MOTO-ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Καλά και το 1250RS λέει ότι έχει κλιπον, αλλά οφθαλμαπάτη. Αν είναι "πες ότι έχεις τιμόνι χωρίς να είναι τιμόνι" δεν μετράει.
Νομίζω και το συγκεκριμένο Suzuki δεν έχει πολύ χαμηλά clip-on. Αλλά τιμονι, κλιπ ον όπως θέλει ας τα πει ο καθένας, street Μηχανάκια αν πάσει περιπτώσει πιο κοντα στον όρο παραδοσιακό street όπως το ξέραμε για όσους οπαδούς έχουν ακόμα.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
βασικα το απριλια λογω κυβικων δεν παιζει σε αυτη την κατηγορια...το μοτο το εχει με cf 800-hornet-duke 790 και το σουζουκι δυσκολευεται πολυ και με τα 3 λογω μοτερ και καταναλωσης
Έχει κυκλοφορήσει αυτό το τευχος? Θα πάω να το πάρω. Δυσκολεύεται το Suzuki? Περίεργο μου φαίνεται γιατί το Strom 800 Που οδήγησα μου φάνηκε καταπληκτικό το μοτέρ. Και μου κάνει εντύπωση αυτό που λες για τη κατανάλωση.
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Έχει κυκλοφορήσει αυτό το τευχος? Θα πάω να το πάρω. Δυσκολεύεται το Suzuki? Περίεργο μου φαίνεται γιατί το Strom 800 Που οδήγησα μου φάνηκε καταπληκτικό το μοτέρ. Και μου κάνει εντύπωση αυτό που λες για τη κατανάλωση.
ναι το πηρα...ειναι αρκετα αναλυτικο
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ανοίγω χτες το τεύχος

Το 800 έχει χρόνο πιΤΣας τρία δέκατα χειρότερο από το πιο γρήγορο. Για οποιονδήποτε από εμάς, η διαφορά δεν υπάρχει.

Με τις καλύτερες αναρτήσεις λέει, τα καλύτερα λάστιχα, δυνατή έξοδο από τις στροφές (μέχρι τις 7000 δεν διαφέρει από τα άλλα, μετά φαίνεται ότι το έχουν πνίξει οι Ιάπωνες πιο ψηλά και πιθανολογώ ότι εύκολα θα πάρει πολύ τα πάνω του).

Τα δύο wtf σημεία είναι τα φώτα που ιδιοκτήτης στο νήμα του vstrom δεν τα περιέγραψε ως ικανοποιητικά (και που δεν τα σχολίασαν στο σχετικό πινακακι) και η κατανάλωση που μέτρησαν, πολύ υψηλή και αν θυμάμαι καλά πιο ψηλή από το vstrom.

Πρακτικά στην κατηγορία ψωνίζεις με το μάτι, λάθος δεν είναι κανένα.
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Είκοσι χρόνια "γιατί δεν δώσαμε μηχανάκι τότε" στο ματινγκχόφεν.

Είκοσι χρόνια long way round...


Το μετάνιωσε η κτμ μετέπειτα..
Θα πρέπει να αναφέρουμε ότι το πρώτο το κάναν με το 1150 που ήταν αρκετό χρονικό διάστημα στην παραγωγή σε αντίθεση με το 950 που ήταν νιουδι..
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
ξεστοκαρισμα
Αλλά πολύ ταιριαστή και αξιόπιστη (νομίζω) για τη χρήση που τη θέλουν.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πιο... Ενδιαφέρουσα η είδηση για τον 89χρονο που μπήκε στην Αττική οδό ανάποδα. Έχω πέσει θύμα λοκαλ γέρου, να δω πότε και ποιος θα βάλει ένα τέλος στα διπλώματα "στο σπίτι".
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Που ζεις ρε Γιάννη, στην Αγγλία;
Καλημέρα κιόλας
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Αλλά πολύ ταιριαστή και αξιόπιστη (νομίζω) για τη χρήση που τη θέλουν.
εννοειτε,πολυ καλη επιλογη
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Που ζεις ρε Γιάννη, στην Αγγλία;
Καλημέρα κιόλας
Μου είπαν πάμε για καφεδάκι, εδώ δίπλα. BMW riders, εγγύηση. #σαντηνελλαδαπουθενα_λολ


 

Ziggy

Μέλος
Περιοχή
ΠΑΙΑΝΙΑ
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1150GS
Suzuki DRZ400S
Yamaha T7
Πιο... Ενδιαφέρουσα η είδηση για τον 89χρονο που μπήκε στην Αττική οδό ανάποδα. Έχω πέσει θύμα λοκαλ γέρου, να δω πότε και ποιος θα βάλει ένα τέλος στα διπλώματα "στο σπίτι".
Εχθές το μεσημέρι ήμουν στο μαγαζί μου στη λεωφόρο Λαυρίου στον Γέρακα με ένα φίλο και ξαφνικά βλέπουμε έναν τύπο να πηγαίνει με το αυτοκίνητό του προς Παλλήνη από το ρεύμα που πηγαίνει προς τη γέφυρα του σταυρού στην Αγία Παρασκευή !!!! Στο συγκεκριμένο σημείο στον Γέρακα η Λαυρίου προς Αθήνα έχει 4 λωρίδες και ο τύπος πήγαινε στην αριστερή έχοντας το τσιμεντένιο διάζωμα στα δεξιά του και προχωρούσε παρόλα τα κορναρίσματα και τις φωνές. Κάποια στιγμή το αντιλήφτηκε και έκανε αναστροφή !!!! Αξιοσημείωτο ήτανε ότι στο αυτοκίνητο ήτανε δύο, κανένας όμως δεν αντιλήφτηκε τίποτα !!
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Και η απριλια στο κόλπο...rs 457 7200e..
Λογικά πάμε για οικογένεια τουονο και Τουαρέγκ
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Το transalp εμφανίστηκε στις εκθέσεις νομίζω δεύτερο τρίμηνο του 2023 και βάσει στοιχείων ΕΛΑΣΤΑΤ έχει πουλήσει το 2023 274 κομμάτια.

Τώρα κάνει ανάκληση η Honda για 453 κομμάτια για ένα κεντρικό σταντ που δεν το αγοράζουν καν όλοι???


1)Τυπογραφικό λάθος?
2)Στοιχεία που λείπουν απο την εξίσωση?
3)¨Ενας ωραίος τρόπος να εμφανίσεις πώς έχουν πουληθεί εκατοντάδες παραπάνω Transalp απ ότι στην πραγματικότητα για λόγους μάρκετινγκ??

Δεν πιστευω πολύ στις συμπτώσεις.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Επέτειος με πορτοκαλί γκλιτερ.



Τζιεςεξ Αρρρρ






Σε άλλα νέα, χωράω σε xl και σε 54 και έκλαψα λίγο με τις τιμές αλλά δεν έφυγα μερικές εκατοντάδες ευρώ πιο ελαφρύς για μπουφάν παντελόνια κάθε είδους


Γκλιτερ παντού

 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom