Tuareg-660

Theotrelo$

Μέλος
Όνομα
Θεόδωρος
Μοτό
Xt660z
Καλορίζικο καλοτάξιδο και καλολασπωτο. Για πες δυο λόγια παραπανω... Έβαλες κανα quick swifter ή κάτι άλλο?
Το παρήγγειλα αλλά δεν υπάρχει διαθεσιμότητα.. οπότε αναμένω λεπτομέρειες όταν πάω μια καλή βόλτα με παρέα.
Πάντως μία μικρή με ένα 990 που πήγαμε χωρίς να ανεβάσω στροφές γιατί το στρώνω ζοριζοταν να με φτάσει
Πέρα από την πλάκα το μηχανάκι στην άσφαλτο γ@μ3ι
Στο χώμα θα περιμένετε λίγο για εντυπώσεις
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Το παρήγγειλα αλλά δεν υπάρχει διαθεσιμότητα.. οπότε αναμένω λεπτομέρειες όταν πάω μια καλή βόλτα με παρέα.
Πάντως μία μικρή με ένα 990 που πήγαμε χωρίς να ανεβάσω στροφές γιατί το στρώνω ζοριζοταν να με φτάσει
Πέρα από την πλάκα το μηχανάκι στην άσφαλτο γ@μ3ι
Στο χώμα θα περιμένετε λίγο για εντυπώσεις
σε σχέση με το τενερε? πως είναι η θέση του συνοδηγού?
καλορίζικο!!!
 

Theotrelo$

Μέλος
Όνομα
Θεόδωρος
Μοτό
Xt660z
Για το παλιό τενερε που είχα είναι πολύ ανώτερη η σέλα και για οδηγό και συνοδηγό
Και ανώτερη από τ7 που έχω οδηγήσει.
Κάτι κοντά σε Άφρικα 1000 αλλά περισσότερο βολική για χώμα εγώ που είμαι 75 κιλά ακουμπάνε ολόκληρα τα κωλομαγουλα στη σέλα για τους περισσότερο φαγανους δεν ξέρω
 

gior-gos

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
v85tt
Το χαλβάδιαζα από κοντά και μου τρεχαν τα σάλια· απ ό,τι μίλησα με άνθρωπο που το έχει οδηγήσει εκτενώς, το μηχανάκι έχει απίστευτη συμπεριφορά και σε χώμα και σε άσφαλτο· θα το ευχαριστηθείς :friendship:
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Μία αγάπη και ένας νέος έρωτας..
600 χιλιόμετρα έχω κάνει μόνο 10 χώμα και λάσπη οπότε δεν έχω άποψη για το χώμα ακόμη
Στην άσφαλτο το μηχανάκι είναι όνειρο για τα δικά μου δεδομένα παρόλο που το στρώνω στρίβει απίστευτα εύκολα και ανεβάζει στροφές πολύ πρόθυμα όσο για τις κλίσεις που παίρνει στις στροφές πρέπει να το συνηθίσω από εκεί που προέρχομαι
Καλοφαγωτο το εργαλείο φίλε!
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Καλοτάξιδο και γιατί όχι και καλορίζικο, είναι μηχανή που μπορεί να εξυπηρετήσει πολλά για επίσης πολλά χρόνια!

:friendship:
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Δυναμετρηση Ιταλία και ανάλογο σκάλισμα από άνθρωπο που ασχολείται με Απριλια. 72,4 τροχό μαμά.. αναμενόμενο αφού το έχουν κόψει απ' όσα βγάζουν τα αδερφάκια του


Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Ροπουλα σε σχέση με πριν; Αν το κόψει χαμηλά ποιο το όφελος;
Η μπλε που φαίνεται απ' πάνω στη ισχύ,το έχει γεμίσει παντού..τώρα απ' ροπή θα τον ρωτήσω να ποσταρει πριν και μετά..και το ανεβάζω
 

bmw320is

Μέλος
Όνομα
ALEX
Μοτό
XLV650
990 ADVENTURE
TENERE 700
HUSKY 701 ENDURO
Το παρήγγειλα αλλά δεν υπάρχει διαθεσιμότητα.. οπότε αναμένω λεπτομέρειες όταν πάω μια καλή βόλτα με παρέα.
Πάντως μία μικρή με ένα 990 που πήγαμε χωρίς να ανεβάσω στροφές γιατί το στρώνω ζοριζοταν να με φτάσει
Πέρα από την πλάκα το μηχανάκι στην άσφαλτο γ@μ3ι
Στο χώμα θα περιμένετε λίγο για εντυπώσεις
Επειδή το 990 ανοίγει μετά τις 5.000στροφές και εσύ προφανώς λόγω στρωσίματος πήγαινες μέχερι 5.000 για αυτό ζοριζότανε........
 

Theotrelo$

Μέλος
Όνομα
Θεόδωρος
Μοτό
Xt660z
Επειδή το 990 ανοίγει μετά τις 5.000στροφές και εσύ προφανώς λόγω στρωσίματος πήγαινες μέχερι 5.000 για αυτό ζοριζότανε........
Μπορούσε να είναι μία ταχύτητα κάτω και ήταν όπως μου είπε.. όπως και να έχει πολύ νωρίς για συμπεράσματα.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Απίθανο πολύ να είναι πιο γρήγορο το 660, αν ανοίξουν χαμηλή ταχύτητα και μεγάλη σχέση λογικό να φύγει αφού το 990 δεν δουλεύει χαμηλά
 

Siaperas

a.k.a faraway
Περιοχή
Άρτα-Κέρκυρα-Αθήνα ...κτλ
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BMW 1200GS LC
Tuono V4 1100 Factory
Απίθανο πολύ να είναι πιο γρήγορο το 660, αν ανοίξουν χαμηλή ταχύτητα και μεγάλη σχέση λογικό να φύγει αφού το 990 δεν δουλεύει χαμηλά
Ναι γιατί θα δουλεύει το αλλο στα χαμηλά με τα 660 κυβικά ....
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ναι γιατί θα δουλεύει το αλλο στα χαμηλά με τα 660 κυβικά ....
Πιο κοντό κιβώτιο, σίγουρα πιο εύστροφο μοτέρ, μην το αποκλείσεις ότι θα δίνει εκεί που το άλλο σκορτσαρει
 
Top Bottom