Suzuki V-Strom 800DE 2023

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
ChristosGR. όταν η μοτο φτάσει σε κανονική κατάσταση λειτουργίας. και θερμοκρασίας. πόσες στροφές κρατάει στο ρελαντί?
Δυστυχώς δεν θα μπορέσω να σου πω πριν την Δευτέρα, γιατί πρέπει να το τσεκαρω πρώτα.

Έχω μια μικροεπέμβαση αύριο πρωί και θα είμαι σε ανάρωση το Σ/Κ.

Μπορώ όμως να δώσω εσφαλμένες πληροφορίες άμεσα αν θέλετε χωρις καμία χρέωση .:dstpc:
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Δυστυχώς δεν θα μπορέσω να σου πω πριν την Δευτέρα, γιατί πρέπει να το τσεκαρω πρώτα.

Έχω μια μικροεπέμβαση αύριο πρωί και θα είμαι σε ανάρωση το Σ/Κ.
Καλη ανάρρωση να έχεις!!!
Για τα υπόλοιπα....... υπάρχει χρόνος!
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Μαζί με το Tuareg τα καλύτερα onoff της κατηγορίας.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Να δούμε τώρα λίγο και το 790. Σημασία έχει πως πλέον έχει επιλογές για καιλθε γούστο!
 

Mpimpos

Μέλος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha
Δυστυχώς δεν θα μπορέσω να σου πω πριν την Δευτέρα, γιατί πρέπει να το τσεκαρω πρώτα.

Έχω μια μικροεπέμβαση αύριο πρωί και θα είμαι σε ανάρωση το Σ/Κ.

Μπορώ όμως να δώσω εσφαλμένες πληροφορίες άμεσα αν θέλετε χωρις καμία χρέωση .:dstpc:
Περαστικά φίλε σιδερένιος
 

galanakop

Μέλος
Περιοχή
tripolitsa
Όνομα
Nikos
Μοτό
BMW 1250GSA
Aprilia Tuareg 660
Vespa gts 300
KTM 350 EXC-F 23
Να δούμε τώρα λίγο και το 790. Σημασία έχει πως πλέον έχει επιλογές για καιλθε γούστο!
Επειδή η μοτοσικλέτες πλέον είναι travel andvnture κακά τα ψέματα θεωρώ προσωπικά ότι tubeless και cruise control είναι πολύ σημαντικά για την ασφάλεια αλλά και την ξεκούραση του οδηγού.
Γι αυτό και η αναφορά μου.
Κατά τα αλλα όλες οι μηχανές είναι εξαιρετικές.
Πάντως ο αγοραστής έχει πλέον επιλογές.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Σε εμφάνιση πάντως, τα σπάει....για μενα
Συμφωνώ είναι πολύ ωραίο. Είναι μια πολύ σοβαρή επιλογή στην κατηγορία όπως φαίνεται ειδικά τώρα με την συμβολή της CFmoto κατέβασαν το κόστος και ήρθαν στα ίδια επιπεδα με τον ανταγωνισμό αυτής της κατηγορίας τιμής. Αναμένουμε δοκιμές και εντυπώσεις!!
 

dimprio

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
dimitris
Μοτό
GS 800
Χρηματοδοτικά προγράμματα υπαρχουν που να συμφέρουν; Τύπου Ducati bmw? Γτ ωραίες αυτές οι κατηγορίες που βγήκαν στα 800 κυβικά , αλλά μιλάμε για 12 χιλιάρικα . Δν είναι λίγα . Εγώ πχ θέλω να πουλήσω το δικό μου και θέλω άλλα τόσα . Φαντάζομαι πολύς κόσμος το ίδιο θα σκέφτεται
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
To Rally ποσο παραπανω θα κανει περιπου?
Aκυρο, δεν θα ερθει Ελλαδα μαλλον. +1300 ευρω
 
Τελευταία επεξεργασία:

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Χρηματοδοτικά προγράμματα υπαρχουν που να συμφέρουν; Τύπου Ducati bmw? Γτ ωραίες αυτές οι κατηγορίες που βγήκαν στα 800 κυβικά , αλλά μιλάμε για 12 χιλιάρικα . Δν είναι λίγα . Εγώ πχ θέλω να πουλήσω το δικό μου και θέλω άλλα τόσα . Φαντάζομαι πολύς κόσμος το ίδιο θα σκέφτεται
Στο τεστ ραιντ,ο τύπος που ήταν οδηγός μας είπε ότι έχει χρηματοδοτικό σαν της μπεμβε.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Στο τεστ ραιντ,ο τύπος που ήταν οδηγός μας είπε ότι έχει χρηματοδοτικό σαν της μπεμβε.
Με 4% παραπάνω η Σουζούκι στο επιτόκιο νομίζω.
Ρίξτε μια ματιά ...αυτός ο ορκωτός ο βαγγος
 

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Η πενφε είναι πονηρή... δεν λέει τίποτα για το πόσο επιτόκιο..... μόνο ότι έχει "Προνομιακό Σταθερό Επιτόκιο *"
All in Ride | BMW Motorrad Hellas (bmw-motorrad.gr)
Κάπου τα λέει αναλυτικά




advphone
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Χρηματοδοτικά προγράμματα υπαρχουν που να συμφέρουν; Τύπου Ducati bmw? Γτ ωραίες αυτές οι κατηγορίες που βγήκαν στα 800 κυβικά , αλλά μιλάμε για 12 χιλιάρικα . Δν είναι λίγα . Εγώ πχ θέλω να πουλήσω το δικό μου και θέλω άλλα τόσα . Φαντάζομαι πολύς κόσμος το ίδιο θα σκέφτεται
Το ότι θα υπάρχουν είναι σίγουρο.

Αλλά πιθανότατα θα είναι μεσω τραπέζης, και όχι τύπου BMW.

Που σημαίνει πρακτικά ότι τους ρωτάς να δεις τι συμφωνία έχουν αυτοί με την όποια τράπεζα , πας και στην τράπεζα μονος σου, και βλέπεις τι σε συμφέρει .

Το κατά πόσο είναι συμφέροντα τα χρηματοδοτικά της BMW, και της Ducati, είναι άλλη κουβέντα, όταν το προϊον είναι αρχικά υπερτιμημένο.

Και άτοκο δάνειο να σου δώσουν, πάλι ακριβό είναι για αυτό που πουλάνε.

Ειδικά η Ducati, δεν το έχει μυστικό ότι από premium, μετακινείται προς ultra premium
Που για μενα σημαίνει ακόμα ακριβότερες τιμές, χωρίς ανάλογη ανταπόδοση στο προϊον.

Αν μου περισσεύουν και το θέλω, ok.
Αλλά επειδή έχω κάνει πιο φτωχός από τώρα, δεν θα με άφηνε ποτέ το κεφάλι μου να βάλω χρέος για κάτι τόσο υπερτιμημένο.
Προσωπικές επιλογές βέβαια είναι αυτές, και ξέφυγα απ' το θέμα.
 
Top Bottom