MOTO-ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Είχε ακουστεί απο καιρό πώς η οικογένεια PULSAR της BAJAJ θα αποκτήσει μεγάλο αδερφάκι το PULSAR 400. Το περίεργο σε ένα βαθμό ήταν οτι ταυτόχρονα είχε ακουστεί πώς η σειρά DOMINAR με την εμφάνιση του PULSAR θα σταματήσει. Προσωπικά νομίζω έχουν τελείως διαφορετική φιλοσοφία σαν μηχανακια.

Αν κάτι μπορώ να πώ επειδή έχω καβαλήσει και το Pulsar 125 και ειδικά το Pulsar 250 είναι το πόσο αδικημένα είναι αυτά τα μηχανάκια σε πωλήσεις τουλάχιστον στην Ελλάδα. Είναι πολύ καλοφτιαγμένα μηχανάκια και άψογα στο δρόμο και σε μοτέρ. Αν το Pulsar 400 πάρει την συνταγή του 250 και την ανεβάσει και επιπεδο θα έιναι ενα φοβερό μικρό μοτοσυκλετάκι.

 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Ω ρε μανούλα μου σαν φουσκωμένο με αναβολικά XT660R είναι τούτο!!


Ενδιαφέρον... Λέτε να ζήσουμε σύγχρονες εποχές 950 enduro?
και sm...σαν σχεδιο εχει πολυ ισορροπια,ομως θα πρεπει να ειναι κατω στην τιμη απ το 790 adv
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
και sm...σαν σχεδιο εχει πολυ ισορροπια,ομως θα πρεπει να ειναι κατω στην τιμη απ το 790 adv
Αυτό υποθέτω θα εξαρτηθεί και απο τα περιφερειακά του και τί κατευθυνση θα πάρει πέραν του μοτέρ. Εδώ το 690R είναι πιο ακριβό απο το 790!
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Αυτό υποθέτω θα εξαρτηθεί και απο τα περιφερειακά του και τί κατευθυνση θα πάρει πέραν του μοτέρ. Εδώ το 690R είναι πιο ακριβό απο το 790!
τοτε θα φαει καλα...
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Σχετικό. Υπάρχει πελατεία για τα premium. Αλλιώς δε θα βλέπαμε μοτο όπως το καινούργιο μονοκύλινδρο ducati.
αδικο δεν εχεις οντως...παντως το sm θα θυμησει 950 και 990 που πουληθηκαν αρκετα ελλαδα....
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
αν δωθει και το πανω κομματι του χρονου που λενε,σαν δρομος θα βοηθησει αρκετα...
Εάν μιλάς για το Λαμία - Καλαμπάκα δόθηκε στην κυκλοφορία της προηγούμενες μέρες.
Το κομμάτι Ξυνιάδα - Τρίκαλα υπήρχε εδώ και αρκετά χρόνια.
Ουσιαστικά συνδέθηκε η Λαμία με την Ξυνιάδα και από τα Τρίκαλα έως την Καλαμπάκα.
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Εάν μιλάς για το Λαμία - Καλαμπάκα δόθηκε στην κυκλοφορία της προηγούμενες μέρες.
Το κομμάτι Ξυνιάδα - Τρίκαλα υπήρχε εδώ και αρκετά χρόνια.
Ουσιαστικά συνδέθηκε η Λαμία με την Ξυνιάδα και από τα Τρίκαλα έως την Καλαμπάκα.
Ναι, εννοώ απ' τη Λαμία μέχρι την Καλαμπάκα,απ' κει και πέρα του χρόνου λένε θα βγουν κοντά στα Γρεβενά ..
Εσύ που είσαι στην περιοχή,τι πιστεύεις, είναι χρήσιμος;
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Εγώ που δεν είμαι από εκεί πιστεύω ότι είναι χρήσιμοι για να αποφορτιζουν τους περιφερειακούς για να τους απολαμβάνουμε εμείς.
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Εγώ που δεν είμαι από εκεί πιστεύω ότι είναι χρήσιμοι για να αποφορτιζουν τους περιφερειακούς για να τους απολαμβάνουμε εμείς.
Το κακό όμως είναι ότι σταματάνε να συντηρούν τους περιφερειακούς και μετά από χρόνια είναι μόνο για εντούρο.
Αυτό έχει γίνει με τον παλιό δρόμο Καλαμάτας Τρίπολης που είναι κυριολεκτικά άδειος, αλλά μισοκατεστραμμένος.
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Το κακό όμως είναι ότι σταματάνε να συντηρούν τους περιφερειακούς και μετά από χρόνια είναι μόνο για εντούρο.
Αυτό έχει γίνει με τον παλιό δρόμο Καλαμάτας Τρίπολης που είναι κυριολεκτικά άδειος, αλλά μισοκατεστραμμένος.
Τα ίδια και με την παλιά εθνική Άρτας- Ιωαννίνων. Εντελώς παρατημένη δυστυχώς...
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Να γιατί ΟΝOFF, δε σε απασχολούν τέτοια προβλήματα.

Στάλθηκε από το ASUS_AI2302 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Τα ίδια και με την παλιά εθνική Άρτας- Ιωαννίνων. Εντελώς παρατημένη δυστυχώς...
και ειναι πολυ ωραιο κομματι...
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Το κακό όμως είναι ότι σταματάνε να συντηρούν τους περιφερειακούς και μετά από χρόνια είναι μόνο για εντούρο.
Αυτό έχει γίνει με τον παλιό δρόμο Καλαμάτας Τρίπολης που είναι κυριολεκτικά άδειος, αλλά μισοκατεστραμμένος.
Τα ίδια και με την παλιά εθνική Άρτας- Ιωαννίνων. Εντελώς παρατημένη δυστυχώς...
Ειναι μεγαλα τα συμφεροντα......... Μόνο μπαλώματα κανουν, και αυτο αν παραγίνει το κακο ή γινει καποιο δυστύχημα!!!!!
 

dan

lone wolf
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Θανάσης
Μοτό
F 800 GS
Z 50 J
και ειναι πολυ ωραιο κομματι...
δεν έχει μεγάλη διαφορά με παλιά που ήταν κεντρικός δρόμος , σήμερα έχει αρκετή κίνηση για να γλυτώσουν τα διόδια της Ιονίας !
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
και ειναι πολυ ωραιο κομματι...
Δυστυχώς το πιο όμορφο κομμάτι, από την Φιλιππιάδα μέχρι το χάνι Τερόβου, έχει αλλάξει τόσο που είναι για κλάματα.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Η ευχή του Γιώργος 1 στην πράξη


 
Top Bottom