MOTO-ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Ένα τέτοιο δεν είχε νοικιάσει ο kpapageo αν δεν κάνω λάθος όταν είχε πάει νότιο Αμερική ;
Αν ναι τότε έχει να μας πει για αυτό …
 
Τελευταία επεξεργασία:

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Δηλαδη τωρα αυτο το πραγμα (και το sym) αρεσει σε καποιους...;
Εμενα δεν μου αρέσει αλλά νομίζω ότι υπάρχει κόσμος που θα το αγόραζε, ειδικά το tenere λογω yamaha κτλ
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Το Sym το έχει ο κουρέας μου το έχω οδηγήσει δεν κακό.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Δηλαδη τωρα αυτο το πραγμα (και το sym) αρεσει σε καποιους...;
Το sym δεν έχει πουλήσει λίγα κομμάτια!

Υποθέτω κάποιος ειδικά άμα έχει καμία μέση να τον τσιμπάει από το να πάρει σκούτερ παίρνει ένα τέτοιο που θεωρητικά είναι καλύτερο για τους καροδρομους.

Δεν μου αρέσει εμφανισιακά δεν ξέρω τι λέει οδηγικά αλλά τι να λέει οκ.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Στην ηλικία μας μόνο για καροτσάκια μας βλέπω.
Σήμερα σε προφίλ αμερικάνικου off road σχολείου είχε ένα κλιπάκι από τον 78χρονο μοτοκροσά της πίστας. Του λέει πες δυό λόγια και είπε: Don't stop moving, eat well, pray for the best.
Το τελευταίο λογικό γιατί είναι κατά πλειοψηφία "παλαιά διαθήκη" Χριστιανοί οι απ' εκεί. Αλλά σαν φιλοσοφία το "μην μείνεις άπραγος, τρώγε καλά/ποιοτικά/σωστά και να ελπίζεις για το καλύτερο" σπάνια είναι αργά να το κάνεις πράξη, είναι από τα πράγματα που χάσαμε στον αστικό τρόπο ζωής.
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Στην αμερική είναι ελάχιστα τα πρόβατα, έχουν γελάδια.
Στη Νέα Ζηλανδία που είναι γεμάτη πρόβατα, να τα τρώνε όπως και εμείς;
Κοκορέτσι σίγουρα δε φτιάχνουν.:D
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Σήμερα σε προφίλ αμερικάνικου off road σχολείου είχε ένα κλιπάκι από τον 78χρονο μοτοκροσά της πίστας. Του λέει πες δυό λόγια και είπε: Don't stop moving, eat well, pray for the best.
Το τελευταίο λογικό γιατί είναι κατά πλειοψηφία "παλαιά διαθήκη" Χριστιανοί οι απ' εκεί. Αλλά σαν φιλοσοφία το "μην μείνεις άπραγος, τρώγε καλά/ποιοτικά/σωστά και να ελπίζεις για το καλύτερο" σπάνια είναι αργά να το κάνεις πράξη, είναι από τα πράγματα που χάσαμε στον αστικό τρόπο ζωής.
Τι κανεις στο pc?
Δεν θα πηγαινες βολτα σημερα?
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Τι κανεις στο pc?
Δεν θα πηγαινες βολτα σημερα?
Change of plan γιατί εξωτερικοί παράγοντες, όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια ο Δίας κουμπώνει ένα βιαγκρα.

Ίσως κοντινός καφές.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Χοληστερίνη left the chat
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Change of plan γιατί εξωτερικοί παράγοντες, όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια ο Δίας κουμπώνει ένα βιαγκρα.

Ίσως κοντινός καφές.
Ελπιζω για αυριο που λεω εγω, να εχει κουραστει.
:muted::roflmao:
 

notakos600

Μέλος
Περιοχή
Ασπρόπυργος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
HONDA C50
Έχουν κρέατα να γλύφεις και τα τραπέζια, όχι μόνο τα δάκτυλα!!!!!
Είναι σπεσιαλίστες!!!!!!
Άσε Νίκο, έχω πάθει πλάκα με τα βίντεο τους.
Να'χαμε να λέγαμε φίλε.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Άσε Νίκο, έχω πάθει πλάκα με τα βίντεο τους.
Να'χαμε να λέγαμε φίλε.
Δεν μπορώ (και βαριέμαι να μάθω δηλαδή), να "σηκώσω" φωτογραφίες, αλλιώς θα παθαίναμε όλοι χοληστερίνη, και μόνο που θα τις βλεπαμε!!!! :inlove:
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Στο https://seso.services.gov.gr/ ή μέσω του gov.gr στην ενότητα «Πολίτης και Καθημερινότητα» και την υποενότητα «Μετακινήσεις», βλεπεις τις παραβασεις των 5 τελευταιων ετων, που εχουν καταγραφει.
 

kpapageo

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
NC700X
Ένα τέτοιο δεν είχε νοικιάσει ο kpapageo αν δεν κάνω λάθος όταν είχε πάει νότιο Αμερική ;
Αν ναι τότε έχει να μας πει για αυτό …
Ρε συ, τυχαία το είδα, δεν μου ήρθε ειδοποίηση για ταγκάρισμα. Ενιγουέι.

Ναι αυτό είχα, το απλό, όχι το Rally. Το αγόρασα μεταχειρισμένο στην Βραζιλία με 54k χλμ και το πούλησα εκεί πριν φύγω με 80k.

Στα θετικά, πολύ ευκολοδήγητο, κάτι που σίγουρα οφειλόταν και στα 137kg του (στεγνό). Multi-purpose, παπί μέσα στην πόλη, εξαιρετικό σε off road (ακόμα και σε single trails). Μοτεράκι αλεξίσφαιρο, δεν ζήτησε τίποτα. Πανεύκολα σέρβις, ρύθμιση βαλβίδων (1 εισαγωγής/1 εξαγωγής) κυριολεκτικά στο πεζοδρόμιο. Επίσης μιας και έχει κυκλοφορήσει σχεδόν σε όλες τις χώρες εκεί, βρίσκεις εύκολα ανταλλακτικά. Μεγάλο ντεπόζιτο = αυτονομία 400χλμ. Εύκολη μεταπώληση.

Στα αρνητικά, αν έχεις να καλύψεις αποστάσεις με ευθείες, είναι ψόφιο. Σκέψου Ruta 3, 3000 φλατ χλμ από Buenos Aires μέχρι Ushuaia + τον Παταγωνικό αέρα. Όταν τον είχα κόντρα, με τέρμα γκάζι και 4η (γιατί η 5η κρέμαγε) πήγαινε μαξ με 75. Ποιότητα κατασκευής (εκτός μοτέρ) μέτρια, πολλές σκουριές και χαζοβλάβες. Εκνευριστικά συχνά διαστήματα σέρβις, ανά 3000χλμ λάδια (ανά 10 ημέρες) και 5000 βαλβίδες (αν και δεν χρειάστηκαν ρύθμιση ξανά μετα από την πρώτη φορά). Αναρτήσεις-φρένα μέτρια.

 
Top Bottom