KTM 1090-1090R

jean21

Μέλος
Όνομα
jean philippe
Μοτό
vespa 150
Θα ειμαι στο Κορωπι και καποια στιγμη θα φυγω για Τριπολη. Ουτε ξερω μεχρι ποτε, ουτε κατι συγκεκριμενο μπορω να σου πω. Καλυτερα να επισκεφτεις την αντιπροσωπια να δεις τη μηχανη απο κοντα για σιγουρα.

Καλα, φιλτρα αερα και ντεποζιτου ουτως ή αλλως δεν τα βλεπεις, θελει ξηλωμα η μιση μηχανη για να τα δεις....
Όποτε ανέβω θα ενημερώσω και αν είσαι πάνω με μήνυμα ...θα ζητήσω πριν την πάρω αλλαγή φίλτρου, φίλτρο βενζινάς και μπριζακι
Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ μόλις έχω νεότερα θα ενημερώσω!!!
Πάντα όρθιοι και καλές βόλτες !
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
To φιλτρο DNA το δινει η ΚΤΜ σαν εξτρα δικο της εαν θες, οπως και το πριζακι, οποτε ναι ζητησε τα εαν θες να στα βαλουν πριν στην παραδοσουν. Το φίλτρο βενζινης που λεω ειναι προ-φιλτρο και μπαινει στο στομιο του ρεζερβουαρ, ειναι αφτερμαρκετ και το αγορασα απο το εξωτερικο. Πριζακι εβαλα ενα κοινο του εμποριου αδιαβροχο.
 

YANNIS EFTHIMIOU

Μέλος
Όνομα
YANNIS
Μοτό
Suzuki VStrom 800 DE
Καλησπέρα σας, έχω πειστεί τελικά, αν αποφασίσει κάποιος να πουλήσει 1090/1190 ας με ενημερώσει, μέχρι 40000 χλμ ευχαριστω,
 

jean21

Μέλος
Όνομα
jean philippe
Μοτό
vespa 150
Καλησπέρα και πάλι!!
Ερώτηση μου δίνουν σε καλή τιμή πλαϊνές βαλίτσες της κτμ...όποιος κάτοχος 1050,1090 κτλ κτλ έχει είτε τις πλαστικές+μεταλλικές ή τις Touratech...θα μπορούσε να μου πει δυο λέξεις...
Οι πλαστικές μου φαίνονται λίγο ψεύτικες και δεν ξέρω τι παίζει με αδιαβροχόποιηση, το τεράστιο συν βέβαια δεν χρειάζονται κάγκελα και είναι ποιο μαζεμένες ....
Από την άλλη οι Touratech φαίνονται ποιο στιβαρές ποιο σκληρές έχουν επιλογή για περισσότερο χώρο αλλά όταν δεν είναι μονταρισμένες κυκλοφορείς με τα κάγκελα!!!, και εξέχουν ποιο πολύ από τις πλαστικές...
Όποιος γνωρίζει ή φοράει κάποιες γιατί το εργαλείο θα έρθει σετ με αυτές....
Ευχαριστώ για άλλη μια φορά!!!
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Οι μεταλλικες της ΚΤΜ ειναι Givi εαν δεν κανω λαθος.
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Αν σου κάνουν σαν χωρητικοτητα οι πλαστικές είναι Hepco Gobi. Σκυλιά σε αντοχή

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Αν σου κάνουν σαν χωρητικοτητα οι πλαστικές είναι Hepco Gobi. Σκυλιά σε αντοχή

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Οχι, οι πλαστικες που δινει για τα 1Χ90 ειναι της Shad και ειναι κακασχημες.
 

jean21

Μέλος
Όνομα
jean philippe
Μοτό
vespa 150
Touratech είναι μεταλλικές ...τις έχει η κτμ στο σάιτ και είναι ινοξ και μαύρες ...δεν μπορώ να ανεβάσω για κάποιο λόγο φωτό...και μου τις δίνουν κανα 40% κάτω από αρχική τιμή....
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Nαι , τωρα ειδα οτι πλεον αντι για τις Givi Outback δινουν τις Touratech σαν Powerparts.

Eαν στις δινουν γυρω στο 500ρικο βαλιτσες και καγκελα με αυτο το 40% τοτε ειναι καλη τιμη.
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Touratech ειχα εγω , μου αρεσαν πολυ

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Tης givi τα καγκελα βγαινουν με 3 βιδες μισης περιστροφης.
Tα PLR7706 που εχω κι εγω ναι, αυτα ειναι για πλαστικες βαλιτσες τυπου monokey.

Τα PL7705CAM που ειναι για τις μεταλλικες Trekker Outback ειναι με κανονικες βιδες.
 

jean21

Μέλος
Όνομα
jean philippe
Μοτό
vespa 150
Καλησπέρα παιδιά!!έπεσα στην παγίδα !!! Θα τα δώσω όλα για το 1090...είχα ξεκινήσει για 990 αλλά οκ παλιό μοντέλο...ίσως να πάω για ένα μεταχειρο 1190 Με τα καλούδια του;;να μείνουν και 3000 για ταξίδια;;;Γιατί μπήκα στην πρίζα να χτυπήσω το 1090 χειμωνιάτικα λόγο λίγων κομματιών...αξίζει το ρίσκο όμως για 1190;;
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Είμαι αντί νορμαλ..έχω γράψει σε άλλα φορούμ από το 14 που έδωσα το versys..
Από 990 μουλτι κτλ...Ο πυξίδας πχ μου έχει γράψει σε άλλο φόρουμ....
Βασικά είμαι Παξούς όποτε η πόλη δεν με νοιάζει...εκτός από το νησι που θα κάνω τον Ταρζάν μια στο τόσο εχω σκοπό να βγαίνω 2-3 Ελλάδα και ένα εξωτερικό...
Όποτε θέλω κάτι να μην με περιορίζει ούτε στο γκάζι (πχ τενερε 700)
Ούτε στις ταρζανιές πχ super Ténéré 1200
Ούτε σε μηχανή 15κ και σαμπρέλα (αφρικα)
Οπότε θεωρώ ότι είναι η πιο value επιλογή ...
μόνος φόβος το κόψιμο του μοντέλου...
Και να το δω- ανέβω πάνω..
παρένθεση εχω οδηγήσει το απλό 1090...σε δοκιμή για Αγορά αλλά γουστάρω το r....
Αθήνα βολεύει πιο πολύ αεροπλάνο και μπαμ...γνώμη από κάποιον κάτοχο τι τον χαλάει ίσως υπάρχει κάτι που δεν πάει το μυαλό μου...
Και ρε παιδιααααα να φοβηθώ στο θέμα ανταλακτικαααα...;;;
Καλησπέρα παιδιά!!έπεσα στην παγίδα !!! Θα τα δώσω όλα για το 1090...είχα ξεκινήσει για 990 αλλά οκ παλιό μοντέλο...ίσως να πάω για ένα μεταχειρο 1190 Με τα καλούδια του;;να μείνουν και 3000 για ταξίδια;;;Γιατί μπήκα στην πρίζα να χτυπήσω το 1090 χειμωνιάτικα λόγο λίγων κομματιών...αξίζει το ρίσκο όμως για 1190;;
Η καλυτερη αγορα αυτην την στιγμη ειναι για το 1090R εαν μπαινεις χωμα.
Εαν θελεις ποιο ασφαλτινο και ταξιδαρες πας σε 1190 S, και τα ρεστα δρακουλινια....

Φιλιά στον φιλο μου τον Ακη....;)
 

jean21

Μέλος
Όνομα
jean philippe
Μοτό
vespa 150
Η καλυτερη αγορα αυτην την στιγμη ειναι για το 1090R εαν μπαινεις χωμα.
Εαν θελεις ποιο ασφαλτινο και ταξιδαρες πας σε 1190 S, και τα ρεστα δρακουλινια....

Φιλιά στον φιλο μου τον Ακη....;)
Θα του τα δωσω!!!
Χώμα πάω σε φάση παραλία που πάω στα κατσάβραχα ...χώμα εντουραδες δεν κάνω ειδικά με τέτοια μηχανή...
Το 1090 το καλο βλέπω λόγο του ότι τα κάνει όλα δεν είναι ότι ποιο βαρύ κυκλοφορεί είναι χυλό και είναι όπλο...
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Η προσφορα του 1090R ειναι πολυ καλη.

Εγω στην θεση σου θα επαιρνα ενα 1190 S αφου η χρηση οπως περιγραφεις ειναι καθαρα ασφαλτινη.
Κακα τα ψεμματα , το γκαζι , ο ερωτας και ο βηχας δεν κρυβονται.
Το 1190 θα σε παει παντου αβιαστα , αβαδιστα , αγαλματενια...
 

dimprio

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
dimitris
Μοτό
GS 800
Εγώ αλλά πάντα μιλάω για μένα , θα πήγαινα 1090R που το παίρνεις κούτα. Μια χαρά πας παντού κ με αυτό . Κ παίρνεις ένα μηχανάκι να το στρώσεις εσυ .
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Εγώ αλλά πάντα μιλάω για μένα , θα πήγαινα 1090R που το παίρνεις κούτα. Μια χαρά πας παντού κ με αυτό . Κ παίρνεις ένα μηχανάκι να το στρώσεις εσυ στρωμενο απο το εργοστασιο.

FIXED
 
Top Bottom