Through The Alps

Big twin

Orange blood
Όνομα
Σαββας
Μοτό
Ktm 990 smt 2011
Με τη σειρά μου και εγώ να σε ευχαριστήσω και πάλι αλλά και μια παρατήρηση φιλική τελείως..



Θα ήταν πιο ωραία αν πήγαινες με μηχανή να ξες :ha :friend:

Πέρα από την πλάκα Λευ κάποια στιγμή μίλησες για μη απαγορευτικό χωματόδρομος στη Γερμανία.. Τι φάση? (Ο καθένας με τον πόνο του) :roflmao:
 

North_explorer

Where the Pin Shows
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
BMW R 1200 GS Adv Rally
Με τη σειρά μου και εγώ να σε ευχαριστήσω και πάλι αλλά και μια παρατήρηση φιλική τελείως..



Θα ήταν πιο ωραία αν πήγαινες με μηχανή να ξες :ha :friend:

Πέρα από την πλάκα Λευ κάποια στιγμή μίλησες για μη απαγορευτικό χωματόδρομος στη Γερμανία.. Τι φάση? (Ο καθένας με τον πόνο του) :roflmao:



Θα γίνει και αυτό κάποια στιγμή :ha:ha . Αν και την κατά ευχαριστήθηκα την κούκλα μου! bmw:trt:


Στήν Γερμανία βρήκα αρκετούς χωματόδρομους , που θα ήθελα να μπω αλλά πολλές κλειστές μπάρες!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Θα γίνει και αυτό κάποια στιγμή :ha:ha . Αν και την κατά ευχαριστήθηκα την κούκλα μου! bmw:trt:


Στήν Γερμανία βρήκα αρκετούς χωματόδρομους , που θα ήθελα να μπω αλλά πολλές κλειστές μπάρες!!!
Η αλήθεια είναι ότι φόρτωμα και πολλά χλμ.....λιγα μηχανάκια εκτός τις μπετονιερες μπορούν τόσο καλά και άνετα.....πες του καγκουροκτμακια:D
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Η αλήθεια είναι ότι φόρτωμα και πολλά χλμ.....λιγα μηχανάκια εκτός τις μπετονιερες μπορούν τόσο καλά και άνετα.....πες του καγκουροκτμακια:D
Ξερεις ποσα πραγματα θα ηθελε να μπορει να μεταφερει στον μαρσιπο? :D
Και να ευχαριστιεται τις βολτες χωρις να εξέχει και να μην του λειπει τιποτα?
Αλλα που να το καταλαβει!! :rolleyes:
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Συνονόματε μπραβο για την ταξιδαρα που εκανες και που την μοιράστηκες μαζι μας. ;)
Πολυ χρησιμα τα στοιχεια που εγραψες και οι διαδρομες.
Στα μισα εχω περασει 2-3 φορες και δεν ηξερα πως λεγονται. Μας ειχαν αναλαβει καποιοι ξενοι σε πανευρωπαικες συγκεντρωσεις και φυσικα αλλοιως ειναι να το οργανωνεις εσυ.
Για το σολο ταξιδι πες μας λιγα λογια. Φανταζομαι ωραιο ειναι να σταματας οποτε θελεις για φωτο πχ, αλλα και 1 ή 2 ακομα φιλαρακια ειναι νομιζω το ιδανικο.
Αντε και στις επομενες. :friendship:
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
δωσε δυο πληροφοριες ακομη....
ποσα χλμ εκανες στο συνολο????
ποση βενζινη χρειαστηκες ????
ποσα χρηματα χρειαζεσαι για αυτο το ταξιδι ???
οι απαντησεις σου θα μου ειναι ιδιαιτερα χρησιμες....
ετοιμαζουμε με την κυρα μου ενα ταξιδι στα ιδια μερη περιπου....
μη σου πω οτι θα αλλαξουμε τα σχεδια μας και θα κανουμε αυτο που μολις μας αφηγηθηκες !!!!:yew::ok:
:secret: :ckg: :2ob: + :2ob:
http://deauville-meets-deauville.com/index.php?id=164
+ 1 εβδομαδα οπου δεν μας πανε!!
:thinking:
 

North_explorer

Where the Pin Shows
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
BMW R 1200 GS Adv Rally
Συνονόματε μπραβο για την ταξιδαρα που εκανες και που την μοιράστηκες μαζι μας. ;)
Πολυ χρησιμα τα στοιχεια που εγραψες και οι διαδρομες.
Στα μισα εχω περασει 2-3 φορες και δεν ηξερα πως λεγονται. Μας ειχαν αναλαβει καποιοι ξενοι σε πανευρωπαικες συγκεντρωσεις και φυσικα αλλοιως ειναι να το οργανωνεις εσυ.
Για το σολο ταξιδι πες μας λιγα λογια. Φανταζομαι ωραιο ειναι να σταματας οποτε θελεις για φωτο πχ, αλλα και 1 ή 2 ακομα φιλαρακια ειναι νομιζω το ιδανικο.
Αντε και στις επομενες. :friendship:
Σε ευχαριστω πολυ! Ειναι πολυ ωραιο να το οργανωσεις μονος σου γιατι ετσι το ζεις το ταξιδι απο πολυ πιο πριν ξεκινησει. Και για μενα το ιδανικο πιστευω ειναι 2-3 το πολυ μηχανακια για ταξιδια ανω των 10ημερων, και φυσικα να ειναι φιλοι και καλη παρεα !

Απο την αλλη , το σολο ταξιδι , εχει και αυτο την ομορφια του! Την περιπετεια , που νιωθεις , το οτι και να συμβει το αντιμετωπιζεις εσυ, την αυτοπεποιθηση που παιρνεις οταν γυρνας απο ενα σολο ταξιδι, το οτι κανεις οτι θες εσυ εκεινη την στιγμη, σε επιλογη δρομου, φωτογραφιας, φαγητου, υπνου χλμ και τα λοιπα!!

Πιστευω πως καποια στιγμη ολοι πρεπει να κανουν ενα σολο ταξιδι. Οχι παντα , εστω ενα, ανεξαρτητου ημερων ,απο την προετοιμασια μεχρι το τελος! Ωριμαζεις αρκερα μοτοσυκλετιστηκα σε ενα τετοιο ταξιδι! ;) ;) :D :D


Στάλθηκε από το omega_pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

Big twin

Orange blood
Όνομα
Σαββας
Μοτό
Ktm 990 smt 2011
Θα γίνει και αυτό κάποια στιγμή :ha:ha . Αν και την κατά ευχαριστήθηκα την κούκλα μου! bmw:trt:


Στήν Γερμανία βρήκα αρκετούς χωματόδρομους , που θα ήθελα να μπω αλλά πολλές κλειστές μπάρες!!!
Να ξέρεις πως και να μην έχει κλειστές μπάρες ακόμα και σήμανση να μην έχει απαγορεύεται σε κάθε περίπτωση παρα μονο όταν λέει anlieger frei.. Που σημαίνει πως οποίος πρέπει να μπει για κάποια ΔΟΥΛΕΙΆ που έχει επιτρέπεται.. Αλλά θα είναι το πολύ 200m μετά θα πρέπει να γυρίσεις..
 

North_explorer

Where the Pin Shows
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
BMW R 1200 GS Adv Rally
Ενα απολυτα ''ΧΟΡΤΑΣΤΙΚΟ'' ταξιδιωτικο με πολλες κ σωστες πληροφοριες,απιστευτες εικονες κ φωτογραφιες που σε μεταφερουν αμμεσα στην επομενη στορφη.
ομολογω οτι φχαριστηθηκα αναγνωση κ θεαμα!!
Λευτερη σέυχαριστουμε κ ευχομαι ξανα του χρονου να μας ταξιδεψεις παλι!:friendship:

(ζηλεψα -ξανα- τον πολιτισμο,την ταξη κ την κουλτουρα των κεντρο-ευρωπαιων..κ κλαιω με τα χαλια μας...)


Άσε αυτό με τον πολιτισμό μας το έζησα απότομα όταν γύρισα! Με μια χώρα που πραγματικά , οι φυσικές της ομορφιές είναι κόσμημα ! Ευτιχώς η Πινδος και άλλα πολλά κοματια της χώρας μας δεν ανήκουν σε κεντροευρωπαίους , γιατί θα ήταν απλησίαστα για μας! ( μεγάλη συζήτηση)


Εγώ σε ευχαριστώ που διάβασες το εκδρομικό μου! Και χαίρομαι που σε άρεσε!
 

n.l

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS '08
Τι να πω τώρα εγώ ;Η μάλλον τι να πρωτοπώ;Ήμουν τυχερός μιας και έβλεπα από κοντά το ταξίδι στα διάφορα στάδια οργάνωσης του και πιστέψτε με ο Λευτέρης έχει πάει την έννοια αυτή σε άλλο level.Μέσα μου λοιπόν δε περίμενα το αποτέλεσμα να είναι κάτι άλλο από εκπληκτικό.Το ήξερα.Αυτό όμως που είδα ξεπέρασε κάθε προσδοκία μου.Και είναι μόνο η κορυφή του παγόβουνου.Αυτό που υπάρχει ακόμα γύρω από αυτό το ταξιδιωτικό ,τα πως και τα γιατί,δε περιγράφεται απλά,ίσως γράφεται...σε βιβλίο !
Τυχερός επίσης που από έναν χαλαρο καφέ στο πόδι με τον Λευτέρη ,μου ήρθε η ιδέα ,για δικους μου λογους ,να αλλάξω όλα τα πλάνα που χα στο μυαλό μου για τη δίκη μου βόλτα και να πούμε γιατί όχι ;Τυχερός που σε αυτο το όνειρο του Λευτερη ,χώρεσε και το δικό μου και προπαντός σε αυτο να δεχτούν με μεγαλη μας χαρά να ειναι ο Βασίλης και ο Στέφανος.
Και αν εμείς περασαμε τέλεια για αυτο το λίγο που ήμαστε μαζί ,οι εικόνες ,η περιγραφή,τα βίντεο και προπάντων το χαμόγελο δείχνουν πόσο πιο τέλεια πέρασες εσύ φίλε.
Η χαρά σου είναι και δίκη μου χαρά,που όλη αυτή η ταξιδάρα σου στέφθηκε με τόση επιτυχία και έγινε αυτό το όνειρο σου πραγματικότητα.
Να σαι γερός καλέ μου φίλε,πάντα τέτοια ταξίδια να κάνεις ,να ταξιδεύεις και να μας ταξιδεύεις where your pin shows....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

North_explorer

Where the Pin Shows
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
BMW R 1200 GS Adv Rally
Τι να πω τώρα εγώ ;Η μάλλον τι να πρωτοπώ;Ήμουν τυχερός μιας και έβλεπα από κοντά το ταξίδι στα διάφορα στάδια οργάνωσης του και πιστέψτε με ο Λευτέρης έχει πάει την έννοια αυτή σε άλλο level.Μέσα μου λοιπόν δε περίμενα το αποτέλεσμα να είναι κάτι άλλο από εκπληκτικό.Το ήξερα.Αυτό όμως που είδα ξεπέρασε κάθε προσδοκία μου.Και είναι μόνο η κορυφή του παγόβουνου.Αυτό που υπάρχει ακόμα γύρω από αυτό το ταξιδιωτικό ,τα πως και τα γιατί,δε περιγράφεται απλά,ίσως γράφεται...σε βιβλίο !
Τυχερός επίσης που από έναν χαλαρο καφέ στο πόδι με τον Λευτέρη ,μου ήρθε η ιδέα ,για δικους μου λογους ,να αλλάξω όλα τα πλάνα που χα στο μυαλό μου για τη δίκη μου βόλτα και να πούμε γιατί όχι ;Τυχερός που σε αυτο το όνειρο του Λευτερη ,χώρεσε και το δικό μου και προπαντός σε αυτο να δεχτούν με μεγαλη μας χαρά να ειναι ο Βασίλης και ο Στέφανος.
Και αν εμείς περασαμε τέλεια για αυτο το λίγο που ήμαστε μαζί ,οι εικόνες ,η περιγραφή,τα βίντεο και προπάντων το χαμόγελο δείχνουν πόσο πιο τέλεια πέρασες εσύ φίλε.
Η χαρά σου είναι και δίκη μου χαρά,που όλη αυτή η ταξιδάρα σου στέφθηκε με τόση επιτυχία και έγινε αυτό το όνειρο σου πραγματικότητα.
Να σαι γερός καλέ μου φίλε,πάντα τέτοια ταξίδια να κάνεις ,να ταξιδεύεις και να μας ταξιδεύεις where your pin shows....


Sent from my iPhone using Tapatalk



Με την σειρά μου , να πω ότι πραγματικά το πόσο πολύ εκτιμώ την άποψή σου σε αυτό το θέμα! Φίλε μου Νίκο @n.l , σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τα λόγια σου! Χαίρομαι που υπάρχουν άτομα σαν εσένα που , μοιράζομαι τα ταξιδιωτικά όνειρα μου, από την αρχή , και ξέρω ότι μπορείς να με βοηθήσεις απίστευτα, είτε ακολουθήσεις είτε όχι! Χαίρομαι που είμαστε συμπολίτες και μπορούσα ανά πάσα στιγμή να σε βρω για να ρωτήσω μια απορία μου! Χαίρομαι γιατί έρχονται κι άλλα ταξίδια που θα ξεκινάν από τον Λευκό (πύργο) , και ίσως έχω την τιμή να σε έχω πλοηγό για λίγο, να βγαίνουν ξεκούραστα τα χλμ.

Όσο αναφορά το πόσο τέλεια περάσαμε , πιστεύω φαίνεται ! ! και στα επόμενα

Where The Pin Shows !!!



 

North_explorer

Where the Pin Shows
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
BMW R 1200 GS Adv Rally
Πάρα πολύ καλό ταξιδιωτικό!!!Πολλέ πληροφορίες και πανέμορφες φωτογραφίες!!!Μου άνοιξες την όρεξη!!!
:thanx: Με το καλό λοιπόν!! Αν μπορώ να βοηθήσω παραπάνω θα χαρώ!
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
@North_explorer
επειδη η κυρα-Αλεξανδρα:inlove: @Alexandra διαβασε ετουτο εδω το ταξιδι και πολυ της αρεσε:hungry:, αποφασισε να αλλαξουμε λιγο το δικο μας....:rolleyes:
εεεεεε....τελικα εχουμε αλλαξει τα αρχικα μας πλανα κατα 60%....:wacky::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:
μεγαλο μερος πλεον του ταξιδιου μας εχει πολλα κοινα με αυτο εδω....
:friendship:
 

North_explorer

Where the Pin Shows
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
BMW R 1200 GS Adv Rally
@North_explorer
επειδη η κυρα-Αλεξανδρα:inlove: @Alexandra διαβασε ετουτο εδω το ταξιδι και πολυ της αρεσε:hungry:, αποφασισε να αλλαξουμε λιγο το δικο μας....:rolleyes:
εεεεεε....τελικα εχουμε αλλαξει τα αρχικα μας πλανα κατα 60%....:wacky::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:
μεγαλο μερος πλεον του ταξιδιου μας εχει πολλα κοινα με αυτο εδω....
:friendship:


Πραγματικά χαίρομαι! Καλόυς Δρόμους να εχετε @sugariasgeorge @Alexandra ! Αν χρειαστείς κάτι άλλο μην διαστάσεις :friendship:
 

North_explorer

Where the Pin Shows
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
BMW R 1200 GS Adv Rally
'ντάξει... τι να πούμε τώρα... Ταξιδάρα!
Thanks for sharing Λευτέρη! ;)
Με το καλό και στα επόμενα!

:thanx:
 

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
Λευτέρη το ταξίδι σου ήταν σαν να συνθέτω τα δύο δικά μου στην περιοχή (2013 & 2017).
Γνώριμα μέρη τα περισσότερα που ξυπνουν όμορφες αναμνήσεις και αποτελούν εμπειρία ζωής.

Να ΄σαι καλά να χαίρεσαι αυτό που επιλέγεις να κάνεις. Αντε και το επόμενο να έρθει σύντομα
 

North_explorer

Where the Pin Shows
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
BMW R 1200 GS Adv Rally
Λευτέρη το ταξίδι σου ήταν σαν να συνθέτω τα δύο δικά μου στην περιοχή (2013 & 2017).
Γνώριμα μέρη τα περισσότερα που ξυπνουν όμορφες αναμνήσεις και αποτελούν εμπειρία ζωής.

Να ΄σαι καλά να χαίρεσαι αυτό που επιλέγεις να κάνεις. Αντε και το επόμενο να έρθει σύντομα

Ευχαριστώ πολύ! Η αλήθεια είναι ότι προσπάθησα να αφιερώσω όσο παραπάνω χρόνο μπορούσα μέσα στις Άλπεις και στα βουνά για να δω όσα περισσότερα μπορούσα! Αλλά δεν χορταίνονται με τίποτα! Χρειάζεσαι τουλάχιστον 2-3 ταξίδια για να πεις ότι είδες αρκετά! Οπότε και εγώ ελπίζω να επιστρέψω σε εκείνα τα μέρη ξανά κάποια στιγμή! :):)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αν και ημουν πολυ κουρασμενος οταν ξεκινησα να διαβαζω και να βλεπω ολες τις φωτο και βιντεο.....με ταξιδεψες!!!
Ωραια γραφη και πληροφοριες που σε προτρεπουν να σχεδιασεις - πραγματοποιησεις μια τετοια βολτα!
Τελος.......φιλε Λευτερη εισαι μεγαλη Φατσα:friendship:
 
Top Bottom