HARDVENTURE ATTICA RIDE story 3/2024

jocker-t

#Ντανταντιρλάνταντα
Περιοχή
Busy Riding
Όνομα
Harris
Μοτό
"The Whip"
Guyz!
Σορρυ που δεν χαιρετησα καποιους!!
Αλλα το σωμα μου φωναζε..
Απο ωρα..
:/
Ευχαριστω ολους για την βοηθεια!!
Και χαρηκα για οσους γνωρισα!!
Τα σπασε η βολτα ο καιρος η διαδρομη και η παρεα.
 

zanny

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στάθης
Μοτό
Husqvarna TE630
KTM EXC-F 500
Τάσο, το κοκτέιλ της διαδρομής ήταν άψογο κι εσύ μεγάλο μουρλοκομείο, τέτοια περάσματα από μονοπάτια με το gs δε τα περίμενα, άξιος. Μπράβο και σε όλους σήμερα, ήταν πολύ ωραία βόλτα. Ο Νίκος από το Βόλο που ήρθε και γύρισε (γυρίσει) πίσω μεγάλος θεός
 

kuklinski

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
Cr250
Τασο ευχαριστούμε για την πρόταση και την αφορμή ...

Όλα ήταν καλά, η ημέρα ιδανική....

Κάπου στα μονοπάτια του Μαραθώνα έστριψα λάθος αν κ κοντά στο πρώτο κόμβοι και βγήκα φράγμα....

Περίμενα 45 κ μετά βαρέθηκα κ επέστρεψα στην βάση ...

Το άλλο ΣΚ κανείς να ολοκληρώσουμε τον κύκλο...;

Βαγγέλη χάρηκα που σε είδα στο δρόμο καβάλα ...όλα πήγαν καλά τελικά....

Τα λέμε στα βουνά τρελοπαιδα....
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ευχαριστούμε για τη βόλτα παιδιά η οποία χρειάζεται σίγουρα επανάληψη ίσως σε μικρότερα πιο ευέλικτα γκρουπ για να βγει! Είναι αρκετά τα χλμ και κάποια κομμάτια απαιτητικά!

Θέλουμε κι άλλα από εσένα Τασο και τη παρέα σου. Έχετε μια άγρια αλλά ωραια τρέλα! Έχουμε μέλλον.

Τασο ευχαριστούμε για την πρόταση και την αφορμή ...

Όλα ήταν καλά, η ημέρα ιδανική....

Κάπου στα μονοπάτια του Μαραθώνα έστριψα λάθος αν κ κοντά στο πρώτο κόμβοι και βγήκα φράγμα....

Περίμενα 45 κ μετά βαρέθηκα κ επέστρεψα στην βάση ...

Το άλλο ΣΚ κανείς να ολοκληρώσουμε τον κύκλο...;

Βαγγέλη χάρηκα που σε είδα στο δρόμο καβάλα ...όλα πήγαν καλά τελικά....

Τα λέμε στα βουνά τρελοπαιδα....
Ναι ρε Αντωναρα τελικά αλλάξα σαμπρέλα στο λάστιχο σε εντουρομαγαζο στα Μελίσσια και δεν ήμουν μακρυά και συνέχισα τη βόλτα. Σε χαιρέτησα αλλά δε σταμάτησα γιατί με περίμεναν στο φράγμα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Τασαρα γ@μω τις βόλτες μπράβο φιλε, ηταν οτι έπρεπε και ειχα καιρό να βολταρω με το μεγαλο... Να είμαστε καλα να βολταρουμε..χάρηκα που είδα NikosRE, ήρθε το θηρίο αυθημερον από Βόλο,Lefteriskou τραβηξε πολλά μηχανακια, Xaris44, GeorgeKor ,konkost ,tc-drift ,ChristosGR και όσους αλλους είχα καιρό να δω και δεν θυμαμαι ονόματα...
 
Τελευταία επεξεργασία:

2wheeler

Μέλος
Όνομα
Τασος
Μοτό
F800GS, RSV MILLE
Ευχαριστω ρε παιδες που βρηκαμε μια αφορμη να ανταμωθουμε!!!
Βασικά οι ευχαριστίες πάνε στον σχεδιαστή της βόλτας!!! Εμείς απλά την ειδαμε 2 φορές και φρεσκάραμε κάποια κομμάτια!!
Κρίμα για όσους είχαν ατυχίες, αφορμή να την ξανακάνουμε!!!

Τι μου μένει από αυτήν την βόλτα:
Ηρωας ο NikosRE είναι σε καλό δρομο!! Τα τσίπουρα του Βόλου κάνουν σοβαρή δουλειά!!
Φυσάει το Vogeακι tc-drift μπορεί να κάνει σαν τράτα (είδικά όταν είναι σε νερο, η κοντά) αλλα το πάει το γράμμα!!
O zanny για τις μονοπατοπροτροπές του!! Μεγάλος γνώστης της περιοχής!!
2wheeler --''Να γυρισω, δεν θα βγω απο εδω μέσα που μπήκα, θα ξεμεσιαστείτε να σπρώχνετε 800αρι"
zanny --" Τώρα εδώ που έφτασες, τι να γυρίσεις, αφου τέτοια θες κατα βάθος''
2wheeler --"Καλά, σπρώχτε τότε!!"

konkost Που εξαφανίστηκες εσυ?
FotisZ και η παρέα του με τα τούμπανα 690!!!
D347H81 που επέστρεψε στην ενεργό δράση!!
ChristosGR που παρά το 0-4 της ανηφόρας, κατάφερε κ γύρισε το παιχνίδι!!!
Xaris44 Είσαι σε πολύ καλό δρόμο παιδί μου!!! Εύγε!!
Lefteriskou πόσα μηχανάκια τράβηξες!!!

και η μεγάλη έκπληξη ο Νεκτάριος με το CRF 1100 που στην 2η του χωμάτινη, δεν μάσησε πουθενα!!! Πήρε βάπτισμα σοβαρό σήμερα!!

Ραντεβού στο επόμενο!!
 

NikosRE

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
KTM 640 ADVENTURE 2005
Τάσο 2wheeler ευχαριστώ φίλε για την πρωτοβουλία και την ιδέα για την βολτάρα. Είναι πάντα τέλειο το συναίσθημα όταν βρίσκεσαι μαζί με άλλους ανθρώπους με ένα κοινό στόχο, χώμα, λασπη, ταχύτητα, ανηφόρα, επιβίωση κτλπ. χωρίς τις άλλες δυναμικές που διέπουν την καθημερινή ζωή και πολλές φορές μας κάνουν να ξεχνάμε την απλότητα του τι σημαίνει να σαι άνθρωπος. Η αντιξοότητα αναδυκνύει προθέσεις, ανθρωπιά και δεν έχει πολύ χώρο για εγωισμούς. Η αντιξοότητα δημιουργεί φιλίες! Εύχομαι λοιπόν για όλους εδώ μέσα να βρεθούμε σε πολλές αντιξοότητες στο μέλλον μαζί, να τις αντιμετωπίσουμε και να βγουμε καλύτεροι και πιο δεμένοι και πιο μάγκες.

Τώρα στο προκείμενο. Αυτή η βόλτα για μένα ήταν ιδιαίτερα χρήσιμη μιας και ο στόχος της ήταν να τεσταριστούν κάποια όρια κυρίως δικά μου, αλλά και της μηχανής μου, με εμένα πάνω σαν οδηγό. (τι να αποδείξει άλλο παραπάνω γενικα το 640 άλλωστε)
Μπορώ να κάνω 700 χιλιόμετρα εθνική με κραδασμούς, τακούνι και να μαι κομπλέ να μπω για αλλα 100 χιλιόμετρα χώμα και να μαι σπίτι μου το βράδυ? Τσεκ
Μπορώ να μπω σε μονοπάτια και βραχόκηπους για εντούρο χωρίς να σπάσω το μηχανάκι και κυρίως την διαλυμένη μου μέση, γόνατα αυχαίνες κτλπ? Τσεκ επίσης.
Άξιζε τον κόπο και το χρήμα? Σίγουρα!

Δυστυχώς πέρα απο την εκίνηση δεν μπόρεσα να μιλήσω και να γνωριστώ με τους περισσότερους γιατί από την πρώτη μεγάλη ανηφόρα και μετά σκόρπισε λίγο το μπούγιο και κατέληξα με konkost ,zanny και τον φίλο του τον Κώστα και Agelis, nibo και άλλον ένα ήρωα φίλο με ενα φασόν απριλια 125 που αισθάνομαι και τύψεις γιατι τον πέρασα σε κάποια φάση και μπλέξαμε και τον άφησα πίσω χωρίς να ξέρω οτι δεν είχε πλοήγηση. Και με αυτούς τελείωσα την βόλτα, αλλά απο τον πρόλογο του Τάσου κατάλαβα γιατί δεν είδα κανένα άλλον. zanny Εσένα κοιτάζω.
O @zanny για τις μονοπατοπροτροπές του!! Μεγάλος γνώστης της περιοχής!!
@2wheeler --''Να γυρισω, δεν θα βγω απο εδω μέσα που μπήκα, θα ξεμεσιαστείτε να σπρώχνετε 800αρι"
@zanny --" Τώρα εδώ που έφτασες, τι να γυρίσεις, αφου τέτοια θες κατα βάθος''
@2wheeler --"Καλά, σπρώχτε τότε!!"
Χάρηκα πάρα πολύ που ξαναείδα από κοντά τον Κώστα D347H81 , τα μουρλοκομεία tc-drift ChristosGR (καλορίζικο το VOGE Βαγγελάρα! το χρώμα τα σπάει) και φυσικά τον Xaris44 που συμπαθώ ιδιαιτέρως, για κάποιο λόγο, αλλά ισχύει. χαχα
Να μαστε καλά παιδιά να ξαναβρεθούμε!
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Αυτόν τον 2wheeler, πρέπει να μαζευτούμε τα θύματά του να του ρίξουμε ένα χέρι ξύλο.

Τόσο ξύλο τρώμε στις βόλτες του, να ρίξουμε και εμείς καμία. :hh:
Εγω παντως ξαπλωμενο σε ειδα ως την κοιμωμενη του χαλεπα...
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Εσείς οι απόντες βλέπετε ότι σας δείχνουνε οι παπαράτσι.
Για τα υπόλοιπα περάστε να σας κατουρήσουμε live. :yew:
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Εσείς οι απόντες βλέπετε ότι σας δείχνουνε οι παπαράτσι.
Για τα υπόλοιπα περάστε να σας κατουρήσουμε live. :yew:
Ειχαμε live ανταποκριση κυριε και μαθαινουμε εκ των εσω.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Το μόνο που στεναχωρέθηκα χτες ήταν πως λόγω κάποιων δύσκολων σημείων και εντάξει εγώ έπαθα και λάστιχο,έσπασαν τα γκρουπ και χαθήκαμε μεταξύ μας. Θα ήθελα ας πουμε τον φίλο μου τον NikosRE να τον χαιρετήσω πριν φύγει πίσω για Βόλο, και όλη την άλλη παρέα με Τασο Στάθη και ολους και να ευχαριστήσω και τα παιδιά που με βοήθησαν με το λάστιχο εκείνη την ώρα με κάτι tyre up και εργαλεία (γιατί πρώτη βόλτα δε πρόλαβα να οργανωθω με εργαλεία ανταλλακτικά μαζί μου). Πέρα από τον Χρήστο που τα βρίσκουμε μεταξύ μας σε πανσετες και βενζίνη ήταν ο konkost και 2 φίλοι μας εδώ που επειδή είχα καιρό να τους δω δεν θυμάμαι τα ονόματά. Μην με παρεξηγείται με τα ονόματα είμαι τελείως προβληματικός. Δώστε το παρόν!
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Εγώ στη λίμνη μαραθωνα , εγκλωβίστηκα σε μια κατηφόρα με πηλό , λαςπη κ νερόλάκους , μαζι με εναν αφρικάνο1100cc DCT !!!….. και κάναμε πανω απο μιςη ωρα για να βγούμε κ να κάνουμε 200 μέτρα πιςω …
Ειχε πάει κ 2:00μμ περίπου κ δε συνέχισα , γύρισα άγιο Στέφανο απο τα χωράφια με τα θερμοκήπια … πιο πανω , πριν τον άγιο Στέφανο , ξανά κόλλησα κ ήμουν μόνος μου , και εκανα αλλο ενα μισάωρο να βγω , ευτυχως πέρναγε ενας ξεκάρφωτος εντουρας κ σηκώσαμε τη μηχανή , που ειχε θαφτεί μεςα στη λαςπη … τελικά απο την αγέλη δεν πρεπει να βγαίνεις στις μοτοβολτες ….

Μόνος μου 205 κιλά δε μπορούσα να τα σηκώσω , βυθίζονταν ολη η μπότα μου μεςα στο πηλό (μπορει να χτίσεις αποθήκη με αυτη τη χθεσινή λαςπη) … έδεσα μεχρι κ ιμάντα στη μηχανή κ περιμενα , καποιον αγρότη για να τη σηκώσει με το αγροτικό …..

Τελικά , ολα καλα κ πρόλαβα να παω και στο Περαμα που ειχα μια επάγγελματική υποχρέωση γυρω στις 5μμ με 6μμ

Πριν πάω ομως σπιτι , Πέρασα απο ενα πλυντηριο εβαλα ενα διευρω κ αντι να πλύνω τη μηχανή , φώναξα τον υπαλληλο κ με έπλυνε με το πιεστικό

Αυτα … απο μένα ….
Real adventure εχθές …

Ευχαριστούμε Τάσο για το σχεδιασμό κ το πολυ κόσμο που μαζεύτηκε … χαμός απο μηχανάκια στην εκκίνηση


Kαπο ως ετσι ήταν το τερέν στο μαραθωνα εχθές :)



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

kuklinski

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
Cr250
Τελικα αυτο με το ξυλο που λεει ο Χρηστος...

πρεπει να το σκεφτουμε!!!!

:yew::D:D

Η διαδρομες ηταν σουπερ, ο καιρος τελειος...

η λασπουρια και η ταλαιπα ειναι τα ωραια που μενουν στο τελος...

Δυστυχως εχασα τα κοψιδια στην Αγια (απαραδεκτο για το physique μου....δεν αφηνω φαη στο τραπεζι)

Παμε και το αλλο Σαββατο το Β σκελος;

Πυροβολημενοι ολου του κοσμου ενωθειται!!!!

mud mode on...
 
Top Bottom