Newfieφαδα vol. 2 Μαμησάδα edition 6/01/2024

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

zanny

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στάθης
Μοτό
Husqvarna TE630
KTM EXC-F 500
Εγώ λέω να πάτε. Σκεφτείτε κι όλους εμάς που δυστυχώς δε θα ρθούμε και περιμένουμε να δούμε φωτογραφίες και βίντεα και τέτοια.
 

mavro provato

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
Tenere 660
Πάραυτα, αν δεν έρθω αύριο, θα θελα να ευχαριστήσω τον Τάσο για τον κόπο του με την συνδρομή μου και να κανονίσουμε με όποιον θέλει να την κάνουμε κάποια άλλη στιγμή την διαδρομή
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Χωρίς να θέλω να σας επηρεάσω (πολύ) θα έλεγα όσοι μπορούν ας κάνουν την βόλτα μέχρι εκεί που πάει και όσοι δεν μπορέσουν ας πάνε στην επαναληπτική όταν γίνει με καλύτερες συνθήκες.
Ο Τάσος έκανε εξαιρετική :dnl:δουλειά και πρέπει να τιμηθεί η προσπάθεια του...:like:
 

mavro provato

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
Tenere 660
Η διαδρομή φαίνεται εντουραδικη όπως ακριβώς την ήθελα κι ένα βουνό που το φαντασιωνομουν όταν ανέβαινα Προκόπι σε street έκδοση. Θα θελα πολύ να την κάνω κάποια στιγμή αλλά προς το παρόν, δεν έχω όρεξη μ αυτόν τον καιρό, ούτε μέχρι το λαστιχαδικο να πάω.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Μη χάνετε τέτοιες βολταρες ρεεεεεεε...
 

2wheeler

Μέλος
Όνομα
Τασος
Μοτό
F800GS, RSV MILLE
Πάραυτα, αν δεν έρθω αύριο, θα θελα να ευχαριστήσω τον Τάσο για τον κόπο του με την συνδρομή μου και να κανονίσουμε με όποιον θέλει να την κάνουμε κάποια άλλη στιγμή την διαδρομή
Ασχέτως αν πάμε η δεν πάμε (που μάλλον θα πάμε) αυριο, θα γίνει και επαναληπτική κανονική!!

Καντήλι αυριο σίγουρα δεν θα φτάσουμε έγκαιρα, αλλα και να φτάσουμε δεν νομίζω να βγει με τέτοιες συνθήκες... Οπότε ο γυρισμός θα είναι απο Προκόπι άσφαλτο.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Εγώ πάλι που πλέον έχω μια εμπειρία και έχω δει βόλτα καταστροφή στο Καντήλι με ίδιες συνθήκες προτείνω άμα θέλετε να ξεπεταξουμε μια ωραία διαδρομή εξερεύνησης κάπου αλλού ( μπορώ να βγάλω μια ζηρεια, ένα Μαιναλο στο φτερό) για μη χάσουμε τη βόλτα μας και να κάνουμε το Καντήλι όλοι μαζί αρχές Γενάρη με καιρό πιο ανθρώπινο.

Αυτο το σκ είναι σαν να έχει πέσει η κατάρα της βροχής πάνω στην Εύβοια.



Παρόλα αυτά η απόφαση είναι του Τάσου σαν οργανωτής.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εγώ πάλι που πλέον έχω μια εμπειρία και έχω δει βόλτα καταστροφή στο Καντήλι με ίδιες συνθήκες προτείνω άμα θέλετε να ξεπεταξουμε μια ωραία διαδρομή εξερεύνησης κάπου αλλού ( μπορώ να βγάλω μια ζηρεια, ένα Μαιναλο στο φτερό) για μη χάσουμε τη βόλτα μας και να κάνουμε το Καντήλι όλοι μαζί αρχές Γενάρη με καιρό πιο ανθρώπινο.

Αυτο το σκ είναι σαν να έχει πέσει η κατάρα της βροχής πάνω στην Εύβοια.



Παρόλα αυτά η απόφαση είναι του Τάσου σαν οργανωτής.
Έτσι για την κόντρα.



advphone
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Πάντως επειδή έχουμε κάνει Καντήλι πριν καμιά διετία με τέτοια πρόβλεψη και πολύ βροχή η βόλτα κόπηκε στο 1/3 και ούτε και αναγκαστηκαμε να γυρίσουμε αρων αρων μούσκεμα και ταλαιπωρημένοι. Δεν είχε τόσο πλάκα.

Σίγουρα κατανοώ ότι έχουμε εγωισμό και ειδικά ο Τάσος που έχει κάνει μια τόσο ωραία οργάνωση με τον φίλο του αλλά ίσως το να πάμε στο Καντήλι μια από τις πιο δύσκολες μέρες δεν θα είναι ιδιαίτερα έξυπνο και η πράξη έχει δείξει πως ούτε τόσο ευχαρίστηση έχει. Με το ίδιο σκεπτικό ξεκινήσαμε τοτε τι θα λέμε στα εγγόνια μας αλλά άμα βρέχει όλη μέρα δε λέει με τίποτα.

Αν σήμερα οι προβλέψεις μέχρι το απόγευμα δείχνουν κακές συνθήκες προτείνω κι εγώ αναβολή της βόλτας για αρχές Γενάρη.
+1000 ότι λέει ο από πάνω.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Εγώ θα δω πως είναι μέχρι απόγευμα οι προβλέψεις και θα δω. Σίγουρα έχουμε κάνει επικές βόλτες στο Καντήλι δε θέλω εγώ να κάνω χαλάστρα. Στη τελική πάμε και ότι γίνει. Απλά με το 800 δεν θα μπω στην extra hard με τέτοιες συνθήκες. Η less hard θα είναι ήδη extra hard όπως έχει δείξει η πράξη



 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Βολταρα κύριοι είναι όταν η βόλτα βγαίνει.προπερσι στο χιονισμένο Καντήλι κάναμε ένα πολύ μικρό κομμάτι, τα μεγάλα δεν ανέβαιναν πιο πάνω κ τελικά γυρίσαμε χωρίς ρεαλιστικά να έχουμε κάνει τίποτα από τη διαδρομή. Ναι βγάλαμε πέντε καλές φωτογραφίες αλλά μέχρι εκεί.
Καταλαβαίνω ότι κάποιοι εδώ μέσα δεν την παλεύουν σπίτι τους γιατί τρώνε ξύλο αλλά αυτό δεν ισχύει για ολους :friend:
Τα δε χαρμάνια βλέπουν βολταρα και το πάω μέχρι το μάστορα, οπότε καλό είναι να μην λαμβάνονται υπόψιν :friend:
 

antonis68

Μέλος
Περιοχή
Σαλαμίνα
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
Suzuki Freewind 650 02
Αν δεν βρέχει καλά αύριο το πρωί βουρ για Εύβοια,
Με όσο γίνεται καλό εξοπλισμό και κάνα ρούχο εσωτερικό στεγνό για τον γυρισμό.
Το βρέξιμο θα είναι σίγουρο ή από βροχή ή από ιδρώτα..
Σακούλες στα πόδια αν μπάζουν οι μπότες,
Και ξαναπάμε τον Γενάρη.Την Ευβοιάρα δεν την χορταίνες με τίποτα!
 

antonis68

Μέλος
Περιοχή
Σαλαμίνα
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
Suzuki Freewind 650 02
Οχι, Αθηνα!
Αν δεν βρέχει πολύ και ξεκινήσω θα βγω από Φανερωμένη και κατόπιν Αγία Σωτήρα Πουρνάρι ονοφ κλπ. για Χαλκίδα
Έχω βάλει πιο πίσω τη διαδρομή,
Είναι και το κομμάτι που βρεθήκαμε πηγαίνοντας για Θήβα.
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Βολταρα κύριοι είναι όταν η βόλτα βγαίνει.προπερσι στο χιονισμένο Καντήλι κάναμε ένα πολύ μικρό κομμάτι, τα μεγάλα δεν ανέβαιναν πιο πάνω κ τελικά γυρίσαμε χωρίς ρεαλιστικά να έχουμε κάνει τίποτα από τη διαδρομή. Ναι βγάλαμε πέντε καλές φωτογραφίες αλλά μέχρι εκεί.
Καταλαβαίνω ότι κάποιοι εδώ μέσα δεν την παλεύουν σπίτι τους γιατί τρώνε ξύλο αλλά αυτό δεν ισχύει για ολους :friend:
Τα δε χαρμάνια βλέπουν βολταρα και το πάω μέχρι το μάστορα, οπότε καλό είναι να μην λαμβάνονται υπόψιν :friend:
Τα μεγάλα είχαν ζόρια... Τα μικρά όμως ??? :laugh::laugh::laugh:

 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

kuklinski

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
Cr250
Δυσκολες οι συνθηκες

μαλλον θα συμφωνησω με τους αποπανω....

Αν βρεχει διαρκως θα ειναι θεμα....ΣΚ (κατα το λεφτα) Υπαρχουν!!!
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom