HARDVENTURE ATTICA RIDE 2/3/2024

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Και άλλα που είναι απ'το ινστα ανοίγουν χωρίς λογαριασμό. Αυτό δεν!!!!
Εξαρτάται αν είναι δημόσιο προφίλ ή όχι
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R

2wheeler

Μέλος
Όνομα
Τασος
Μοτό
F800GS, RSV MILLE
Ενημερώθηκε το αρχικό νήμα!

Ενημέρωση #18543

Λοιπόν, η διαδρομή είναι τσεκαρισμένη έτοιμη!!

Ειναι απαιτητικη σε σημεία. Υπάρχουν παρακάμψεις που είναι τα μικρά κομμάτια στο ανεβασμένο αρχείο. Περιλαμβάνει Αγωγό, μονοπάτι από Μεταμόρφωση καθώς και διάφορα μονοπατάκια βατά για μεγάλα.

Αρχάριοι μπορούν να έρθουν μέχρι το 31 χιλιόμετρο η εως εκεί που πιστεύουν αυτοι...

Υπάρχει μόνο ένα σημείο που μου ξεφευγει το οποίο δεν θυμάμαι αν βγαινει μιας και στην χαρτογράφηση το έκανα με την ανάποδη φορά απο ότι θα το κάνουμε στην βόλτα. Ενα μικρο ανηφοράκι είναι που πιστεύω θα βγει... Τωρα αν δεν βγει δεν πειράζει... λίγο μπλέξιμο δεν έβλαψε κανέναν!!!

50-50 λάστιχο οπωσδήποτε. Εκκίνηση Πεντέλη τερματισμός Μεταμόρφωση. 128 χιλιομετράκια στην γειτονιά μας!!!

Εκκίνηση 9.00 στο


Θα πιάσουμε την διαδρομή από το 7 περίπου χιλιόμετρο.

Η Παναγιά μαζί μας!!

 

nibo

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
knobs
Ενημερώθηκε το αρχικό νήμα!

Ενημέρωση #18543

Λοιπόν, η διαδρομή είναι τσεκαρισμένη έτοιμη!!

Ειναι απαιτητικη σε σημεία. Υπάρχουν παρακάμψεις που είναι τα μικρά κομμάτια στο ανεβασμένο αρχείο. Περιλαμβάνει Αγωγό, μονοπάτι από Μεταμόρφωση καθώς και διάφορα μονοπατάκια βατά για μεγάλα.

Αρχάριοι μπορούν να έρθουν μέχρι το 31 χιλιόμετρο η εως εκεί που πιστεύουν αυτοι...

Υπάρχει μόνο ένα σημείο που μου ξεφευγει το οποίο δεν θυμάμαι αν βγαινει μιας και στην χαρτογράφηση το έκανα με την ανάποδη φορά απο ότι θα το κάνουμε στην βόλτα. Ενα μικρο ανηφοράκι είναι που πιστεύω θα βγει... Τωρα αν δεν βγει δεν πειράζει... λίγο μπλέξιμο δεν έβλαψε κανέναν!!!

50-50 λάστιχο οπωσδήποτε. Εκκίνηση Πεντέλη τερματισμός Μεταμόρφωση. 128 χιλιομετράκια στην γειτονιά μας!!!

Εκκίνηση 9.00 στο


Θα πιάσουμε την διαδρομή από το 7 περίπου χιλιόμετρο.

Η Παναγιά μαζί μας!!

Είμαι μέσα!

Έβρεξε σήμερα και δίνει βροχές μέσα στην εβδομάδα οπότε αν έχει λάσπη στον αγωγό να ξέρεις ότι δεν βγαίνει το τελευταίο ανηφόρι του αγωγού με λάσπη από μεγάλη μοτοσυκλέτα, όταν πήγες ήταν στεγνό όπως στεγνό είναι και όλο το τελευταίο διάστημα μέχρι και το προηγούμενο Σάββατο 24/2 που πέρασα τελευταία φορά από τον αγωγό, αλλά με λάσπη είναι αλλιώς!
Δεν τρέχει τίποτα όμως και λάσπη να έχει αν κολλήσουμε περνάμε από την παράκαμψη δεξιά
Και ίσως να μην προλάβει να μαζέψει λάσπη στον αγωγό μέχρι το ΣΚ
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Εφόσον έχεις τις επιλογές με τις παρακάμψεις ,αν θες μπορείς να βάλεις και το κομμάτι όταν φτάσεις farmanoo να συνεχίσεις και στο αμαξοστάσιο Δήμου Μαραθώνα να κάνεις αριστερά και να σε ξανακατεβασει στο φράγμα Ραπεντώσας,ωραίο κομμάτι κατηφορικό με αρκετή πέτρα
Και ένα δεύτερο ,όταν φεύγεις απου καταρράκτη Ραπεντώσας και φτάσεις στην οδό σκράπας κάνεις επί τόπου δεξιά ,περνάς δίπλα από κάτι χωράφια και έχει ένα ανηφορικό για να σε βγάλει στη πίστα με τα τηλεκατευθυνόμενα (έχει και ένα πιστακι λίγο πιο πίσω για παιχνίδι ) :roflmao:
Αυτά θυμάμαι , αν θυμηθώ τίποτα άλλο εδώ τριγύρω θα είμαι :roflmao::roflmao:
 

2wheeler

Μέλος
Όνομα
Τασος
Μοτό
F800GS, RSV MILLE
Εφόσον έχεις τις επιλογές με τις παρακάμψεις ,αν θες μπορείς να βάλεις και το κομμάτι όταν φτάσεις farmanoo να συνεχίσεις και στο αμαξοστάσιο Δήμου Μαραθώνα να κάνεις αριστερά και να σε ξανακατεβασει στο φράγμα Ραπεντώσας,ωραίο κομμάτι κατηφορικό με αρκετή πέτρα
Και ένα δεύτερο ,όταν φεύγεις απου καταρράκτη Ραπεντώσας και φτάσεις στην οδό σκράπας κάνεις επί τόπου δεξιά ,περνάς δίπλα από κάτι χωράφια και έχει ένα ανηφορικό για να σε βγάλει στη πίστα με τα τηλεκατευθυνόμενα (έχει και ένα πιστακι λίγο πιο πίσω για παιχνίδι ) :roflmao:
Αυτά θυμάμαι , αν θυμηθώ τίποτα άλλο εδώ τριγύρω θα είμαι :roflmao::roflmao:
Μπορείς να φτιαξεις σε gpx αυτα που λες?
 

2wheeler

Μέλος
Όνομα
Τασος
Μοτό
F800GS, RSV MILLE
Ενημέρωση #875033

Επειδη το ίχνος διασταυρώνεται σε μερικά σημεία για να μην μπερδευτούμε και κάνουμε κύκλο επ΄άπειρο, ο κανόνας είναι πάντα: μπαίνουμε δεξια σε διασταυρωση του ίχνους.

Ενημερώθηκε το gpx στην αρχη.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Με θυμήθηκε ο σπασμένος μηνίσκος μου, αλλιώς θα σας έδειχνα πώς ανεβαίνει τον αγωγό ο Γκάντι...κφλες

Να περάσετε καλά και μακάρι να έχει λασπωσει για να πέσει γέλιο





advphone
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Έχω το μηχανάκι στον γιατρό αλλιώς με τόσον καιρό χαρμάνα δεν έπαιζε να τη χάσω αυτήν τη βόλτα.
Καλά μπερδέματα και ανεβάστε σπέσιαλ βιντεάκι να πάρουμε τη δόση μας.
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom