R1200 GS & R1200 GSA

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
τι κερδίζεις?
Θεωρητικά περισσότερη ιπποδύναμη και ροπη οπως και βελτίωση κατανάλωσης.αλλα το βασικό που θελω είναι καλύτερη λειτουργία του boxer και γέμισμα χαμηλά μεχρι 3000rpm που υποστηρίζουν οτι γίνεται.

Στάλθηκε από το RMX3572 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Θεωρητικά περισσότερη ιπποδύναμη και ροπη οπως και βελτίωση κατανάλωσης.αλλα το βασικό που θελω είναι καλύτερη λειτουργία του boxer και γέμισμα χαμηλά μεχρι 3000rpm που υποστηρίζουν οτι γίνεται.

Στάλθηκε από το RMX3572 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
μαρεσει...
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
μαρεσει...
Και μενα..εχω διαβάσει πολλά καλά σχολια για τα 1100 και 1150 που εχει κανει και στο εξωτερικό..αλλα δεν βρίσκω πολλα πράγματα για 1200.θα το κάνω κατα πασα πιθανότητα και θα ενημερώσω και εδω το θέμα.

Στάλθηκε από το RMX3572 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Και μενα..εχω διαβάσει πολλά καλά σχολια για τα 1100 και 1150 που εχει κανει και στο εξωτερικό..αλλα δεν βρίσκω πολλα πράγματα για 1200.θα το κάνω κατα πασα πιθανότητα και θα ενημερώσω και εδω το θέμα.

Στάλθηκε από το RMX3572 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μίλα με το πουλί πριν πετάξεις τα λεφτά σου
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
τι κατάλαβα...
Μίλα με το πουλί(σου) πριν πετάξεις τα λεφτά σου... :UH::ha
Είσαι ανωμαλαρα... :p

Σοβαρά τώρα...ο φοίνικας έχει πετάξει πολλά ευρώ, προσπαθώντας να κάνει αυτά που λέει ο Άκης παραπάνω
Ξεκίνησε με χαρτογραφήσεις κλπ ομορφιες συνέχισε με πιστόνια εκκεντροφόρους και μετά από όλα αυτά, κατάλαβε ότι πέταξε τα λεφτά του.
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Και μενα..εχω διαβάσει πολλά καλά σχολια για τα 1100 και 1150 που εχει κανει και στο εξωτερικό..αλλα δεν βρίσκω πολλα πράγματα για 1200.θα το κάνω κατα πασα πιθανότητα και θα ενημερώσω και εδω το θέμα.

Στάλθηκε από το RMX3572 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αν έχεις σκοπό να το δώσεις δεν νομίζω ότι αξίζει να μπεις σε τέτοια διαδικασία...:thinking:
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Είσαι ανωμαλαρα... :p

Σοβαρά τώρα...ο φοίνικας έχει πετάξει πολλά ευρώ, προσπαθώντας να κάνει αυτά που λέει ο Άκης παραπάνω
Ξεκίνησε με χαρτογραφήσεις κλπ ομορφιες συνέχισε με πιστόνια εκκεντροφόρους και μετά από όλα αυτά, κατάλαβε ότι πέταξε τα λεφτά του.
Αυτό που κάνει ο Γιάννης, δεν έχει καμμία σχεση με όλη αυτήν την γενική και καταστροφική παρέμβαση που είχε κάνει ο Στέργιος στο μηχανάκι του!!!!!!!!
Βελτιώνει απλά τους χάρτες, κάτι που είναι πολύ εύκολο για κάθε εταιρεία, αλλά δεν τους το επιτρέπουν οι ηλιθιοι κανονισμοί ρύπων κτλ κτλ!!!!!
Μην τα μπερδεύεις!!!!
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Αν έχεις σκοπό να το δώσεις δεν νομίζω ότι αξίζει να μπεις σε τέτοια διαδικασία...:thinking:
Για να μην το δωσω λεω να το κάνω...αν γεμίσει εκεί χαμηλά δεν εχω καποιο αλλο σπουδαίο παράπονο..

Στάλθηκε από το RMX3572 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Για να μην το δωσω λεω να το κάνω...αν γεμίσει εκεί χαμηλά δεν εχω καποιο αλλο σπουδαίο παράπονο..

Στάλθηκε από το RMX3572 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Να το κάνεις.
Είναι απ'τα ελάχιστα που αξίζει κάποιος να κάνει.
Εδώ αγοράζουμε ότι μαλακία μας κατέβει στο κεφάλι, ακόμα και.... διακοσμητική, και στο τέλος, πάντα την πουλάμε, αργά ή γρήγορα!!!!
Κανείς δεν κράτησε για "πάντα" μηχανάκι!!!!
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Να το κάνεις.
Είναι απ'τα ελάχιστα που αξίζει κάποιος να κάνει.
Εδώ αγοράζουμε ότι μαλακία μας κατέβει στο κεφάλι, ακόμα και.... διακοσμητική, και στο τέλος, πάντα την πουλάμε, αργά ή γρήγορα!!!!
Κανείς δεν κράτησε για "πάντα" μηχανάκι!!!!
Εεεε.....όχι... και.... κανείς..!!!!
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Ροπή χαμηλά στο 1200, το "τρακτέρ" που υποτίθεται ότι...

έρχεται η συντέλεια του κόσμου.
Ποιος υποστηρίζει οτι εχει κατω απο τις 3500 ο μπόξερ ροπη;
Εχει όμορφο δούλεμα απο 3500 μεχρι να κρεμάσει.αποσα λιγα μπορω να καταλάβω δηλαδή.

Στάλθηκε από το RMX3572 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ποιος υποστηρίζει οτι εχει κατω απο τις 3500 ο μπόξερ ροπη;
Όλοι.

Και η δική μου εντύπωση ίδια με την δική σου είναι, αλλά λέμε τώρα..
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Μια και ηρθε η κουβεντα περι ροπης 1200 GS, να αναφερω οτι οταν ειχα παρει καποτε σε Κροατια/Σλοβενια σχεδον για μια ολοκληρη μερα ενα 1200 GS του 2008 (ειχαμε αλλαξει μηχανακια), το περιμενα πολυ πιο ροπατο χαμηλα με βαση τα οσα ειχα ακουσει. Και επισης πιο "ελαφρο" λογω boxer, με βαση και παλι του τι λεγεται.
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Μια και ηρθε η κουβεντα περι ροπης 1200 GS, να αναφερω οτι οταν ειχα παρει καποτε σε Κροατια/Σλοβενια σχεδον για μια ολοκληρη μερα ενα 1200 GS του 2008 (ειχαμε αλλαξει μηχανακια), το περιμενα πολυ πιο ροπατο χαμηλα με βαση τα οσα ειχα ακουσει. Και επισης πιο "ελαφρο" λογω boxer, με βαση και παλι του τι λεγεται.
Η αλήθεια είναι οτι ειναι και λιγα κιλά αλλα κυρίως στο χαρτί.
Αν το συγκρίνεις με ενα 950/990που εχουν τα ίδια κιλα και είναι ίδιας γενιας είναι χαοτική διαφορά σε αίσθηση.βεβαια σε ανταμείβει στο ταξίδι που ειναι τρένο και ευχάριστο.

Στάλθηκε από το RMX3572 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Η αλήθεια είναι οτι ειναι και λιγα κιλά αλλα κυρίως στο χαρτί.
Αν το συγκρίνεις με ενα 950/990που εχουν τα ίδια κιλα και είναι ίδιας γενιας είναι χαοτική διαφορά σε αίσθηση.βεβαια σε ανταμείβει στο ταξίδι που ειναι τρένο και ευχάριστο.

Στάλθηκε από το RMX3572 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ρώτα και εμένα τί τραβάω για νά τό μετακινήσω...
Σταματημένο έχει πολύ βαρια αίσθηση...
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Η αλήθεια είναι οτι ειναι και λιγα κιλά αλλα κυρίως στο χαρτί.
Αν το συγκρίνεις με ενα 950/990που εχουν τα ίδια κιλα και είναι ίδιας γενιας είναι χαοτική διαφορά σε αίσθηση.βεβαια σε ανταμείβει στο ταξίδι που ειναι τρένο και ευχάριστο.

Στάλθηκε από το RMX3572 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Η ελαφριά αίσθηση είναι κοινό χαρακτηριστικό σε όλα τα ΚΤΜ.
Προχθές στην βόλτα στην Εύβοια, πήρε ο Eliaskat το GT και μου έλεγε πόσο πιο ελαφριά αίσθηση είχε σε σχέση με το Tuono (το αντίστροφο φυσικά ένοωσα κι εγώ, νόμιζα ότι το Aprilia είχε χαλασμένα ρουλεμάν λαιμού :D) . Τόσο που νομίζεις ότι κάτι φταίει ή ότι δεν θα είναι σταθερό στα πολλά. Αντίστοιχα και το Super Adventure που το οδήγησε ο κολλητός (με Caponord 1200 τότε) και μου έλεγε ότι φαινόταν 50 κιλά λιγότερα.
 
Top Bottom