Laspotherapy tour - Dirty story

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Φίλε Θοδωρή todor ξέχνα τα πορτοκαλί, είσαι φτιαγμένος για Suzuki. Πάρε μαθήματα από τον Κώστα, είδες πως έγινε ο Ινδός!
Ρίχνω τον σπόρο, σε μια 2ετία θα έχεις τελειώσει, ο χρόνος περνάει γρήγορα! (Σωτήρη ζητώ συγνώμη για την επιρροή μου στη συμφορά που θα σε βρει).

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δεν ζηλεύω καθόλου ρε. Σπίτι με 5 γκομενάκια να ουρλιάζουν "τούρτα τούρτα" και κυνηγητό και μπαλόνια και πίτσες.
 

nikk

Μέλος
Περιοχή
Βόλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Kle 500
Ένα μεγάλο ευχαριστώ στο Θάνο, που σχεδίασε τη βόλτα και μας χάρισε υπέροχες εικόνες. Δυστυχώς δεν έκανα τη διαδρομή του Σαββάτου κι έτσι έχασα το κυρίως λασποθεραπευτικό πιάτο. Η Κυριακή ήταν σαφώς χιλιομετρικά λιγότερη αλλά οι διαδρομές κορυφαίες και ενα ολιγομελες τημ απλα άπαιχτο. Πανδαισία χρωμάτων κ συναισθημάτων, η θέα από τα 2000 κ κάτι, απλά δεν περιγράφεται κ είμαστε πολύ τυχεροί που υπάρχουν άνθρωποι σαν τον Θάνο κ μας βολτάρουν σε τέτοια μέρη…Ευτυχώς γλιτώσαμε και από τα νυχιά της Αρκούδας…..o_O

Λιγες φωτο κι από μενα
με τον οικοδεσποτη
το κυριακατικο τημ
και το ελεφαντακι που εκλεψε την παρασταση…..
Μεχρι την επομενη....
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Όταν πέρναγα το κομματι νόμιζα ότι δεν θα το περνούσαν όλοι χωρίς βοήθεια.

Η ομάδα όμως είχε περάσει τόσες λάσπες, σιγά μην κολλαγε σε μερικά πετραδάκια.



 
Τελευταία επεξεργασία:

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Φίλε Θοδωρή todor ξέχνα τα πορτοκαλί, είσαι φτιαγμένος για Suzuki. Πάρε μαθήματα από τον Κώστα, είδες πως έγινε ο Ινδός!
Ρίχνω τον σπόρο, σε μια 2ετία θα έχεις τελειώσει, ο χρόνος περνάει γρήγορα! (Σωτήρη ζητώ συγνώμη για την επιρροή μου στη συμφορά που θα σε βρει).

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

Φίλε Στέφανε τόσο μινιμαλ δεν το μπορώ!!! Γεννημένος βεστρομας, θέλω τα κάγκελα μου, τα προβολακια (που θα βάλω), τα λεντάκια μου....
Τα λεφτά που θα δώσω σε 2 χρόνια για να το κάνω έτσι, μάλλον παίρνω τενερε κούτα....



Ωστόσο, ήδη κοιτάζω πως να αναβαθμίσω το μπροστά....
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Φίλε Στέφανε τόσο μινιμαλ δεν το μπορώ!!! Γεννημένος βεστρομας, θέλω τα κάγκελα μου, τα προβολακια (που θα βάλω), τα λεντάκια μου....
Τα λεφτά που θα δώσω σε 2 χρόνια για να το κάνω έτσι, μάλλον παίρνω τενερε κούτα....



Ωστόσο, ήδη κοιτάζω πως να αναβαθμίσω το μπροστά....
Έδωσα το μπροστινό μαμά του Γκαντι ρπστμ:p
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Ωστόσο, ήδη κοιτάζω πως να αναβαθμίσω το μπροστά....
:secret:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Φίλε Στέφανε τόσο μινιμαλ δεν το μπορώ!!! Γεννημένος βεστρομας, θέλω τα κάγκελα μου, τα προβολακια (που θα βάλω), τα λεντάκια μου....
Τα λεφτά που θα δώσω σε 2 χρόνια για να το κάνω έτσι, μάλλον παίρνω τενερε κούτα....



Ωστόσο, ήδη κοιτάζω πως να αναβαθμίσω το μπροστά....
48wp...
Αλλά συνήθως πάει πακέτο με το υπόλοιπο μηχανάκι... :p
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Οι πρωτες λασπες

Αυτο είναι από το λαστιχάκι μου λογικά, metzeler mc 360 mid hard



παρεπιπτόντως απο μένα πλέον το προτεινόμενο combo για light ως μεσαίο on off για 80/20 χώμα άσφαλτο είναι μπροστά Pirelli Mt21 και πίσω Metzeler MC360 mid-hard.

Στο 640 είναι 1 μπροστινό-2 πισινά βγάζω στο 640 περίπου 6000-7000km ανάλογα τη χρήση. Το MT21 γνωστό σε όλους και άψογο σε όλα τα τεραίν και το MC360 mid hard πίσω enduro φιλοσοφίας λάστιχο με DOT για χρήση δρόμου που το κάνει ασφαλές ακόμα και σε περίπτωση βροχής (όχι σαν ένα MX Λάστιχο πχ που βλέπει νερό και πέφτεις). Δεν θα πλησιάσει την απόλυτη απόδοση ενός καθαρού enduro ελαστικού επειδή έχει πιο σκληρή γόμα για να βγάζει χιλιόμετρα αλλά με την σχεδίαση του καθαρίζει και σε λάσπες, σαθρά κλπ. Έχει δοκιμαστεί και σε ταξίδια μακρυνά με αρκετά χλμ άσφαλτο δεν παρουσιάσε καμιά περίεργη φθορά-κοψίματα κλπ. θες να κάνεις δηλαδή και 100-200χλμ άσφαλτο, bingo!
 
Τελευταία επεξεργασία:

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Αυτο είναι από το λαστιχάκι μου λογικά, metzeler mc 360 mid hard

Από κραδασμούς και θόρυβο τι λέει; Κυρίως κραδασμούς!

Γιατί δείχνει κάπως με αυτά τα αραιά εγκάρσια κεντρικά τακούνια!!!!
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Από κραδασμούς και θόρυβο τι λέει; Κυρίως κραδασμούς!

Γιατί δείχνει κάπως με αυτά τα αραιά εγκάρσια κεντρικά τακούνια!!!!
Τίποτα από κραδασμούς. Με μπρος πίσω mc360 πριν 2 χρόνια είχα κάνει αρκετές ονοφαδες με το 640, είχαμε πάει φολόη, Μαίναλο, Εύβοια οδικώς κλπ. Ταξίδι δηλαδή ως και 300-350 χλμ άσφαλτο. Κανένα θέμα με θόρυβο και κραδασμούς. Αυτό το φαινόμενο με κραδασμούς που λες μου είχε τύχει με τα Michelin ac10 παλαιότερα τα οποία έκαναν το πίσω λάστιχο να παίζει ουσιαστικά πάνω στα τακούνια του. Αυτά εδώ μάλλον είναι σχεδιασμένα έτσι οι αποστάσεις ώστε να μην υπάρχει αυτό το φαινόμενο και επιπλέον η σκληρή γόμα τους μάλλον βοηθάει σε αυτό. Σε θόρυβο ίσως και πιο ήσυχο από mt21
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
Αυτο είναι από το λαστιχάκι μου λογικά, metzeler mc 360 mid hard



παρεπιπτόντως απο μένα πλέον το προτεινόμενο combo για light ως μεσαίο on off για 80/20 χώμα άσφαλτο είναι μπροστά Pirelli Mt21 και πίσω Metzeler MC360 mid-hard.

Στο 640 είναι 1 μπροστινό-2 πισινά βγάζω στο 640 περίπου 6000-7000km ανάλογα τη χρήση. Το MT21 γνωστό σε όλους και άψογο σε όλα τα τεραίν και το MC360 mid hard πίσω enduro φιλοσοφίας λάστιχο με DOT για χρήση δρόμου που το κάνει ασφαλές ακόμα και σε περίπτωση βροχής (όχι σαν ένα MX Λάστιχο πχ που βλέπει νερό και πέφτεις). Δεν θα πλησιάσει την απόλυτη απόδοση ενός καθαρού enduro ελαστικού επειδή έχει πιο σκληρή γόμα για να βγάζει χιλιόμετρα αλλά με την σχεδίαση του καθαρίζει και σε λάσπες, σαθρά κλπ. Έχει δοκιμαστεί και σε ταξίδια μακρυνά με αρκετά χλμ άσφαλτο δεν παρουσιάσε καμιά περίεργη φθορά-κοψίματα κλπ. θες να κάνεις δηλαδή και 100-200χλμ άσφαλτο, bingo!
Με τα λαστιχα αυτα ταξιδεψες -απο και προς Τρικαλα - οδικως η πηγες την μηχανη με τρειλερ;
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Με τα λαστιχα αυτα ταξιδεψες -απο και προς Τρικαλα - οδικως η πηγες την μηχανη με τρειλερ;
Όχι το σκ ταξίδεψα με τρέιλερ. Αλλά με mc360 άλλη φορά έχω κάνει και ταξίδι μαζί με άσφαλτο όπως την τελευταία μανιταροσουπα η το τελευταίο Μαίναλο..Το μπροστά για κάποιον που θέλει να κάνει και άσφαλτο ταξιδάκι δεν το προτείνω εκτός αν πάει ανθρώπινα στις στροφές γιατί εμένα μου έκοψε τακούνια τα πλαϊνά χωρίς να έχω φάει το πέλμα. Οπότε ένα Mt21 μπροστά να αντέχει καλύτερα για μένα
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
Όχι το σκ ταξίδεψα με τρέιλερ. Αλλά με mc360 άλλη φορά έχω κάνει και ταξίδι μαζί με άσφαλτο όπως την τελευταία μανιταροσουπα η το τελευταίο Μαίναλο..Το μπροστά για κάποιον που θέλει να κάνει και άσφαλτο ταξιδάκι δεν το προτείνω εκτός αν πάει ανθρώπινα στις στροφές γιατί εμένα μου έκοψε τακούνια τα πλαϊνά χωρίς να έχω φάει το πέλμα. Οπότε ένα Mt21 μπροστά να αντέχει καλύτερα για μένα
Οκ. Παντως οπως και να εχει εστω απο αυτο που μπορει να διαπιστώσει καποιος απο την φωτογραφία ειναι η εκπληκτικη κατάσταση του ελαστικού μετα απο οσα εχει κανει. Ποσα χιλιομετρα αληθεια εχει;
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Οκ. Παντως οπως και να εχει εστω απο αυτο που μπορει να διαπιστώσει καποιος απο την φωτογραφία ειναι η εκπληκτικη κατάσταση του ελαστικού μετα απο οσα εχει κανει. Ποσα χιλιομετρα αληθεια εχει;
Ηλία αν λες για την φωτογραφία που έβαλα είναι μια τυχαία φωτο απο το web. Το λάστιχο που έβαλα πίσω το MC360 έκανε την πρώτη του βόλτα αυτό το σκ, μηδέν χιλιόμετρα. Έχω φάει όμως ένα σετ MC360 mid hard ήδη στο 640 δεν μου είναι νέο το λάστιχο.
 
Top Bottom