Motoforums ,ομάδες fb,motoblogs ,πολυκερματιζμος

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Το πρώτο μου μεγάλο μηχανακι το πήρα στα 23 μου,δέκα χρόνια πριν.
Μετά από κάποιους μήνες ψάχνοντας για διάφορες πληροφορίες στο ίντερνετ για διαδρομές, εξοπλισμό κλπ έπεφτα συχνά πάνω σε ένα φόρουμ και κάποια στιγμή αποφάσισα να γραφτω και να το παρακολουθώ.
Για διάφορους λόγους σχολασα από εκεί ενώ είχα ήδη γίνει μέλος εδώ.
Μαρεσει να μαθαίνω, να διαβάζω,να αποκτω γενικές γνώσεις πάνω στο κομμάτι μοτοσυκλετα αλλά και πιο συγκεκριμένα όταν κάτι με ενδιαφέρει προσωπικά.
Ήμουν σε μια ομάδα των στρώμ στο φεησμπουκ (ακόμα πρέπει να είμαι μέλος),όπου είχε άπειρο κόσμο, κάποιους πραγματικά που το κατείχαν με τεχνικά κλπ και πολλούς είτε εποχιακούς χρήστες μοτοσυκλέτας είτε σκουτερακηδες που πήραν ένα στρώμ(δεν το κρινω,απλά το αναφέρω) και πολλοί από αυτούς πιτσιρικάδες σχετικά.
Οι πιο πολλές ερωτήσεις ήταν τι προβολακια βάζουμε,καλοκαίρι ρωτάνε πόσο αέρα να βάλω στα λάστιχα να πάω διακοπές,θήκη για φραπογαλο,λεντ λάμπες, αυτοκόλλητα περίεργα που βρίσκουμε κλπ κλπ.
Και οι περισσότεροι δεν μπαίνουν καν στον κόπο να κάνουν μια αναζήτηση στην ομάδα για θέματα πολλές φορές.
Το συμπέρασμα μου είναι ότι τα θέλουν στο πιάτο έτοιμα ,και δεν κοιτάει κάνεις πχ να βελτιώσει την ανάρτηση του η να κάνει ένα σχολείο.
Εγώ το βλέπω λίγο πιο ρομαντικά ίσως το όλο θέμα του μοτοσυκλετισμου.
Το φόρουμ για μένα είναι και λίγο ιεροτελεστία,να βρω χρόνο να μπω να διαβάσω λίγο τα νέα,να δω φωτογραφίες να μάθω πράγματα,κι ας μην γράφω ιδιαίτερα.
Τώρα το πώς θα εξελιχθούν οι νέοι μεγαλώνοντας δεν ξέρω.
Αυτό που ξέρω είναι ότι αν το γουστάρεις και το έχεις μέσα σου θα βρεις την άκρη,αν όχι θα είσαι περαστικός.
 

clear

Μέλος
Περιοχή
Παλλήνη
Όνομα
Κλέαρχος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Τα φόρουμ [ Forum-Fora-Αγορά ( αρχαία)] είναι για τους σοφούς ( μεγαλύτερους),
Το γυμνάσιο (γυμναστήριο), η παλέστρα, η αρένα, για τους νεώτερους.
Από τα αρχαία χρόνια δεν συγχνωτίζονται οι νέοι με τους " γέρους", σε καθημερινή βάση.
Ο πολυκετματιζμός υπάρχει γιατί οι "σοφοί" δύσκολα συμπλέουν με τους υπόλοιπους " σοφούς".
Σε κανένα χωριό δεν υπάρχει μόνο ένα καφενείο.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Νομίζω υπάρχει διαφορά μεταξύ της προσπάθειας να διαφοροποιηθω από το να κάνω χίλιες αντιγραφές
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Νομίζω υπάρχει διαφορά μεταξύ της προσπάθειας να διαφοροποιηθω από το να κάνω χίλιες αντιγραφές
Ναι, αλλά.

Πας να "πουλήσεις" κάτι ή πας να κάνεις το κέφι σου;

Αν σε ενδιαφέρει το πρώτο, ναι πρέπει να καταστρώσεις στρατηγική μάρκετινγκ, να φτιάξεις ελκυστική πλατφόρμα, να βρεις διείσδυση στην αγορά κλπ.
Αν κάνεις το δεύτερο και η λογική σου είναι αν σας αρέσει αυτό που γίνεται εδώ, καλοδεχούμενοι όλοι, μάλλον κουράζεσαι άδικα.
Το αν σε αντιγράφουν άλλοι χίλιοι δεν είναι στο χέρι σου να το ελέγξεις ή να το περιορίσεις.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Τι σημαίνει κάνω το κέφι μου ?
Τι σημαίνει πουλάω ?
Κάνω το κέφι μου (ελληνικός όρος ) κατά την προσωπική μου γνώμη εμπεριέχει λίγο εγωισμό λίγο υπερβολή λίγο αυθερεσια και πολύ ατομισμό
Πουλάω κάτι σημαίνει να πάρω κάποιο αντάλλαγμα
Ο περισσότερος κοζμος σαν αντάλλαγμα βλέπει το χρήμα
Τι συμβαίνει όμως όταν πουλάς κάτι και δεν επιστρέφετε πίσω χρήμα παρά μόνο εμπιστοσύνη ισορροπία και ένας ήχος ενός καλολαδομενου συστήματος που λειτουργεί αέναα .....
Μάλλον εκεί κάπου μπερδεύεται το παλιακο λογισμικό και το ένστικτο της συντήρησης δεν του επιτρέπει να δει την μοναδική του αξία σαν ένα γρανάζι μιας κατα κάποιο τρόπο υπεροχής μηχανής ....
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Κάνω το κέφι μου: Μου αρέσουν οι χωμάτινες βόλτες/περιήγηση με μηχανάκια, διοργανώνω τέτοιες με τα μέλη του φόρουμ που αρκετοί έγιναν φίλοι στην πορεία. Παρεΐστικα, όχι επαγγελματικά. Ούτε υπερβολή, ούτε εγωισμό, ούτε ατομισμό. Σε τελική αν σου άρεσε κάτι άλλο, το φόρουμ θα ήταν για καταδύσεις, για σπηλαιλογία, για... κάτι, οτιδήποτε. Δεν έχεις ένα φόρουμ που είναι έξω από το "μου αρέσει" σου.

Το αντάλλαγμα μπορεί να είναι το χρήμα. Μπορεί να είναι το λάικ. Μπορεί να είναι η καρδούλα στο ίνστα. Μπορεί να είναι το ριτουίτ. Μπορεί η καρέκλα του αντμίν. Μπορεί να είναι ότι περπατάς στο δρόμο και ξέρουν ότι αυτός είναι ο φοίνικας. Δεν είναι ένα μοναδικό το αντάλλαγμα. Αν είσαι συνειδητοποιημένος στο ότι κάνεις το κέφι σου και θες να εισάγεις όποιον ενδιαφέρεται για το περιηγητικό χώμα στο να ζήσει το αντικείμενο όμορφα όπως το βιώνεις, δεν σε νοιάζει το αντάλλαγμα (ΟΚ, όσο δεν είναι αρνητικό). Εσύ ως τώρα έχεις εισπράξει θετικά ανταλλάγματα, κάνοντας το κέφι σου, έχεις βρει ομοϊδεάτες, κάνεις αυτό που ρωτάς πως θα γίνει ήδη.
 

tripper.gr

Μέλος
Επαγγελματίας
Περιοχή
ΛΑΡΙΣΑ
Όνομα
Γούλας Θάνος
Μοτό
KTM 990R
Πριν λίγο χάζευα το θέμα (απολαμβάνοντας Ελλάδα) που είχα ανοίξει κάποια στιγμή για να βάζω φώτο από βόλτες που κάνω με στόχο με αυτές να παρακινήσω και άλλα παιδιά να βολτάρουν και να ανακαλύψουν αυτές τις ομορφιές.
Πάτησα στην πρώτη σελίδα λοιπόν και είδα ημερομηνία 2014 !! το ξαναδιάβασα όλο και χαμογελούσα μόνος μου καθώς θυμήθηκα εκείνες τις βόλτες μέσα από τις φωτογραφίες.
Συνειδητοποίησα πως πέρασαν ήδη 6+ χρόνια από τότε , γνώρισα αρκετά παιδιά από κοντά , κουβεντιάσαμε , γελάσαμε, βολτάραμε μέσα από αυτό το φόρουμ. (αρκετοί από εμάς γνωριζόμαστε περισσότερα χρόνια μιας και ήμασταν από πριν στο παλιό gs φορουμ και συνεχίσαμε την παρέα μας και από εδώ.
Μπορεί να βρισκόμαστε μια φορά το χρόνο , στα 2 χρόνια αλλά και μόνο που ξέρουμε πως οι φίλοι μας βολτάρουν και είναι καλά παίρνουμε μια χαρά μέσα από τις βόλτες τους.
Αν και δεν γράφω συχνά παρά γράφω μόνο με φωτογραφίες ένοιωσα αυτή τη χαρά που είναι και η ουσία αυτού του χώρου.
Σίγουρα κάθε προβληματισμός μόνο καλό μπορεί να φέρει αλλά θεωρώ πως τα φόρουμ που λειτουργούν όπως εδώ με επιτυχημένο τρόπο κατά την γνώμη μου ,δεν χρειάζεται ούτε να <<πουλήσουν>> ούτε να πιεστούν να μεγαλώσουν.
Εδώ όλα γίνονται με ένα φυσιολογικά όμορφο ρυθμό από μόνα τους και αυτή είναι η επιτυχία του.
Όσοι είναι εδώ είναι γιατί κάτι τους κάνει να νοιώθουν όμορφα και μπορούν να εκφραστούν ο καθένας με τον τρόπο του.
όταν είσαι ο εαυτός σου δεν υπάρχει κανένας λόγος να πιεστείς , τα κουμπάκια προσωπικά δεν με απασχολούν καθόλου ούτε οι τεχνολογικές βελτιώσεις της πλατφόρμας κτλ.
όποτε μπορέσω θα μπω θα το απολαύσω και θα χαμογελάσω.
Καθένας έχει άλλη άποψη για το πως πρέπει να είναι ένα φόρουμ , πως πρέπει να είναι η κάθε βόλτα κτλ, δεν γίνεται όλοι να έχουμε τα ίδια γούστα οπότε δεν γίνεται και να εκφραστούμε όλοι και να στεγαστούμε μέσα σε ένα φόρουμ. Ο χρόνος πάντα δείχνει ποιος ανήκει πού και όλα από μόνα τους παίρνουν το δρόμο τους.
Οπότε μπορείς να προβληματίζεσαι απροβλημάτιστα Στέργιο χαχα αλλά κανόνισε καμιά βόλτα μήπως ξεπροβληματιστείς προβληματικά με κανένα κτμ κατά προτίμηση γιατί θα ξεχάσεις τους προβληματισμούς σου με άλλους προβληματισμούς χαχα!!
Καλές βόλτες να έχουμε και ελπίζω και μετά από αρκετά χρόνια να προβληματιζόμαστε τόσο ευχάριστα!!
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Τα καφενεια πανω κατω συζητάνε τα ιδια θεματα. Λιγο παραπανω στην πολη τους λειπει η "φυγη", λιγο παραπανω στην επαρχια η "κινηση".
Το θεμα ειναι ποιος θα αποφασιζει γι αυτα, εστω κι αν γινεται μια βολτα οπως ακριβως θα την εκανε και ο ιδιος.
Ολοι εμεις που απλα μας αρεσει να βρισκομαστε ειτε ψηφιακα ειτε στο δρομο ή στο βουνο, απορούμε για τετοια θεματα.
Ολα καλα ειναι.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Πριν λίγο χάζευα το θέμα (απολαμβάνοντας Ελλάδα) που είχα ανοίξει κάποια στιγμή για να βάζω φώτο από βόλτες που κάνω με στόχο με αυτές να παρακινήσω και άλλα παιδιά να βολτάρουν και να ανακαλύψουν αυτές τις ομορφιές.
Πάτησα στην πρώτη σελίδα λοιπόν και είδα ημερομηνία 2014 !! το ξαναδιάβασα όλο και χαμογελούσα μόνος μου καθώς θυμήθηκα εκείνες τις βόλτες μέσα από τις φωτογραφίες.
Συνειδητοποίησα πως πέρασαν ήδη 6+ χρόνια από τότε , γνώρισα αρκετά παιδιά από κοντά , κουβεντιάσαμε , γελάσαμε, βολτάραμε μέσα από αυτό το φόρουμ. (αρκετοί από εμάς γνωριζόμαστε περισσότερα χρόνια μιας και ήμασταν από πριν στο παλιό gs φορουμ και συνεχίσαμε την παρέα μας και από εδώ.
Μπορεί να βρισκόμαστε μια φορά το χρόνο , στα 2 χρόνια αλλά και μόνο που ξέρουμε πως οι φίλοι μας βολτάρουν και είναι καλά παίρνουμε μια χαρά μέσα από τις βόλτες τους.
Αν και δεν γράφω συχνά παρά γράφω μόνο με φωτογραφίες ένοιωσα αυτή τη χαρά που είναι και η ουσία αυτού του χώρου.
Σίγουρα κάθε προβληματισμός μόνο καλό μπορεί να φέρει αλλά θεωρώ πως τα φόρουμ που λειτουργούν όπως εδώ με επιτυχημένο τρόπο κατά την γνώμη μου ,δεν χρειάζεται ούτε να <<πουλήσουν>> ούτε να πιεστούν να μεγαλώσουν.
Εδώ όλα γίνονται με ένα φυσιολογικά όμορφο ρυθμό από μόνα τους και αυτή είναι η επιτυχία του.
Όσοι είναι εδώ είναι γιατί κάτι τους κάνει να νοιώθουν όμορφα και μπορούν να εκφραστούν ο καθένας με τον τρόπο του.
όταν είσαι ο εαυτός σου δεν υπάρχει κανένας λόγος να πιεστείς , τα κουμπάκια προσωπικά δεν με απασχολούν καθόλου ούτε οι τεχνολογικές βελτιώσεις της πλατφόρμας κτλ.
όποτε μπορέσω θα μπω θα το απολαύσω και θα χαμογελάσω.
Καθένας έχει άλλη άποψη για το πως πρέπει να είναι ένα φόρουμ , πως πρέπει να είναι η κάθε βόλτα κτλ, δεν γίνεται όλοι να έχουμε τα ίδια γούστα οπότε δεν γίνεται και να εκφραστούμε όλοι και να στεγαστούμε μέσα σε ένα φόρουμ. Ο χρόνος πάντα δείχνει ποιος ανήκει πού και όλα από μόνα τους παίρνουν το δρόμο τους.
Οπότε μπορείς να προβληματίζεσαι απροβλημάτιστα Στέργιο χαχα αλλά κανόνισε καμιά βόλτα μήπως ξεπροβληματιστείς προβληματικά με κανένα κτμ κατά προτίμηση γιατί θα ξεχάσεις τους προβληματισμούς σου με άλλους προβληματισμούς χαχα!!
Καλές βόλτες να έχουμε και ελπίζω και μετά από αρκετά χρόνια να προβληματιζόμαστε τόσο ευχάριστα!!
..."Εδώ όλα γίνονται με ένα φυσιολογικά όμορφο ρυθμό από μόνα τους και αυτή είναι η επιτυχία του."
:l2::biker2:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Το βάζω εδώ.


Του Λάζαρου Αλεξάκη.
------------------------------------------------
Λυπάμαι τους "Μόνο"

Ίσως το πιο σοβαρό που έχω γράψει εδώ, έστω για τους λίγους που θα καταλάβουν. Τα περισσότερα πράγματα που κέρδισα, σε όλους τους σημαντικούς τομείς δεν τα κέρδισα παραμένοντας σταθερός στη γνώμη μου, αλλά αλλάζοντας γνώμες. Όχι όπου φυσάει, αλλά δοκιμάζοντας πάντα πράγματα.

Από το ροκ στη φανκ, στη τζαζ, στη σόουλ και ξανά πίσω. Από τα δίχρονα στα τετράχρονα, από τα ΜΧ στα στρητ, από τα μονοκύλινδρα στα 4κυλ, από τα γιαπωνέζικα στα γερμανικά και στα ιταλικά. Ένα ταξίδι είναι. Όλα τα γούσταρα γιατί όλα κάτι έχουν να μου δώσουν. Με όλα παθιάζομαι, το ζω, στο 101% και προχωράμε πριν λιμνάσουν τα νερά.

Με κουράζουν αφόρητα οι σοβαροφανείς του "μα εσύ έλεγες" που πάντα τα έπαιρναν τοις μετρητοίς κι ακόμα τα παίρνουν. Μια ζωή είναι ρε, δεν είναι τίποτα σοβαρό. Μηχανάκια είναι ρε, μουσική είναι. Ξεκολλάτε. Αύριο μπορεί να μου αρέσουν τα μεγάλα τουριστάδικα. Τα ηλεκτρικά ποδήλατα. Τα σφούχτερ. Όχι δεν σας το φέρνω απέξω, γενικά δεν φέρνω πράγματα απέξω, κάνω απευθείας εισαγωγές.

Αλίμονο στους "εγώ φίλε ΠΑΝΤΑ" και "ΕΓΩ ΦΙΛΕ ΜΟΝΟ" και "ΕΓΩ ΦΙΛΕ ΜΙΑ ΖΩΗ". Το μόνο που συμπληρώνει για μένα αυτή την πρόταση είναι το "μια ζωή ήμουν κολλημένος και ποτέ δεν είδα παραέξω.". Μόνο ροκ. Μόνο δίχρονα. Μόνο Χόντα. Μόνο ότι θέλετε βάλτε. Το βάζουν και στο όνομα τους. Γιώργος Ντουκάτι. Μάνος Γιαμάχα. Ψάχνοντας ταυτότητα.

Μην παίρνετε τους εαυτούς σας στα σοβαρά. Ούτε και μένα βέβαια.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Σε αυτό που λέει έχει δίκιο. Μπορεί να οδηγείς "μιά ζωή" τζαπάν και να βρεθείς με ένα γκαράζ ευρώπη μόνο, μπορεί να κοροϊδεύεις οτιδήποτε δεν έχει I4 μοτέρ και να είναι μειοψηφία τα κλειδιά τους και να μην σε ενοχλεί ή τουλάχιστον να βρίσκεις τις χαρές και στα μικρά. Κερδίζεις εμπειρίες και καλές και κακές.

Μέχρι να ρωτήσεις την γυναίκα σου και να σου πει "ΤΙΕΝΝΟΕΙΣΒΑΡΕΘΗΚΕΣΤΑΠΑΤΗΣΙΑΚΑΙΘΕΣΝΑΠΑΣΣΤΟΧΩΡΙΟ" και να βάλεις πωλητήριο στο σπίτι ή άλλο τυχαίο "ΤΙΠΑΝΑΠΕΙΣΟΥΑΡΕΣΟΥΝΟΙΚΙΝΕΖΕΣΦΕΤΟΣ" ξέρω 'γω και να μην εννοείς το Voge500RRR όταν το λες και θα είναι τα τελευταία πράγματα που θα πεις πριν καταγραφείς ως θάνατος από κορωνοϊό και βγει ο Αυτιάς να ωρύεται που η νέα επάρατη παίρνει και νέους ανθρώπους και το νέο σύμπτωμα είναι ότι γίνεσαι παράλογος σαν να τα χάνεις κάτι. Γιατί καλές οι δοκιμές αλλά μόνο στα μηχανάκια, στους browsers, στα λειτουργικά συστήματα, στα τηλέφωνα, στις φωτογραφικές, γενικά σε πράγματα όχι θεμελιώδη για την ζωή σου. Εκεί απαιτείται και επιβραβεύεται η σταθερότης και δεν τα αγγίζει κανείς, ποτέ δεν μπορείς να κάνεις λάθος άλλωστε σε μερικά πράγματα ή να αλλάξεις γνώμη ασούμε, τι είμαστε τίποτα ανώριμοι, χα, χωρατό.

Μεγάλη συζήτηση μπορεί να γίνει τώρα, αντελώς αντιλαϊκή και αντιδημοφιλής, οπότε απλά να ρωτήσω που κολλάει με τον κατακερματισμό όπως τον εννοεί ο Φοίνιξ. Εκτός αν πηγαίνεις και γράφεσαι και είσαι τρελή φανατίλα σε άλλο κλαμπ κάθε χρόνο και είναι όλη σου η ζωή το κλαμπ, εντάξει ένα τρίμηνο είναι μιά αιωνιότητα αν είσαι πεταλούδα, όχι ότι υπάρχει κόσμος που τα κάνει αυτά, λέμε.

Δηλαδή σαν "κατακερματιΖμό" προσωπικά αντιλαμβάνομαι το..... KLE meeting, KLE Ελλάδας, KLE Αθηνών, KLE Κορίνθου (προφανώς και θα έχει και άλλους) ενώ είναι καμιά 50αριά όλοι και όλοι. Που άριστα πράττουν και συναντιούνται και κοινωνικοποιούνται και πολύ μου αρέσει η ιδέα, άσχετο με το αν είναι κατακερματιστική. Το αναφέρω μόνο ως πιο πρόσφατο γιατί έχει πολλά παραδείγματα αλλά αν τα πιάσω όλα μετά θα θέλουν να με κοπανήσοουν όλοι και έχουν ήδη τελειώσει τα πρώτα ρολά με νουμεράκια.

Επίσης άλλο πρόσφατο, σαν "κατακερματιΖμό" αντιλαμβάνομαι το ANTRRRESS εναντίον FEMALE RRRIDERSS, τις "εκδρομές και τρακ ντέι μόνο για γυναίκες" με ταυτόχρονη παρουσία άρθρων και συνεντεύξεων "μπράβο που διοργανώνετε τέτοια, ο γκόμενος δεν θα με άφηνε να έρθω αλλιώς" και διακόπτω για να ρωτήσω τι στο καλό κάνεις με τον μαλάκα τον ανασφαλή καλή μου κοπέλα, αύριο τι θα δεχτείς να σου κόψει για να μην χάσεις το κελεπούρι, τέλος πάντων, επανέρχομαι. Οι γυναίκες καβαλούσαν από πάντα, πρότυπα υπήρχαν από πάντα και... περιέργως πως και δυστυχώς μαζί, ακόμα μιά φορά οι κύριοι πολέμιοι του "θηλυκό και μοτό" είναι οι ίδιες οι γυναίκες είτε σαν μάνες είτε σαν παρέες. Τον διαχωρισμό δεν καταλαβαίνω, λες και έχει διαφορά το ποιός είναι κάτω από τον εξοπλισμό, λες και είναι πιο σημαντικό το ότι έχεις γεννητικά όργανα από το ότι έχεις δίτροχο. Το τελευταίο το επέλεξες και το προσπάθησες (δεν είναι λίγες οι μάνες που ούτε τα αγόρια τους τα θέλουν σε δύο τροχούς) και είναι κωμικό να βάζεις μιά ιδιότητα που στην τύχη σου 'κατσε ως πιο σημαντική. Διατηρείς τον σεξισμό που πολεμάς... Αλλά δημιουργείς χώρο για προεδρικές καρέκλες.

Η κοινωνία των μοτοσικλετιστών πάλι είναι διασπαστική στο "δίτροχοι" και "τετράτροχοι" λες και δεν κινδυνεύουν όλοι το ίδιο (περίπου, έστω) από τις κακές συμπεριφορές, τους κακούς δρόμους, τις κακές ρυθμίσεις, τις κακές μπαριέρες.... Που όλοι είναι διασπαστικοί με τους οικολόγους που επίσης κινδυνεύουν ως πεζοί ή ποδηλάτες και...

Δεν έχει τέλος αυτό. Divide and Preside, όλα καλά.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Πιο πολύ φενετε η διαφορετικοτητα σου και περισσότερα πράγματα μπορείς να καταφέρεις, όταν βρίσκεσαι σε ένα χώρο που δεν είναι κανένας ίδιος με τον άλλον !
Ο πολυκερματιζμος εντέλει δεν αφορά τους χώρους τα φορά κλπι αφορά το μυαλό μας και την ισορροπία
Μας αρεσουν τα αυτά !! , που να κάθομαι!!να προσπαθήσω!!!μέσα από την μάζα να αποδεικνύω ότι είμαι διαφορετικα μοναδικός καλύτερα να φτιάξω κάτι καινούργιο μόνος μου με τις διαδικασίες που με βολεύουν να περνάω εγώ ότι θέλω

Το.παραπανω είναι μια προσωπική προσέγγιση και μόνο
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Eγω παλι λυπαμαι τον κυριο που λυπαται τους "μονο"...

Φαντασου πχ καθε φορα που θα εμπαινε καποιος στο φορουμ να ποσταρει την αντβετουραδα που εκανε με το σουπερσπορτ ή κρουζερ μηχανακι του και να ετρωγε δουλεμα απο ολους απο κατω για το εν λογω μηχανακι. Φαντασου να εγραφε καποιος 5 σελιδες φωτοστορυ για το ταξιδι του σε Β.Αφρικη ή -σταν με μια βιραγκο και τα μονα σχολια απο κατω να ηταν δουλεμα για το μηχανακι... Και να επικροτουσαν και να συμμετειχαν στο δουλεμα και οι "διαχειριστες"...

Φαντασου να εμπαινε καποιος και να εγραφε δυο λογια ολο ενθουσιασμο για την πρωτη χωματοβολτα του με το ΚΤΜ που μολις αγορασε και να ετρωγε δουλεμα παλι απο κατω απο ολους επειδη το χωμα που πατησε για πρωτη φορα και ενθουσιαστηκε ηταν βατος χωματοδρομος.

Φαντασου να βαλει καποιος εδω μια αγγελια για μεταχειρισμενα TKC80 μπρος/πισω τιμη 200€, και αντι να αγνοηθει τελειως ή να του αναφερει καποιος ευγενικα "φιλε 220€ εχουν καινουργια" , να μπει ολο το φορουμ συσωμο και να αρχισει το ξεκατινιασμα...

Εδω φυσικα τετοια δεν εχουμε. Αλλα σε κατι γκρουπακια/σελιδες/φορα με αρχικα πχ MNOPQR ξερω γω, για κατι τετοιες καφριλες ζουνε οι συμμετεχοντες τους... Αμα λυπασαι τους "μονο" και ειναι εναντια στην ιδεολογια σου, τους σουταρεις ολους απο τη σελιδα σου ή την αφηνεις στην τυχη της και ξεκινας κατι καινουργιο... Δεν το συντηρεις αυτο το χαλι.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πιο πολύ φενετε η διαφορετικοτητα σου και περισσότερα πράγματα μπορείς να καταφέρεις, όταν βρίσκεσαι σε ένα χώρο που δεν είναι κανένας ίδιος με τον άλλον !
Ο πολυκερματιζμος εντέλει δεν αφορά τους χώρους τα φορά κλπι αφορά το μυαλό μας και την ισορροπία
Μας αρεσουν τα αυτά !! , που να κάθομαι!!να προσπαθήσω!!!μέσα από την μάζα να αποδεικνύω ότι είμαι διαφορετικα μοναδικός καλύτερα να φτιάξω κάτι καινούργιο μόνος μου με τις διαδικασίες που με βολεύουν να περνάω εγώ ότι θέλω

Το.παραπανω είναι μια προσωπική προσέγγιση και μόνο
Ξέρεις φυσικά ότι τίποτα δεν σε εμποδίζει και πουθενά δεν αίρεται η διαφορετικότητα και η μοναδικότητά σου, απλά και μόνο συμμετέχοντας σε οποιαδήποτε κοινωνία. Αν θεωρείς ότι πρέπει να απομονωθείς για να φανείς, αν θεωρείς ότι κάτι πρέπει να αποδείξεις γενικώς, κάτι άλλο σου φταίει. Το "σου" με την γενικότερη έννοια, όχι εσού προσωπικά.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Eγω παλι λυπαμαι τον κυριο που λυπαται τους "μονο"...

Φαντασου πχ καθε φορα που θα εμπαινε καποιος στο φορουμ να ποσταρει την αντβετουραδα που εκανε με το σουπερσπορτ ή κρουζερ μηχανακι του και να ετρωγε δουλεμα απο ολους απο κατω για το εν λογω μηχανακι. Φαντασου να εγραφε καποιος 5 σελιδες φωτοστορυ για το ταξιδι του σε Β.Αφρικη ή -σταν με μια βιραγκο και τα μονα σχολια απο κατω να ηταν δουλεμα για το μηχανακι... Και να επικροτουσαν και να συμμετειχαν στο δουλεμα και οι "διαχειριστες"...

Φαντασου να εμπαινε καποιος και να εγραφε δυο λογια ολο ενθουσιασμο για την πρωτη χωματοβολτα του με το ΚΤΜ που μολις αγορασε και να ετρωγε δουλεμα παλι απο κατω απο ολους επειδη το χωμα που πατησε για πρωτη φορα και ενθουσιαστηκε ηταν βατος χωματοδρομος.

Φαντασου να βαλει καποιος εδω μια αγγελια για μεταχειρισμενα TKC80 μπρος/πισω τιμη 200€, και αντι να αγνοηθει τελειως ή να του αναφερει καποιος ευγενικα "φιλε 220€ εχουν καινουργια" , να μπει ολο το φορουμ συσωμο και να αρχισει το ξεκατινιασμα...

Εδω φυσικα τετοια δεν εχουμε. Αλλα σε κατι γκρουπακια/σελιδες/φορα με αρχικα πχ MNOPQR ξερω γω, για κατι τετοιες καφριλες ζουνε οι συμμετεχοντες τους... Αμα λυπασαι τους "μονο" και ειναι εναντια στην ιδεολογια σου, τους σουταρεις ολους απο τη σελιδα σου ή την αφηνεις στην τυχη της και ξεκινας κατι καινουργιο... Δεν το συντηρεις αυτο το χαλι.
Εδώ μέσα πλάκα κάνουμε στο πουλί και σε κάνα δυο άλλους... Που τους τρώει το αίμα τους.
 
Top Bottom