CRF1100L - AFRICA TWIN & AFRICA TWIN ADVENTURE SPORTS

Postman

Head of Neuroscience, Psychology & Medicine
Περιοχή
Alpha Centauri
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Africa Twin 1100

jon t

Μέλος
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
Honda CRF1100L
Κανονικά πρέπει να γίνει ανάκληση παντού και όχι μόνο στην Αμερική.

Πιθανότατα στο μέλλον να φτάσουμε και εδώ σε υψηλά επίπεδα αιθανόλης.

Και μετά από χρόνια αν παρουσιαστούν προβλήματα σε παλιές τότε μοτο, τρέχα γύρευε.... ;)
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ανανέωση σε χρώματα και γραφικά, μία ρυθμιζόμενη πιο κοντή ζελατίνα για το AS και μία σχάρα για το απλό, διαφορετικές ρυθμίσεις στο DCT.

Και έτοιμο για το 2022 το μονδέλο


 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Ανανέωση σε χρώματα και γραφικά, μία ρυθμιζόμενη πιο κοντή ζελατίνα για το AS και μία σχάρα για το απλό, διαφορετικές ρυθμίσεις στο DCT.
Η πιο κοντη ζελατινα για το AS και η σχαρα για το απλο ητανε απαραιτητες αλλαγες, σχεδον ολοι οσοι παιρνανε το AS βαζανε αφτερμαρκετ κοντυτερη ζελατινα και επισης οσοι παιρνανε το απλο βαζανε τη σχαρα του AS απο τα επισημα αξεσουαρ, η καινουργια σχαρα φαινεται πιο λιτη και ταιριαζει καύτερα στο απλο.

Ελπιζω να μη χαλασε το τρικολορ χρωμα στο απλο το οποιο ητανε ολα τα λ7 στο 2020/21αρι :ok:
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ανανέωση σε χρώματα και γραφικά, μία ρυθμιζόμενη πιο κοντή ζελατίνα για το AS και μία σχάρα για το απλό, διαφορετικές ρυθμίσεις στο DCT.

Και έτοιμο για το 2022 το μονδέλο


Ελπίζω να βελτιώσαν το software της ταμπλέτας που θέλει πολύ χρόνο να ανοίξει, κάπως κουραστικό αν και είμαι βέβαιος πως ο εκάστοτε κάτοχος το συνηθίζει αλλά είναι μια αδυναμία.

Η πιο κοντη ζελατινα για το AS και η σχαρα για το απλο ητανε απαραιτητες αλλαγες, σχεδον ολοι οσοι παιρνανε το AS βαζανε αφτερμαρκετ κοντυτερη ζελατινα και επισης οσοι παιρνανε το απλο βαζανε τη σχαρα του AS απο τα επισημα αξεσουαρ, η καινουργια σχαρα φαινεται πιο λιτη και ταιριαζει καύτερα στο απλο.

Ελπιζω να μη χαλασε το τρικολορ χρωμα στο απλο το οποιο ητανε ολα τα λ7 στο 2020/21αρι :ok:
Θυμάμαι στο test ride μου είχε κακοφανεί ότι άκουγα τριγμούς από τη ζελατίνα. Βέβαια μετά σκέφθηκα ότι μπορεί να μην είχε κουμπώσει καλά ο μηχανισμός ασφάλισης/απασφάλισης με το χέρι καθώς έπαιξα με αυτόν αλλά δεν την είχα πια για να το τσεκάρω.
 

jon t

Μέλος
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
Honda CRF1100L
Ελπίζω να βελτιώσαν το software της ταμπλέτας που θέλει πολύ χρόνο να ανοίξει, κάπως κουραστικό αν και είμαι βέβαιος πως ο εκάστοτε κάτοχος το συνηθίζει αλλά είναι μια αδυναμία.
Υπερβολικά κατά την γνώμη μου τα αρνητικά σχόλια για το αργό μπουτάρισμα της οθόνης.

Η μοτοσυκλέτα μπορεί να εκκινήσει και να οδηγηθεί κανονικά χωρίς να είναι ανάγκη να περιμένεις την οθόνη. Οκ δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις το μενού της για κάποια δευτερόλεπτα....

Για το πρώτο ξεκίνημα της ημέρας δεν το συζητάμε καν....
Είναι απλά ο χρόνος να βάλεις το κράνος, να βγάλεις ένα λουκέτο και να ξεπαρκάρεις....
Παίρνει και τον χρόνο της η μπαταρία λιθίου να είναι πιο άνετη στα κρύα για την πρώτη μίζα :)
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Εδώ είσαι Γιώργο: Στο χάλασαν ή σου κάνει;
Niiice, tnx! :ok:
Προτιμω ισως τη μικροτερη γραμματοσειρα του 2021 αλλα αυτο εχει κοκκινο υποπλαισιο :cool: αλλα ασπρο πλαισιο :rolleyes: Επισης το πηρουνι ειναι μαυρο και το αγριευει.


EDIT: αφηνω εδω και το αντιστοιχο του 2021

 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Να πω κάτι άσχετο - σχετικό
Πρώτη φορά στο εξωτερικό είδα εκτός από gs, πολλά Africa.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Υπερβολικά κατά την γνώμη μου τα αρνητικά σχόλια για το αργό μπουτάρισμα της οθόνης.

Η μοτοσυκλέτα μπορεί να εκκινήσει και να οδηγηθεί κανονικά χωρίς να είναι ανάγκη να περιμένεις την οθόνη. Οκ δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις το μενού της για κάποια δευτερόλεπτα....

Για το πρώτο ξεκίνημα της ημέρας δεν το συζητάμε καν....
Είναι απλά ο χρόνος να βάλεις το κράνος, να βγάλεις ένα λουκέτο και να ξεπαρκάρεις....
Παίρνει και τον χρόνο της η μπαταρία λιθίου να είναι πιο άνετη στα κρύα για την πρώτη μίζα :)
To δέχομαι, έγραψα άλλωστε ότι ο κάτοχος μάλλον το συνηθίζει. Εμένα πάντως -ως μη κατόχου- μου φάνηκε κάπως χρονοβόρο. Μην ανησυχείς πάντως η μοτό μου αρέσει πολύ, δε θα ήταν ανασταλτικός παράγοντας για μια αγορά.
 
Top Bottom