Triumph Tiger 1200 2021

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
αν δεν ειχε περιορισμενη τελικη στα 200..
Εντάξει, δεν νομίζω ότι είναι λόγος να μην το πάρεις - ειδικά σε αυτά τα λεφτά. Σου δίνει συνδιασμό ταξιδιού/άνεσης/περιπέτειας μάλλον μοναδικό στην κατηγορία αρκεί να το θέλεις.
Εσύ, επειδή ακόμα δεν έχεις βγάλει την Tuonίλα από πάνω σου πάρε το 1290S, θα σου κάτσει καλύτερα.
 

VISION

Μέλος
Όνομα
ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
ΚΤΜ 1090
Ένα τελευταίο έμεινε.
Για αυτό και η τιμή
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Με δεδομένο ότι στο εργοστάσιο μας είπαν ότι το 90+% των 1200 που έφτιαχναν εκεί ξεκινάει να φτιάχνεται όταν κλείσει η παραγγελία, η φράση "ένα τελευταίο έμεινε" έχει μικρό βάρος, σε αντίθεση με το 1200 :p

Σε κάθε περίπτωση είναι καλή η τιμή.
 

VISION

Μέλος
Όνομα
ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
ΚΤΜ 1090
Φαντάζομαι ότι εννοούν ''κλείνει η παραγγελία'' από τον εκάστοτε αντιπρόσωπο της χώρας
Πάντως το συγκεκριμένο από όσο μπορώ να γνωρίζω είναι ένα τελευταίο του '22 (όχι ότι χαλάει κανεναν)
Και η τιμή είναι καταπληκτική
Όσο σκέφτομαι ότι ο ανταγωνισμός είναι +5000€ αναρωτιεμαι πόσες βενζίνες ειναι αυτα τα +5000€
Αποτελεί κατα την ταπεινή μου γνώμη best value
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ο ανταγωνισμός είναι στα ίδια χρήματα χωρίς προσφορά (24000) και προσφέρει μεγαλύτερο δίκτυο σέρβις και έχει ευρύτερη αγορά αφτερμάρκετ.


Ωραίο το κουλέιντ, κακό πράγμα η κατανάλωση του.

Αν ταξινομήθηκε ένα στοκ μηχανάκι προηγούμενης χρονιάς (αν τα ξέρω σωστά δεν μπορεί να πουληθεί ως καινούριο αν μείνει πάνω από χρόνο στην έκθεση οπότε αναγκάζονται να βγάλουν πινακίδα) και βγαίνει σε αυτή την τιμή είναι .. κανονικό business practice και γίνεται και έξω συχνά.
 

Giwrgosv

Μέλος
Όνομα
Giwrgos
Μοτό
Tiger 800 xc
Ο ανταγωνισμός είναι στα ίδια χρήματα χωρίς προσφορά (24000) και προσφέρει μεγαλύτερο δίκτυο σέρβις και έχει ευρύτερη αγορά αφτερμάρκετ.


Ωραίο το κουλέιντ, κακό πράγμα η κατανάλωση του.

Αν ταξινομήθηκε ένα στοκ μηχανάκι προηγούμενης χρονιάς (αν τα ξέρω σωστά δεν μπορεί να πουληθεί ως καινούριο αν μείνει πάνω από χρόνο στην έκθεση οπότε αναγκάζονται να βγάλουν πινακίδα) και βγαίνει σε αυτή την τιμή είναι .. κανονικό business practice και γίνεται και έξω συχνά.
Μάλλον 24 εννοείς πουλιέται μεταχειρισμένο το gs με όλα αυτά τα έξτρα που έχει το tiger γιατί καινούριο δεν
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μάλλον 24 εννοείς πουλιέται μεταχειρισμένο το gs με όλα αυτά τα έξτρα που έχει το tiger γιατί καινούριο δεν
23990 λέει η σελίδα της Triumph για το ράλι εξπλόρερ. Αν κάνουν αυτοί λάθος, κάνω και εγώ και δεν λυπάμαι και πολύ για αυτό.

 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το tiger τόσο πάει φουλ έξτρα το gs από την άλλη πάει αρκετά πάνω από 24 νομίζω
Το tiger τόσο πάει ΒΑΣΙΚΗ τιμή και ανεβαίνει όπως βλέπεις στην εικόνα του διαμορφωτή. Λίγα πράγματα ουσίας μένουν βέβαια, αλλά όντως τελικά και με ίδιο εξοπλισμό πωλείται πιο χαμηλά από R1250GSA και είναι λογικό γιατί δεν κουβαλάει το ίδιο στάτους, καλώς ή κακώς αυτό καθορίζει την τελική τιμή (και για αυτό "τολμάει" η ντουκάτι και πουλάει 10,000 ευρώ πάνω από το GSA).
 

Giwrgosv

Μέλος
Όνομα
Giwrgos
Μοτό
Tiger 800 xc
Το tiger τόσο πάει ΒΑΣΙΚΗ τιμή και ανεβαίνει όπως βλέπεις στην εικόνα του διαμορφωτή. Λίγα πράγματα ουσίας μένουν βέβαια, αλλά όντως τελικά και με ίδιο εξοπλισμό πωλείται πιο χαμηλά από R1250GSA και είναι λογικό γιατί δεν κουβαλάει το ίδιο στάτους, καλώς ή κακώς αυτό καθορίζει την τελική τιμή (και για αυτό "τολμάει" η ντουκάτι και πουλάει 10,000 ευρώ πάνω από το GSA).
Συγχωρα με που επιμένω αλλά νομίζω κάνεις λάθος 24 είναι φουλ έξτρα, η διαμόρφωση είναι για να βάλεις έξτρα μπλιμπλικια όπως προστασία φαναριών χαμηλή σέλα κ τέτοια. Στο λέω γιατί το πήρε ένας γνωστός
 

dera

Μέλος
Περιοχή
Αρτα
Όνομα
Αχιλλέας
Μοτό
Tiger 1200 Gt Pro
Tl 508
Cruisym 300
Συγχωρα με που επιμένω αλλά νομίζω κάνεις λάθος 24 είναι φουλ έξτρα, η διαμόρφωση είναι για να βάλεις έξτρα μπλιμπλικια όπως προστασία φαναριών χαμηλή σέλα κ τέτοια. Στο λέω γιατί το πήρε ένας γνωστός
Καλα σου λενε τα παιδια.
Μπες στο site της triumph και κοίτα τις βασικές τιμές που μπαίνουν μετά στον διαμορφωτή.
Έκδοση rally pro από 21.990
Έκδοση rally explorer από 23.990
Πόσο το παίρνει ο καθένας μας ανάλογα την προσφορά έρχεται δεύτερο...
 

Giwrgosv

Μέλος
Όνομα
Giwrgos
Μοτό
Tiger 800 xc
Ρε παιδαρε το ράλλυ explorer έχει 24 και τα έχει όλα πάνω δε χρειάζεται τίποτα αυτό λε
 

VISION

Μέλος
Όνομα
ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
ΚΤΜ 1090
Τον τύπο τον παρακολουθώ χρόνια και είναι καταπληκτικός.
Έχει απόλυτο δίκαιο σε ότι λέει.
Κατα την γνώμη μου χρειάζεται ένα σκληρότερο ελατήριο.
Το ανακάλυψα το καλοκαίρι όταν διπλός-τριβαλιτσος-φορτωμένος όπου όσο και να σκληρύνεις της αναρτήσεις παρατηρείται κάποια ΄΄πλεύση''.
Όσο κάτι τρελό, ούτε το καταλαβαίνεις ουσιαστικά.
Απλά εάν είσαι ''ψειρας'' το νοιωθεις
Μέχρι στιγμής δεν έχω βρει κάποιο σκληρότερο ελατήριο.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ανανέωση για το 24.





 
Τελευταία επεξεργασία:

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Μου έχει μείνει απωθημένο ρε γαμώτο αυτό το μηχανάκι και βλέπω το μαυρό Rally Explorer στην Θεσσαλονίκη και το λιγουρεύμαι. Βαριέμαι πάλι τις αγγελίες ρε γαμώτο...
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μου έχει μείνει απωθημένο ρε γαμώτο αυτό το μηχανάκι και βλέπω το μαυρό Rally Explorer στην Θεσσαλονίκη και το λιγουρεύμαι. Βαριέμαι πάλι τις αγγελίες ρε γαμώτο...
ΑΚΟΜΑ συζητάω εκείνο που "έχασα" τον Σεπτέμβριο. Τεσπα, το κάρμα μερικές φορές ξέρει καλύτερα :p
 
Top Bottom