Rev it outback 3

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Ευχαριστώ,θα το κοιτάξω.Έχω δεί και το Andes της Alpinestars και της dainese το Tempest-2. Ένα χαρακτηριστικό που μου άρεσε στο outback είναι ότι το παντελόνι το βγάζει και σε πίο κοντό αλλά και η φαρδιά γραμμή του,γιατί θέλω να το φοράω πάνω από την μπότα.
Andes k tempest είναι απλά μπουφάν και όχι 4 εποχών,το tempest που το είχα το κρύο δεν το έχει...
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ευχαριστώ,θα το κοιτάξω.Έχω δεί και το Andes της Alpinestars και της dainese το Tempest-2. Ένα χαρακτηριστικό που μου άρεσε στο outback είναι ότι το παντελόνι το βγάζει και σε πίο κοντό αλλά και η φαρδιά γραμμή του,γιατί θέλω να το φοράω πάνω από την μπότα.
Το Andes το έχω αλλά με τη ζέστη δεν τα πάει καλά λόγω της εσωτερικής μεμβράνης αδιαβροχοποίησης.
Σε γενικές γραμμές ένα σχετικά οικονομικό μπουφάν είναι το οποίο καλύπτει τις περισσότερες συνθήκες χωρίς να είναι πουθενά τέλειο.
 

korobilis7

Μέλος
Περιοχή
rentis
Όνομα
kostas
Μοτό
AFRICA TWIN XRV 750 rd07a
Το τεσσάρων εποχών Scott που έχω (All Terrain αν θυμάμαι σωστά), το φοράω και καλοκαίρι, ανοίγει πολύ. Είναι θέμα ανθρώπου το καλοκαίρι, το τι αντέχει ο κάθε ένας μας. Ποιοτικά φαινόταν "περίεργο" το ύφασμα γιατί ήταν μαλακό και παράξενα άνετο, στην πράξη όμως με διέψευσε με μηδέν φθορές παρά την καθημερινή χρήση χειμώνα/καλοκαίρι και κάποιες μικρές πτώσεις. Ξαναπήρα καλοκαιρινό γιατί ήθελα κάτι πιο "χαρούμενο" σε λευκό που λεκιάζει με την σκέψη φυσικά, αλλά δεν καταλαβαίνω διαφορά το καλοκαίρι με το ένα και με το άλλο. Συν ότι σε μιά μεγάλη ημέρα το πολλών εποχών κλείνει το βράδι.
Επιβεβαιωνω για το SCOTT.
Το φοραω στις θερινες εξορμησεις χωρις ιδιαιτερο προβλημα.
Ενταξει,μεσα στην Αθηνα φουλ καλοκαιρινο χρησιμοποιω.
 

g1ann1s

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Kawasaki Versys 650
Ευχαριστώ,θα το κοιτάξω.Έχω δεί και το Andes της Alpinestars και της dainese το Tempest-2. Ένα χαρακτηριστικό που μου άρεσε στο outback είναι ότι το παντελόνι το βγάζει και σε πίο κοντό αλλά και η φαρδιά γραμμή του,γιατί θέλω να το φοράω πάνω από την μπότα.
Συγνώμη για την παρέμβαση αλλά ψάχνω και εγώ χειμερινό ή 4ων εποχών.. είχα καταλήξει στο Andes V2 αλλά δεν το βρίσκω πουθενά σε L που το είχα δοκιμάσει πριν την πρώτη καραντίνα και μου ήταν κομπλέ. ούτε ευρώπη. και από Αμέρικα δεν στέλνουν όπου το έχω βρει.. Σκεφτόμουν να ανέβω λίγο για το Tempest 2 ή να κινηθώ σε NordCode Adventure Evo σε λογικά πλαίσια κόστους. Τόσο καιρό την έχω βγάλει με καλοκαιρινό Nordcode Jackal Air. καλό αλλά τίποτα ιδιαίτερο. Στην κίνηση δεν αντέχεται με 30+ βαθμούς αλλά καλύτερα ιδρωμένος. Τώρα όμως δεν κρατάει άλλο οπότε ήρθε ώρα για ανανέωση.. Εχετε δοκιμάσει κάποιο από τα δύο αυτά ? Τι προτείνετε ?
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Συγνώμη για την παρέμβαση αλλά ψάχνω και εγώ χειμερινό ή 4ων εποχών.. είχα καταλήξει στο Andes V2 αλλά δεν το βρίσκω πουθενά σε L που το είχα δοκιμάσει πριν την πρώτη καραντίνα και μου ήταν κομπλέ. ούτε ευρώπη
Εδώ ALPINESTARS Andes V2 Drystar Light Gray / Black / Dark Gray Jacket υπάρχει διαθέσιμο στο νούμερο που θες και σε διαφορετικά χρώματα.
Αξιόπιστο μαγαζί.
 

rock n rolla_990

Κόπανος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Ζ
Μοτό
GS χιλιαδιακοσα
Piaggio Beverly
Vespa PX200E
Εχω το πρώτο Andes και προτείνω τη σειρά ανεπιφύλακτα. Πολύ καλό vfm!
 

g1ann1s

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Kawasaki Versys 650

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το andes2 είχε βγει σε προσφορά, το Pro επίσης - που είναι με laminated μεμβράνη. Επειδή είναι αρκετά καλή και προσιτή πρόταση, είναι λογικό.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Το εχω δει.. Δεν το εχει σε μαύρο ή έστω γκρι.. και εκεί έλλειψη έχει σε αυτά τα χρώματα.
Το άσπρο πάντως υπάρχει διαθέσιμο.
 

FeatherBrain

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Kawasaki Versys 1000
Το Andes v2 έχει σταματήσει πλέον από την Alpinestars και έχει αντικατασταθεί από το v3. Οπότε τώρα είναι σε φάση restock τα καταστήματα.. δίνουν ότι έχει μείνει ώστε να φέρουν την 3η γενιά.
 

g1ann1s

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Kawasaki Versys 650
Το Andes v2 έχει σταματήσει πλέον από την Alpinestars και έχει αντικατασταθεί από το v3. Οπότε τώρα είναι σε φάση restock τα καταστήματα.. δίνουν ότι έχει μείνει ώστε να φέρουν την 3η γενιά.
Στον εισαγωγέα που ρώτησα και μίλησα με μία κοπέλα μου είπε ότι για να μην υπάρχει στο site μαλλον το εχουν καταργήσει αλλά δεν μου φάνηκε και σίγουρη.. οπως και να έχει για να έχει τόση έλλειψη και να το λες και εσυ κάτι τέτοιο θα παίζει.. το V3 δεν με ενθουσιάζει από εμφάνιση αλλά δευτερεύων.. δεν το έχω ψάξει και πολύ. Σε σχέση με το Dainese Tempest 2 υπάρχει καλύτερη εικόνα από την AlpineStars ? Γενικά είμαι κρυουλιάρης (λίγο) οπότε θα ήθελα να είναι ζεστό το μπουφαν. τώρα από βροχή ξέρω δεν θα σωθώ με κανένα..


Το άσπρο πάντως υπάρχει διαθέσιμο.
Και είναι και γαμάτο σαν χρώμα αλλά επειδή και το καλοκαιρινό είναι ανοιχτόχρωμο παρατήρησα ότι είναι μπελάς μέσα στο καυσαέριο.. βρωμίζει πολύ και είναι και δύσκολο το πλύσιμο.. θα γίνεται σίχαμα το λευκο γι'αυτό δεν θέλω να μπλέξω..
 

Noobas

Μέλος
Όνομα
Ioannis
Μοτό
Benelli trk502x
Καλημέρα σε όλους. Είμαι στο ψάξιμο για στολή και σκέφτομαι για 4 εποχών. Είδα την συγκεκριμένη και είπα να ρωτήσω γιατί παλιότερα ήταν πολύ καλή εταιρεία. Ισχύει ακόμα?
Πιστεύω με το δικό μας καλοκαίρι θα χρειαστείς και καλοκαιρινή.
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Συγνώμη για την παρέμβαση αλλά ψάχνω και εγώ χειμερινό ή 4ων εποχών.. είχα καταλήξει στο Andes V2 αλλά δεν το βρίσκω πουθενά σε L που το είχα δοκιμάσει πριν την πρώτη καραντίνα και μου ήταν κομπλέ. ούτε ευρώπη. και από Αμέρικα δεν στέλνουν όπου το έχω βρει.. Σκεφτόμουν να ανέβω λίγο για το Tempest 2 ή να κινηθώ σε NordCode Adventure Evo σε λογικά πλαίσια κόστους. Τόσο καιρό την έχω βγάλει με καλοκαιρινό Nordcode Jackal Air. καλό αλλά τίποτα ιδιαίτερο. Στην κίνηση δεν αντέχεται με 30+ βαθμούς αλλά καλύτερα ιδρωμένος. Τώρα όμως δεν κρατάει άλλο οπότε ήρθε ώρα για ανανέωση.. Εχετε δοκιμάσει κάποιο από τα δύο αυτά ? Τι προτείνετε ?
Αυτά τα μπουφάν δεν είναι 4 εποχών και άνοιξη φθινόπωρο στην Αθήνα θα βράζετε... Το tempest που το είχα δεν λέει και πολλά στα πολλά κρύα
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Πιστεύω με το δικό μας καλοκαίρι θα χρειαστείς και καλοκαιρινή.
Είναι σίγουρο γιατί ζεσταίνομαι και εύκολα.Είδα και το sierra nevada της Difi και μου άρεσε πολύ το σύστημα αερισμού του.Δέν ξέρω άν είναι τόσο καλό όσο λέει,αλλά σίγουρα φαίνεται καλύτερο από του Outback...
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Τα μπουφάν 4 εποχών είναι κατά βάση τουριστικής χρήσης...αν θέλεις Revit και αρκετό αέρα τότε πας στο Sand 3. Εγώ που έχω το Urban είμαι σχετικά ικανοποιημένος αλλά όχι όσο με το Sand 1. Εκείνο ήταν πιο ζεστό και δεν περνούσε καθόλου αέρας από τον αυχένα. Ίσως άλλαξαν τη γραμμή. και στα 2 είχα το Small. Πολύ καλή λύση είναι τα klim. Βάζεις δικα σου layers και για χειμώνα και αδιάβροχο ποίηση.
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Τα μπουφάν 4 εποχών είναι κατά βάση τουριστικής χρήσης...αν θέλεις Revit και αρκετό αέρα τότε πας στο Sand 3. Εγώ που έχω το Urban είμαι σχετικά ικανοποιημένος αλλά όχι όσο με το Sand 1. Εκείνο ήταν πιο ζεστό και δεν περνούσε καθόλου αέρας από τον αυχένα. Ίσως άλλαξαν τη γραμμή. και στα 2 είχα το Small. Πολύ καλή λύση είναι τα klim. Βάζεις δικα σου layers και για χειμώνα και αδιάβροχο ποίηση.
Δεν θέλω rev it ντε και καλά,είμαι στο ψάξιμο.'Εχω όμως ταβάνι τα 500 ευρα για πάνω- κάτω.Για το καλοκάιρι θα πάω σε enduro jacket με θώρακα απο μέσα και εντούρο παντελόνι...
 

apache

Μέλος
Όνομα
Μανώλης
Μοτό
Yamaha tracer 900 2018
Τα μπουφάν 4 εποχών είναι κατά βάση τουριστικής χρήσης...αν θέλεις Revit και αρκετό αέρα τότε πας στο Sand 3. Εγώ που έχω το Urban είμαι σχετικά ικανοποιημένος αλλά όχι όσο με το Sand 1. Εκείνο ήταν πιο ζεστό και δεν περνούσε καθόλου αέρας από τον αυχένα. Ίσως άλλαξαν τη γραμμή. και στα 2 είχα το Small. Πολύ καλή λύση είναι τα klim. Βάζεις δικα σου layers και για χειμώνα και αδιάβροχο ποίηση.
Το sand3 είναι πανοπλία, το μόνο κακό είναι ότι πληρώνεις xtra την προστασία πλάτης.
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Το sand3 είναι πανοπλία, το μόνο κακό είναι ότι πληρώνεις xtra την προστασία πλάτης.
Πάγια πολιτική των εταιριών ,ακόμα και στα primioum μπουφανακια
Άμα φτάσεις να δώσεις το 400αρι ,ε παίρνεις και το μεγάλο κόκαλο.
 
Top Bottom