Husqvarna TE 610

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
Update:


Είναι γεγονός... check out my new toy! :D





Μόλις σήμερα κατάφερα να το βγάλω από το γκαράζ και να το βγάλω λίγο έξω να το δει ο ήλιος!

Μοντέλο του 2009. Θέλει μερικά μαζεματάκια, αλλά είχε λίγα χιλιόμετρα και ήταν σε καλή τιμή. :stm:
Νίκο, το μοτοσακό είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ... καλές βόλτες !!!:clp:
 

nick_VFR

Κουλάδι όνομα και πράμα
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda VFR 800 V-tec
Husqvarna TE 610
Σας ευχαριστώ πολύ όλους σας!


Καλές χωματοβόλτες να έχουμε! :stm: :photo: :brbq:
 

mck

Μέλος
Περιοχή
Χολαργός - Παπάγου
Όνομα
Μηνάς
Μοτό
R1200GS (very) Special Edition & Husqy TE(rello) 610
Εξαιρετική επιλογή :D καλες βόλτες να έχεις και καλή διασκέδαση!

Με καλύψανε οι προλαλήσαντες επι της ουσίας... :ok:
 

Spyrious

Μέλος
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
00' TL1000R
22' 701 Enduro
Από προχθές αντιμετωπίζουμε ένα μικρο-πρόβλημα με το εν λόγω μοτοσακό.Δεν ανάβει το φως στοπ.Ελέγξαμε την καλωδίωση με πολύμετρο,και τους διακόπτες εμπρός,πίσω και δεν πάει ρεύμα στο καλώδιο για το στοπ.Κανείς καμιά ιδέα;Επίσης για να αλλάξεις την προφόρτιση του πίσω αμορτισέρ,πρέπει να λύσεις το μισό μηχανάκι για να βάλεις κλειδί;
 

nick_VFR

Κουλάδι όνομα και πράμα
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda VFR 800 V-tec
Husqvarna TE 610
Από προχθές αντιμετωπίζουμε ένα μικρο-πρόβλημα με το εν λόγω μοτοσακό.Δεν ανάβει το φως στοπ.Ελέγξαμε την καλωδίωση με πολύμετρο,και τους διακόπτες εμπρός,πίσω και δεν πάει ρεύμα στο καλώδιο για το στοπ.Κανείς καμιά ιδέα;Επίσης για να αλλάξεις την προφόρτιση του πίσω αμορτισέρ,πρέπει να λύσεις το μισό μηχανάκι για να βάλεις κλειδί;

Ρεζίλι με έκανες! :oops: Κανόνισε να αφήσουν οι λοιποί BMW, KTM κτλ. "που χαλάν" και να αρχίσουν να ασχολούνται( = :pointu: ) ... με μένα! :eek::eek::UH:

Είμαι και μόνος σχεδόν... κανένας άλλος με Husqvarna εδώ πέρα; Οέο; :rolleyes:


Να προσθέσω στην περιγραφή του προβλήματος ότι όταν το πήρα, δεν δούλευε το πίσω φως, αλλά δούλευε το φως του φρένου, τόσο όταν πάταγα εμπρός φρένο όσο και πίσω. Τότε υποψιάστηκα την λάμπα. Πράγματι, ο οπτικός έλεγχος έδειξε ότι το ένα σύρμα πυρακτώσεως είχε εξαϋλωθεί. Βάζουμε καινούρια λάμπα και το πρόβλημα... αντιστράφηκε! :wacky:


Οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

thn

Μέλος
Περιοχή
Καστοριά
Όνομα
Θανάσης
Μοτό
06' TE610
Και το δικό μου δεν δούλευε, με 2-3 σφαλιάρες ανάβε :D
αλλά έλυσα το φανάρι και καθάρισα καλά τη φύσα, ταίριαξα καλύτερα το καλώδιο που είναι πολύ στριμωχτά εκεί μέσα μαζί και με τα υπόλοιπα απο τα φλας.

απο τότε δεν είχα θέμα.
 

Vvag

Αντβέτσουρερ
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
Άφρικα Τουίν Ιλέβεν Χάντρεντ
Update:


Είναι γεγονός... check out my new toy! :D





Μόλις σήμερα κατάφερα να το βγάλω από το γκαράζ και να το βγάλω λίγο έξω να το δει ο ήλιος!

Μοντέλο του 2009. Θέλει μερικά μαζεματάκια, αλλά είχε λίγα χιλιόμετρα και ήταν σε καλή τιμή. :stm:
Έεεελα ρε!!!! Δείχνει ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ!!!!
Νικόλα έμπλεξες... καλά λασπώματα τώρα!! :D:D:D
Καλορίζικο και πιες του το αίμα σε κάθε ευκαιρία!!

Υ.Γ. Αααααχ πως μου λείπει το DRZ!!! :cry:
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Ρεζίλι με έκανες! :oops: Κανόνισε να αφήσουν οι λοιποί BMW, KTM κτλ. "που χαλάν" και να αρχίσουν να ασχολούνται( = :pointu: ) ... με μένα! :eek::eek::UH:

Είμαι και μόνος σχεδόν... κανένας άλλος με Husqvarna εδώ πέρα; Οέο; :rolleyes:


Να προσθέσω στην περιγραφή του προβλήματος ότι όταν το πήρα, δεν δούλευε το πίσω φως, αλλά δούλευε το φως του φρένου, τόσο όταν πάταγα εμπρός φρένο όσο και πίσω. Τότε υποψιάστηκα την λάμπα. Πράγματι, ο οπτικός έλεγχος έδειξε ότι το ένα σύρμα πυρακτώσεως είχε εξαϋλωθεί. Βάζουμε καινούρια λάμπα και το πρόβλημα... αντιστράφηκε! :wacky:


Οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη.
Εχω κ εγω ενα αλλα δεν εχει φωτα...ουτε ροδες,μονο μια αλυσιδα εχει:ha
Και πουσαι,αμα θελεις τα ανταλλαζουμε το δικο μου δουλευει τελεια.

ΥΓ.Στο προφιλ ειναι το τηλ μου,κανε μου μια κληση
 
Τελευταία επεξεργασία:

nick_VFR

Κουλάδι όνομα και πράμα
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda VFR 800 V-tec
Husqvarna TE 610
Εχω κ εγω ενα αλλα δεν εχει φωτα...ουτε ροδες,μονο μια αλυσιδα εχει:ha
Και πουσαι,αμα θελεις τα ανταλλαζουμε το δικο μου δουλευει τελεια.

ΥΓ.Στο προφιλ ειναι το τηλ μου,κανε μου μια κληση
Θα το έχω κατά νου όταν αποφασίσω να αφήσω το όργωμα και να πιάσω το κλάδεμα! :ha



Το λοιπόν... όπως το ψυλλιαζόμουν, 1-2 χαζομάρες όλες και όλες ήταν αρκετές να με κάνουν να ψάχνομαι με το πίσω φως.

Πρώτα από όλα, το φανάρι έχει πίσω 3 καλώδια (προφανώς): ένα για το φως των φρένων, ένα για το κλασικό κόκκινο φως που είναι μόνιμα αναμένο και η γείωση. Έβγαλα τις φίσες για να τις καθαρίσω με σπρέι επαφών και μετά τις δυο πρώτες τις ξανατοποθέτησα... ανάποδα! :hh:
Το αποτέλεσμα ήταν να μένει αναμμένο μόνιμα το (έντονο) φως των φρένων! :he
(και έλεγα "ρε γμτ, σαν πολύ δυνατό να είναι το φως...")

Σαν να μην έφτανε αυτό, ανακάλυψα κάτι... μαγικό θα έλεγα σχετικά με τα ηλεκτρικά του Husqvarna: για να λειτουργήσουν φως φρένων, φλας και προβολείς, δεν αρκεί το κλειδί να είναι γυρισμένο στο ΟΝ. Πρέπει να λειτουργεί και ο κινητήρας!
Τζάμπα ψαχνόμασταν με τα πολύμετρα στα χέρια και αναρωτιόμασταν "μα γιατί δεν έχει ρεύμα"! :fun
 

nick_VFR

Κουλάδι όνομα και πράμα
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda VFR 800 V-tec
Husqvarna TE 610
Σαν να γνωριζόμαστε καλύτερα σιγά-σιγά...

Πρώτα από όλα, ανακάλυψα ότι βγήκε από το εργοστάσιο το 2008, αλλά πρώτη άδεια κυκλοφορίας έβγαλε το 2010.
Μιλάμε το έφαγε η ακινησία το έρμο το husky όλα αυτά τα χρόνια.


Ασχολήθηκα λίγο με τις αναρτήσεις. Ενώ το manual αναφέρει για μπροστά ότι ρυθμίζεται συμπίεση και επαναφορά, τελικά ανακαλύπτω ότι υπάρχει μόνο ρύθμιση για την επαναφορά! :rage: Και νόμιζα ότι ήταν πλήρως ρυθμιζόμενο... μα ούτε μια προφόρτιση;
Τουλάχιστον το πίσω έχει όντως όλες τις ρυθμίσεις: προφόρτιση, συμπίεση και επαναφορά.
Τις είχε πειράξει ο προηγούμενος ιδιοκτήτης. Λογικό, καθώς ήταν αρκετά βαρύτερος από εμένα.
Για αρχή, τις επανέφερα στις εργοστασιακές ρυθμίσεις. Και βλέπουμε, μόνο μια βόλτα έκανα με αυτές.
 

thn

Μέλος
Περιοχή
Καστοριά
Όνομα
Θανάσης
Μοτό
06' TE610
Ασχολήθηκα λίγο με τις αναρτήσεις. Ενώ το manual αναφέρει για μπροστά ότι ρυθμίζεται συμπίεση και επαναφορά, τελικά ανακαλύπτω ότι υπάρχει μόνο ρύθμιση για την επαναφορά! :rage: Και νόμιζα ότι ήταν πλήρως ρυθμιζόμενο... μα ούτε μια προφόρτιση;

Αυτό για τα 05-06 με τα χρυσά shiver :p

Δες και εδώ αν δεν το έχεις κάνει ήδη.
 

MoNiker

ΑνεΜελος...
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Πανος
Μοτό
HUSQVARNA...sexy10 enduro
Λοιπον...με αυτον τον :devilish:θα περασω 2η...3η... εφηβεια και με βλεπω αργα η γρηγορα στο τμημα:heΛεω στη γυναικα παω για ανταλακτικα του ηλεκτρονικου τσιγαρου-παλια το λεγαμε σκετο τσιγαρα:funΑφου επαθα πλακα με το πως στριβει στην ασφαλτο και ιδιως με τα εντουρισια λαστιχα,για σουζες-fmf ξεταπωτη-πινακιδα κατω απο το φτερο δεν ξερω τιποτα:muted:...Μετα ειδα κατι εργα στην επιστροφη για το σπιτι και ειχανε κλεισει την εισοδο...που φωναζε...χωματακι.Ε...και μπουκαρα...
Μην το κοιτατε...το φαγε για κολατσιο:prct:
Αυτο οχι...:pointu:
 

MoNiker

ΑνεΜελος...
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Πανος
Μοτό
HUSQVARNA...sexy10 enduro
ισα ισα τωρα που το πηρα πεισμωσα κι αλλο και θα γινω πολυ καλα γρηγορα και μονο οταν ειμαι ετοιμος θα πατησω σοβαρο χωμα κατι που θα γινει σταδιακα ουτως η αλλος.Προσεχουμε για να εχουμε;)
 
Top Bottom