Pourodouring και picnicing στα Γερανεια

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μπράβο ρε κοπέλια, καλά μου τα'λεγε ο @tiflaeisai !
Και στην επόμενη με το καλό!

Π'λι, να βάλεις χούφτες... ;)
Πρώτα να βάλει μυαλό. ....:p
Αν και δεν το θέλει κανείς γνωστός του... :D
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
αν πω οτι ''δεν'' ζηλεψα θα ειναι ψεμα...φανταζομαι ποσο γεματοι γυρισαν ολοι οσοι ελαβαν μερος!!
οι ''γατοι'' του PuroDuro team ξερουν καλα να στηνουν σωστες βουνισιες τσαρκες.
ευγε σε ολους σας!:friendship:
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
"Ρε που μας παει παλι το ατομο?"
"Aαααντε παλι..."
Με την φωνη του XLGeorge:friend:
Κονκωστη, σιγα ρε φιλαρακι - ευκολακια/ισαδια τους εβαλες ;) εξ'αλλου οταν αναφωνω "Που μας παει ρε το ατομο?!" συνηθως εχει γκρεμια και σαβουρδιαζεσαι! :friend:
 
Τελευταία επεξεργασία:

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Μου ειπε ο Γατουλης που περιποιειται το 640Adv στη φωτο οτι εδιωξε απροειδοποιητα το μπροστινο με Karoo 3 σε μια λασπιτσα και σαβουρδιασε τον Φοινικα. Εχω γραψει σχετικα στο νημα με τα Karoo επειδη τοχω δει το εργο, μαλιστα επεσα με χιλιομετρα κυνηγωντας τον Βαγγελη-tcdrift με το XR καπου στην κεντρικη Πινδο. Το λαστιχο αυτο δεν κανει για εντουραδικους ρυθμους, ειναι για διελευσεις και οχι για κυνηγητα και τα σχετικα. Δυστυχως τοχω ακομη πανω, ελπιζω να μην εχει πολλες λασπες την επομενη Κυριακη..
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μου ειπε ο Γατουλης που περιποιειται το 640Adv στη φωτο οτι εδιωξε απροειδοποιητα το μπροστινο με Karoo 3 σε μια λασπιτσα και σαβουρδιασε τον Φοινικα. Εχω γραψει σχετικα στο νημα με τα Karoo επειδη τοχω δει το εργο, μαλιστα επεσα με χιλιομετρα κυνηγωντας τον Βαγγελη-tcdrift με το XR καπου στην κεντρικη Πινδο. Το λαστιχο αυτο δεν κανει για εντουραδικους ρυθμους, ειναι για διελευσεις και οχι για κυνηγητα και τα σχετικα. Δυστυχως τοχω ακομη πανω, ελπιζω να μην εχει πολλες λασπες την επομενη Κυριακη..
Πες τα Χρυσόστομε.... Ακούς εκεί χωμάτινο το Karoo 3...

Εγώ δεν ξαναλέω, ότι είναι ίσως ότι χειρότερο υπάρχει για δύσκολο χωμα......γιατι θα στεναχωρήσω τον μάθο. ....και δεν θελω:rolleyes:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Μου ειπε ο Γατουλης που περιποιειται το 640Adv στη φωτο οτι εδιωξε απροειδοποιητα το μπροστινο με Karoo 3 σε μια λασπιτσα και σαβουρδιασε τον Φοινικα. Εχω γραψει σχετικα στο νημα με τα Karoo επειδη τοχω δει το εργο, μαλιστα επεσα με χιλιομετρα κυνηγωντας τον Βαγγελη-tcdrift με το XR καπου στην κεντρικη Πινδο. Το λαστιχο αυτο δεν κανει για εντουραδικους ρυθμους, ειναι για διελευσεις και οχι για κυνηγητα και τα σχετικα. Δυστυχως τοχω ακομη πανω, ελπιζω να μην εχει πολλες λασπες την επομενη Κυριακη..
Συγνώμη για την πάρεμβαση στο νήμα αλλα όσο αφορά την Σαβούρδα!!!δε φτάει το λάστιχο !!!
Φτάει οτι χαλάρωσα διότι ηταν ισαδι ,η λάσπη επιφανειακή ,εγω είχα φύγει νοητά!!!και νόμιζα οτι ειμουν αλλου !!!!!
Αρα!!!ξεχασα στιγμιαία τις αδυναμίες του ελαστικού που εχω γράψει στο στο νήμα του Μαθου
Όσες αδυναμίες να εχει το εργαλείο(μοτο) η καποια περιφερειακά (Λαστιχα )
Οταν ο χειριστής εχει το νου!!!!!!του εκει!! ελαχιστοποιεί τους κινδύνους παντα!!!, αρα υπό συνθήκες ολα μπορούν να γίνουν διαχειρίσιμα
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Εγώ δεν ξαναλέω, ότι είναι ίσως ότι χειρότερο υπάρχει για δύσκολο χωμα......γιατι θα στεναχωρήσω τον μάθο. ....και δεν θελω:rolleyes:
Αργησες 1 μερα ή μου φαινεται;...:hungover::oops:...αυτα τα λενε πριν...τωρα ....:UH: Που ειναι και εκεινος ο DTZημητρης οταν θες μια καλη γνωμη...:pc:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αργησες 1 μερα ή μου φαινεται;...:hungover::oops:...αυτα τα λενε πριν...τωρα ....:UH: Που ειναι και εκεινος ο DTZημητρης οταν θες μια καλη γνωμη...:pc:
http://www.advride.gr/threads/Ελαστικά-Αnlas-capra-x-για-mega-on-off.1620/

Νομίζω ότι είχαμε εξαντλήσει το θέμα, με τα καλύτερα χωμάτινα λάστιχα, μετά από την δοκιμή μεγάλης διάρκειας, 4 διαφορετικών μηχανων-οδηγών .

Αλλά καλό είναι να τα δοκιμάσεις και εσύ. ....μπορει να σου αρέσουν
Εγώ θα σου πρότεινα να προσέχεις το μπροστινό και να πάρεις Καλές ωτασπιδες. ...:p
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
http://www.advride.gr/threads/Ελαστικά-Αnlas-capra-x-για-mega-on-off.1620/
Νομίζω ότι είχαμε εξαντλήσει το θέμα, με τα καλύτερα χωμάτινα λάστιχα, μετά από την δοκιμή μεγάλης διάρκειας, 4 διαφορετικών μηχανων-οδηγών .
Αλλά καλό είναι να τα δοκιμάσεις και εσύ. ....μπορει να σου αρέσουν
Εγώ θα σου πρότεινα να προσέχεις το μπροστινό και να πάρεις Καλές ωτασπιδες. ...:p
Κωστα συνηδειτα τα επελεξα.Ως ενα ελαστικο για μονιμα επανω για χρηση μεγαλου OnOff.Δηλαδη καλο παντου χωρις εξτριμ απαιτησεις για πολυ βαρυ τεραιν ωσαν MitasE09 και στριβειν ασφαλτο ωσαν TR91...ομως εδω αυτο που θελω με τα Καρου3 ειναι διαρκεια σε αντοχη χιλιομετρων στα 8.000-10.000χλμ με μικτη χρηση και να πηγαινω βουνα και επαρχιες χωρις το "αγχος" της τραμπας αναλογα με το τεραιν κ το φορτωμα...
Επισης μετα τα Ε09 ο θορυβος εδω ειναι...λελούδι...οπως και οι κραδασμοι οπως και η ασφαλτινη πατημασια. Το μπροστινο θα το προσεχω πριν...το πεις γιατι εχω την εικονα απο το K60scout αντιστοιχης φιλοσοφιας κ χαραξης και παμε χαλαρα ...δεν ξερω πόσο αισθηση δινει,θα το δω.
Αν μου αρεσουν κ τα αγαπησω θα ειναι γιατι θα ανταποκριθουν στο ρολο που ζηταω απο τετοιο ελαστικο..."ενα για ολα με παραχωρησεις"...Αλλιως θα γυρισω σε ενα MitasE09 για χωμα + εναα MitasE08 για ασφαλτο και περιπατο σε στεγνα δαση...και μενω εκει...
Ειδωμεν...
θενκς για την βοηθεια
ΥΓ.Που ειναι κ εκεινος ο DTZΜητσος γμτ...
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Συγνώμη για την πάρεμβαση στο νήμα αλλα όσο αφορά την Σαβούρδα!!!δε φτάει το λάστιχο !!!
Φτάει οτι χαλάρωσα διότι ηταν ισαδι ,η λάσπη επιφανειακή ,εγω είχα φύγει νοητά!!!και νόμιζα οτι ειμουν αλλου !!!!!
Αρα!!!ξεχασα στιγμιαία τις αδυναμίες του ελαστικού που εχω γράψει στο στο νήμα του Μαθου
Όσες αδυναμίες να εχει το εργαλείο(μοτο) η καποια περιφερειακά (Λαστιχα )
Οταν ο χειριστής εχει το νου!!!!!!του εκει!! ελαχιστοποιεί τους κινδύνους παντα!!!, αρα υπό συνθήκες ολα μπορούν να γίνουν διαχειρίσιμα
Μ'αρέσει που ζητάς κ συγνώμη για να μιλήσεις ρε φίλε.:thumbsdown:
Μην είσαι τόσο ντροπαλός....δεν θα σε αποπάρουμε κιόλας.:D

Δίκιο έχεις σε όλα όσα λές κ συμφωνώ.
Ούτε ο δρόμος ,ούτε η μοτό ,ούτε τα λάστιχα φταίνε ,για μιά πτώση.
Ο αναβάτης φταίει ΠΑΝΤΑ ,που δεν εκτίμησε σωστά τις συνθήκες ,ή ΥΠΕΡεκτίμησε τις δυνατότητές του ,άρα έκανε κ λάθος χειρισμούς.

Απο την άλλη μεριά ,αυτό που θέλει να πεί ο ΧΛΓιώργης ,είναι ότι ,σε σχέση με την εμπειρία του απο άλλα ημιχωμάτινα ελαστικά (TKC-MT21) ,τα KAROO3 σε "πουλάνε" ευκολότερα ,απροειδοποίητα ,κ "χωρίς γυρισμό".
Με λίγα λόγια ,μ'ένα καταλληλότερο ελαστικό ,θα μπορείς να βυθίζεσαι στους στοχασμούς σου χωρίς να πέφτεις.:D:friendship:



@mAthosalas : Φίλε Κώστα ,η εμπειρία μου έχει δείξει ότι ,τα ελαστικά είναι καθαρά προσωπική υπόθεση.
Ενας τύπος ελαστικών που αρέσει σ'εμένα κ στην μοτό μου ,παίρνει τις χειρότερες κριτικές απο άλλον αναβάτη ή/και με άλλη μοτό.
Οπότε ,μόνο αν τα ζήσεις θα μπορέσεις να έχεις εμπεριστατωμένη προσωπική άποψη.
Και ΚαλοΤάξιδα ολούθε να είναι σου εύχομαι.:friendship:
 
Top Bottom