R1250 GSA

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Και το δεκατριο και το δεκατεσσερο να έρθει ...εσένα η bmw δεν στο δίνει , δεν το πουλάει ..υπάρχει θέμα μάρκετιγκ ......
Λουγκρα
Ραμολι
Παλιογερε
Γοτθε
Οστρογοτθε
Βίσιγοτθε
Αφού ξες... Αν δεν μου δώσει πράσινο φως ο δικός σου από Γέρακα δεν ψωνίζω.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Και το δεκατριο και το δεκατεσσερο να έρθει ...εσένα η bmw δεν στο δίνει , δεν το πουλάει ..υπάρχει θέμα μάρκετιγκ ......
Λουγκρα
Ραμολι
Παλιογερε
Γοτθε
Οστρογοτθε
Βίσιγοτθε
Σε παίρνει τηλέφωνο μπροστά μου ο υπάλληλος του Σφακιανάκη και δεν μπορείς να μιλήσεις από την ηδονή... Να ξέρεις έχω γελάσει πολυ, ήθελα να σε τρολαρω λίγο αλλά την γλίτωσες.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σε παίρνει τηλέφωνο μπροστά μου ο υπάλληλος του Σφακιανάκη και δεν μπορείς να μιλήσεις από την ηδονή... Να ξέρεις έχω γελάσει πολυ, ήθελα να σε τρολαρω λίγο αλλά την γλίτωσες.
Το θέλουν πίσω, γιατί είναι δυσφήμιση για την εταιρεία... Ο πουλις
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το θέλουν πίσω, γιατί είναι δυσφήμιση για την εταιρεία... Ο πουλις
τον συμπάθησαν πολύ άμα θες να ξέρεις.

ο πουλής είναι μορφή και σημαία και σύμβολο.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Καλησπέρα
Χλμ τοταλε 600
Ο Αγιάννης ο Ρώσος είχε την τιμητικη του
Σιγουλια σιγουλια πήγα σιγουλια σιγουλια γύρισα
Άγνωστο το μηχανάκι ακόμα
Δεν μπορεσα να πάρω ούτε μια στροφή σωστά ...κατά κάποιο τρόπο
Άντε ξανά μανα να κουμπωσουμε
Άλλο στήσιμο
Δεν έχω βρει ακόμα το πώς θα κάθομαι
Βρήκα την χιλασιστ ...πιέζω το μπροστινό φρένο δυνατά και μπαίνει το χεροφρονο ....
Βρωμογκαζο του κερατά
Φρεναρες
Σήμερα κατάλαβα και όλο το σύστημα με το τραξιον αβς κόρνερ ,κλπα όταν μου πετάχτηκε ένας και εγώ πάτησα τα φρένα και άρχισα την τραμπάλα να πάω δεξιά να πάω αριστερά
Με πήγε κατά κάποιο τρόπο αριστερά
Ούτε που κατάλαβα τι έγινε απλά ένιωσα ότι μαζί με το μηχανάκι, ότι έκανα, βγήκε πιο ανάλαφρα,
σε καλό ....
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Θα αλλάξω τον μύλο στο Σασμάν, η πρώτη πάνω και θα στο δώσω βόλτα!!!


Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλησπέρα
Χλμ τοταλε 600
Ο Αγιάννης ο Ρώσος είχε την τιμητικη του
Σιγουλια σιγουλια πήγα σιγουλια σιγουλια γύρισα
Άγνωστο το μηχανάκι ακόμα
Δεν μπορεσα να πάρω ούτε μια στροφή σωστά ...κατά κάποιο τρόπο
Άντε ξανά μανα να κουμπωσουμε
Άλλο στήσιμο
Δεν έχω βρει ακόμα το πώς θα κάθομαι
Βρήκα την χιλασιστ ...πιέζω το μπροστινό φρένο δυνατά και μπαίνει το χεροφρονο ....
Βρωμογκαζο του κερατά
Φρεναρες
Σήμερα κατάλαβα και όλο το σύστημα με το τραξιον αβς κόρνερ ,κλπα όταν μου πετάχτηκε ένας και εγώ πάτησα τα φρένα και άρχισα την τραμπάλα να πάω δεξιά να πάω αριστερά
Με πήγε κατά κάποιο τρόπο αριστερά
Ούτε που κατάλαβα τι έγινε απλά ένιωσα ότι μαζί με το μηχανάκι, ότι έκανα, βγήκε πιο ανάλαφρα,
σε καλό ....
Δεν σε σώνει ούτε ο αι Γιάννης ο βαφτιστης, από την άσπρη λαιλαπα.... Με αυτά τα ηλεκτρονικά που έμπλεξες τώρα στα γεράματα.
Έλα στον καφέ αύριο να μαζέψεις χλμ
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Καλορίζικο Στέργιο.
Εύχομαι πολλά κ ασφαλή χιλιόμετρα κ να το χαρείς στο μέγιστο.
Ο Κώστας άκουσα ότι είπε σε κάποιους ότι στην ευθεία θα του φεύγεις λίγο μπροστά αλλά στις στροφές θα σε περιμένει στις διασταύρωσεις μην χαθείς.
Ήμουν παραδίπλα όταν το είπε.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Καλορίζικο Στέργιο.
Εύχομαι πολλά κ ασφαλή χιλιόμετρα κ να το χαρείς στο μέγιστο.
Ο Κώστας άκουσα ότι είπε σε κάποιους ότι στην ευθεία θα του φεύγεις λίγο μπροστά αλλά στις στροφές θα σε περιμένει στις διασταύρωσεις μην χαθείς.
Ήμουν παραδίπλα όταν το είπε.
Αγαπητό μου παιδί Λεωνίδα
Μην ακούς τον Κώστα ,έχει πάθει ψυχολογικο ..κατι σαν ντουβρουτζας!!!!!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Χιλιόμετρα τοταλε 2300
Σπιτσλες 3
Τραίνο στις στροφές , κατάφερα και εστριψα κάπως ....
Το άνοιξα στα 2000 χλμ τοταλε από δευτερα μέχρι και τις 8000 στροφές μέχρι την έκτη , έγραψε 225 κοντέρ
Η βαλίτσα πίσω η κεντρική μου δημιούργησε κάποιες ασαφειες στο τιμόνι μετα τα 200 ...
Ο τρόπος που ανεβάζει στο dynamic pro είναι καταπληκτικός
Άνοιξα και με ένα κατεμ 1290 T το οποίο με άφησε πίσω περί της 7 μηχανές και σύμφωνα με τις αναφορες του συντροχου μετά διαπιστώσαμε αυτό που γράφεται γενικώς ότι πλέον οι διαφορές δεν είναι χαοτικές σε σχέση με το προηγούμενο lc αλλά διαχειρισιμες
Φυσικά για το κοινό της bmw αυτό είναι αδιάφορο μα είναι μια κρίσιμη κατάσταση για την εμπορική πορεία του μοντέλου σε άλλα target group πελατών !!
Στην πορεία σε εθνικό δρόμο είναι πολύ στιβαρό σου δημιουργεί αίσθημα υπεροπλοιας με τα υπόλοιπα θεριά ,φορτηγά, διάφορα γρήγορα η αργά αυτοκίνητα που οδηγούνται από διάφορους χαρακτήρες οδηγών
Άνετα μπορείς να οδηγείς με 170 μέχρι να τελειώσει η βενζινα με πολύ λιγότερο κόπο!!!!
Πάντως η αίσθηση στην προσέγγιση του σώματος μου πάνω στην μηχανή είναι ακριβώς η ίδια με το πρώτο 1200 του 04 που είχα
Αίσθηση bmw gs, προσωπικα το θεωρώ σωστό
Δεν έχω χρησιμοποιήσει τα άλλα προγράμματα βροχής και χωμάτινων διαδρομών για να έχω άποψη ακόμα
Τα φώτα λένε ότι είναι άψογα ,σίγουρα είναι καλύτερα από αυτό που είχα, gs adve 08,έχω όμως κάποιους ενδιαζμους που μπορεί να είναι και θέμα ηλικίας .....
Θα το εξετάσω εκτενέστερα
Μου την έσπασε που αλλάξανε τους διακόπτες του φλας σε ένα, μονο, κάτι σαν παπάκι αλλά...μάλλον θέμα κόστους
Ο αυτόματος αλαχτης ταχυτήτων ειδικά όταν ανεβάζεις τον θεωρώ καταπληκτικό !!!!μεγάλη διευκόλυνση και για τον οδηγό αλλά και τον συνοδηγό σε σχέση με τα σκορτσαριζματα όταν αλλάζεις με συμπλέκτη και πιστεύω ότι όταν μαθω και το κατέβασμα θα ελαχιστοποιησω τον συμπλέκτη
Αυτά .....
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Ευχαριστουμε που γραφεις updates για το νεο οπλο!!!
Περιμενουμε και αλλα οσο ανεβαινουν τα χιλιομετρα!!!!
Φτου φτου και παλι!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Χιλιόμετρα τοταλε 2700
Σήμερα διπλός
Πρώτη φορά στα χρονικά η γυναίκα μου κοιμήθηκε !!!!! πάνω στην μηχανή
Αυτό σημαίνει για τα δεδομένα της ότι το σίδερο της δημιούργησε τεράστια ασφάλεια καθώς και την χαλάρωσε
Συνεχώς μου λέει ότι είναι βαρετά ότι δεν αισθάνεται τις λακούβες μα ούτε και την ενδιαφέρει αν στρίβω με μεγάλες κλίσεις
Με όλες τις προηγούμενες που είχα ...μηχανές μου έβγαζε το λάδι !!!
Κατανάλωση με δύο άτομα και ταχύτητες πάνω από 130 με ανοίγματα διάφορα !!!η μηχανή έγραψε 6,2 λίτρα στα 100χλμ
Παρατηρώ ότι το πίσω φρένο έχει αναβαθμιστεί παρά πολύ σε σχέση με τα αεροελαιοψυκτα ,
Το μπροστά το δουλεύω με τον δείκτη και είναι αρκετό
Ο διακόπτης σινιαλου μεγάλης σκάλας σαν τοποθεσία απογοήτευση!! καθόλου!!!!!!εργονομικός
Το ίδιο απαίσια!!!!!!τοποθέτηση και τα alarm
Όσο αφορά την οθόνη και τις υπόλοιπες υποκατηγορίες αυτής οκ.......βλέπεις καποια πράγματα ..
Περισσότερο πουλ Μουρ. ...
Ωραιο το ηλεκτρικό σύστημα κλειδώματος του τιμονιού
Το χειρόφρενο πολύ ωραίο και χρηστικό !!!!
Σπιτσλες 3 για το μοτέρ !!!!
Δύναμη δύναμη δύναμη χωρίς ξεσπάσματα ήρεμα χωρίς φανφάρες και τυμπανοκρουσιες
Όμορφος ήχος εξάτμισης τόσο όσο !!!!
Δύο συρόμενα στην σειρά να παίζουν ανοίγεις το γκάζι και όλα γίνονται εύκολα
Θα επιμείνω λίγο στο μοτέρ διότι πάντα με ενοχλούσε που δεν είχα μια σοβαρή ώθηση από το δεξί γκριπ
1200 κυβικά εργαλείο με 256 κιλά και 92 άλογα στον τροχό οκ...αλλά !!!
Είναι ωραια αίσθηση αλλά και συνάμα αποθήκη ασφαλείας αυτα τα 127 άλογα στον πίσω τροχό και ας είναι αχρειαστα .....
Ακούγονται λίγο τα φρένα σαν να σφυρίζουν
Θα τα δούμε στο επόμενο σέρβις αλλαγης λαδιού στα 5000 χλμ
Για την σέλα του οδηγού δεν έχω βγάλει πόρισμα ακόμα , κάτι όμως με προβληματίζει ,ίσως να είναι και ηλικιακό ...
Κάτι παίζει με την ανεμοκαλυψη ...θα το δω στην πορεία και θα αποφανθω όσο αφορά τον εαυτό μου
Αφτα για σήμερα
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Phoenix ,Ήσουν Βυτίνα μεριά σήμερα???

Nikos Note 20 ultra snapdragon
Από Αράχωβα πήγαμε Παύλιανη
Να σου πω την μαυρη αλήθεια ούτε που θυμάμαι ποιον δρόμο πήραμε για να πάμε πάντως γυρίσαμε από αμφεικλια Χαιρώνεια οπου και βγάλαμε φωτό στον Λέοντα
Όσο.και να φενετε παράξενο πάντα στις βόλτες μπαίνει ένας πιτσι μπροστά βγάζει δρομολόγιο και εγώ ακολουθώ ......
 
Top Bottom