Faraway Alps June 2015

Nike

Καιρόν πρόσμενε..
Περιοχή
Σαμοθράκη-Αλεξανδρούπολη
Όνομα
Theodoros
Μοτό
BMW R1200GS LC
Μπράβο σας παιδιά.
Φανταστικό ταξίδι,με ωραίες εικόνες και ζόρικες καταστάσεις όσον αφορά το capo σου..
Αν ήταν άλλος θα γύριζε πίσω..
Μακάρι να είμαστε γέροι και να ταξιδεύουμε.
 

Italos

Μέλος
Περιοχή
Gerakas
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GSadv
Ταξιδάρα παίδες !!!! φοβερή περιγραφή και εικόνες!! τέλειος αυτοσαρκασμός!!
 
Περιοχή
ΕΔΕΣΣΑ
Όνομα
γρηγοης
Μοτό
ΚΤΜ 990R 10"
λιγο αργα το διαβασα αλλα πολυ καλο κ οσα πρεπει ακρειβος να ξερει καποιος σε ενα τετοιο ταξιδι......μηπος εχεις της διαδρομες που περασες στο χαρτη να της αποθηκευσω κ εγω αν ειναι ευκολο....
 

Siaperas

a.k.a faraway
Περιοχή
Άρτα-Κέρκυρα-Αθήνα ...κτλ
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BMW 1200GS LC
Tuono V4 1100 Factory
Δεν τους έχω πλέον , δυστυχώς .

υγ. αν φτιάξεις χάρτες για garmin φτιάξε μέσω basecamp απευθείας
θα έχεις περισσότερες πιθανότητες να δουλέψουν σωστά . :D
 

John-Aigio

Nα γιατί GS
Περιοχή
ΑΙΓΙΟ
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW R1150GS
δεν πατάω χώμα
Πολύ ωραίο και ευχάριστο ταξιδιωτικό μπράβο σου!:)
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Μας έφτιαξες Κυριακάτικα...:friendship:(γιατί μας την έσπασε ο τσιπουρόκαιρος...:D...)
Ωραίο ταξίδι και φωτό,απολαυστική περιγραφή...!!!
Να'στε καλά να ταξιδεύετε και εμας μαζί σας...:ok:
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Πολυ ωραια περιγραφη , το διαβασα τα χαραματα και γελαγα μονος μου .Μπραβο ρε παιδια που δεν το βαζετε κατω.
 

S.P

Μέλος
Περιοχή
ιλιον
Όνομα
παναγιωτης
Μοτό
Ttr 250
πολυ ωραιο ταξιδι,πολυ ωραια μερη,αν και παρολα τα προβληματα συνεχησατε..ειμαστε και απο την ιδια πολη.αντε και στο επομενο
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Ωραίος φίλε, το επόμενο χωρίς απρόοπτα και σπαστικές καταστάσεις

Μια πληροφορία για το Como, ώστε να μην χάσουν και άλλοι επισκέπτες το ομορφότερο σημείο του:

Αυτή η γραμμή στο βουνό απέναντι, δεν είναι αντιπυρική ή κάτι τέτοιο:

Ξημέρωμα Πέμπτης



........................................................
Είναι το Funicolare, τραινάκι στο ίδιο concept με του Λυκαβηττού, μόνο που εδώ σε ανεβάζει περίπου 800 μέτρα πάνω από την επιφάνεια της λίμνης, στο γραφικό Brunate. Εντυπωσιακή διαδρομή, άπλετη θέα, ιδανικό μέρος για να πιείς ένα εσπρεσσάκι απολαμβάνοντας αυτά που απλώνονται στα πόδια σου.



Πέρα από τον καφέ, αξίζει να κάνεις και μια μικρή βόλτα στο χωριό:

 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Και στην κορυφή που ειναι το τρενάκι έχει κάποια εστιατόρια ,ιταλικό φαγητό με θέα το λιμάνι , προσοχή στα σπέσιαλ πιάτα αν δεν ξέρετε ιταλικά :p
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Ωραιος φιλε! :ok:


Μια πληροφορία για το Como, ώστε να μην χάσουν και άλλοι επισκέπτες το ομορφότερο σημείο του:

Αυτή η γραμμή στο βουνό απέναντι, δεν είναι αντιπυρική ή κάτι τέτοιο:

Είναι το Funicolare, τραινάκι στο ίδιο concept με του Λυκαβηττού, μόνο που εδώ σε ανεβάζει περίπου 800 μέτρα πάνω από την επιφάνεια της λίμνης, στο γραφικό Brunate. Εντυπωσιακή διαδρομή, άπλετη θέα, ιδανικό μέρος για να πιείς ένα εσπρεσσάκι απολαμβάνοντας αυτά που απλώνονται στα πόδια σου.
Ετσι ακριβως. Εγω ανεβηκα με με τη μηχανη, οχι το funicolare, και ειχε μια πολυ ομορφη ανηφορικη διαδρομη με αποτομες φουρκετες. Στο δε κατεβασμα απολαμβανει κανεις τη θεα της λιμνης. Η επομενη φωτο ειναι απο καπου στην αναβαση προς Brunate.

 

nikosrr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Multistrada 620 Dark, CBR600RR
Μονορούφι το διάβασα αν και ημουν στη δουλειά. Μπράβο που συνεχίσατε, μπράβο στην περιπέτεια. Κατάφερες να μας βάλεις στο ρυθμό του ταξιδιού σας ειδικά stelvio αισθάνθηκα πως βρισκόμουν και εγώ μαζί σας με τέτοιο ενθουσιασμό. Πάντα μιζιές και ας μας ταλαιπωρούνε αρκεί να μας πηγαίνουν πιο μακρυά.

:friendship:
 

nikosfp

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Suzuki Vstrom 650 08
Πολυ ομορφο το ταξιδι σας παιδια και ωραιοτατες οι φωτο σας.Να ειστε παντα υγειοις και να ταξιδευετε παντα.Οσο για τον αρνητικα σκεπτομενο κοσμο γραψτετον στ @ρχδ@ σας και μην αγχωνεσαι γι αυτους στο τι θα πουν απλα σκεψου(οπως ανεφερες καπου)εσυ θα εχεις κατι να λες στα εγγονια σου αυτοι τα δικα τους θα τα βαζουν να διαβαζουν τα ταξιδιωτικα σου!!!Εγω ειμαι 58 ετων και ακομα μαζι με το στεφανι μου εχω γυρισει τα 3/4 της Ευρωπης με μοτο.Μη κολωνετε πουθενα!Παντα ορθιοι και να μας ταξιδευετε.Μονο μια ερωτηση...το βιντεο απο την sj4000 το τραβηξες?Θελω να παρω κατι ποιοτικο και φθηνο σε καμερα για το εφετινο μου ταξιδι που σκεφτομαι να κανω τον γυρω της Ρουμανιας και δεν εχω camera on board.Eυχαριστω.
 
Top Bottom