Newfieφαδα vol. 2 Μαμησάδα edition 6/01/2024

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Τα έγραφες και με το κατεμ αυτά;
Σίγουρα με το 640 η οποιοδήποτε μονοκύλινδρο είχα πλάκα στη πλάκα δεν με προβληματιζε κανένα έδαφος δεν το αρνούμαι. αν και το καντήλι είναι η εξαίρεση σε καθε κανόνα! Αλλά ρε συ με πρόγνωση να βρέχει όλη μέρα στην Εύβοια και μάλιστα πολύ δεν θα ξεκίναγα όπως και να χει. Ας έχει βρέξει 10 μέρες πριν δε με νοιάζει,ούτε τι θα βρούμε σαν έδαφος αλλά να βρέχει όλη μέρα στη βόλτα πόσο καλά να περάσεις?

Παρόλα αυτά; χάριν της παρέας το τελευταίο μου μήνυμα είναι πως εγώ θα έρθω όπως και να χει απλά δεν θα πήγαινα στην extra hard γιατί δεν νομίζω να είναι προσπελάσιμη τουλάχιστον με βαρύ μηχανάκι.
 

NikosRE

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
KTM 640 ADVENTURE 2005
Σίγουρα με το 640 η οποιοδήποτε μονοκύλινδρο είχα πλάκα στη πλάκα δεν με προβληματιζε κανένα έδαφος δεν το αρνούμαι. αν και το καντήλι είναι η εξαίρεση σε καθε κανόνα! Αλλά ρε συ με πρόγνωση να βρέχει όλη μέρα στην Εύβοια και μάλιστα πολύ δεν θα ξεκίναγα όπως και να χει. Ας έχει βρέξει 10 μέρες πριν δε με νοιάζει,ούτε τι θα βρούμε σαν έδαφος αλλά να βρέχει όλη μέρα στη βόλτα πόσο καλά να περάσεις?

Παρόλα αυτά; χάριν της παρέας το τελευταίο μου μήνυμα είναι πως εγώ θα έρθω όπως και να χει απλά δεν θα πήγαινα στην extra hard γιατί δεν νομίζω να είναι προσπελάσιμη τουλάχιστον με βαρύ μηχανάκι.
Ή έξτρα Χαρντ η γκοου χοουμ! Χαχα
Γιαυτο καλύτερα νέξτ ταιμ!
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
Καταλαβαίνω ότι κάποιοι εδώ μέσα δεν την παλεύουν σπίτι τους γιατί τρώνε ξύλο αλλά αυτό δεν ισχύει για ολους :friend:
Γιατρέ, ότι καλύτερο έχω διαβάσει στο θέμα, μέχρι τώρα ... :ok::laugh:

Εγώ το ξέρω διαφορετικά αυτό το ανέκδοτο ...

- Αγάπη μου αύριο θα πάω βολτα με τα παιδιά
- Δεν εχεις να πας ΠΟΥΘΕΝΑ
-
Τώρα αρχίζεις και μιλάς σαν την πρώην γυναίκα μου ...
- Δεν ήξερα ότι ήσουν παντρεμένος πριν από εμας
- Δεν ήμουν ...
 

kranomitros

Μέλος
Περιοχή
Αχαρναι
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
KTM 890 Adventure R
Ήθελα πολύ να έρθω αλλά η μέση μου και το εορταστικό ωράριο στο μαγαζί δεν μου το επέτρεπαν. Οπότε θα πω ότι ο καιρός συνωμοτισε υπέρ μου!!!
Τάσο βλαλε μια νέα ημερομηνία μπας και ισιώσω και καταφέρω να έρθω!!!

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Γιατρέ, ότι καλύτερο έχω διαβάσει στο θέμα, μέχρι τώρα ... :ok::laugh:

Εγώ το ξέρω διαφορετικά αυτό το ανέκδοτο ...

- Αγάπη μου αύριο θα πάω βολτα με τα παιδιά
- Δεν εχεις να πας ΠΟΥΘΕΝΑ
-
Τώρα αρχίζεις και μιλάς σαν την πρώην γυναίκα μου ...
- Δεν ήξερα ότι ήσουν παντρεμένος πριν από εμας
- Δεν ήμουν ...
- Αγάπη μου αύριο θα πάω βολτα με τα παιδιά
- Δεν εχεις να πας ΠΟΥΘΕΝΑ
-
Τώρα αρχίζεις και μιλάς σαν την πρώην γυναίκα μου ...
- Δεν ήξερα ότι ήσουν παντρεμένος πριν από εμας
- Δεν ήμουν
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Πολύ σωστή η απόφαση του Τάσου για αναβολή καθώς άλλες υποχρεώσεις θα με κρατούσαν μακριά...
Τώρα ελπίζω στην νέα ημερομηνία να μπορώ!
Εγώ ελπίζω στη νέα ημερομηνία να βρέχει ακατάπαυστα τις 3 από τις 5 ημέρες που προηγούνται και να χιονίζει ασταμάτητα τις υπόλοιπες 2 μέρες πριν την ημερομηνία της βόλτας.

Έτσι θα μπορώ να.... κο κο κοκοκο
 
Τελευταία επεξεργασία:

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Αυτός ... που βαράει μανιβελιές .. τελικά έφυγε ή είναι ακόμα εκεί??

1-n-R4-Uoq5z-WXp-pz8re-Dc-W9-Q


Αν θυμάμαι καλά πέρυσι στην Εύβοια φάγαμε συνολικά πόρτα από τα χιόνια 3 φορές (αλλά επιμέναμε και πηγαίναμε ξανά και ξανά :roflmao:) .
Προσωπικά το να πιάσει βροχή στην πορεία δεν με ενοχλεί αλλά το να ξεκινάω από το σπίτι με βροχή δεν το κάνω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Dουαν

Μέλος
Όνομα
Antonis diamantopoulos
Μοτό
Tenere 39f
Tenere 1vj
Tenere1vj
Tenere 34L
Xr250r
xlr 250
Σίγουρα με το 640 η οποιοδήποτε μονοκύλινδρο είχα πλάκα στη πλάκα δεν με προβληματιζε κανένα έδαφος δεν το αρνούμαι. αν και το καντήλι είναι η εξαίρεση σε καθε κανόνα! Αλλά ρε συ με πρόγνωση να βρέχει όλη μέρα στην Εύβοια και μάλιστα πολύ δεν θα ξεκίναγα όπως και να χει. Ας έχει βρέξει 10 μέρες πριν δε με νοιάζει,ούτε τι θα βρούμε σαν έδαφος αλλά να βρέχει όλη μέρα στη βόλτα πόσο καλά να περάσεις?

Παρόλα αυτά; χάριν της παρέας το τελευταίο μου μήνυμα είναι πως εγώ θα έρθω όπως και να χει απλά δεν θα πήγαινα στην extra hard γιατί δεν νομίζω να είναι προσπελάσιμη τουλάχιστον με βαρύ μηχανάκι.
Εγώ που δεν μασαω από βάρος και τέτοιες αηδιες θα έρθω με το εξαρ πάντως
 

nibo

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
knobs
Εγώ πάντως μιας και ήδη είχα μπριζωθεί για βόλτα δεν παίζει να κάτσω σπίτι αύριο!

Όποιο μονοκυλινδρο θέλει να ακολουθήσει παρέα είναι ευπρόσδεκτο!
Θα παίξουν και μονοπάτια στην βόλτα και θα κινηθώ στην Αττική

9.00 αυστηρά θα ξεκινήσω αύριο έξω από την είσοδο της ΒΙΑΝΕΞ στην έξοδο Εθνικής οδού της Βαρυμπόμπης
Όποιος φίλος έρθει παρέα να είναι εκεί πριν της 9.00

Επέλεξα να παίξω μπάλα σε διαδρομή που την ξέρω και χωρίς ίχνος γιατί προσωρινά δεν μπορώ να φορτώσω ίχνος

Αν όμως κάποιος φίλος που μπορεί να φορτώσει ίχνος έχει κάποια άλλη πρόταση για αύριο ακολουθώ παντού και Ευβοία
Αλλιώς 9.00 ξεκινάω από ΒΙΑΝΕΞ

 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αργά χθες το βράδυ λοιπόν, μετά την ακύρωση της βόλτας, μιλήσαμε 4 βλαμμένοι και είπαμε να πάμε να πνιγούμε.
Εχθές έριξε μεγάλη ποσότητα νερού στην Εύβοια και το καταλάβαμε από πρώτο χέρι, αλλά ρίξαμε πολύ γέλιο και αυτό έμεινε στο τέλος.

Να ευχαριστήσω τον Χρήστο για το στεγνό παντελόνι, τον Μήτσο για τις στεγνές κάλτσες και τον Αντώνη για την παρέα.
Ένα βιδεο μέχρι να ψηθεί το δεύτερο με την βουτιά στο ποταμάκι

 

Dουαν

Μέλος
Όνομα
Antonis diamantopoulos
Μοτό
Tenere 39f
Tenere 1vj
Tenere1vj
Tenere 34L
Xr250r
xlr 250
Αργά χθες το βράδυ λοιπόν, μετά την ακύρωση της βόλτας, μιλήσαμε 4 βλαμμένοι και είπαμε να πάμε να πνιγούμε.
Εχθές έριξε μεγάλη ποσότητα νερού στην Εύβοια και το καταλάβαμε από πρώτο χέρι, αλλά ρίξαμε πολύ γέλιο και αυτό έμεινε στο τέλος.

Να ευχαριστήσω τον Χρήστο για το στεγνό παντελόνι, τον Μήτσο για τις στεγνές κάλτσες και τον Αντώνη για την παρέα.
Ένα βιδεο μέχρι να ψηθεί το δεύτερο με την βουτιά στο ποταμάκι

Για το Κιτ κατ δεν διάβασα κάτι κύριε Κώστα.
Ήταν πικρό;
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Μας πήρε το ποτάμι...

Αν κατάλαβα καλά ο ένας μόνο εσώθει του πνιγμού, οι άλλοι πνιγήκατε δις διατι μια φορά μόνο δεν ήτο αρκετή
 

2wheeler

Μέλος
Όνομα
Τασος
Μοτό
F800GS, RSV MILLE
Αργά χθες το βράδυ λοιπόν, μετά την ακύρωση της βόλτας, μιλήσαμε 4 βλαμμένοι και είπαμε να πάμε να πνιγούμε.
Εχθές έριξε μεγάλη ποσότητα νερού στην Εύβοια και το καταλάβαμε από πρώτο χέρι, αλλά ρίξαμε πολύ γέλιο και αυτό έμεινε στο τέλος.

Να ευχαριστήσω τον Χρήστο για το στεγνό παντελόνι, τον Μήτσο για τις στεγνές κάλτσες και τον Αντώνη για την παρέα.
Ένα βιδεο μέχρι να ψηθεί το δεύτερο με την βουτιά στο ποταμάκι

Σκληροι!!! Την επομενη μπρατσακια!!!!
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom