KTM 790 Adventure

lleonidas

Μέλος
Όνομα
Λεωνίδας
Μοτό
Αμήχανος!
Πολυαναμενόμενο...προς την τελική ευθεία των δοκιμών πριν από την επίσημη κυκλοφορία του!
Το βρετανικό site MOREBIKES έβγαλε στη δημοσιότητα νέες κατασκοπευτικές φωτογραφίες από το πρωτότυπο 800 Adventure που δοκιμάζουν αυτή την εποχή στους δρόμους οι Αυστριακοί. Όπως φαίνεται, το πλαίσιο είναι ανοιχτού τύπου, ίδιας αρχιτεκτονικής με του Duke 790 που είδαμε στην EICMA πριν μερικές ημέρες. Τα υπόλοιπα στοιχεία δείχνουν να βρίσκονται ακόμα υπό εξέλιξη, καθώς το ρεζερβουάρ και η βάση του φαίρινγκ είναι πρόχειρα φτιαγμένα από ανταλλακτικά διάφορων μοντέλων της ΚΤΜ. Εντύπωση προκαλεί το γεγονός ότι στο συγκεκριμένο πρωτότυπο η πίσω ανάρτηση δεν έχει μοχλικό, αλλά είναι τύπου PDS όπως στα καθαρόαιμα Enduro της σειράς EXC.





Πηγή
 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
Ωχ ωχ ωχ,θα μας τα φάει πάλι τα φράγκα η KTM(και όχι τίποτα άλλο έχω και ενα δάνειο ήδη):yew:
 

lleonidas

Μέλος
Όνομα
Λεωνίδας
Μοτό
Αμήχανος!
Το αναμενόμενο μικρό tenere, η f800gs, το tiger 800 xc και το ktm 800 adv φτιάχνουν μία ωραία ανταγωνιστική τετραδούλα για κάποιον που δε θέλει ένα 1200άρι θηρίο και ενδιαφέρεται να μπαίνει άνετα σε πιο off διαδρομές.
Και η αφρικανούλα πασπαρτού!
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Ηταν κατι που πραγματικα ελλειπε απο την γκαμα της κτμ... ενα αληθινο ον-οφ στα 800 κυβικα! περιμενουμε να το δουμε και αλλες φωτο!
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Στις πρώτες φωτό ο αναβάτης φαίνεται 'φυσιολογικος' από ύψος,μακάρι να είναι μίνιμαλ και όχι κλασσική χοντρή.Κυκλοφορεί στο youtube βίντεο με το naked πρωτότυπο duke 790(προφανώς με 'ίδιο' μοτέρ) να οργιάζει σε πίστα και φαίνεται πούπουλο.
 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
εδω ο αναβατης σε φαση:ωχ το σπασα?τι ακουγεται ετσι ρε πουστη μ εκει κατω?:p


Μπά κάτω τρόμπα συμπλέκτη τον άφησε:D:roflmao::laugh:μη χαλάμε την παράδοση.
 

mitch

Μέλος
Περιοχή
Πιτσουνι Σιτυ
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS ADV
Suzuki drz400s
Honda VT250Z
ε ρε τι παθαμε πρωινιατικα......................
ρε αυστριακοι αφηστε μας να αγιασουμε ρεεεε........................



:eek:mg::eek:mg::eek:mg::eek:mg:
:rles::rles::rles::rles:








δε θελω ΚΤΜ................
δε θελω ΚΤΜ................
δε θελω ΚΤΜ................
δε θελω ΚΤΜ................
δε θελω ΚΤΜ................
δε θελω ΚΤΜ................
δε θελω ΚΤΜ................
δε θελω ΚΤΜ................
δε θελω ΚΤΜ................
δε θελω ΚΤΜ................
δε θελω ΚΤΜ................
δε θελω ΚΤΜ................
δε θελω ΚΤΜ................
δε θελω ΚΤΜ................
δε θελω ΚΤΜ................
δε θελω ΚΤΜ................
δε θελω ΚΤΜ................
δε θελω ΚΤΜ................
δε θελω ΚΤΜ................
δε θελω ΚΤΜ................
δε θελω ΚΤΜ................
δε θελω ΚΤΜ................
δε θελω ΚΤΜ................
δε θελω ΚΤΜ................
 

mitch

Μέλος
Περιοχή
Πιτσουνι Σιτυ
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS ADV
Suzuki drz400s
Honda VT250Z
Το απο πανω ειναι το 390 σε απαντηση στα νεα μικρα αντβεντσουρ που ειδαν το φως της δημοσιοτητας στην EICMA.
Ενθουσιαστηκα απο το dakar style μουτρο και μετα διαβασα το αρθρο :hungry::hungry::hungry::hungry:.
 

freco

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα - Χίος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Tracer 9
Βλέπω πως και το 800 θα έχει την "κοψιά" των σύγχρονων ΚΤΜ Adv που με χαλάει. Δεν λέω πως είναι άσχημο αλλά δεν είναι αυτό που θέλω να βλέπω κάθε φορά που πάω να το καβαλήσω.
Οπότε είτε αναεώνουμε τους όρκους μας με την "καλή μου" είτε μαζεύουμε Λ7 για Τ7 :)
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Βλέπω πως και το 800 θα έχει την "κοψιά" των σύγχρονων ΚΤΜ Adv που με χαλάει. Δεν λέω πως είναι άσχημο αλλά δεν είναι αυτό που θέλω να βλέπω κάθε φορά που πάω να το καβαλήσω.
Οπότε είτε αναεώνουμε τους όρκους μας με την "καλή μου" είτε μαζεύουμε Λ7 για Τ7 :)
Τι εστι Τ7 κωσταρα????
 
Top Bottom