KOVE 800X

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Έκανα σήμερα βόλτα το συγκεκριμένο μηχανάκι.
Με το που παίρνει μπροστά και ανεβαίνεις πάνω καταλαβαίνεις τι θέλει να πει ο ποιητής.
Παναλαφρο,θέση πάνω στο μηχανάκι,σέλα σκληρή,μου αρέσει πολύ το εμπρός μέρος του και από την θέση οδήγησης κοιτώντας εμπρός,αλλά ειδικά η μούρη του είναι πολύ όμορφη στα δικά μου μάτια.
Ήχος που θυμίζει κτμ,πολύ ωραίος ήχος δεν χρειάζεται εξάτμιση για να βγάλει τον ωραιο μπάσο ήχο του.
Πολύ δύναμη.
Σε σχέση με το 800 μου δηλαδή είναι πολύ πιο άμεση η δύναμη του,πιο άγριο το δούλεμα του.
Πολύ ωραία φρένα.
Μπήκε κατά λάθος το traction control και ήταν πολύ απότομο ,δεν μου άρεσε.
Μια δεύτερη το έκανα εγώ να μπει επίτηδες για να διαπιστώσω αν όντως είναι έτσι και μπήκε πάλι αγαρμπα να κόψει το γκάζι.
Γυρνώντας στο μαγαζί το τσεκαρα και ήταν στην λειτουργία rain, οπότε ίσως στο στάνταρ να είναι πιο προοδευτικη ξ λειτουργία του.
Οι αναρτήσεις του μάλλον είχαν γρήγορες αποσβέσεις (αν κρίνω από το 500x της ίδιας εταιρείας που πήρε φίλος και παίξαμε λίγο με τις αναρτήσεις, ήθελαν πολλά κλικ ρύθμιση προς το χαλαρό για να δουλέψουν πιο σωστά).
Πηγαίνοντας χαλαρά σε λακούβες κλπ χτύπαγε λίγο,ήταν λίγο ξερό,όταν όμως πέρναγε πιο γρήγορα λιγάκι,τα έκανε όλα Ίσωμα.
Είναι μικρό σε όγκο.για συνεπιβάτη είναι μαζεμένα τα πράγματα.
Μου άρεσε πολύ,σε βάζει σε διάθεση να παίξεις,να βγάλεις λίγο τον καγκουρα που κρύβεις μέσα σου.
Μου θύμισε λίγο το νορντεν σε α
Η οθόνη του μαρεσει που είναι κάθετη.
Α, σηκώθηκα όρθιος και η φτέρνα έβρισκε λίγο στο προστατευτικό της εξάτμισης που έχει πριν το τελικό.



Εχει τεστ ραιντ ο Αργυρόπουλος;

Στάλθηκε από το RMX3572 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Εχει τεστ ραιντ ο Αργυρόπουλος;

Στάλθηκε από το RMX3572 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ναι ναι,μου το είπαν τα παιδιά προχθές που βρεθήκαμε και βρήκα σήμερα ευκαιρία και πήγα.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Για το traction έχει ακουστεί πως δεν δουλεύει καλά και η εξήγηση είναι πως δεν έχει ride by wire και δουλεύει με τον παλιακο τον τρόπο. Το απενεργοποιήσεις και ξεμπερδευεις. Και άμα βρέχει πες το βάζεις άμα θες.
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Και το ενα πιο αδύνατο ! Το γυαλί στο κινητήρα




Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πέτρα μολυβι ψαλίδι γυαλί..
Ποιό νικάει;; :roflmao:
Τώρα όχι αλήθεια

Μιλάτε οι χονταιοι, πέσιμο στατικά ίσον σπασμένο πλευρικό καπάκι και μαρσπιε, διόρθωση στην τρίτη γενιά ξέρω γω;

Για όνομα κάπου, ώρα είναι να χαλάνε και τα ΚΤΜ στο βουνό από το ματάκι που βάλανε, νομίζω έχουν και τα desert X, να μου πείτε που θα αφήσετε τα κουφάρια να πάω με jb weld και ένα 4λιτρο να τα σώζω φιλική τιμή.
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Τώρα όχι αλήθεια

Μιλάτε οι χονταιοι, πέσιμο στατικά ίσον σπασμένο πλευρικό καπάκι και μαρσπιε, διόρθωση στην τρίτη γενιά ξέρω γω;

Για όνομα κάπου, ώρα είναι να χαλάνε και τα ΚΤΜ στο βουνό από το ματάκι που βάλανε, νομίζω έχουν και τα desert X, να μου πείτε που θα αφήσετε τα κουφάρια να πάω με jb weld και ένα 4λιτρο να τα σώζω φιλική τιμή.
και ο Αχιλλέας ήταν ασπαστος αλλα μόλις την έφαγε στη φτέρνα τα κακάρωσε… ας το κρατήσουνε το δρόμο το kove!!
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
και ο Αχιλλέας ήταν ασπαστος αλλα μόλις την έφαγε στη φτέρνα τα κακάρωσε… ας το κρατήσουνε το δρόμο το kove!!
Ρίξε ένα τιπ στο άλλο troll που φτιάχνει τα βίντεο για το πόσο χάλια είναι τα bmw 1.300 ότι έχει και αυτό ματάκι για το λάδι να φτιάξει μισή ωρίτσα ακόμα προειδοποίηση.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πέτρα μολυβι ψαλίδι γυαλί..
Ποιό νικάει;; :roflmao:
Πολλά πολλά χωμάτινα χλμ με την χοντρή, δεν είχα ποτέ θέμα και δεν είχα ακούσει κιόλας.
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Πολλά πολλά χωμάτινα χλμ με την χοντρή, δεν είχα ποτέ θέμα και δεν είχα ακούσει κιόλας.
Οπότε δεν το κάνει επικίνδυνο;
Η μήπως οι μηχανές με boxer ακουμπούσανε πρώτα τα πλαινά του κινητήρα κάπου.. κάπως έτσι το φαντάζομαι.
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Ρίξε ένα τιπ στο άλλο troll που φτιάχνει τα βίντεο για το πόσο χάλια είναι τα bmw 1.300 ότι έχει και αυτό ματάκι για το λάδι να φτιάξει μισή ωρίτσα ακόμα προειδοποίηση.
Μονο απο Χοντέο θα μάθεις την αλήθεια…παω στους προπελάκηδες τώρα καλα που μου το πες
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Μονο απο Χοντέο θα μάθεις την αλήθεια…παω στους προπελάκηδες τώρα καλα που μου το πες
Στάσου...μύγδαλα...


Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Στάσου...μύγδαλα...


Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εσύ τί το θες;; Καθε Τετάρτη εχεις τσεκ
πάνε 15-20 χρόνια απο τα μοντέλα σας όμως., οποτε οταν λέμε οτι η επιστήμη τεχνογνωσία προχωράει πρέπει να προχωράει
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Και το ενα πιο αδύνατο ! Το γυαλί στο κινητήρα




Sent from my iPhone using Tapatalk
Το γυαλάκι αυτό με την επιφάνεια που έχει πιθανά να είναι πιο ισχυρό από ένα κομμάτι αλουμινίου πάχους 3mm σε συνεχόμενη μεγαλύτερη επιφάνεια.
Έπειτα αυτό δεν είναι κάτι καινούριο, αφορά τη συντριπτική πλειοψηφία μοτοσυκλετών (ειδικά Japan) τα τελευταία δε ξέρω κι εγώ πόσα χρόνια, 30; 40; 50; Και σχεδόν όλα τα καθαρόαιμα που τα τουμπίδια είναι εξασφαλισμένα....
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Το γυαλάκι αυτό με την επιφάνεια που έχει πιθανά να είναι πιο ισχυρό από ένα κομμάτι αλουμινίου πάχους 3mm σε συνεχόμενη μεγαλύτερη επιφάνεια.
Έπειτα αυτό δεν είναι κάτι καινούριο, αφορά τη συντριπτική πλειοψηφία μοτοσυκλετών (ειδικά Japan) τα τελευταία δε ξέρω κι εγώ πόσα χρόνια, 30; 40; 50; Και σχεδόν όλα τα καθαρόαιμα που τα τουμπίδια είναι εξασφαλισμένα....
Δεν ξέρω αν συμφωνώ, Αν είχαμε ενάν κινητήρα γυάλινο ή , πλέξιγκλας 3mm ( αμα ειναι πιο ισχυρό ) θα έπεφτε και στα 100 κιλα το μηχανάκι χωρί να σπάει κιολας. Αλλα γτ δεν; Θερμικές απώλειες κτλ; (Για ενόραση και φιλοσοφικές κουβέντες)


Ας πούμε οτι έχετε δίκιο και ενας ακόμα παραμερισμένος απο το κόσμο χοντάκιας θα παραμείνει στον κόσμο των άνω των 200 κιλών χωρίς ματάκι!
 
Top Bottom