Summer Tour 2015 by 125cc!!

Alexmak 125

Μέλος
Περιοχή
Αστακος, Αιτωλοακαρνανια
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
Derbi Senda DRD 125
BMW f800 gs (το προβληματικό)
Σας έλειψα..?
Summer Tour 2015 by 125cc
Όπως και πέρυσι έτσι και φέτος αποφάσισα να κάνω ένα ταξίδι τέλος του καλοκαιριού, με μόνη παρέα το ταλαίπωρο 125αράκι μου.. Φέτος όμως τα πράγματα θα ήταν λιγάκι διαφορετικά. Τα χιλιόμετρα θα ήταν πολύ περισσότερα.. Το καλό όμως ήταν ότι θα έβλεπα πολλές καλές κρυμμένες ομορφιές της Ελλάδας, όπως πέτρινα γεφύρια, καταρράκτες, ποτάμια, φαράγγια, χωριά, παλιές εκκλησίες και άλλα πολλά!
Για πάμε να μπούμε στο ψητό!!

19/8/15 Μέρα 1η..
Αστακός - Προυσσός - Παντα Βρέχει..

https://www.google.gr/maps/dir/Αστακός/Προυσός, Ευρυτανία/38.7392894,21.7173458/@38.6910334,21.7519851,12z/data=!4m15!4m14!1m5!1m1!1s0x135dd7ec1259de69:0xd5be9aa9ab2e9245!2m2!1d21.0820678!2d38.5357192!1m5!1m1!1s0x135eef78162301af:0x400bd2ce2b987b0!2m2!1d21.6533763!2d38.7445499!1m0!3e0


Πρωινό ξύπνημα γύρω στις 7 το πρωί και ετοιμασίες για αυτό το απίστευτο ταξίδι που το ετοίμαζα σχεδόν όλο τον χρόνο..
Με το χαμόγελο μέχρι τα αυτιά αρχίζω και φορτώνω σιγά σιγά τις καινούργιες χειροποίητες βαλιτσούλες μου, τα καμπινγκά μου και όλα τα σύνεργα!
Με το που τελειώνω το καβαλάω και αρχίζω να γράφω τα πρώτα χιλιόμετρα στην διαδρομή προς τον Προυσσό!



Όπως πήγαινα στον δρόμο κάπου κοντά στο Παναιτώλιο ακούω κάτι να φέυγει πάνω από το μηχανάκι και να κάνει κολοτούμπες στον δρόμο.. Μόλις το άκουσα πίστευα ότι ήταν κάποια βαλίτσα μέχρι που γύρισα και είδα την σκηνή στην μέση του δρόμου.. Μάλλον δεν την είχα σφίξει πολύ καλά και γλίστρησε.. :D Πταίσματα...
Την δένω καλά, τσεκάρω και τα άλλα συμπράγκαλα και συνεχίζω.
Στην διαδρομή πέρασα από ένα πανέμορφο χωριό που ονομαζόταν Νερομάνα..

Δεν ήταν όμως τυχαία η ονομασία του..









Όπου και να κοίταγες νερό! Πανέμορφο μέρος!
Ξανακάνω έναν γρήγορο έλεγχο και συνεχίζω..


Λίμνη Τριχωνίδα από ψηλά..



Στην διαδρομή συνάντησα πολλά τέτοια όμορφα μέρη..



Μετά από κάμποση ώρα, και μετά από αυτή την ωραία διαδρομή φτάνω επιτέλους στον Προυσσό.. Αφήνω το μηχανάκι και συνεχίζω με τα πόδια..





Κάνω την βόλτα μου μέσα στην μόνη και συνεχίζω με προορισμό το χωριό Πρόδρομο ώστε να ακολουθήσω ένα μικρό κομμάτι ήπιου χωματόδρομου και να βγω στο χωριό Ρόσκα..

Εκεί στον Πρόδρομο το google maps με βγάζει να ακολουθήσω ένα μονοπάτι το οποίο έβγαζε σε κάτι μεγάλα σκαλιά.. :mad:
Αποτέλεσμα να <<σφηνώσω>> με το μηχανάκι σε κατήφορο και να μην μπορώ να κάνω αναστροφή επειδή το δρομάκι ήταν πολύ λεπτό + ότι κάτω έιχε κοτρόνια και χώμα.. Αποτέλεσμα να σπρώχνω σαν τον μ....α και να βρίζω το κινητό, και εμένα μαζί που το εμπιστεύτηκα. Δεν φτάνει μόνο αυτό όμως, περνάει και ένας παπάς με βλέπει να σπρώχνω και να έχω ιδρώσει μέσα στο λιόκαμα και αντί για να βάλει και αυτός ένα χεράκι καθόταν και με κοίταγε σαν να μην τρέχει τίποτα :mad:
Μετά από κάνα μισάωρο τελικά το ξεκόλλησα και συνέχισα προς το Ρόσκα.. Πιστέυω ότι έχυσα και 1 κιλό ιδρώτα εκείνη την στιγμή..

Όταν τέλειωσε η άσφαλτος μετά τον Πρόδρομο είχε 2 χωματόδρομους. Έναν που χανόταν μέσα στο δάσος και έναν που συνέχιζε την άσφαλτο αλλά χωματόδρομος... Έλα όμως που δεν ήξερα που να πάω.. Έτσι κατέβηκα πάλι και ρώτησα που να πάω.. Ευτυχώς βρήκα ένα αυτοκίνητο με κάτι τουρίστες και ψηλοπηγαίναμε μαζί..





Ο χωματόδρομος ΑΤΕΛΕΙΩΤΟΣ! Βρε και τώρα θα τελειώσει, βρε και τώρα θα πατήσω σε άσφαλτο, αλλά τίποτα.. Έκλαιγα τα λαστιχάκια που τα φοράω μόνο έναν χρόνο..

Ευτυχώς που σε ένα κομμάτι έκανα τα δικά μου και γλίτωσα λίγα μέτρα χωματόδρομο..



Μετά όμως τέλειωσε αυτό το τσιμεντένιο δρομάκι και ξανάρχισε το χώμα..
Αποτέλεσμα να τραβάω στην κυριολεξία τα μαλλιά μου!!




Το χειρότερο όμως με περίμενε στην διαδρομή Ρόσκα - Πάντα Βρέχει.. Πραγματικά λυπόμουν το μηχανάκι. Πολύ άσχημος χωματόδρομος!!

Με τα πολλά το κατέβασα κάτω στο φαράγγι και έβαλα σε μια σακούλα την φωτογραφική, το τρίποδο, το μαγιό και μία πετσέτα και συνέχισα μέσα από το φαράγγι με τα πόδια..



Το μέρος μαγευτικό.. Άξιζε τελικά ο κόπος!

Σε κάποια στιγμή έπρεπε να περάσω μέσα από το ποτάμι για να πάω στην απέναντι πλευρά και να συνεχίσω..
Τα βγάζω όλα στην φόρα λοιπόν, βάζω το μαγιό και συνεχίζω.. (πρέπει να με είδαν πολλά μάτια εκείνη την στιγμή! :D)




Και μετά από 20 λεπτά περπάτημα φτάνω επιτέλους στο επίκεντρο της ομορφιάς του Πάντα βρέχει!!

Να λοιπόν γιατί το λένε Πάντα Βρέχει το μέρος!!






Παρόλο που ήταν λιγάκι κρύο το νερό σκέφτηκα ότι δεν θα ξαναέχω την ευκαιρία να βουτήξω εδώ και έτσι μπήκα χωρίς σκέψη για ένα φυσικό υδρομασάζ!







Κάθισα λίγο για να στεγνώσω και ξεκίνησα πάλι για το 20λέπτο της επιστροφής! :wacky:

Ξαναπερνάμε την όμορφη σιδερένια γέφυρα και παίρνουμε πάλι τον ανήφορο με τον άσχημο χωματόδρομο!



Αρχίζω κανονικά να ανεβαίνω σιγά σιγά..
Θερμοκρασία ανέβαινε, άναβε το βεντιλατέρ, θερμοκρασία κατέβαινε... πρώτη - δευτέρα, πρώτη - δευτέρα..
Περνάω το χωριό Ροσκά και μετά από 5 λεπτά ξαφνικά το μηχανάκι σβήνει. Λέω και εγώ δεν είναι τίποτα.. Μιζάρω, μιζάρω, αλλά τζίφος.. Έτσι κοιτάζω γύρω μου και συνειδητοποιώ ότι είμαι στην μέση του πουθενά πάνω σε έναν δύσβατο χωματόδρομο.. Και αρχίζω και πανικοβάλλομαι!
Με τα πολλά ξαναμιζάρω και βλέπω ένα σωλινάκι από το καρμπυλατέρ να βγάζει βενζίνη.. Εκείνη την ώρα λέω δεν έχω που δεν έχω πολύ βενζίνη για να συνεχίσω χάνω κιόλας, ωραία λέω!!

Βάζω το μηχανάκι στο σταν και συνεχίζω με τα πόδια πιο πάνω για να δω τι υπάρχει.. Για καλή μου τύχη βλέπω 3 μαντριά, 1 σπίτι και ένα εκκλησάκι. Ακατοίκητα όλα, και από ανθρώπους και από ζώα! Παίρνω το μηχανάκι στην ανηφόρα και με τα χίλια ζόρια το ανεβάζω εκεί μπροστά από το σπίτι..




Αρχικά παίρνω τηλέφωνο τον πατέρα μου και μου λέει τι να κοιτάξω και τι να κάνω.. Κάνω ότι μου λέει και τζίφος, δεν παίρνει μπροστά.. Κοιτάζω το ρολόι και βλέπω 7 η ώρα! Γράφω κατευθείαν στο φόρουμ για βοήθεια, μου λέτε και εσείς να κοιτάξω άλλα 5 πραγματάκια αλλά πάλι τίποτα! Αποτέλεσμα να αρχίζει να βραδιάζει και να μην μπορώ να κάνω τίποτα.. Παρατάω το μηχανάκι και αμέσως αναζητώ ρεύμα και νερό.. Για καλή μου τύχη βρίσκω και τα δύο!! Αν και το πρώτο λίγο δύσκολα αλλά το κατάφερα! Μετά στήνω την σκηνή μέσα στην αυλή του παραπάνω σπιτιού, ετοιμάζω να φάω κάτι και πέφτω για ύπνο..





Φτου σου προδότη! :hungry:




Ευτυχώς ήμουν πολύ κουρασμένος και παρόλο την ανησυχία μου με πήρε κατευθείαν ο ύπνος..

Τέλος 1ης μέρας!
Μια παρένθεση που επιβάλετε να κάνω, ένα τεράστιο ευχαριστώ στον Στέργιο (Phoenix), στον Κώστα (gsmaniac), και στον Πασχάλη (Paschalis) που χωρίς να με ξέρουν από την αρχή με στήριζαν και νοιάζονταν λες και με ήξεραν χρόνια και πραγματικά αυτό με βοήθησε να μου φύγει ένα μεγάλο άγχος εκείνη την στιγμή!

:friendship::friendship::friendship:



 
Τελευταία επεξεργασία:

ErevoS

Μέλος
Περιοχή
PIRAEUS
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
R1200 gs Adventure
Ειμαι σιγουρος οτι σε πολλους απο εμας θυμιζεις αυτους που ημασταν ή που θα θελαμε να ημασταν στην ηλικια σου...για συνεχισε γιατι πολυ γουσταρω

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ειμαι σιγουρος οτι σε πολλους απο εμας θυμιζεις αυτους που ημασταν ή που θα θελαμε να ημασταν στην ηλικια σου...για συνεχισε γιατι πολυ γουσταρω

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εσύ μην δεις τεκνό! !!!:friend:
 

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat
Ειμαι σιγουρος οτι σε πολλους απο εμας θυμιζεις αυτους που ημασταν ή που θα θελαμε να ημασταν στην ηλικια σου...για συνεχισε γιατι πολυ γουσταρω

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μόνο τότε που να τα γράφαμε !! Γειά Γιώργο .
 

Alexmak 125

Μέλος
Περιοχή
Αστακος, Αιτωλοακαρνανια
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
Derbi Senda DRD 125
BMW f800 gs (το προβληματικό)
20.8.15 μέρα 2η...

Ρόσκα - Πανταβρέχει - Παναιτώλιο

Χαλαρό ξύπνημα γύρω στις 11 το πρωί και προσπάθεια να δω την μέρα με άλλο μάτι μετά από όλα τα χθεσινά... Καθαρό μυαλό λοιπόν και ξαναπιάνω στα χέρια μου το derbaki..




Το εκκλησάκι της περιοχής που ήμουν...



Ξαναβγάζω μπουζί, ξαναβάζω βενζίνη κατευθείαν μέσα, το βάζω στην κατηφόρα, ξανανεβαίνω την ανηφόρα, το ξανασπρώχνω στην κατηφόρα,, τζίφος.. Με τα πολλά αφού ήμουν σε επικοινωνία με τον πατέρα μου, ξεκινάει από Αστακό με την κλούβα με σκοπό να προσπαθήσει να το φτιάξει και άμα δεν γίνεται να το φορτώσουμε και να γυρίσουμε πίσω..



Μετά από κάνα δύορο φτάνει στον Πρόδρομο και αρχίζει ο χωματόδρομος. Εκείνη την ώρα με παίρνει τηλέφωνο και μου αρχίζει τα καντήλια σε φάση, και που το πήγες το μηχανάκι, και του έβγαλες τα μάτια, και θα το φορτώσουμε και θα γυρίσουμε πίσω κτλ.. Ψυχολογία εγώ εκείνη την ώρα στο πάτωμα..
Μετά από άλλο ένα δύορο και μετά από πολύ ψάξιμο με ανακάλυψε..

Το αποτέλεσμα:



Τράβαγε τα μαλλιά του ο άνθρωπος με τον γιο που έχει μπλέξει.. Το μόνο που με έσωσε ήταν ότι η τρέλα που κουβαλάω εγώ την έχω κληρονομήσει από αυτόν, θα σας εξηγήσω σε λίγο το γιατί...

Με το που ήρθε πρώτο πράγμα που έκανε ήταν να βγάλει τον παπά από το καρμπυλατέρ και να βάλει ένα κατσαβιδάκι μέσα στην εισαγωγή του και να σηκώσει ένα slide που είχε μέσα.. Και μου λέει μίζαρε! Και ξαφνικά άρχισε να γουργουρίζει όπως πριν το μηχανάκι!! Πραγματικά από την ώρα που το άγγιξε μέχρι την ώρα που το έβαλε μπροστά δεν πρέπει να πέρασαν πάνω από 5 λεπτά.. Ενώ εγώ παιδευόμουν 1 ολόκληρη μέρα!!

Με το που πήρε μπροστά το έκανα μια βόλτα για σιγουριά και γύρισα πάλι με το χαμόγελο που είχα όταν πρωτοξεκίνησα!
Μιας και πεινάγαμε ετοίμασα σβανάκι και γίγαντες. Είχε φέρει και αυτός μια φρατζόλα ψωμί και έτσι έγινε το μεσημεριανό τσιμπούσι..

Και τώρα αρχίζει το ωραίο! Αντί για να μου βάλει τις φωνές και να μου λέει που το πήγες και όλα αυτά που μου έλεγε από το τηλέφωνο άρχιζε και με ρώταγε πόσο μακριά είναι το Πανταβρέχει από εδώ, αν είναι ωραία εκεί κτλ κτλ.. Εεεε του έδειξα και μερικές φωτογραφίες που είχα βγάλει και άρχισε να μου λέει <<να και δεν έχω πάει ποτέ και ωραίο φαίνεται>>... Μετά από 2 λεπτά μου λέει, έχεις όρεξη να πάμε..? Φύγαμε του λέω!! Και έτσι ξεκινήσαμε να πάμε στο Πανταβρέχει.. (για 2η φόρα εγώ)

Και να τα αποτελέσματα!!





Όταν λέω εγώ ότι είναι τρελός....



Μας πήρε αργά το απόγευμα και αμέσως μόλις γυρίσαμε εκεί που είχαμε παρκάρει πήραμε τον δρόμο της επιστροφής για τον Αστακό.. Μέχρι εκείνη την ώρα πίστευα ότι θα μου έλεγε να γυρίσω πίσω αλλά είχα άδικο.. Όπως μαζευόμασταν γυρνάει και μου λέει << Όπως εμένα δεν μου αρέσει να μου χαλάνε το πρόγραμμα έτσι και εγώ δεν θα στο χαλάσω>> και με άφησε να αποφασίσω μόνος μου για το αν θα συνεχίσω ή όχι..





Οι δρόμοι μας χωρίστηκαν στο Παναιτώλιο στο σπίτι μιας καλής μου φίλης. Αυτός συνέχισε μέχρι τον Αστακό..
Μέχρι τότε δεν είχα αποφασίσει άμα θα συνεχίσω ή όχι.. Ένιωθα ψυχολογικά πολύ κουρασμένος - τρομαγμένος με αυτό που τράβηξα.. Έτσι λοιπόν όλο το βράδυ έκατσα και σκεφτόμουν τι να κάνω.. Από την μία έλεγα να σταματήσω γιατί φοβόμουν μην ξεμείνω πάλι κάπου μακριά και από την άλλη ήθελα να τελειώσω αυτό που ξεκίνησα.....

Καλό βράδυ..

Τέλος 2ης μέρας....
 
Τελευταία επεξεργασία:

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Α ρε τρέλα Ξηρομέρου γνήσια! Μπράβο ρε μάγκα, οταν ανέβω Μπαμπινη θα στείλω μήνυμα να πιούμε καφέ!

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Alexmak 125

Μέλος
Περιοχή
Αστακος, Αιτωλοακαρνανια
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
Derbi Senda DRD 125
BMW f800 gs (το προβληματικό)
Α ρε τρέλα Ξηρομέρου γνήσια! Μπράβο ρε μάγκα, οταν ανέβω Μπαμπινη θα στείλω μήνυμα να πιούμε καφέ!

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Χρήστο όποτε θες, αρκεί να είμαι εκεί..
 

Alexmak 125

Μέλος
Περιοχή
Αστακος, Αιτωλοακαρνανια
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
Derbi Senda DRD 125
BMW f800 gs (το προβληματικό)
21.8.15 Μέρα 3η...

https://www.google.gr/maps/dir/38.5864603,21.4426471/38.8835399,21.6016148/38.9423226,21.6835571/38.979518,21.6985849/38.9875844,21.5668093/39.4305532,21.6649894/@39.3689769,21.6485756,11.38z/data=!4m2!4m1!3e0

Παναιτώλιο - Γέφυρα Κρεμαστών - Γεφύρι Ταυροπού - Γεφύρι του Μανώλη - Μουζάκι

Η σημερινή μέρα έχει και αυτή χαλαρό ξύπνημα στο Παναιτώλιο και καφεδάκι στο σπίτι της φίλης μου. Όμως ήταν η μέρα που έπρεπε να αποφασίσω για το άμα θα συνεχίσω ή όχι.. Μετά από πολλές σκέψεις όλο το βράδυ και μετά από μπόλικες γουλιές καφέ αποφάσισα να μην βάλω τέλος σε αυτό το περιπετειώδης ταξίδι!
Έτσι λοιπόν ξαναφόρτωσα τα μπαγκάζια στο μηχανάκι και ξεκίνησα για την Γέφυρα Κρεμαστών!
(η φίλη μου ήταν αυτή που έμενα και στην Κέρκυρα όταν είχα πάει τον Μάιο :D)

Κάπου στον δρόμο για την γέφυρα Κρεμαστών..




Άρχισε να φαίνεται και η λίμνη Κρεμαστών...
Όλα πηγαίναν ωραία...



Να τη και η γέφυρα Κρεμαστών!




Για πάμε να περάσουμε και από πάνω!!



Περιττό να πω πως αυτό το γαλάζιο που είχε αυτή η λίμνη δεν το είχα ξαναδεί πουθενά!!

Για πάμε λοιπόν παρακάτω να δούμε τι έχουμε....

Χμμμμ επόμενος προορισμός Γεφύρι Ταυροπού!!



Αν θυμάμαι καλά για να κατέβεις κάτω είχε ένα κομματάκι χωματόδρομο, σχετικά μικρό όμως.. Αλλά η ομορφιά απίστευτη..

Και συνεχίζουμε για τη γέφυρα του Μανώλη!! Μετά από πολλά πέρα δώθε παράλληλα στο ποτάμι, τελικά πήγα σε ένα καφενείο και ρώτησα να μου πούνε που επιτέλους κρύβεται αυτό το γεφύρι.. Τελικά ήταν λίγο παρακάτω από εκεί που είχα φτάσει πιο πριν..



Μέχρι και κάτω όλος ο δρόμος είναι άσφαλτος απλά άμα θες να πλησιάσεις πολύ κοντά πρέπει να περπατήσεις λιγάκι.

Κάτι που εγώ δεν είχα χρόνο και όρεξη να κάνω.. :D
Γιαυτό λοιπόν...
Να είναι καλά το crop...



Στο ανέβασμα έκανα μια σύντομη στάση στο κιόσκι για να γεμίσω με νερό..



Όπου και για καλή μου τύχη ανακάλυψα ότι το ένα αυτάκι από την μία βαλίτσα είχε γυρίσει και ήταν έτοιμη να φύγει.. Βγάζω το 10αράκι και αρχίζω και σφίγγω όλες τις βίδες για καλό και για κακό..

Και ναιιι είμαστε έτοιμοι για απογείωση!!



Εκεί που πήγαινα από ένα σημείο και μετά η άσφαλτος άρχισε να γίνεται χωματόδρομος!! Λόγω προηγούμενων ψυχολογικών με όλο αυτό που είχα πάθει, άρχισε πάλι να με πιάνει ένα άγχος..



Όλο έλεγα τώρα θα τελειώσει, τώρα θα τελειώσει και τίποτα!!



Πέρναγα μέσα από χωριά τα οποία δεν είχαν καθόλου άσφαλτο! Και εκείνη την ώρα σκεφτόμουν ότι εμείς καθόμαστε και παραπονιόμαστε στην Αθήνα ότι ο δρόμος έχει 2 λακουβίτσες και άλλα χωριά δεν έχουν καν δρόμο!
Όμως εντάξει είχαν μπόλικες ταμπέλες που εγώ δεν έβγαζα άκρη :wacky:




Πολύ χώμα! Και εκτός από αυτό άρχιζα να σκέφτομαι πόση βενζίνη έχω ακόμα...

Στην μέση του πουθενά για άλλη μια φορά!



1550 μέτρα υψόμετρο.. Άμα είχα παρέα πιστεύω άνετα θα κατασκήνωνα εκεί πάνω..



Και μόνη παρέα λίγο παρακάτω..



Πήρα πληροφορίες και από τον αξιόπιστο gps-τσοπάνη για τον δρόμο, και συνέχισα..

Και επιτέλους πάτησα σε ΆΣΦΑΛΤΟ!!!



Το πως ένιωσα δεν περιγράφεται.. Αλλά ακόμα είχα ένα θεματάκι.. Την άτιμη την βενζίνα..


Στον δρόμο ανησυχούσα πολύ για το αν θα με φτάσει η βενζίνη παρόλο που δεν είχε ανάψει ακόμα το λαμπάκι.
Έτσι λοιπόν όπως πέρασα από ένα χωριό ρώτησα μια αγρότισσα που μπορώ να βρω λίγη βενζίνη επειδή θα μείνω, και μου είπε για το κεντρικό καφενείο - παντοπωλείο του χωριού.. Πήγα από εκεί ρώτησα τον ιδιοκτήτη αν πουλάει και με τα πολλά μου έδωσε 1,5 λίτρο για να πάω λίγο παρακάτω που είχε βενζινάδικο.

Μετά από εκεί έφτασα στο Μουζάκι όπου η ώρα είχε περάσει, και έπρεπε να βρω ένα μέρος να στήσω το σκηνάκι..
Έτσι όπως σταμάτησα σε ένα βενζινάδικο της Shell για να φουλάρω, μου φάνηκε καλός ο τύπος και τον ρώτησα αν ξέρει κάποιο ασφαλές μέρος να στήσω την σκηνή επειδή πλησίαζε και μια μαυρίλα άλλο πράμα! Μετά από λίγη σκέψη μου είπε άμα θέλω να στήσω την σκηνούλα σε ένα υπόστεγο πίσω από το βενζινάδικο του και χωρίς δεύτερη σκέψη του είπα ΝΑΙ! :D Απλά τον ενημέρωσα ότι πρώτα θα πάω στο κέντρο να φάω τίποτα επειδή με έχει κόψει η πείνα και μετά θα έρθω..

Πήγα λοιπόν στο κέντρο και έκατσα να φάω...

Μα τι άλλο????
ΠΙΤΟΓΥΡΟ!



Εκεί με πλησίασε ένας τύπος μεσαίας ηλικίας και μου έπιασε την κουβέντα.
Άρχισε και με ρώταγε για τις βαλίτσες.. Μου είπε ότι έχει και αυτός ένα cbf και θέλει να του βάλει. Στο τέλος έκατσε μαζί μου να φάει και αυτός και μου έκανε παρέα.. Ωραία φάση!
Στο τέλος με κάλεσε στο απέναντι μαγαζί το βράδυ για μπυρίτσα και έφυγε.. Εγώ μετά το φαι γύρισα πίσω στο βενζινάδικο και κατευθείαν έστησα το σκηνάκι και τακτοποιήσα τα πράγματα μου..
Όταν τέλειωσα ξανακαβάλησα το μηχανάκι και πήγα να κάνω μια βόλτα στο κέντρο να δω το Μουζάκι.

Και πέτυχα πανηγύρι στο χωριό!
Πήρα την περιπτερίσια μπυρίτσα μου και έκατσα να το απολαύσω!



Με πήρε αργά η ώρα και δεν πρόλαβα να περάσω και από τον φίλο που με κάλεσε για μπυρίτσα και έτσι γύρισα.. Με το που μπήκα μέσα στο σλίπιν μπαγκ κατάλαβα ότι όλο το βράδυ θα συνοδεύουν τα αυτιά μου ο ήχος των κλαρίνων.. Ευτυχώς με το που έκλεισα τα μάτια μου με πήρε κατευθείαν ο ύπνος.. Πρέπει να έφταιγε ο συνδυασμός κούρασης και μπύρας..
:friendship:


Τέλος 3ης μέρας...


 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εκανες αρκετα δυσκολα χλμ τις 2 πρωτες ημερες και αυτος ειναι ο λογος που δεν ηθελες αλλο χωμα.
Το ελιωσες το derbi

Αυτα τα ροζ μπλουζακια και οχι μονο, θα ειδε ο τσολιας και σε βλεπω στο λελος τιμ με συνοπτικες διαδικασιες......:eek:
 

Alexmak 125

Μέλος
Περιοχή
Αστακος, Αιτωλοακαρνανια
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
Derbi Senda DRD 125
BMW f800 gs (το προβληματικό)
Εκανες αρκετα δυσκολα χλμ τις 2 πρωτες ημερες και αυτος ειναι ο λογος που δεν ηθελες αλλο χωμα.
Το ελιωσες το derbi

Αυτα τα ροζ μπλουζακια και οχι μονο, θα ειδε ο τσολιας και σε βλεπω στο λελος τιμ με συνοπτικες διαδικασιες......:eek:
Ωχχχ ωχχ ωχχχ! Να αρχίζω να φοβάμαι?? :D
 
Top Bottom