CRF1100L - AFRICA TWIN & AFRICA TWIN ADVENTURE SPORTS

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Πρόκειται για τη σύγχρονη εκδοχή της νέας γενιάς των Africa Twin και Africa Twin Adventure Sports CRF1100L.
Έφτιαξα το παρών θέμα για να μη γίνει λαβύρινθος η ανταλλαγή πληροφοριών μεταξύ των δυο σύγχρονων εκδοχών από το 2016 μέχρι σήμερα και αυτής από το 2020 και μετά.

Την είδα σήμερα το βράδυ σε βιτρίνα καταστήματος. Ήταν η Adventure Sport έκδοση σε μαύρο χρώμα.
Δε ξέρω αν ήταν η εντύπωση μου λόγω χρώματος αλλά -σε αντίθεση με κάποιες αναφορές- μου φάνηκε πιο μαζεμένη από την 2019.
Ο κινητήρας ήταν εφοδιασμένος με το DCT και έχει αρκετό μπούγιο οπτικά. Η ποιότητα κατασκευής και το φινίρισμα της φαίνονται κορυφαία.

Δυστυχώς μέσα στη νύχτα και έξω από τη βιτρίνα, η φωτογραφία είναι εντελώς της πλάκας...

Aυτό παραπέμπει σε χουσκβάρα 80ς
(για νοσταλγούς)

Μ αρέσει πάρα πολύ αλλά στην ηλικία δεν έχω χρόνο να περιμένω με γραμμάτια και επιταγές
Στην άλλη ζωή λοιπόν αν δεν έχει καμιά μπαταρία μέσα.

15700 βέβαια δεν είναι και πάρα πολλά για τη βασική έκδοση αλλά πάλι θα μου πάρει 2 χρονάκια
56 +2 = 58 δεν θέλω

Προσωπική άποψη
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Aυτό παραπέμπει σε χουσκβάρα 80ς
(για νοσταλγούς)

Μ αρέσει πάρα πολύ αλλά στην ηλικία δεν έχω χρόνο να περιμένω με γραμμάτια και επιταγές
Στην άλλη ζωή λοιπόν αν δεν έχει καμιά μπαταρία μέσα.

15700 βέβαια δεν είναι και πάρα πολλά για τη βασική έκδοση αλλά πάλι θα μου πάρει 2 χρονάκια
56 +2 = 58 δεν θέλω

Προσωπική άποψη
Αν σκεφτείς μάλιστα ότι ήσουν 54 όταν άνοιξα το σχετικό θέμα, γίνεται ακόμη χειρότερο.

Πέρα από τη πλάκα όμως έχω απάντηση στον προβληματισμό σου, όμοσταβλη στα 13.500 η οποία έχει όλα τα φόντα και αν έχεις τη δική μου διαστροφή στο πως βλέπω κάποιες μοτό μάλλον έχει περιισότερα + (συν) και από την Africa. Την λένε και σκούτερ κάποιοι ανώμαλοι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Aυτό παραπέμπει σε χουσκβάρα 80ς
(για νοσταλγούς)

Μ αρέσει πάρα πολύ αλλά στην ηλικία δεν έχω χρόνο να περιμένω με γραμμάτια και επιταγές
Στην άλλη ζωή λοιπόν αν δεν έχει καμιά μπαταρία μέσα.

15700 βέβαια δεν είναι και πάρα πολλά για τη βασική έκδοση αλλά πάλι θα μου πάρει 2 χρονάκια
56 +2 = 58 δεν θέλω

Προσωπική άποψη
Δεν έχεις γράψει και για κάτι ότι αξίζει και το θέλεις, έκπληξη μηδέν.
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Να καλωσορισω στην οικογενεια των μεγαλων CRF δυο γνωστους εκ παλαιοθεν, τους φιλτατους Βαγγελη Vvag και Γιωργο Postman, που πολυ προσφατα αποκτησανε και οι δυο το απλο CRF1100 σε τρικολορ. Παιδες να τα χαρειτε οσο δεν παει, καλοβολτα, καλοταξιδα και καλολασπωτα και ελπιζω να καθησει να συνβολταρουμε σε καποια φαση! Enjoy!! :friendship::friendship:




Και μια επιπλεον φωτο απο το CRF του Βαγγελη :ok:

 
Τελευταία επεξεργασία:

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Είχαν bmw τα παιδιά George Η κάνω λάθος?
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Είχαν bmw τα παιδιά George Η κάνω λάθος?
O Βαγγελης ναι Θαναση, το F800GS και πριν απο αυτο 990 (και πριν VFR800). Ο Γιωργος οχι, ειχε πριν 990 (και πριν Hornet). Ξερω τα παιδια απο την εποχη που ειχανε στρηταδικα Χονδα, και μετα τη διαδρομη που κανανε ειναι παλι πισω σε on-off Χονδα αυτη τη φορα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Vvag

Αντβέτσουρερ
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
Άφρικα Τουίν Ιλέβεν Χάντρεντ
Ευχαριστούμε για το αφρικανοκαλωσόρισμα XLGeorge !!
Μόλις κατέβουμε απ' το συννεφάκι μας (όχι, δεν εννοώ τη σέλα, αυτή μόνο συννεφάκι δεν είναι :x3: ) θα πούμε περισσότερα.
Μέχρι τότε... ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ θα γράψουμε χιλιόμετρα, για τις εντυπώσεις, ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ, δε θέλουμε.... :happy:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Καλοτάξιδα τα εργαλεία!
 

Dinospan

Μέλος
Όνομα
Ντίνος
Μοτό
Africa twin adventure sport 1100
Ευχαριστούμε για το αφρικανοκαλωσόρισμα XLGeorge !!
Μόλις κατέβουμε απ' το συννεφάκι μας (όχι, δεν εννοώ τη σέλα, αυτή μόνο συννεφάκι δεν είναι :x3: ) θα πούμε περισσότερα.
Μέχρι τότε... ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ θα γράψουμε χιλιόμετρα, για τις εντυπώσεις, ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ, δε θέλουμε.... :happy:
Καλοταξιδα παίδες
Πάντα όρθιοι
 

Postman

Head of Neuroscience, Psychology & Medicine
Περιοχή
Alpha Centauri
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Africa Twin 1100
Ευχαριστούμε για το αφρικανοκαλωσόρισμα XLGeorge !!
Μόλις κατέβουμε απ' το συννεφάκι μας (όχι, δεν εννοώ τη σέλα, αυτή μόνο συννεφάκι δεν είναι :x3: ) θα πούμε περισσότερα.
Μέχρι τότε... ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ θα γράψουμε χιλιόμετρα, για τις εντυπώσεις, ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ, δε θέλουμε.... :happy:
Αυτο, ευχαριστούμε, εντυπώσεις μόλις γράψουμε χιλιόμετρα!! Καλα χιλιόμετρα σε ολους σας!!:D

 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom