BMW vs HONDA στις...... ΟΝ-OFF

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Εδώ γράφουμε τις απόψεις μας για τις δυο εταιρειες μοτοσυκλετών που μας απασχολούν. Εκφράζουμε τις απόψεις μας μόνο για τις on-off χρήση μοτοσυκλέτες μας.

 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Δεν νομίζω ότι μπορεί να υπάρχει αντιπαλότητα ανάμεσα στα 2.....:friend:
Υπάρχει λέμε! :D
Κι αν δεν υπάρχει να δημιουργήσουμε! :p
Κάτι έχει γράψει ο Πανούτσος στον τσελεμεντέ του για μηχανάκια προερχόμενα από διαφορετικές ηπείρους...

_________________
Ντακάρετε-φον
 

MOYTPO

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Παυλος
Μοτό
BMW
Άσε ρε Λιακο με την αρχαιολογία σου. Έχει να βγάλει ον οφφ η χοντα 15 χρόνια. Τώρα έβγαλε το αφρικα.
Τι να μιλήσουμε για το αφρικα που θέλει να αλλάξεις το μισό μηχανάκι για να πετάει στο χώμα; Πάρε ένα gs 800 μαμά καλύτερα θα πάει.
Και μην αρχίσεις την πιπιλα περί αξιοπιστίας γιατί και το dcv πάει όπου θες χωρίς να χαλάσει αλλά για να σε δω πως......
Και μην μαρχισετε για βαρκαντερο και κρος τουρερ για χώμα γιατί θα γελάει ο κόσμος.
:p:p:p


Α, δεν μιλάω για το καινούργιο αφρικα....
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Άσε ρε Λιακο με την αρχαιολογία σου. Έχει να βγάλει ον οφφ η χοντα 15 χρόνια. Τώρα έβγαλε το αφρικα.
Τι να μιλήσουμε για το αφρικα που θέλει να αλλάξεις το μισό μηχανάκι για να πετάει στο χώμα; Πάρε ένα gs 800 μαμά καλύτερα θα πάει.
Και μην αρχίσεις την πιπιλα περί αξιοπιστίας γιατί και το dcv πάει όπου θες χωρίς να χαλάσει αλλά για να σε δω πως......
Και μην μαρχισετε για βαρκαντερο και κρος τουρερ για χώμα γιατί θα γελάει ο κόσμος.
:p:p:p
Πες τα ....γιατι είμαι έτοιμος να τον βγάλω σέντρα. ....Με φώτο.

advφον!!
 

MOYTPO

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Παυλος
Μοτό
BMW
Υπάρχει λέμε! :D
Κι αν δεν υπάρχει να δημιουργήσουμε! :p
Κάτι έχει γράψει ο Πανούτσος στον τσελεμεντέ του για μηχανάκια προερχόμενα από διαφορετικές ηπείρους...

_________________
Ντακάρετε-φον
Εσύ φίδι Κολοβο που πήρες τον πορτοκαλί τραχανα θα ρθει και η σειρά σου.... :p:p:p


;)
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Α, το βρήκα, σαβουάρ βιβρ ήταν τελικά, όχι τσελεμεντές.
Όπως και να'χει: " Σε περίπτωση που οι δυο μοτοσικλέτες είναι κατασκευασμένες σε διαφορετικές ηπείρους, η επικοινωνία πρέπει να αποφεύγεται. Ο κανόνας δεν ισχύει για μοτοσικλέτες που κατασκευάστηκαν μετά το '70, στην Αφρική ή στην Ωκεανία."

Από εδώ: http://advride.gr/threads/Σαβουάρ-βιβρ-του-Μοτοσυκλετιστή.472/

_________________
Ντακάρετε-φον
 

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat
Last edited by a moderator:

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Εγώ σας το ξαναλέω, οι πουροντούροι ετοιμάζονται για αντεπίθεση!

_________________
Ντακάρετε-φον
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εγώ σας το ξαναλέω, οι πουροντούροι ετοιμάζονται για αντεπίθεση!

_________________
Ντακάρετε-φον
Και εγω.......σε λιγες ημερες κανονισα βολτα με το νεο africa:biker:
 

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Mολις ειδα στο φαναρι ενα CB 500 X Adventure και δεν μπορω να εκφραστω λογω της τεραστιας συγκινησης και του ριγους που με διαπερασε:p
Τέτοιο ήταν;


:D

..και μια πιο καθαρή



Edit
Δεν είναι τυχαίο ότι ασχολήθηκε η RallyRaid μαζί του, ούτε ότι το έχει φάτσα κάρτα με το που μπαίνεις στη σελίδα της
 
Τελευταία επεξεργασία:

efthymis

Μ.Π.Α.Π.
Περιοχή
Naxos|Cyclades
Όνομα
Ευθύμης
Μοτό
KTM 1290 saT
KTM 620 lc4
KTM 350 exc
Δε νομιζω οτι υπαρχει περιπτωση να πουλήσει το νεο άφρικα οσο το gs, και δεν εννοω μεχρι τωρα, αλλα απο δω και περα, και αυτο γιατι η μπεμβέ εχει πολυ καλο Μαρκετινγκ και prestige καθώς και αρκετή στόμα με στόμα διαφημηση.
Προσωπικά το bmw το βρισκω πολυ "πολιτισμένο" και "μπούγιο" για τα γούστα μου και το χοντα λιγο "φθηνό" θα έλεγα σαν γενικότερη αίσθηση υλικών, επισης θα ηθελα το χοντα να είχε εστω τα αλογα του gs στα ίδια κυβικά και όγκο.
Και τα δυο ειναι πολυ όμορφα ομως. (Αλλα οχι οσο το 1190r):friend:
 

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Το θέμα είναι ότι η Honda στα 650cc στην κατηγορία ον-οφφ για εκείνη την περίοδο ας πούμε, είχε 3 προτάσεις να κατεβάσει για σύγκριση. Μη σου πω 4 βάζοντας μέσα και το XR650R.. αλλά άστο αυτό γιατί ήταν πιο "καθαρό"
Και ανάλογα με το τι κάνεις κέφι και γούστο, ποια θα είναι η χρήση ας πούμε, να πάρεις 1 από τα XR650L, NX650, TA650 και
α) να είσαι χαρούμενος με την επιλογή σου
β) να έχεις πλεονέκτημα έναντι στον ανταγωνισμό

:D
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Τέτοιο ήταν;


:D

..και μια πιο καθαρή



Edit
Δεν είναι τυχαίο ότι ασχολήθηκε η RallyRaid μαζί του, ούτε ότι το έχει φάτσα κάρτα με το που μπαίνεις στη σελίδα της
Οχι, ηταν της οδικης βοηθειας μοντιαλ..
True adventure!

Για τις εταιρειες που στηνουν tahamu adv εχω προσωπικη αποψη κι ευτυχως οχι εμπειρια.
Bmw οδηγαω :cool:

adv phone
 
Top Bottom