KTM 1290 super adv R...2017

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δε νομιζω κανενας κατασκευαστης πλην χοντα ισως να εχει αεροδυναμικη σηραγγα. Επισης η αεροδυναμικη στις μοτο σπανιως μελεταται, και γινεται κυριως σε ss και ss-touring

Επισης ενα μικρο κενο μεταξυ μοτο και ζελατίνας μπορει να βελτιωσει αρκετα την κατασταση. Και φυσικα οσο λιγοτερο καθετη ειναι η ζελατινα προς τον αερα, τοσο το καλυτερο

Οι γερμαναραδες εχουν

Chaz Davies finds his optimum riding position in the BMW wind tunnel.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Είναι ανεπίτρεπτο κατά την ταπεινή μου άποψη, σε ένα μηχανάκι που καυχιέται γιά τα 260+ και να πλησιάζει τα 20 χιλιάρικα καινούργιο ,να κουνάει στα 180.
Εχουν μπερδευτει τα κουνηματα νομιζω. Αλλοι μιλανε για κρανη και άλλοι για κοσκινισμα τιμονιου/tank slappers...

Παντως αυτοι εδω που ειχαν ξεκινησει πολεμο με την ΚΤΜ για το κουνημα του 1190 δειχνουν στο βιντεο οτι το 1290 δεν...

Να τονισουμε αλλη μια φορα τη σημασία ρυθμισης των αναρτησεων στο βαρος μας και της σωστης πιεσης ελαστικών σε ενα ονοφ με 20εκ αναρτησεις και 160 αλογα...
 

Jhon

Μέλος
Περιοχή
Άργος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Ducati Multi Strada 1200 Enduro
Εχουν μπερδευτει τα κουνηματα νομιζω. Αλλοι μιλανε για κρανη και άλλοι για κοσκινισμα τιμονιου/tank slappers...

Παντως αυτοι εδω που ειχαν ξεκινησει πολεμο με την ΚΤΜ για το κουνημα του 1190 δειχνουν στο βιντεο οτι το 1290 δεν...

Να τονισουμε αλλη μια φορα τη σημασία ρυθμισης των αναρτησεων στο βαρος μας και της σωστης πιεσης ελαστικών σε ενα ονοφ με 20εκ αναρτησεις και 160 αλογα...
Τι να σου πω...επειδή είχα ενδιαφερθεί γιά την αγορά του, σχεδόν παντού άκουγα και δάβαζα ότι το πρόβλημα με το κούνημα απο το Τ μοντέλο βελτιώθηκε πολύ λίγο στο S.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Τι να σου πω...επειδή είχα ενδιαφερθεί γιά την αγορά του, σχεδόν παντού άκουγα και δάβαζα ότι το πρόβλημα με το κούνημα απο το Τ μοντέλο βελτιώθηκε πολύ λίγο στο S.
Αν σου ελεγα οτι το MTS1200 του κολλητου μου στο Ντουμπαι εκτιναξε στα 7500χλμ μια δεσμοδρομικη που τρύπησε το καπακι και καρφωθηκε στο φιλτροκουτι, θα επηρεαζε την επιλογη σου;
 

Jhon

Μέλος
Περιοχή
Άργος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Ducati Multi Strada 1200 Enduro
Αν σου ελεγα οτι το MTS1200 του κολλητου μου στο Ντουμπαι εκτιναξε στα 7500χλμ μια δεσμοδρομικη που τρύπησε το καπακι και καρφωθηκε στο φιλτροκουτι, θα επηρεαζε την επιλογη σου;
Φυσικά και θα την επηρέαζε εάν δεν ήταν η εξαίρεση στον κανόνα....τουλάχιστον από όσα γνωρίζουμε έως τώρα.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Έρχεται, με το ίδιο ρανταράκι της πενφέ, τα ρεζερβουάρ του 790 και την χαμηλή ζελατίνα του σημερινού S.

Ο τεστ ράιντερ είναι από τα δυτικά προάστεια, φορμίτσα παπουτσάκι nike και το iphone 11 pro max στην τσέπη λογικά κάνει το τεστ "θα μας τα ζαλίσουν πάλι ότι βγάΝει ζέστη τα καγκούρια". Οι διαστάσεις του αναβάτη δείχνουν μιά αρχοντιά, αυτό είναι πάντα καλό δείγμα.

Δυστυχώς φέτος όλες οι εκθέσεις ακυρώθηκαν οπότε δεν θα το δω από κοντά :(



















 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Διπλά μικρα ψυγεια και ο LC8 κρυμμενος πισω απο τα ντεποζιτα, με μια μεγαλη εισοδο αερα απο μπροστα...

Ελπιζω να ξερουν τι κανουν...

 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Διαβασα μονο το πρωτο και τα σημερινα
Δηλαδη εβαλαν 21" εμπρος με ζαντα?
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Πάντως εμεις με τα bmw, αυτα τα 260χλμ στο κοντέρ θα αργήσουμε να τα δούμε ....
Κάποιοι θα πουν ότι είναι υπερβολή ...μπορεί και ναι, αλλά και πάλι ......
Τεσπά , το καινούργιο είναι καινούργιο !!!!!!
Καλοταξιδοι να είναι όλοι σε όλον τον κοζμο. και να προσέχουν παντού !!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
ΚΙΣΚΑ ΕΊΣΑΙ ΤΡΑΓΙΚΟΣ.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Πάντως εμεις με τα bmw, αυτα τα 260χλμ στο κοντέρ θα αργήσουμε να τα δούμε ....
Κάποιοι θα πουν ότι είναι υπερβολή ...μπορεί και ναι, αλλά και πάλι ......
Τεσπά , το καινούργιο είναι καινούργιο !!!!!!
Καλοταξιδοι να είναι όλοι σε όλον τον κοζμο. και να προσέχουν παντού !!
Με τα ηλεκτρικα που ερχονται μονο για ροπες θα συζητάτε.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
ΚΙΣΚΑ ΕΊΣΑΙ ΤΡΑΓΙΚΟΣ.
Για να κρατήσει/ανεβάσει αξία το μόνο πανεμορφοτερότατο υπέρκομψο ΚΤΜ, το αποκλειστικό R2R ντακάR το κάνει. Όλα εγώ θα τα λέω;
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Για να κρατήσει/ανεβάσει αξία το μόνο πανεμορφοτερότατο υπέρκομψο ΚΤΜ, το αποκλειστικό R2R ντακάR το κάνει. Όλα εγώ θα τα λέω;
Τα λέω αλλά δε με μπιστεύουνε
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Τα λέω αλλά δε με μπιστεύουνε
για αυτό δεν απαντάς στην αγγελία, σε ρωτάει ο άνθρωπος αν το μπουλάς και /ιγκνόρ άλλο πλευρό και σνορ, φιλαράκι βάστα, θα τσιμπήσει δυό χήνες φέτος με το ασχημόπαπο που ετοίμασε η αυστρία και που ποιός ξέρει που θα το πουλήσει κιόλας, με τόσες απαγορεύσεις στην κίνηση μοτοσικλετών στας κεντρικάς ευρώπας σύντομα και στα μέρη μας κάτσε να δεις να γελάσεις.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
για αυτό δεν απαντάς στην αγγελία, σε ρωτάει ο άνθρωπος αν το μπουλάς και /ιγκνόρ άλλο πλευρό και σνορ, φιλαράκι βάστα, θα τσιμπήσει δυό χήνες φέτος με το ασχημόπαπο που ετοίμασε η αυστρία και που ποιός ξέρει που θα το πουλήσει κιόλας, με τόσες απαγορεύσεις στην κίνηση μοτοσικλετών στας κεντρικάς ευρώπας σύντομα και στα μέρη μας κάτσε να δεις να γελάσεις.
Μιλάμε με pm μαρή κουκουβάγια που όλα τα παρατηρείς...
Κάτσε να βάλω ματάκι απάνω γιατί θα μου το ματχιάσουνε το εργαλείο...

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μιλάμε με pm μαρή κουκουβάγια που όλα τα παρατηρείς...
Κάτσε να βάλω ματάκι απάνω γιατί θα μου το ματχιάσουνε το εργαλείο...

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Να βάλεις, με το μάτι δεν είναι να παίζει κανείς, είδες τι παθαίνει το Χαλκιδαίο μονδέλο του GNTADV

Και μην λες τέτχοια για το φιλοθεάμον κοινό του μπιγκ μπράδερ, δεν ματιάζουν, παρατηρούν κάνοντας κοινωνιολογική ανάλυση.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Εάν συμφιλιωθείς με τον προβολέα, τότε ο Kiska έχει κάνει καλή δουλειά.

 

jocker-t

#Ντανταντιρλάνταντα
Περιοχή
Busy Riding
Όνομα
Harris
Μοτό
"The Whip"
Εάν συμφιλιωθείς με τον προβολέα, τότε ο Kiska έχει κάνει καλή δουλειά.


Μια χαρά συμφιλιωμένος είμαι...
Τα μπικικίνια μου λείπουνε.
 
Top Bottom