
1050 xt
Vstrom 800 (ωραία για των οδηγό σε θέμα γωνίας ποδιού ο συνεπιβάτης στριμωγμένος ανάμεσα στις βαλίτσες)
Motoguzzi 1200 ( έτσι για την εμπειρία κάτι έλεγε)
Gs απλό 1200 (πολύ στενό)
Gs adv 1200 ( πολύ άνετο έβρισκα παρά κάτι χιλιοστά τα καλάμια μου στα βιζια της και τα πατάκια τα ήθελα λίγο πιο έξω γιατί μου φάνηκαν πολύ μέσα για κάποιο λόγο )
Xrrrrrrrrrr 2018 ( μόλις μπήκα μέσα χαμογέλασα πολύ πονηρά όπως και η Αφροδίτη , ήταν τόσο καλό που δεν πίστευα ότι όντως είναι τόσο άνετο)

Μια που έγραψα κάπως άκυρο νήμα αλλά ήθελα κάπου να πω τον πόνο μου , η τελευταία φωτό τι είναι αυτό στρογγυλό στο γκριπ;;;;



Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Βάλε μια ολόκληρη φωτό του 2017 xr
 
Top Bottom