Pourodouring και picnicing στα Γερανεια

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
@mAthosalas : Φίλε Κώστα ,η εμπειρία μου έχει δείξει ότι ,τα ελαστικά είναι καθαρά προσωπική υπόθεση.
Ενας τύπος ελαστικών που αρέσει σ'εμένα κ στην μοτό μου ,παίρνει τις χειρότερες κριτικές απο άλλον αναβάτη ή/και με άλλη μοτό.
Οπότε ,μόνο αν τα ζήσεις θα μπορέσεις να έχεις εμπεριστατωμένη προσωπική άποψη.
Και ΚαλοΤάξιδα ολούθε να είναι σου εύχομαι.:friendship:
θα συμφωνησω Κωστη...ετσι ακριβως ειναι και νομιζω το εχουμε συζητησει κατα καιρους..."Οσα ξερει ο Νοικοκυρης δεν τα ξερει ο κοσμος ολος" λεει μια παροιμια του λαού και στην περιπτωση μας λεει πολλα...:)
Θενκς για τις ευχες κ ευχομαι να ανταμωσουμε σε κανα χωματινο να τα πουμε κ απο κοντα...καιρος ειναι :)
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Καλησπερα. Συγνωμη παιδες που ανοιξα κι'εγω τον ασκο του αιολου στο θεμα του pouroduring & picknicking σχετικα με τα λαστιχα αλλα το μπροστινο Karoo 3 (μονο το μπροστινο εχω βαλει) με εχει πουλησει δυο φορες και ειναι "ευαισθητο" θεμα. Οπως τα ειπε ο Κωστας-Γατος παραπανω (θενκς φιλε Κωστα :ok: οπως εχω ξαναγραψει με ξερεις καλυτερα απο ..μενα :oops:), εχω φορεσει ΜΤ21 και TKC80 και νομιζω οτι για τον τροπο που οδηγω το μπροστινο Karoo 3 δεν με καλυπτει σαν λαστιχο για γρηγορες χωματαδες, π.χ. οταν εχει χουφτωσει ο καπεταν-Κονκωστης το γκαζι μπροστα και παμε πλακωμενοι σε αγνωστα χωματα ή σε κυνηγητα "ευγενους αμιλλας" κλπ κλπ

Αλλα οπως εγραψα και στο σχετικο νημα, τα λαστιχα εχουν να κανουν και με το μηχανακι και με τον τροπο που οδηγει καποιος. Για παραδειγμα, ξερω αναβατη 800GS που ταχει φορεσει (που εχει χαθει ο tthodor ρε παιδια?) ο οποιος κυνηγαει το μηχανακι του σε ασφαλτο και χωμα και ο οποιος εχει πει τα καλυτερα για τα λαστιχα δηλ. "κανενα προβλημα". Οπως λεει κι'ο Μαθο πιο πανω "οσα ξερει ο νοικοκυρης δεν τα ξερει ο κοσμος ολος". Καλοταξιδα και καλολασπωτα λοιπον Μαθο και θα ειναι ενδιαφερον ν'ακουσουμε τις δικες σου αποψεις στο σχετικο νημα οταν θα τις εχεις σχηματισει μετα απο αρκετα χιλιομετρα.

:friendship:
 
Τελευταία επεξεργασία:

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Καλησπερα. Συγνωμη παιδες που ανοιξα κι'εγω τον ασκο του αιολου στο θεμα του pouroduring & picknicking σχετικα με τα λαστιχα αλλα το μπροστινο Karoo 3 (μονο το μπροστινο εχω βαλει) με εχει πουλησει δυο φορες και ειναι "ευαισθητο" θεμα. Οπως τα ειπε ο Κωστας-Γατος παραπανω (θενκς φιλε Κωστα :ok: οπως εχω ξαναγραψει με ξερεις καλυτερα απο ..μενα :oops:), εχω φορεσει ΜΤ21 και TKC80 και νομιζω οτι για τον τροπο που οδηγω το μπροστινο Karoo 3 δεν με καλυπτει σαν λαστιχο για γρηγορες χωματαδες, π.χ. οταν εχει χουφτωσει ο καπεταν-Κονκωστης το γκαζι μπροστα και παμε πλακωμενοι σε αγνωστα χωματα ή σε κυνηγητα "ευγενους αμιλλας" κλπ κλπ

Αλλα οπως εγραψα και στο σχετικο νημα, τα λαστιχα εχουν να κανουν και με το μηχανακι και με τον τροπο που οδηγει καποιος. Για παραδειγμα, ξερω αναβατη 800GS που ταχει φορεσει (που εχει χαθει ο tthodor ρε παιδια?) ο οποιος κυνηγαει το μηχανακι του σε ασφαλτο και χωμα και ο οποιος εχει πει τα καλυτερα για τα λαστιχα δηλ. "κανενα προβλημα". Οπως λεει κι'ο Μαθο πιο πανω "οσα ξερει ο νοικοκυρης δεν τα ξερει ο κοσμος ολος". Καλοταξιδα και καλολασπωτα λοιπον Μαθο και θα ειναι ενδιαφερον ν'ακουσουμε τις δικες σου αποψεις στο σχετικο νημα οταν θα τις εχεις σχηματισει μετα απο αρκετα χιλιομετρα.

:friendship:
Να σαι καλα George...θα δωσω στιγμα εννοειται.Πολυτιμη η αποψη σου(γενικοτερα και ειδικα) για μενα και τη διαβαζω,λαμβανω υπ'οψη με σεβασμο και προσοχη-να ξερεις.Γιατι μπορει ο Νοικοκυρης αλλά...ειναι πολλοι "Νοικοκυρηδες" τοσο σε οδηγηση οσο και σε σκεψη.:yew:
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Για να επανέλθουμε στο ΘΕΜΑ.

Ανεβαίνουν τα βίδεα:)...2 τεύχη περικαλώ;)...όλη την Κυριακή μου έφαγανo_O...
...ευτυχώς που η κυραΜάρω μου έχει κατανόηση:rolleyes:....(δεν θα μπορούσε να κάνει κι αλλιώς άλλωστε με μένα που'μπλεξε):muted:

Θα τ'αφήκω να σιγοβράζουνε ούλη νύχτα στην γάστρα του σουλήνα ,και θα σας τα σερβίρω αύριο πουρνό-πουρνό ,καλά να'μαστε βέβαια.:friendship:
 

spyg

Μέλος
Περιοχή
Χολαργός
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
701 Enduro
Ωραία βόλτα και ωραιότερο παρεάκι. Μακάρι να βρω χρόνο να ακολουθήσω κάποια στιγμή και να σας γνωρίσω από κοντά!
Keep pouroduring!
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Εκανα για πρώτη φορά την δοκιμή να βάλω να ανέβουν 2 videos ταυτόχρονα.
Δυστυχώς ανεβαίνουν αργά κ αναλογικά (είναι κ τα 2 στο 60%) οπότε ,βραδάκι στις αργάμιση τα βλέπω να βγαίνουν απ'την γάστρα.
Τσιμπήστε κάτι πρόχειρο μέχρι τότε.....
Sorry guys....δεν θα ξαναμαγειρέψω δυό φαγητά ταυτόχρονα.:happy:
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Η καλή μέρα απο το πρωί φαίνεται.Με το που πρωτοπατήσαμε χώμα και αρχίσαμε τα μπρός πίσω στον ΤΙΤΑΝ!! κοιταχτήκαμε με τον Γάτο και είμασταν σίγουροι ότι η μέρα θα παέι καλά :yew:
Χάρηκα που γνώρισα αρκετούς απο εδώ μέσα αλλά και ξαναείδα κάποια παιδιά απο το παρελθόν.Στα επόμενα :friendship:


(μτφ: έβαλα λάστιχα).





Ψιτ... ψηλέ... ναι εσύ με το κράνος μου :p ... πας ανάποδα καλέ!
Όλοι οι καλοί μαζί και ο ψωριάρης χώρια :roflmao:.Για την ιστορία και μόνο,οι άλλοι πάνε ανάποδα αλλά είδαν :photo: και έμειναν αγάλματα :D.
Καλολάσπωτα τα καινούργια 'παπά' :ok:
 

lord_dimos

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
R1150gs
R100 caferacer
ωραια ιδεα σκαρφιστηκατε! καλη φαση, μχηανακια πολλα, παρεα ομορφη! και εχω να παω και Γερανεια καμποσα χρονια!
αντε και στην επομενη!
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Κωνσταντινε ευχαριστουμε για τον κοπο και τον χρονο που αφιερωσες για να αποτυπωθει μια καλη αναμνηση:friendship:
 

MoNiker

ΑνεΜελος...
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Πανος
Μοτό
HUSQVARNA...sexy10 enduro
Το καλο πραγμα αργει...:ok: Επι ευκαιριας να ευχαριστησω και γω με τη σειρα μου ολους οσους εδωσαν το κατι παραπανω(πλοηγηση,φωτογραφικο υλικο, βιντεο κτλ.) ωστε να δημιουργηθει μια ολοκληρωμενη εκδρομη...:hailbig:
 

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
να βαλω και γω μερικες φωτο που εχω
καθυστερησα λιγο αλλα αυτες τις μερες ειχα πολυ τρεξιμο

με το που ξεκινησαμε μας επιασε βροχη,ετσι καναμε σταση σε βενζιν-αδικο για να βαλουμε αδιαβροχα.
εγω δεν ειχα παρει μαζι μου και ημουν ετοιμος να αποχωρησω αλλα ο φιλος moniker μου εδωσε ενα αδιαβροχο φορεματακι μουρλια
ευχαριστω moniker:friendship:












και τελος τα γνωστα....
ωραια περασαμε,εισασταν καλα και φρονιμα παιδια,χαρηκαμε για τις γνωριμιες,φαγατε ολο το φαγητο σας κλπ.:laugh::laugh:

στις επομενες:friendship:
 
Top Bottom