KTM 640 Adventure vs YAMAHA Tenere 660z

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Παρε 640 και πες της γυναίκας οτι για αυτήν η μηχανη τελείωσε και πλεον θα ειναι παιχνιδι μονο για σενα και καθάρισες η σε καθάρισε
Μην φοβαςαι απλά πρόσεχε τα πρώτα χτυπηματα που θα δεχτείς να μην ειναι κρίσιμα μετα θα το ξεπεράσεις
:ll::hh:

Δεν υπάρχεις!

Τέλοςςςςςςςς:prft:
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ε ναι, δε σας έχω πει οτι ο Φοίνικας είναι πρόεδρος στο κίνημα: "όλοι οι άνδρες πρέπει να είναι εργένηδες", χα χα χα!

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Ε ναι, δε σας έχω πει οτι ο Φοίνικας είναι πρόεδρος στο κίνημα: "όλοι οι άνδρες πρέπει να είναι εργένηδες", χα χα χα!

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ολοι οι αντρες πρεπει να ακούνε τις αρχέγονες φωνές μεσα τους που έρχονται απο πολυ μακριά πισω!!!,αν θέλουν να πανε πολυ μακριά μπροστα
να ακούτε !!!!!!!
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
ολοι οι αντρες πρεπει να ακούνε τις αρχέγονες φωνές μεσα τους που έρχονται απο πολυ μακριά πισω!!!,αν θέλουν να πανε πολυ μακριά μπροστα
να ακούτε !!!!!!!
@Chester24 το 640 να πάρεις, ακούς??? :p

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ε ναι, δε σας έχω πει οτι ο Φοίνικας είναι πρόεδρος στο κίνημα: "όλοι οι άνδρες πρέπει να είναι εργένηδες", χα χα χα!

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ναι....στη θεωρία καλά τα λέει, αλλά στην πράξη έχει την γυναίκα του περισσότερα χρόνια από ότι έχω εγώ την κυρά λένη.....φαντασου:eek:
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Ναι....στη θεωρία καλά τα λέει, αλλά στην πράξη έχει την γυναίκα του περισσότερα χρόνια από ότι έχω εγώ την κυρά λένη.....φαντασου:eek:
Ναι αλλα εσενα σε βαράει περισσότερο
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Εγώ πάλι της πήρα δώρο παντόφλες με γούνα και πον-πον και βρήκα την υγειά μου!

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
είσαι μάστορας εσύ ;)
 
Reactions: STF

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Λοιπόν να επανερθουμε
το 640 ειναι χωμάτινο!!,προσωπικά εγω το εχω συνηθίσει και στην άσφαλτο με τακούνια και το θεωρώ αξιοπρεπές ( φαντάζομαι οτι με ασφαλτινα λάστιχα θα μου φενετε αφρός βεβαια ειναι υποκειμενικό )
το τενερε σιγουρα ειναι Χάρακας για ταξιδια ασφαλτινα και θα σε βγάλει και με αξιοπρεπέια στο χώμα και μπορω να πω αν το εχεις κιόλας πουθενά δεν θα αντιμετωπίσεις θεμα
ειναι πιο στρωτό μηχανακι απο το 640 σιγουρα
για καθημερινή χρήση και με πιο εύκολο σέρβις
Ειναι νομιζω δυο πολυ διαφορετικά μηχανάκια
και δυσκολα μπορει καποιος να τα συγκρίνει
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
@chaosm έχω σκεφτεί και αυτό.. Όλα περνούν απο το μυαλο μου.. Προσπαθώ να σκεφτώ ΑΝ, κάνω την αλλαγή, να την κάνω συνειδητα και αν γίνεται αναίμακτα :hh:
 

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
Να πω κι εγω να πω να πω;;;
Καμία μοτοσυκλέτα δεν σχεδιάστηκε φιλε για να πηγενεις κάθε μερα στην δουλεια σου στο σούπερ μάρκετ για ψωνια για μπάνια κτλ....
Και ούτε για καφε...
Κάθε μηχανή ειναι σχεδιασμένη για καπια χρήση
Άλλες για ταξίδια
Άλλες για πίστα
Άλλες για χωμάτινη πίστα.
Ε και κατι σας ειπα τωρα Ε;
Που θελω να καταλειξω . Αμα τα κανει ολα με μηχανή και δεν μιλάω για σκούτερ και πάπια Ε τα έξοδα θα ειναι αρκετά και ας ειναι ότι μηχανή θελει.παρε ένα παπάκι να κανείς της δουλειές σου και κρατά την μηχανή που σε κα....νη για τις βόλτες σου και θα δεις ότι μόνο απο τις βενζίνες και τα σέρβιρε τα λάστιχα και ότι αλλο θα μειώσεις κατα πολυ τα έξοδα σου,
Αλλιώς πάρε 640 γιατι ετσι μας αρέσει


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
κωστα,η αποψη μου ειναι οτι η διαφορα στα τελη και τις ασφαλειες αν πας στην μικροτερη κατηγορια θα ειναι 100-150 ευρω τον χρονο.ενα ποσο σεβαστο αλλα οχι ικανο να σε κανει να το βαλεις σαν τοσο μεγαλο κριτηριο.
πιο πολυ θα ελεγα να σε προβληματισει το κοστος κτησης αρχικα και κυριως χρησης και συντηρησης μετα.
δηλαδη αν τωρα καις 7.5/100 και με το αλλο καις 5/100 ,και αν θες τα μισα για τα σερβις σου,η διαφορα των παγιων εξοδων θα υπερκαλυφθει.
η γνωμη μου επιμενω ειναι να βρεις μηχανακια να βολταρεις να τα δεις πως ειναι στην συμπεριφορα τους.;)
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Να πω κι εγω να πω να πω;;;
Καμία μοτοσυκλέτα δεν σχεδιάστηκε φιλε για να πηγενεις κάθε μερα στην δουλεια σου στο σούπερ μάρκετ για ψωνια για μπάνια κτλ....
Και ούτε για καφε...
Κάθε μηχανή ειναι σχεδιασμένη για καπια χρήση
Άλλες για ταξίδια
Άλλες για πίστα
Άλλες για χωμάτινη πίστα.
Ε και κατι σας ειπα τωρα Ε;
Που θελω να καταλειξω . Αμα τα κανει ολα με μηχανή και δεν μιλάω για σκούτερ και πάπια Ε τα έξοδα θα ειναι αρκετά και ας ειναι ότι μηχανή θελει.παρε ένα παπάκι να κανείς της δουλειές σου και κρατά την μηχανή που σε κα....νη για τις βόλτες σου και θα δεις ότι μόνο απο τις βενζίνες και τα σέρβιρε τα λάστιχα και ότι αλλο θα μειώσεις κατα πολυ τα έξοδα σου,
Αλλιώς πάρε 640 γιατι ετσι μας αρέσει


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ρε συ Κάρολε, ούτως η άλλως έχω μηχανάκι για πόλη.. Το 990 βγαίνει μόνο σε βόλτα. Δεν πάει ούτε για μπάνιο, ούτε για ψώνια, ούτε για πουλ μουρ, ούτε για τίποτα. Άντε καμια φορά το μηνα να πάρει τον αέρα του. Το έγραψα και νωρίτερα.

Και μικρότερο να πάρω, πάλι ΜΟΝΟ σε βόλτες θα βγαίνει.

Τώρα θα μου πεις γιατί τρώω το σκάλωμα; Απλά για να είμαι πιο ξένοιαστος με τα οικονομικά μου φίλε... :)


Μπορεί να μην μπω καν στην διαδικασία να το δώσω και να το κρατήσω. Με εναν καλό προγραμματισμο μπορει να είναι ολα οκ, ποτε δεν ξέρεις. Εγώ πρέπει να κάνω την έρευνα μου ωστόσο και να είμαι έτοιμος για οποιαδήποτε απόφαση και να πάρω. :friendship:
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
κωστα,η αποψη μου ειναι οτι η διαφορα στα τελη και τις ασφαλειες αν πας στην μικροτερη κατηγορια θα ειναι 100-150 ευρω τον χρονο.ενα ποσο σεβαστο αλλα οχι ικανο να σε κανει να το βαλεις σαν τοσο μεγαλο κριτηριο.
πιο πολυ θα ελεγα να σε προβληματισει το κοστος κτησης αρχικα και κυριως χρησης και συντηρησης μετα.
δηλαδη αν τωρα καις 7.5/100 και με το αλλο καις 5/100 ,και αν θες τα μισα για τα σερβις σου,η διαφορα των παγιων εξοδων θα υπερκαλυφθει.
η γνωμη μου επιμενω ειναι να βρεις μηχανακια να βολταρεις να τα δεις πως ειναι στην συμπεριφορα τους.;)
Έτσι ακριβώς... Με αυτό τον τρόπο ρίχνεις τα έξοδα σου στο μισό. Γιαυτο και δεν θέλω να προδικάσω κανένα μηχανάκι, γιατι στην τελική μπορει να ειναι κομπλέ
 

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
Ρε συ Κάρολε, ούτως η άλλως έχω μηχανάκι για πόλη.. Το 990 βγαίνει μόνο σε βόλτα. Δεν πάει ούτε για μπάνιο, ούτε για ψώνια, ούτε για πουλ μουρ, ούτε για τίποτα. Άντε καμια φορά το μηνα να πάρει τον αέρα του. Το έγραψα και νωρίτερα.

Και μικρότερο να πάρω, πάλι ΜΟΝΟ σε βόλτες θα βγαίνει.

Τώρα θα μου πεις γιατί τρώω το σκάλωμα; Απλά για να είμαι πιο ξένοιαστος με τα οικονομικά μου φίλε... :)


Μπορεί να μην μπω καν στην διαδικασία να το δώσω και να το κρατήσω. Με εναν καλό προγραμματισμο μπορει να είναι ολα οκ, ποτε δεν ξέρεις. Εγώ πρέπει να κάνω την έρευνα μου ωστόσο και να είμαι έτοιμος για οποιαδήποτε απόφαση και να πάρω. :friendship:
Σορυ φιλε δεν το είδα αυτο
Όποτε πάρε αυτο που θα γουστάρεις ποιο πολυ αφού ετσι κι αλλιώς για την κ@υλ@ ειναι οι μηχανές ..πρώτα να σου αρέσει και να σε φτιάχνει
Γιατι αν δεν σε ευχαριστεί θα τα σκάσεις άλλου τα φράγκα και το έχουν κανει οι περισοτεροι κι εγω μαζι . Δεν νομίζω ότι η μηχανή έχει αξία αν δεν σε φτιαχνει.
Τωρα μετα απο 990 να πας σε τενερε δεν το βλέπω και πολυ λογικό . Χίλια καλα έχει το μηχανάκι αλλα 990 δεν ειναι. Πιστεύω θα ξενερώσεις . Βέβαια μπορει να σου κάτσει και γάντι και να το ευχαριστηθείς και ποιο πολυ ποτέ ξερεις. Και όπως λεει και ένας απο δω μεσα πουλά και αγόραζε η ζωή ειναι μικρή ολα τ αλλα να χαμε να λέγαμε ειναι...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
Σορυ φιλε δεν το είδα αυτο
Όποτε πάρε αυτο που θα γουστάρεις ποιο πολυ αφού ετσι κι αλλιώς για την κ@υλ@ ειναι οι μηχανές ..πρώτα να σου αρέσει και να σε φτιάχνει
Γιατι αν δεν σε ευχαριστεί θα τα σκάσεις άλλου τα φράγκα και το έχουν κανει οι περισοτεροι κι εγω μαζι . Δεν νομίζω ότι η μηχανή έχει αξία αν δεν σε φτιαχνει.
Τωρα μετα απο 990 να πας σε τενερε δεν το βλέπω και πολυ λογικό . Χίλια καλα έχει το μηχανάκι αλλα 990 δεν ειναι. Πιστεύω θα ξενερώσεις . Βέβαια μπορει να σου κάτσει και γάντι και να το ευχαριστηθείς και ποιο πολυ ποτέ ξερεις. Και όπως λεει και ένας απο δω μεσα πουλά και αγόραζε η ζωή ειναι μικρή ολα τ αλλα να χαμε να λέγαμε ειναι...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Χαχαχαχα
Οσομ τσοισε μπιτσις


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Top Bottom