KTM1190 Adventure R

achalatsis

Συντρίμ team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM ADV 990 R
KTM EXC 300
@achalatsis : αν είσαι πάνω από 1.90 (εγώ είμαι 1.93) και σκέφτεσαι φιμέ ζελατίνα τότε υπολόγιζε και εμένα (σε περίπτωση που κάνει καλύτερη τιμή για να κατασκευάσει παραπάνω από μια). Εμπιστεύομαι την κρίση σου για το σχήμα και το ύψος της ζελατίνας. Ευχαριστώ προκαταβολικά!
1.96 είμαι και έχω και σέλα με τζέλ (+1.5-2cm), γι' αυτό δε μπορώ να βολευτώ...
Εντάξει θα σε έχω υπόψην.

Μόλις έχω νέα θα ενημερώσω, ελπίζω να πάω Τετάρτη!


O @MrAdventure θυμάμαι είχε την μεγάλη touring της κτμ στον Πάρνωνα αλλά δε μπορούσα να το δοκιμάσω στο θέμα της ζελατίνας. Γιώργο παρατηρείς μεγάλη διαφορά από τη μαμά του R ή του S με την τούρινγκ;
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
1.96 είμαι και έχω και σέλα με τζέλ (+1.5-2cm), γι' αυτό δε μπορώ να βολευτώ...
Εντάξει θα σε έχω υπόψην.

Μόλις έχω νέα θα ενημερώσω, ελπίζω να πάω Τετάρτη!


O @MrAdventure θυμάμαι είχε την μεγάλη touring της κτμ στον Πάρνωνα αλλά δε μπορούσα να το δοκιμάσω στο θέμα της ζελατίνας. Γιώργο παρατηρείς μεγάλη διαφορά από τη μαμά του R ή του S με την τούρινγκ;
Κοντά έπεσα πάλι:p !! άκου 1,96
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
1.96 είμαι και έχω και σέλα με τζέλ (+1.5-2cm), γι' αυτό δε μπορώ να βολευτώ...
Εντάξει θα σε έχω υπόψην.

Μόλις έχω νέα θα ενημερώσω, ελπίζω να πάω Τετάρτη!


O @MrAdventure θυμάμαι είχε την μεγάλη touring της κτμ στον Πάρνωνα αλλά δε μπορούσα να το δοκιμάσω στο θέμα της ζελατίνας. Γιώργο παρατηρείς μεγάλη διαφορά από τη μαμά του R ή του S με την τούρινγκ;
Βρηκες ανθρωπο να τον ρωτησεις για τη ζελατινα,2μετρα αθρωπας,που φοραει την ψηλη και εχει βαλει και το εξτρα τζαμακι.. :p
Περα απ'τη πλακα...ο george νομιζω οτι με το που το αγορασε αλλαξε και κατευθειαν ζελατινα οποτε δεν εχει κανει τη συγκριση..
Πηρα την αποφαση να σου απαντησω εκ μερους του γιατι τον κοβω να μην το δει εγκαιρως..

Περα απο τις ζελατινες... χτυπα μια 200αρα με ενα κρανος και στο καπακι,να βαλεις αλλο κρανος και να ξαναχτυπησεις να δεις διαφορες ??

Εγω θελω να με χτυπαει αερας στα μουτρα.. την χαμηλη δεν την αλλαζω με τιποτα.
 

achalatsis

Συντρίμ team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM ADV 990 R
KTM EXC 300
Βρηκες ανθρωπο να τον ρωτησεις για τη ζελατινα,2μετρα αθρωπας,που φοραει την ψηλη και εχει βαλει και το εξτρα τζαμακι.. :p
Περα απ'τη πλακα...ο george νομιζω οτι με το που το αγορασε αλλαξε και κατευθειαν ζελατινα οποτε δεν εχει κανει τη συγκριση..
Πηρα την αποφαση να σου απαντησω εκ μερους του γιατι τον κοβω να μην το δει εγκαιρως..

Περα απο τις ζελατινες... χτυπα μια 200αρα με ενα κρανος και στο καπακι,να βαλεις αλλο κρανος και να ξαναχτυπησεις να δεις διαφορες ??

Εγω θελω να με χτυπαει αερας στα μουτρα.. την χαμηλη δεν την αλλαζω με τιποτα.
Άλλο κράνος της προκοπής δρομίσιο δεν έχω, το σούμπερθ πάντως θεωρητικά είναι καλό στο θέμα του αέρα. Στο προηγούμενο μεκανάκι που ήταν ημίγυμνο στρίτ δεν είχα θέμα, σε βαθμό που δεν είχα ασχοληθεί καθόλου. Λες να ψωνίσω κι ένα κράνος για τις δοκιμές; Έχω σταμπάρει ένα ωραίο :p
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
εγω παντως ειμαι 180
 

achalatsis

Συντρίμ team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM ADV 990 R
KTM EXC 300
Λοιπόν, ο Γρίβας άκυρος. Αφενώς δε μπορεί να κάνει τα δυο διαγώνια νευράκια που του ζήτησα (μόνο την αφαίρεση του νυχιού πάνω), αφετέρου για να φτιάξει το καλούπι του πρέπει να χαλάσει μια ζελατίνα (θα καεί από τα χημικά). Οπότε πάει αυτή η επιλογή.

Πριν προχωρήσω στο να παραγγείλω την puig στα τυφλά, έχω άλλη μια ιδέα, θα κοιτάξω να δω αν είναι οικονομική και βλέπουμε..
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
@achalatsis Αλέξανδρε σε ευχαριστώ για τον κόπο που έκανες και ασχολήθηκες.
Μια ερώτηση, πρόταση: αν μπορούσε η ΜΑΚΑΝ να σου δανείσει μια touratech ψηλή και τη δοκίμαζες? Ή είναι αποτυχημένο το πάνω μέρος της πιστεύεις, οπότε άδικος κόπος?









 

MrAdventure

Live to Ride,Ride to Live
Περιοχή
Heraklion, Greece
Όνομα
George
Μοτό
KTM Adventure 1190R
Καλησπερα και απο μενα...Εγω δεν ειμαι μετρο συγκρισης γιατι στα 2.05μ που ειμαι πρεπει να βαλω ζελατινα-τεντα για να με καλυβει...Οταν πειρα το οχημα αλλαξα την κοντη ζελατινα με την ψηλη τουρινγκ τις κτμ και εβαλα και εξτρα ζελατινακι τις τουρατεκ.Δεν μπορω να πω οτι με καλυβει απολυτα αλλα σιγουρα ειναι καλυτερα απο πριν.
Αν γινοταν δουλεια με τον μαστορα στην Αθηνα θα ημουν και γω μεσα για μαζικη αγορα αλλα δυστηχως ΔΕΝ απο οτι ειπε και ο φιλος @achalatsis που το εψαξε.Και θα συμφωνησω με το νυχακι τις ζελατινας και των χουφτων οτι στροβιλιζει τον αερα...
 

achalatsis

Συντρίμ team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM ADV 990 R
KTM EXC 300
@achalatsis Αλέξανδρε σε ευχαριστώ για τον κόπο που έκανες και ασχολήθηκες.
Μια ερώτηση, πρόταση: αν μπορούσε η ΜΑΚΑΝ να σου δανείσει μια touratech ψηλή και τη δοκίμαζες? Ή είναι αποτυχημένο το πάνω μέρος της πιστεύεις, οπότε άδικος κόπος?
Εμφανισιακά φαίνεται να έχει νύχι. Σε δοκιμές όμως πότε δε λέω όχι, γιατί άλλο οι θεωρίες μου και άλλο η πράξη!
Από το Διονύση στη μακαν μέχρι στιγμής έχω εξυπηρετηθεί πολύ καλά οπότε θα κάνω μια κρούση κι εκεί μήπως έχουν τεστ ραιντ.
Επίσης ίσως έχω και τη μεγάλη της κτμ σύντομα για μια δοκιμή.

Στο καινούριο 1290 που οδήγησα σήμερα επίσης έχει αυτό το χειλάκι πάνω, αλλά είναι και πολύ φαρδύτερη (και χωρισμένη σε 2 τμήματα). Όταν το ξαναπάρω και σε εθνική θα δούμε τι κάνει..

Καλησπερα και απο μενα...Εγω δεν ειμαι μετρο συγκρισης γιατι στα 2.05μ που ειμαι πρεπει να βαλω ζελατινα-τεντα για να με καλυβει...Οταν πειρα το οχημα αλλαξα την κοντη ζελατινα με την ψηλη τουρινγκ τις κτμ και εβαλα και εξτρα ζελατινακι τις τουρατεκ.Δεν μπορω να πω οτι με καλυβει απολυτα αλλα σιγουρα ειναι καλυτερα απο πριν.
Αν γινοταν δουλεια με τον μαστορα στην Αθηνα θα ημουν και γω μεσα για μαζικη αγορα αλλα δυστηχως ΔΕΝ απο οτι ειπε και ο φιλος @achalatsis που το εψαξε.Και θα συμφωνησω με το νυχακι τις ζελατινας και των χουφτων οτι στροβιλιζει τον αερα...
Είσαι μέτρο σύγκρισης γιατί αν τα 205 είναι καλυμμένα, so are we :D
Τι παράπονο έχεις; Στροβιλισμούς; φασαρία; ...?

Δεν έχω χάσει ακόμα τις ελπίδες για customια, θα ρωτήσω ελπίζω τέλη αυτής της εβδομάδας..
 

1190Rleros

Μέλος
Περιοχή
ΛΕΡΟΣ
Όνομα
ANTΩΝΗΣ
Μοτό
ΚΤΜ 690 rally.
Eγω εχω βαλει την τουρινκ τις ΚΤΜ φιμε οταν πηγα να την παρω μου ειπαν οτι ολες οι ζελατινες που κυκλοφορανε δεν καλυπτουν αναβατη και ειμαι 1,85 οχι 2,05;);)
 

achalatsis

Συντρίμ team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM ADV 990 R
KTM EXC 300
Eγω εχω βαλει την τουρινκ τις ΚΤΜ φιμε οταν πηγα να την παρω μου ειπαν οτι ολες οι ζελατινες που κυκλοφορανε δεν καλυπτουν αναβατη και ειμαι 1,85 οχι 2,05;);)
Αυτη ειναι η μεγαλη της κτμ. Θα την εχω την αλλη βδομαδα για δοκιμή. Εισαι ευχαριστημένος;
 

1190Rleros

Μέλος
Περιοχή
ΛΕΡΟΣ
Όνομα
ANTΩΝΗΣ
Μοτό
ΚΤΜ 690 rally.
Ελάχιστη διαφορά...Με ενοχλεί λίγο που έχει ταλαντώσεις λόγο ύψους!!

Στάλθηκε από το CUBOT DINOSAUR μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

efthymis

Μ.Π.Α.Π.
Περιοχή
Naxos|Cyclades
Όνομα
Ευθύμης
Μοτό
KTM 1290 saT
KTM 620 lc4
KTM 350 exc
Ελάχιστη διαφορά...Με ενοχλεί λίγο που έχει ταλαντώσεις λόγο ύψους!!

Στάλθηκε από το CUBOT DINOSAUR μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Στο χώμα δε σε ενοχλεί;
Χρειάζεται πολύ ογκώδης ζελατίνα πιστευω για να πετύχει η ιδανική-απολυτη ανεμοπροστασία και δεν ξέρω αν αξίζει η βαβούρα.
Θεωρώ επίσης πως αν δε σε χτυπάει και λίγο ο αέρας να σε ξυπνάει δεν έχει την ίδια γλύκα..:friend:
 

achalatsis

Συντρίμ team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM ADV 990 R
KTM EXC 300
@achalatsis Αλέξανδρε, τελικά τη δοκίμασες τη μεγάλη touring της ΚΤΜ? Αυτή που είναι φιμέ εννοώ.
Όχι, είναι ακόμα διαθέσιμη για να την πάρω αλλά δεν έκατσε να συγχρονιστούμε. Ίσως τελικά να είναι και μεγάλη.
2 μέρες τώρα που κυκλοφορώ με του S και βλέπω πόσο κραδασμό έχει λόγο μεγέθους..
Θα φτιάξω το πρώτο πρωτότυπο με αυτά που έχω στο μυαλό μου και βλέπω μετά..
 
Top Bottom