Moto GP, 2016

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Και το ειπα μεσα μου ο σκατοστομος...λεω λες να εχει τελειωσει και του βαλεντινο ο κινητηρας ...και εγινε ..σκατα στο στομα μου..κριμα. Αλλα ωραιος ο τελευταιος γυρος απο τα βλαμμενα μπραβο τους.
Πραγματι ωραιος ολος ο αγωνας! Και πισω ειχαμε μαχες και αλλαγες ρυθμου απο πολυ κοσμο! Οι τελευταιοι 3 των προτωπορων ηταν απίθανοι! Και φυσικα το φωτο-φινις... Ταινια και βαλε, τα βλεπεις στο σινεμα καινγελας με το σεναριο. Κι ομως γινονται στην πραγματικοτητα. Απιστευτος αγωνας και σε μοτο3. 15 μηχανακια παιζανε αγκωνες για 21 γυρους!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Θοδωρη λες να ηταν κ το τελος για το πρωταθλημα σημερα ???

Σταλθηκε απο τον Επιχειρησιακο...
Πλακα κανεις;
Με 37 βαθμους να εχεις 3 οδηγους? Με τιποτα! Θα ερθει και μια στραβη για τον 99 καποια στιγμη. Θα εχει και βροχινους αγωνες..... Ακομα ουτε στη μεση δεν ειμαστε φίλος. Και οι αγωνες κρίνονται στο νημα! Οπως και τα πρωταθληματα. Αν δε δεις το τελος, μη λες τπτ!
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Πραγματι ωραιος ολος ο αγωνας! Και πισω ειχαμε μαχες και αλλαγες ρυθμου απο πολυ κοσμο! Οι τελευταιοι 3 των προτωπορων ηταν απίθανοι! Και φυσικα το φωτο-φινις... Ταινια και βαλε, τα βλεπεις στο σινεμα καινγελας με το σεναριο. Κι ομως γινονται στην πραγματικοτητα. Απιστευτος αγωνας και σε μοτο3. 15 μηχανακια παιζανε αγκωνες για 21 γυρους!
Αν και για εμενα Θοδωρη φταινε και οι μηχανικοι της yamaha..βλεπεις οτι σκαει ο ενας...που σημαινει οτι ελενχεις προληπτικα η κιτας τις ωρες λειτουργειας και του αλλου , εστω στατιστικα..δεν το διακινδυνευεις να εξαντλησεις τις ωρες του κινητηρα μεχρι το οριο. Η ψαχνεις γιατι εσκασε ο πρωτος...στην ιδια ομαδα εισαι το αναλυεις εστω , ψιλιαζεσαι ρε αδερφε ..7 κινητηρες εχεις στην διαθεση σου. Προσωπικη αποψη...και οταν το ειπα μεσα μου αυτο σκεφτηκα , οτι δεν μπορει πρεπει να τσεκαρουν και τον αλλο κινητηρα τις ωρες τπυ κλπ οτι μπορεις να τσεκαρεις..και σιγουρα ξερουν τι πρεπει και μπορουν. Αποψη μου.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Αν και για εμενα Θοδωρη φταινε και οι μηχανικοι της yamaha..βλεπεις οτι σκαει ο ενας...που σημαινει οτι ελενχεις προληπτικα η κιτας τις ωρες λειτουργειας και του αλλου , εστω στατιστικα..δεν το διακινδυνευεις να εξαντλησεις τις ωρες του κινητηρα μεχρι το οριο. Η ψαχνεις γιατι εσκασε ο πρωτος...στην ιδια ομαδα εισαι το αναλυεις εστω , ψιλιαζεσαι ρε αδερφε ..7 κινητηρες εχεις στην διαθεση σου. Προσωπικη αποψη...και οταν το ειπα μεσα μου αυτο σκεφτηκα , οτι δεν μπορει πρεπει να τσεκαρουν και τον αλλο κινητηρα τις ωρες τπυ κλπ οτι μπορεις να τσεκαρεις..και σιγουρα ξερουν τι πρεπει και μπορουν. Αποψη μου.
Τις ωρες κλπ τις γνωριζουν επακριβως Βαγγελη. Δυνατοτητα αλλου ελεγχου δε μπορω να φανταστω, μιας κι ειναι σφραγισμένοι οι κινητηρες. Σιγουρα κι οι 2 κινητηρες εσπασαν πριν το οριο τους κι αυτο θα το αιτιολογισουν οταν τους λυσουν. Οταν εσπασε του 99, ετρεξε με το αλλο μηχανακι και το σπασμενο αλλαξε μοτερ, το οποιο δε μπορουσαν να δοκιμασουν πριν τον αγωνα. Δεν ειχαν περιθωριο κανενα. Αν αναγκαζοταν σε αλλαγη μηχανης ο 99, θα ειχαν απαντες γιαμαχαιοι πολυ μεγαλο αγχος. Με τιποτα δεν προχωρας προληπτικα σε αλλαγη υπ αυτες τις συνθηκες και στο αλλο μηχανακι. Ηταν πολυ ατυχος ο γιατρος, σ αντιθεση με τον 99 που ηταν πααααρα πολυ τυχερος. Ειναι να εχεις αστρο ρε παιδι μου! Ετσι ειναι οι αγωνες.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Να πω και κατι αλλο, σε σχεση με την εκκινηση.
Πιστευα οτι ο 99, ο 93 κι ο Ιανονε θα εστριβαν πριν το Βαλε. Ο λογος ειναι το βαρος τους και οι καλες εκκινησεις που κανουν 99 κι 93 και η δυναμη της Ντουκατι για τον Ιανονε.
Τελικα ο Βαλε εστριψε 2ος και τον ειχε τον ακατανομαστο.....
Αλλα δεν ειχε καθολου τυχη:(
 

Rizzla+

Μέλος
Όνομα
non
Μοτό
Ducati Monster S4
Μεγαλο κριμα για το μοτερ του Ροσσι, θα βλεπαμε αλλον αγωνα.
Μου εκανε εντυπωση οτι μαζεψε την διαφορα με τον Χορχε αφου εκανε το λαθος και του ανοιξε η τροχια.
Τα χοντα υστερουν σε δυναμη η ειναι ιδεα μου?
Δεν δικαιολογειτε που εφαγε τον Μαρκεζ στην ευθεια...
Υπολογιστης ειναι παντως ο Χορχε ολο του το γυρολογιο εχει μικρη αποκλιση.
Πηρε βαθρο τουλαχιστον ο Ιανονε εντος εδρας...:D
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Μεγαλο κριμα για το μοτερ του Ροσσι, θα βλεπαμε αλλον αγωνα.
Μου εκανε εντυπωση οτι μαζεψε την διαφορα με τον Χορχε αφου εκανε το λαθος και του ανοιξε η τροχια.
Τα χοντα υστερουν σε δυναμη η ειναι ιδεα μου?
Δεν δικαιολογειτε που εφαγε τον Μαρκεζ στην ευθεια...
Υπολογιστης ειναι παντως ο Χορχε ολο του το γυρολογιο εχει μικρη αποκλιση.
Πηρε βαθρο τουλαχιστον ο Ιανονε εντος εδρας...:D
Υστερούν σε επιτάχυνση το φωνάζει πολύ καιρό ο 93! Ουσιαστικά διεκδίκησε την νίκη λόγω του ότι είναι οδηγαρα και πάει μέσα σ'ολα (αυτό βέβαια του χει στοιχίσει κάποιες φορές), απλά ο 99 είχε την 100% σωστή γραμμή καθώς ο 93 παλευε, και με την επιτάχυνση της yamaha πήρε και το slipstreaming
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Και το ειπα μεσα μου ο σκατοστομος...λεω λες να εχει τελειωσει και του βαλεντινο ο κινητηρας ...και εγινε ..σκατα στο στομα μου..κριμα. Αλλα ωραιος ο τελευταιος γυρος απο τα βλαμμενα μπραβο τους.
Ωστε εσύ ήσουν ο γκαντέμης...:waiting:


2 μοτέρ Γιαμάπα σκασμένα σήμερις...κάποιοι θα κάνουν χαρακίρι...κάποιοι θα πάρουν τον μΠούλο...κάποιοι γελάν κ χαίρονται αντί να μετρήσουν σε καθρέπτη το φάρδος του λωκού τους...
Κι ο ΠουροΝτούρος είναι σκασμένος ,γιατί δεν του άξιζε αυτή η ατυχία μέτά απο την προσπάθεια που καταβάλει.

Ευχομαι να χαρούμε τους επόμενους αγώνες ,χωρίς πτώσεις κ βλάβες ,κι ας πάρει το πρωτάθλημα ο καλύτερος.(FORZA Vale) :yew:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Μεγαλο κριμα για το μοτερ του Ροσσι, θα βλεπαμε αλλον αγωνα.
Μου εκανε εντυπωση οτι μαζεψε την διαφορα με τον Χορχε αφου εκανε το λαθος και του ανοιξε η τροχια.
Τα χοντα υστερουν σε δυναμη η ειναι ιδεα μου?
Δεν δικαιολογειτε που εφαγε τον Μαρκεζ στην ευθεια...
Υπολογιστης ειναι παντως ο Χορχε ολο του το γυρολογιο εχει μικρη αποκλιση.
Πηρε βαθρο τουλαχιστον ο Ιανονε εντος εδρας...:D

Φίλε τα λάθη του Ρόσι, ήταν "λάθη'... ;)
Μέτρημα του 99 ήταν από κάθε πιθανή "τρύπα" και σε κάθε πιθανή περίπτωση! Του έραβε κουστουμάκι, που ήταν όλο δικό του!
Αυτό που λέω φαίνεται από αριθμούς, δεν είναι η εντύπωσή μου. Μάλιστα τα "λάθη" ήταν 2 και στο 2ο παρέσυρε και τον 93. Και τις 2 φορές φύλαξε τη θέση του και μάζεψε αμέσως τη διαφορά με τον 99. Είχε σαφώς πιο γρήγορο γυρολόγιο (φαίνεται από τα μαζέματα) και περίμενε να αποφασίσει που και πότε. Ο 99 οδηγούσε αλάνθαστα μεν, αμυντικά δε. Και μετά την εγκατάληψη του Ρόσι, το ίδιο έκανε. Μέγας φόβος....... :cool:

Τα Χόντα δεν υστερούν σε δύναμη (τα Σουζούκι υστερούν). Τα Χόντα είναι κακές μοτοσυκλέτες, που βασίστηκαν στα ηλεκτρονικά για να βάζουν σωστά την μεγάλη τους δύναμη κάτω. Τώρα που τα ηλεκτρονικά είναι ίδια για όλους (όχι ειδικά για τις εγγενείς αδυναμίες της Χόντα), φαίνονται τα μειονεκτήματα της σχεδίασης της μοτό. Σαφώς υστερεί στην επιτάχυσνη (το λένε και οι οδηγοί της, φαίνεται και στα "μαζέματα" που τρώνε). Αλλά αυτό είναι απόρροια της δυσκολίας να βάλουν τη δύναμη κάτω, όχι έλλειψη δύναμης (δεν υπολλείπεται σε τελική από τη ΥΑΜΑΗΑ, οπότε μάλλον καλά τα λέω ;) ).
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ωστε εσύ ήσουν ο γκαντέμης...:waiting:


2 μοτέρ Γιαμάπα σκασμένα σήμερις...κάποιοι θα κάνουν χαρακίρι...κάποιοι θα πάρουν τον μΠούλο...κάποιοι γελάν κ χαίρονται αντί να μετρήσουν σε καθρέπτη το φάρδος του λωκού τους...
Κι ο ΠουροΝτούρος είναι σκασμένος ,γιατί δεν του άξιζε αυτή η ατυχία μέτά απο την προσπάθεια που καταβάλει.

Ευχομαι να χαρούμε τους επόμενους αγώνες ,χωρίς πτώσεις κ βλάβες ,κι ας πάρει το πρωτάθλημα ο καλύτερος.(FORZA Vale) :yew:
Λάϊκ λέμε :)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Αυτός είναι ο λόγος του Ιαννόνε για να κερδίσει ;) (σε σχέση με το χθεσινό μου ποστ).
Πάντως αν το δούμε συνολικά και σε ανάλυση των "μακριών" στιντ ενός εκάστου, πάλι ο 99 με το Ρόσσι έχουν το προβάδισμα.
Ο Ντόβι ίσα που συμμετέχει λόγω προβλήματος στο σβέρκο. Ο Ιαννόνε και πέρσι έτσι ξεκίνησε από την πολ, έχασε από τον 99 και ο Ρόσσι από 8ος έφτασε 2ος.
Φέτος βλέπω Ρόσι το λιγότερο στη 2 σειρά εκκίνησης, αν όχι στην 1η. Οπότε παίζει άνετα τη νίκη (πάντα τα απρόοπτα έξω, μιλάμε μόνο με βάση τα νούμερα ;) ).

ΥΓ: "οι πυροβολιΖμοί" του 93, είναι σκέτα πυροτεχνήματα... μη μασάτε!!!:cool:
Τα είπα και τα προγνωστικά μ', αν και πολύ νωρίς....
Αλλά έτσι θα έχουν μεγαλύτερη αξία , ή θα γελάτε με την πάρτη μου:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:

Σε σχέση με τα προγνωστικά μ....
ΥΑΜΑΗΑ 1-2 όπως το είχα πει, αλλά έσπασε το μοτέρ του Ρόσι, όποτε να 'χαμε να λέγαμε....
Ντόβι, του έκαναν ένεση γι άλογα με φαίνεται και του πέρασαν όλα!!!!
Ιανόνε, είχε θέμα με το συμπλέκτη , γι αυτό και η απίστευτα κακή εκκίνηση, οπότε από 15-19ος ουτε θυμάμαι που βρέθηκε, ανέβηκε στο βάθρο με τον Ντόβι 5ο, οπότε και εδώ μέσα έπεσα.
Για το Βινιάλες τα έλεγα (γράφω και στο fb μερικά και ξεχνάω πού και τι..., ο π@υστης ο γερμανός-αλτσ-μπρδμπ πώς το λένε το ξεχνάω:D ), ότι η Σουζούκι δύσκολα θα κρατήσει ρυθμό για 20+ γύρους, συν την έλλειψη δύναμης που ήταν αναμενόμενο να χάσει θέσεις στην εκκίνηση. Οπότε η 6η θέση είναι μια χαρά. Αυτή είναι και η δυναμική της μοτό, έτσι κι αλλιώς.
Με τούτα και με τα άλλα, έχουμε τον 93 2ο! Αυτό δεν το περίμενα, προέκυψε από τα απρόοπτα: -Εγκατάλειψη Ρόσι
-Κακή εκκίνηση Ιανόνε
Και το Ντάνυ 4ο, φυσιολογικό. Για τα Χόντα οι φυσικές θέσεις τερματισμού -με την εγκατάληψη του Ρόσι- θα ήταν οι 4-5.
Και αν ο Ιανόνε ξεκίναγε κανονικά, θα είχαμε άλλο 1-2-3 ;)
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Φίλε τα λάθη του Ρόσι, ήταν "λάθη'... ;)
Μέτρημα του 99 ήταν από κάθε πιθανή "τρύπα" και σε κάθε πιθανή περίπτωση! Του έραβε κουστουμάκι, που ήταν όλο δικό του!
Αυτό που λέω φαίνεται από αριθμούς, δεν είναι η εντύπωσή μου. Μάλιστα τα "λάθη" ήταν 2 και στο 2ο παρέσυρε και τον 93. Και τις 2 φορές φύλαξε τη θέση του και μάζεψε αμέσως τη διαφορά με τον 99. Είχε σαφώς πιο γρήγορο γυρολόγιο (φαίνεται από τα μαζέματα) και περίμενε να αποφασίσει που και πότε. Ο 99 οδηγούσε αλάνθαστα μεν, αμυντικά δε. Και μετά την εγκατάληψη του Ρόσι, το ίδιο έκανε. Μέγας φόβος....... :cool:

Τα Χόντα δεν υστερούν σε δύναμη (τα Σουζούκι υστερούν). Τα Χόντα είναι κακές μοτοσυκλέτες, που βασίστηκαν στα ηλεκτρονικά για να βάζουν σωστά την μεγάλη τους δύναμη κάτω. Τώρα που τα ηλεκτρονικά είναι ίδια για όλους (όχι ειδικά για τις εγγενείς αδυναμίες της Χόντα), φαίνονται τα μειονεκτήματα της σχεδίασης της μοτό. Σαφώς υστερεί στην επιτάχυσνη (το λένε και οι οδηγοί της, φαίνεται και στα "μαζέματα" που τρώνε). Αλλά αυτό είναι απόρροια της δυσκολίας να βάλουν τη δύναμη κάτω, όχι έλλειψη δύναμης (δεν υπολλείπεται σε τελική από τη ΥΑΜΑΗΑ, οπότε μάλλον καλά τα λέω ;) ).
+ όσα κ για τις 2 παραγράφους. :ok:

Οσο για τα Χόνδα ,το πρόβλημά τους είναι οτι δεν μπορούν να ανοίξουν το γκάζι νωρίτερα στην έξοδο της στροφής (κ να μείνουν όρθια ταυτόχρονα) ,άρα δεν μπορούν να εκμεταλλευτούν πλήρως την δύναμή της.
Μιλάμε για την Χόνδα όμως ,κ δεν θα εκπλαγώ καθόλου αν το λύσουν αυτό το πρόβλημα...σύντομα.
Και αν συμβεί αυτό ,το SFB θα γίνει άπιαστο.

Αυτό που μ'εχει κάνει να σιχαίνομαι τον (οδηγάρα) κ@ριολ@κο & τον (ταλεντάρα) πutanako ,είναι ότι ,για πρώτη φορά στην ιστορία των MotoGP ,οι τόσο άσχημοι ανθρώπινοι χαρακτήρες δυο ικανότατων πρωταγωνιστών ,δημιούργησαν οπαδικά συναισθήματα κ συμπεριφορές ποδοσφαιρικού τύπου.

Νταξ...καλά τα λ7 που βγάζουν ,αλλά να είσαι ο καλύτερος ,ο νικητής κ να σε βρίζουν αντί να σε χειροκροτούν ,είναι πολύ βαρύ για να μην σε κάνει να αναρωτιέσαι μήπως είσαι κάπου λάθος....
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
+ όσα κ για τις 2 παραγράφους. :ok:

Οσο για τα Χόνδα ,το πρόβλημά τους είναι οτι δεν μπορούν να ανοίξουν το γκάζι νωρίτερα στην έξοδο της στροφής (κ να μείνουν όρθια ταυτόχρονα) ,άρα δεν μπορούν να εκμεταλλευτούν πλήρως την δύναμή της.
Μιλάμε για την Χόνδα όμως ,κ δεν θα εκπλαγώ καθόλου αν το λύσουν αυτό το πρόβλημα...σύντομα.
Και αν συμβεί αυτό ,το SFB θα γίνει άπιαστο.

Αυτό που μ'εχει κάνει να σιχαίνομαι τον (οδηγάρα) κ@ριολ@κο & τον (ταλεντάρα) πutanako ,είναι ότι ,για πρώτη φορά στην ιστορία των MotoGP ,οι τόσο άσχημοι ανθρώπινοι χαρακτήρες δυο ικανότατων πρωταγωνιστών ,δημιούργησαν οπαδικά συναισθήματα κ συμπεριφορές ποδοσφαιρικού τύπου.

Νταξ...καλά τα λ7 που βγάζουν ,αλλά να είσαι ο καλύτερος ,ο νικητής κ να σε βρίζουν αντί να σε χειροκροτούν ,είναι πολύ βαρύ για να μην σε κάνει να αναρωτιέσαι μήπως είσαι κάπου λάθος....

Ειδικά αυτό το τελευταίο, δεν το βλέπει???????
Ειλικρινά απορώ πώς ένας τόσο εφυής αναβάτης, μπορεί να είναι τόσο βλαξ άνθρωπος....
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
rossi speaking

"Ήμουν πολύ άτυχος, συνέβη το ίδιο πρόβλημα με του Jorge, αλλά αυτού του έτυχε στο warm up και έμένα στον αγώνα. Ναι αυτό που έγινε είναι μια μεγάλη απώλεια. Το πρόβλημα? Ίσως αυτή η σειρά κινητήρων, κάτι άλλο? Πρέπει να το ψάξουμε να βρούμε την αιτία. Πάντα είναι άσχημο όταν συμβαίνει ένα μηχανικό πρόβλημα, αλλά εδώ μπροστά στον κόσμο μου είναι ακόμα χειρότερα. Αισθανόμουν πολύ καλά, η μηχανή ήταν εξαιρετική και σίγουρα θα μπορούσα να πάω για τη νίκη "

Ακολούθησες τον Lorenzo αλλά δε μπόρεσες να τον περάσεις στους 8 αυτούς γύρους...

"Το περίμενα ότι δε θα γινόταν τόσο σύντομα γιατί ο Jorge είχε καλό ρυθμό. Προσπάθησα μιά φορά, αλλά άνοιξα τη γραμμή, μετά ζύγισα την κατάσταση και είδα ότι είναι πολύ δυνατός στην San Donato, αλλά νομίζω ότι θα μπορούσε να γίνει σε άλλο σημείο μιας και ήμουν πολύ γρήγορος στο T2 και στο T3, όπου θα κέρδιζα μερικά δέκατα. Νομίζω ότι θα είχαμε μια καλή μάχη, δε ξέρω τι θα γινόταν αλλά θα μπορούσα να κερδίσω. "

Κάτι θετικό?

"Το μόνο καλό είναι ότι αποδείξαμε ότι είμαστε πολύ ανταγωνιστικοί, είμαστε πιο γρήγοροι από πέρσι ακόμα και σε σύγκριση με τον Lorenzo και αυτό είναι κάτι που μας χαροποιεί. Μπορούμε να είμαστε εκεί και να παλεύουμε και με τον Lorenzo και με τον Marquez και ίσως μπορέσουμε να τους φτάσουμε στην βαθμολογία, αλλά ήδη έχω 2 μηδενικά σε έξι αγώνες και αυτό είναι πολύ άσχημο. "
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Δεν ξερω βεβαια πως θα μπορουσε να μεταφραστει το "it's a great shame" που ειπε στην συνεντευξη μετα, πως να το μεταφρασω σαν "μεγαλη ντροπη"? Η σαν "μεγαλο κριμα" γιατι μετα χρησιμοποιησε και μεγαλο pity που εγινε αυτο...μαλλον τα εχει παρει ασχημα σε εναν αγωνα που πιθανον τον ειχε , και ειδικα μεσα στην εδρα του...κατι μου λεει οτι τους πηρε ο διαολος..οσο τον παιρνει φυσικα να τουςτην πει.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Δεν ξερω βεβαια πως θα μπορουσε να μεταφραστει το "it's a great shame" που ειπε στην συνεντευξη μετα, πως να το μεταφρασω σαν "μεγαλη ντροπη"? Η σαν "μεγαλο κριμα" γιατι μετα χρησιμοποιησε και μεγαλο pity που εγινε αυτο...μαλλον τα εχει παρει ασχημα σε εναν αγωνα που πιθανον τον ειχε , και ειδικα μεσα στην εδρα του...κατι μου λεει οτι τους πηρε ο διαολος..οσο τον παιρνει φυσικα να τουςτην πει.
Τώρα το τι θα γίνει στη Γιαβλάχα...? Θα το μάθουμε - ίσως....
Πάντως τα μοτέρ έσπασαν πριν την υπολογισμένη ώρα. Όπως είπε ο Βάλε, "we used the most recent'.... Κι αλίμονο!
Πάντως 2 μοτέρ στην ίδια μέρα, είναι θέμα! Στέρησε από την ομάδα τους βαθμούς της 2ης θέσης κι επέτρεψε στη Χοντα και τον αναβάτη της να τους αρπάξει. Θα υπάρξουν εξελίξεις, όταν λυθούν τα μοτεράκια και βρεθεί η αιτία.
 

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Στην απονομή πάντως είδα έναν Μαρκέθ πολύ πιο συγκρατημένο, σα να ήθελε να απέχει από τους πανηγυρισμούς του Λορένθο. Λες να θέλει σιγά σιγά να φτιάξει την εικόνα του;
 
Top Bottom