Newfieφαδα vol. 2 Μαμησάδα edition 6/01/2024

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Μπρε σεις μη λακίζετε, πάτε να πολεμήσετε. Η επιχείρηση δεν θα είναι δύσκολη την έχει επιμεληθεί ο… εγώ δεν είμαι κανας έμπειρος αλλά ακολουθώ…. εύκολη θα είναι, περίπατος δια εσάς τους μπαρουτοκαπνισμένους.
Τι και αν ο εχθρός έχει συγκεντρώσει πάνω από την Εύβοια όλες τις διαθέσιμες ταχυκίνητες ταξιαρχίες νεφών και θα σας τσακίσει, εκτελώντας πυρ ομαδόν με θεριστικές βολές.
Εμείς θα είμαστε συνεχώς νοερώς διπλά σας, καθισμένοι διπλά στο φορτωμένο με ξυλα τζάκι, έχοντας βάλει το αντικριστό να ψήνετε, κρατώντας ένα μπολ ξυροκαρπια στο ένα χέρι και ένα γεμάτο ποτήρι κρασί στο άλλο, συμπάσχοντας και στηρίζοντας τη γενναιά προσπάθεια σας.
Η σφαγή είναι κάτι παραπάνω από βεβαία.
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Μπρε σεις μη λακίζετε, πάτε να πολεμήσετε. Η επιχείρηση δεν θα είναι δύσκολη την έχει επιμεληθεί ο… εγώ δεν είμαι κανας έμπειρος αλλά ακολουθώ…. εύκολη θα είναι, περίπατος δια εσάς τους μπαρουτοκαπνισμένους.
Τι και αν ο εχθρός έχει συγκεντρώσει πάνω από την Εύβοια όλες τις διαθέσιμες ταχυκίνητες ταξιαρχίες νεφών και θα σας τσακίσει, εκτελώντας πυρ ομαδόν με θεριστικές βολές.
Εμείς θα είμαστε συνεχώς νοερώς διπλά σας, καθισμένοι διπλά στο φορτωμένο με ξυλα τζάκι, έχοντας βάλει το αντικριστό να ψήνετε, κρατώντας ένα μπολ ξυροκαρπια στο ένα χέρι και ένα γεμάτο ποτήρι κρασί στο άλλο, συμπάσχοντας και στηρίζοντας τη γενναιά προσπάθεια σας.
Η σφαγή είναι κάτι παραπάνω από βεβαία.

Ναυτίλε δώσε μου 1 τέτοιο μηχάνημα εργου ΜΕ , ελαφρύ, και παω κ εγω στο πόλεμο




Sent from my iPhone using Tapatalk
 

2wheeler

Μέλος
Όνομα
Τασος
Μοτό
F800GS, RSV MILLE
Κατόπιν ώριμης σκέψης, με το σωστό κεφάλι, και για να μην βρεθούμε προ εκπλήξεως ο θρίαμβος αναβάλλεται...

Η απόφαση αυτη επάρθη όχι τόσο λόγω της βροχής που μπορεί να φάμε, αλλα περισσότερο λογω των συνθηκών που θα έχουν διαμορφωθει μιας και δεν θα έχει ούτε μια μερα χωρις βροχη πριν για να τραβήξει το νερο.

Αφου όταν έκανα την αναγνωριστική έλεγα ότι με βροχη δεν θα βγαινει... Οπότε θα στηριχτώ σε αυτο!!

Και δεν συζητάμε για Καντήλι αλλα και Ταναιδα-Διρφυ.

Θα οριστεί ημερομηνία με το νέο έτος!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Κριμα...
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ρε...τι αντβεντσουρ είστε σεις...
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ρε...τι αντβεντσουρ είστε σεις...
Εγώ πάντως θα πάρω αύριο τον konkost και θα ξεσαλώσουμε... πίνοντας τσάι και βλέπoντας ότι βίντεο υπάρχει στο yutube με λασποβόλτες
 

NikosRE

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
KTM 640 ADVENTURE 2005
Ελα παραδεχτείτε το. Κατά βάθος όλοι ανακουφιστήκατε με την αναβολή.
Ωραίος ο λασποπόλεμος στη θεωρία αλλά όταν αρχίσουν να «πέφτουν» κορμιά και σίδερα δεν έχει πλάκα. Εγώ χαίρομαι πάντως γιατί δεν θα κατέβαινα 4 ωρες με βροχή και ψοφοκρυο για να αποτύχω-ξαναχτυπησω ενδεχομένως, για να πω μόνο και μόνο ότι δεν είμαι κότα. Και να γυρίσω το πρωί Δευτέρα για δουλειά με πνευμονία. Όποτε από μένα +1στον Τάσο που πηρε την απόφαση της αναβολής. Η διαδρομή εκεί θα είναι και σε μια δυο βδομαδες.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Αφού δεν πάτε Καντήλι έχω εναλλακτική... :roflmao:

 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ελα παραδεχτείτε το. Κατά βάθος όλοι ανακουφιστήκατε με την αναβολή.
Ωραίος ο λασποπόλεμος στη θεωρία αλλά όταν αρχίσουν να «πέφτουν» κορμιά και σίδερα δεν έχει πλάκα. Εγώ χαίρομαι πάντως γιατί δεν θα κατέβαινα 4 ωρες με βροχή και ψοφοκρυο για να αποτύχω-ξαναχτυπησω ενδεχομένως, για να πω μόνο και μόνο ότι δεν είμαι κότα. Και να γυρίσω το πρωί Δευτέρα για δουλειά με πνευμονία. Όποτε από μένα +1στον Τάσο που πηρε την απόφαση της αναβολής. Η διαδρομή εκεί θα είναι και σε μια δυο βδομαδες.
Εγώ είμαι κότα!

Κο κο κοκοκο!
 

Diam

Μέλος
Όνομα
Διαμαντής
Μοτό
YAMAHA XT 600E
Έκατσε πολύ άσχημος καιρός δυστυχώς. Πολύ ρίσκο. Ίσως καλύτερα που δεν ρισκάραμε τζάμπα πολυ ταλαιπωρία. Άντε με το καλό στην επόμενη ημερομηνία. Κρίμα γιατί είχε μαζευτεί καλό παρεάκι. Σε αναμονή.

:friendship:
 

nibo

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
knobs
Εγώ πάντως μιας και ήδη είχα μπριζωθεί για βόλτα δεν παίζει να κάτσω σπίτι αύριο!

Όποιο μονοκυλινδρο θέλει να ακολουθήσει παρέα είναι ευπρόσδεκτο!
Θα παίξουν και μονοπάτια στην βόλτα και θα κινηθώ στην Αττική

9.00 αυστηρά θα ξεκινήσω αύριο έξω από την είσοδο της ΒΙΑΝΕΞ στην έξοδο Εθνικής οδού της Βαρυμπόμπης
Όποιος φίλος έρθει παρέα να είναι εκεί πριν της 9.00

Επέλεξα να παίξω μπάλα σε διαδρομή που την ξέρω και χωρίς ίχνος γιατί προσωρινά δεν μπορώ να φορτώσω ίχνος

Αν όμως κάποιος φίλος που μπορεί να φορτώσει ίχνος έχει κάποια άλλη πρόταση για αύριο ακολουθώ παντού και Ευβοία
Αλλιώς 9.00 ξεκινάω από ΒΙΑΝΕΞ

 
Τελευταία επεξεργασία:
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Κατόπιν ώριμης σκέψης, με το σωστό κεφάλι, και για να μην βρεθούμε προ εκπλήξεως ο θρίαμβος αναβάλλεται...

Η απόφαση αυτη επάρθη όχι τόσο λόγω της βροχής που μπορεί να φάμε, αλλα περισσότερο λογω των συνθηκών που θα έχουν διαμορφωθει μιας και δεν θα έχει ούτε μια μερα χωρις βροχη πριν για να τραβήξει το νερο.

Αφου όταν έκανα την αναγνωριστική έλεγα ότι με βροχη δεν θα βγαινει... Οπότε θα στηριχτώ σε αυτο!!

Και δεν συζητάμε για Καντήλι αλλα και Ταναιδα-Διρφυ.

Θα οριστεί ημερομηνία με το νέο έτος!
Κιτρινοκοτα.
 

Dουαν

Μέλος
Όνομα
Antonis diamantopoulos
Μοτό
Tenere 39f
Tenere 1vj
Tenere1vj
Tenere 34L
Xr250r
xlr 250
Για Ταναιδα βλέπω ακόμα περισσότερο βροχή.εγω να σου πω την αλήθεια άμα πατήσω χώμα δεν με νοιάζει ο καιρός.αμα όμως αύριο το πρωί που θα ξυπνήσω ρίχνει όπως τώρα, απλά θα αλλάξω πλευρό ;)
Αρχίσαμε;
 

Dουαν

Μέλος
Όνομα
Antonis diamantopoulos
Μοτό
Tenere 39f
Tenere 1vj
Tenere1vj
Tenere 34L
Xr250r
xlr 250
Εγώ πάλι που πλέον έχω μια εμπειρία και έχω δει βόλτα καταστροφή στο Καντήλι με ίδιες συνθήκες προτείνω άμα θέλετε να ξεπεταξουμε μια ωραία διαδρομή εξερεύνησης κάπου αλλού ( μπορώ να βγάλω μια ζηρεια, ένα Μαιναλο στο φτερό) για μη χάσουμε τη βόλτα μας και να κάνουμε το Καντήλι όλοι μαζί αρχές Γενάρη με καιρό πιο ανθρώπινο.

Αυτο το σκ είναι σαν να έχει πέσει η κατάρα της βροχής πάνω στην Εύβοια.



Παρόλα αυτά η απόφαση είναι του Τάσου σαν οργανωτής.
Τα έγραφες και με το κατεμ αυτά;
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Εγώ πάλι που πλέον έχω μια εμπειρία και έχω δει βόλτα καταστροφή στο Καντήλι με ίδιες συνθήκες προτείνω άμα θέλετε να ξεπεταξουμε μια ωραία διαδρομή εξερεύνησης κάπου αλλού ( μπορώ να βγάλω μια ζηρεια, ένα Μαιναλο στο φτερό) για μη χάσουμε τη βόλτα μας και να κάνουμε το Καντήλι όλοι μαζί αρχές Γενάρη με καιρό πιο ανθρώπινο.

Αυτο το σκ είναι σαν να έχει πέσει η κατάρα της βροχής πάνω στην Εύβοια.



Παρόλα αυτά η απόφαση είναι του Τάσου σαν οργανωτής.
Με GS 800 και 640 δεν τα έλεγες αυτά.

Με 800 και Logitech όμως... :yew:
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom