Moto GP, 2016

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Ωρε να του κατσει του Ιαννονε και να μην πεσει , χαχαχα να τους παρει κανενα βαθρο καλο και γιατι οχι νικη..να τους αποδειξει οτι αδικα τον εστειλαν...
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Στα δοκιμαστικά βλέπουμε 2 πράγματα, ή 2 κατηγορίες αναβατών:
- στήσιμο μοτό για 2-3 γύρους με στόχο τον 1 ταχύτερο κι αποτερο σκοπό , τόσο την 1η θέση στη σχάρα εκκίνησης, όσο και τη δημιουργία εντυπώσεων (ψυχοθεραπεία για πολλούς, όπως ο 99!!!).
- προσπάθεια για εύρεση της καλύτερης ισορροπίας της μοτό για διάρκεια αγώνα (κύριος εκπρόσωπος ο Ρόσσι).

Φέτος τι είδαμε -πάντα έως το FP3?

Δείτε τα συνημμένα (ένα φέτος, ένα πέρσι) και θα διαπιστώσετε ότι όλοι γυρίζουν 4-5 δέκατα πιο αργά από πέρσι στο αντίστοιχο σημείο του ΣΚ, εκτός από τον απίστευτο Γιατρό που γυρίζει 3 χιλιοστά πιο γρήγορα!!!! Πέσρι 9ος σ' αυτό το σημείο και φέτος 6ος.
Εμένα με εντυπωσίασε πάντως!!!!
 

Attachments

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ωρε να του κατσει του Ιαννονε και να μην πεσει , χαχαχα να τους παρει κανενα βαθρο καλο και γιατι οχι νικη..να τους αποδειξει οτι αδικα τον εστειλαν...
Αυτός είναι ο λόγος του Ιαννόνε για να κερδίσει ;) (σε σχέση με το χθεσινό μου ποστ).
Πάντως αν το δούμε συνολικά και σε ανάλυση των "μακριών" στιντ ενός εκάστου, πάλι ο 99 με το Ρόσσι έχουν το προβάδισμα.
Ο Ντόβι ίσα που συμμετέχει λόγω προβλήματος στο σβέρκο. Ο Ιαννόνε και πέρσι έτσι ξεκίνησε από την πολ, έχασε από τον 99 και ο Ρόσσι από 8ος έφτασε 2ος.
Φέτος βλέπω Ρόσι το λιγότερο στη 2 σειρά εκκίνησης, αν όχι στην 1η. Οπότε παίζει άνετα τη νίκη (πάντα τα απρόοπτα έξω, μιλάμε μόνο με βάση τα νούμερα ;) ).

ΥΓ: "οι πυροβολιΖμοί" του 93, είναι σκέτα πυροτεχνήματα... μη μασάτε!!!:cool:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Τα είπα και τα προγνωστικά μ', αν και πολύ νωρίς....
Αλλά έτσι θα έχουν μεγαλύτερη αξία , ή θα γελάτε με την πάρτη μου:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Αυτός είναι ο λόγος του Ιαννόνε για να κερδίσει ;) (σε σχέση με το χθεσινό μου ποστ).
Πάντως αν το δούμε συνολικά και σε ανάλυση των "μακριών" στιντ ενός εκάστου, πάλι ο 99 με το Ρόσσι έχουν το προβάδισμα.
Ο Ντόβι ίσα που συμμετέχει λόγω προβλήματος στο σβέρκο. Ο Ιαννόνε και πέρσι έτσι ξεκίνησε από την πολ, έχασε από τον 99 και ο Ρόσσι από 8ος έφτασε 2ος.
Φέτος βλέπω Ρόσι το λιγότερο στη 2 σειρά εκκίνησης, αν όχι στην 1η. Οπότε παίζει άνετα τη νίκη (πάντα τα απρόοπτα έξω, μιλάμε μόνο με βάση τα νούμερα ;) ).

ΥΓ: "οι πυροβολιΖμοί" του 93, είναι σκέτα πυροτεχνήματα... μη μασάτε!!!:cool:
Οπως σχεδον παντα συμφωνω μαζι σου..οι 99 και 46 εχουν καλυτερο σταθεροτερο ρυθμο...ο συμπεθεστατος ιαννονε πολλες φορες εχειμκανει τον ενα σουπερ γυρο αλλα στον αγωνα ανχωνεται και φρουυυπ.. αλλωστε φορεσε καινουργιο λαστιχακι και το εκανε...σε ολα ναι λοιπον συμφωνω...μαλακα με εχεις? ,ηδη σου χρωσταω κερασμα..και δευτερο? ε οχι αδερφε!:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::friendship:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Οπως σχεδον παντα συμφωνω μαζι σου..οι 99 και 46 εχουν καλυτερο σταθεροτερο ρυθμο...ο συμπεθεστατος ιαννονε πολλες φορες εχειμκανει τον ενα σουπερ γυρο αλλα στον αγωνα ανχωνεται και φρουυυπ.. αλλωστε φορεσε καινουργιο λαστιχακι και το εκανε...σε ολα ναι λοιπον συμφωνω...μαλακα με εχεις? ,ηδη σου χρωσταω κερασμα..και δευτερο? ε οχι αδερφε!:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::friendship:
Για να δούμε, για να δούμε!!!! :)
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Τι εκανε ρε η παλιογρια? Ρε τον πουροντουρο...χαχα εκλεψε την pole απο τα πιτσιρικια τελευταια στιγμη..τι να πω....
Ο αχωνευτος δεν μπορει να το χωνεψει...παλι κατι θα βρει να πει....Αλλα ας περιμενουμε και τον αγωνα...
 

STELTH

Μέλος
Περιοχή
ΧΙΟΣ-ΑΘΗΝΑ-ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Όνομα
ΣΤΕΛΙΟΣ
Μοτό
GS 1200 ADV DOHC
TRICITY 125 YAMAHA
Οι αχωνευτοι που θα ξεκινησουν απο πισω θα πρεπει να αποδειξουν πολλα τωρα, νομιζω οτι ο ιανονε με τον γιατρο θα εχουν τον πρωτο λογο,η ducati ειναι πολυ δυνατη κ ο ιανονε αγαπαει αυτη την πιστα.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Βλέπω ένα Ρόσι αναγεννημένο. Έναν αθλητή που ψάχνει και ψάχνεται διαρκώς. Βελτιώνει τα αδύνατα σημεία του, χωρίς να χάνει τίποτα από όσα τον κάνουν πιο δυνατό.
Φέτος εκκινεί διαρκώς από την 1η ή τη 2η σειρά κι έχει 2 pole position. Η διαχείρηση του αγώνα και οι μάχες, είναι το δυνατό του σημείο ανέκαθεν!
Αύριο θα έχει πολύ μεγάλο ενδιαφέρον!!!
Θέλω να δω τη μάχη εμπρός , όπως θέλω να δω τον 99 πώς θα το παίξει... Θα μπλέξει σε μάχες? Ή κοκοκοκο...???????
Ο 93, όσο πάει η Honda, θα πάει. Γνωστό. Πού θα φτάσει? Θα δούμε... Υστερεί σε ρυθμό αγώνα πάντως και μην εντυπωσιαστείτε αν 'παίζει" με τον Pendroza ;) Ίδιο ρυθμό αγώνα έχουν ;)
Όπως είχα πει, ΥΑΜΑΗΑ Χ2 και Ducati (Iannone μόνο προς το παρόν γιατί ο έτερος ντουκατίστι είχε ιατρικό θέμα που βγήκε σήμερα....) έχουν το προβάδισμα κι αύριο θα δούμε αν ο Βινιάλες έχει το ρυθμό που έδειξε (στα στιντ 5-6 γύρων) και για 20-25 γύρους.
Πολύ ενδιαφέρον!!!!

ΥΓ: πάντως δε γελάτε -ακόμα- με τα προγνωστικά μου από χθες κι από το πρωί. Καλά το πάω ;)

 

Rizzla+

Μέλος
Όνομα
non
Μοτό
Ducati Monster S4
Μπραβο στο Ροσσεα οσος καιρος και να περασει θα ειναι ανταγωνιστικος, δεν μασαει ο τυπος.
Για τον Μανιακ ειναι στοιχημα να παει καλα, ειδικα τωρα που εχει ανακοινωθει οτι δεν θα συνεχισει του χρονου.
Ο Λολιποπ εχω την απορια τι θα κανει...
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Βλέπω ένα Ρόσι αναγεννημένο. Έναν αθλητή που ψάχνει και ψάχνεται διαρκώς. Βελτιώνει τα αδύνατα σημεία του, χωρίς να χάνει τίποτα από όσα τον κάνουν πιο δυνατό.
Φέτος εκκινεί διαρκώς από την 1η ή τη 2η σειρά κι έχει 2 pole position. Η διαχείρηση του αγώνα και οι μάχες, είναι το δυνατό του σημείο ανέκαθεν!
Αύριο θα έχει πολύ μεγάλο ενδιαφέρον!!!
Θέλω να δω τη μάχη εμπρός , όπως θέλω να δω τον 99 πώς θα το παίξει... Θα μπλέξει σε μάχες? Ή κοκοκοκο...???????
Ο 93, όσο πάει η Honda, θα πάει. Γνωστό. Πού θα φτάσει? Θα δούμε... Υστερεί σε ρυθμό αγώνα πάντως και μην εντυπωσιαστείτε αν 'παίζει" με τον Pendroza ;) Ίδιο ρυθμό αγώνα έχουν ;)
Όπως είχα πει, ΥΑΜΑΗΑ Χ2 και Ducati (Iannone μόνο προς το παρόν γιατί ο έτερος ντουκατίστι είχε ιατρικό θέμα που βγήκε σήμερα....) έχουν το προβάδισμα κι αύριο θα δούμε αν ο Βινιάλες έχει το ρυθμό που έδειξε (στα στιντ 5-6 γύρων) και για 20-25 γύρους.
Πολύ ενδιαφέρον!!!!

ΥΓ: πάντως δε γελάτε -ακόμα- με τα προγνωστικά μου από χθες κι από το πρωί. Καλά το πάω ;)

Δεν τα λες ολα μαρη κουφ...λα :muted::rolleyes::D

''
«Μέσα στην πίστα πάντα προσπαθείς να ακολουθήσεις άλλους αναβάτες, ειδικά οι νέοι που έρχονται στο MotoGP».

«Ακολούθησα τον Vinales για να δω πως οδηγεί, ενώ το ίδιο έχει συμβεί πολλές φορές και με τονIannone».

«Τίποτα δεν είχε προγραμματιστεί από προηγουμένως και συνήθως στο τέλος περιμένουμε για να βγούμε και να μην έχει κίνηση».

«Νομίζω ότι ο Vinales δεν θα είναι ευχαριστημένος με ό,τι έγινε, διότι αν δεν ήμουν πίσω του θα έπαιρνε την pole! Με βοήθησε όμως, είναι αλήθεια».:friend:

Τέλος, ο Rossi τόνισε ότι πέρα από τον ίδιο, τον Vinales και τον Iannone που έχουν καλό ρυθμό, περιμένει και τους Jorge και Marc δυνατούς αύριο.

«Όσοι είναι στις πρώτες πέντε θέσεις», κατέληξε, «έχουν πιθανότητες να πάρουν τη νίκη».
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Ο G.O.A.T. "μέτρησε" ακριβως πόσο πίσω από τον Βινιάλες έπρεπε να ξεκινήσει τον γύρο ώστε στην τελευταία στροφή να είναι στην ουρά του και να "κλέψει αέρα" για να πάρει και το τελευταίο χιλιοστό του δευτερολέπτου.....

Ο κλαψομούνιας καλά θα έκανε να θυμηθεί τις περσινές του "συνεννοήσεις" με τα πίτ του 93 πριν αφήσει πάλι ελεύθερη την ξινίλα του.


Προσέξτε (από το 0:29) πως ο "τσιλιαδόρος", κάνει νόημα στον ξινίλα και τον μηχανικό του μόλις ο Μάρκεζ βγαίνει από τα πίτ ώστε να τον ακολουθήσει.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Δεν τα λες ολα μαρη κουφ...λα :muted::rolleyes::D

''
«Μέσα στην πίστα πάντα προσπαθείς να ακολουθήσεις άλλους αναβάτες, ειδικά οι νέοι που έρχονται στο MotoGP».

«Ακολούθησα τον Vinales για να δω πως οδηγεί, ενώ το ίδιο έχει συμβεί πολλές φορές και με τονIannone».

«Τίποτα δεν είχε προγραμματιστεί από προηγουμένως και συνήθως στο τέλος περιμένουμε για να βγούμε και να μην έχει κίνηση».

«Νομίζω ότι ο Vinales δεν θα είναι ευχαριστημένος με ό,τι έγινε, διότι αν δεν ήμουν πίσω του θα έπαιρνε την pole! Με βοήθησε όμως, είναι αλήθεια».:friend:

Τέλος, ο Rossi τόνισε ότι πέρα από τον ίδιο, τον Vinales και τον Iannone που έχουν καλό ρυθμό, περιμένει και τους Jorge και Marc δυνατούς αύριο.

«Όσοι είναι στις πρώτες πέντε θέσεις», κατέληξε, «έχουν πιθανότητες να πάρουν τη νίκη».
Γιαννακο, τι να πω?
Οτι ειναι μεγας μαεστρος; Αυτο που εγινε ολοι το προσπαθουν. Οταν ειναι καποιοι στο ιδιο δευτερολεπτο και παλευουν για δεκατα ή για χιλιοστα, αυτο επιδιωκουν. Να παρουν ενα δεκατακι εστω κι απο σλιπστριμινκγ. Ειναι ομως πολυ δυσκολος υπολογισμος. Ετσι; :cool:
 

Rizzla+

Μέλος
Όνομα
non
Μοτό
Ducati Monster S4
Μολις ανατιναχτηκε το μοτερ του Χορχε...
Ποιος τον ακουει....
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Μολις ανατιναχτηκε το μοτερ του Χορχε...
Ποιος τον ακουει....
Πω πω..θα βρει να λεει τωρα εχεις δικιο...δεν μπορουσε να σκασει στον αγωνα?
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Πω πω..θα βρει να λεει τωρα εχεις δικιο...δεν μπορουσε να σκασει στον αγωνα?
Εσκασε του δικου μας.....
Το φοβομουνα γμτ:(
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Εσκασε του δικου μας.....
Το φοβομουνα γμτ:(
Και το ειπα μεσα μου ο σκατοστομος...λεω λες να εχει τελειωσει και του βαλεντινο ο κινητηρας ...και εγινε ..σκατα στο στομα μου..κριμα. Αλλα ωραιος ο τελευταιος γυρος απο τα βλαμμενα μπραβο τους.
 

Arisxios

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Αρης
Μοτό
Πατίνι
Κρίμα για τον Rossi



Sent from my iPad using Tapatalk
 
Top Bottom